runshop

chinship 

javiddesign   tamiraat

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ذخیره بوکمارک و هیستوری

Status
    muiacir آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 684 در 333 پست

پیش فرض ذخیره بوکمارک و هیستوری

سلام.
    از فایرفاکس استفاده میکنم
    دوستان اگر میشه راهنمایی کنید در مورد اینکه میخوام بوکمارک ها و هیستوری مرورگرم رو به یه فضایی انتقال بدم.چون خیلی مرورگرم سنگین شده و بیشتر از 70 الی 80 تا بوکمارک دارم و ضمنا هیستوری رو هم لازم دارم

2. 3 کاربر از پست مفید muiacir سپاس کرده اند .

Status
    mnxxmahmood آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 1,229 در 347 پست

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]
    سلام.
    دوستان اگر میشه راهنمایی کنید در مورد اینکه میخوام بوکمارک ها و هیستوری مرورگرم رو به یه فضایی انتقال بدم.چون خیلی مرورگرم سنگین شده و بیشتر از 70 الی 80 تا بوکمارک دارم و ضمنا هیستوری رو هم لازم دارم
    با سلام دوست عزیز به لینک های زیر مراجعه کنید امیدوارم مشکل تون حل بشه

[فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]

4. 6 کاربر از پست مفید mnxxmahmood سپاس کرده اند .

Status
    muiacir آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 684 در 333 پست

ممنون.دئست عزیز بنده نمیخواهم بوک مارک ها رو مدیریت کنم.میخواهم چون مرورگرم سنگین شده اون ها رو مثلا توی یه فضا ذخیره کنم؟

Status
    mnxxmahmood آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]
    ممنون.دئست عزیز بنده نمیخواهم بوک مارک ها رو مدیریت کنم.میخواهم چون مرورگرم سنگین شده اون ها رو مثلا توی یه فضا ذخیره کنم؟
    با سلام دوست عزیز با سرچ در اینترنت توانستم اطلاعات زیر رو بدست بیارم امیدوارم مورد پسند شما باشد
    1-آموزش ذخیره‌سازی بوک‌مارک‌ها در فایرفاکس(Backup bookmarks in Firefox)

حتما برای شما هم پیش آمده است که نیاز داشته باشید از بوک‌مارک‌هایتان در فایرفاکس پشتیبان(Backup) تهیه کرده و آن‌ها را در جایی ذخیره نمایید؛ مطمئنا با انجام این کار دیگر نگران از دست رفتن آن‌ها نخواهید بود.
    برای انجام این کار مراحل ساده‌ی زیر را دنبال کنید:

1. در فایرفاکس از قسمت Bookmarks گزینه‌ی Show All Bookmarks را انتخاب کنید(میانبر Ctrl+Shift+B).

2. پس از باز شدن پنجره‌ی Liblary روی گزینه‌ی Import and Backup کلیک کنید.

3. در اینجا می‌توانید به دو صورت بو‌ک‌مارک‌ها را ذخیره کنید:
    1- به صورت یک فایل با پسوند json مخصوص فایرفاکس
    2- به صورت یک فایل HTML

فرق آن‌ها هم معلوم است. از اولی فقط در فایرفاکس استفاده می‌شود اما دومی به صورت HTML ذخیره شده و شما با هر مرورگری می‌توانید آن‌ها را باز کنید. پیشنهاد من این است که اگر می‌خواهید بوک‌مارک‌ها را فقط برای فایرفاکس ذخیره کنید، از اولی استفاده کنید اما اگر می‌خواهید آن‌ها را به همراه داشته(مثلا در فلش مموری‌تان و ...) و در مکان‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنید، روش دومی مناسب است.

4. در انتها برای ذخیره‌سازی به روش اول روی گزینه‌ی Backup… و روش دوم روی Export HTML… کلیک کنید.

نکته: همان‌طور که مشخص است برای وارد کردن(Import) بوک‌مارک‌های ذخیره شده‌تان به فایرفاکس از دو گزینه‌ی دیگر در این قسمت استفاده کنید.
    تهیه کننده آموزش: مهدی جعفرزاده

۲- استفاده از قابلیت Firefox Sync :
    این قابلیت از نسخه ۴ به بعد به فایرفاکس اضافه شد . البته در نسخه های پیشین هم این امکان وجود داشت ولی به صورت افزونه . اما در نسخه ۴ این قابلیت با نام Firefox Sync به صورت درونی به کار گرفته شد . با استفاده از Firefox Sync یا “همگام ساز فایرفاکس” ، شما میتوانید اطلاعاتی مانند بوکمارک ها ، پسوردها ، تنظیمات و یا حتی تاریخچه مرورهایتان را با سرورهای شرکت موزیلا همگام سازی کنید . این اطلاعات به صورت لحظه ای همگام سازی میشوند . به عنوان مثال با اضافه کردن یک بوکمارک به لیست بوکمارک ها ، بلافاصله این تغییرات با سرورهای موزیلا همگام سازی خواهند شد . پس در صورت بروز هرگونه مشکلی برای سیستم عامل و یا مرورگرتان ، همه اطلاعات شما در سرورهای موزیلا ، حفظ خواهند شد و هیچ آسیبی نخواهند دید .

۳- استفاده از افزونه ها :
    استفاده از افزونه ها نیز میتواند راهگشای کار شما باشد . به عنوان مثال افزونه بسیار عالی Xmarks که اطلاعات شما را با سرورهای خودش همگام سازی میکند . شاید با خود فکر کنید که این روش هم مانند روش شماره ۲ است . درست فکر میکنید ولی یک تفاوت اساسی در اینجا وجود دارد . در روش شماره ۲ ، اطلاعات شما فقط و فقط با سرورهای شرکت موزیلا همگام سازی میشد . در این صورت اگر شما بخواهید از یک مرورگر دیگر برای دسترسی به اطلاعات خود استفاده کنید ، متاسفانه به مشکل برخواهید خورد . چون سرویس مذکور فقط در مرورگر فایرفاکس پیاده سازی شده است و از سایر مرورگرها نمیتوان به آن دسترسی داشت .
    اما با استفاده از افزونه Xmarks از هر مرورگری میتواند به اطلاعات خود در سایر مرورگرهای مورد استفاده تان دسترسی داشته باشید . به عنوان مثال در منزل با مرورگر فایرفاکس چند صفحه را بوکمارک میکنید . اما در محیط کارتان از مرورگر کروم استفاده میکنید . کافیست روی هر دوی این مرورگرها افزونه Xmarks نصب باشد . بلافاصله چندین صفحه ای که در مرورگر فایرفاکس تان بوکمارک کرده بودید ، به مرورگر کروم تان اضافه خواهد شد .
    این افزونه را برای هر مرورگری میتوانید از [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ] دریافت کنید .
    منبع: اینترنت

7. 4 کاربر از پست مفید mnxxmahmood سپاس کرده اند .

Status
    mnxxmahmood آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security

با سلام دوست عزیز بوک مارک های opera را نیز می توان به صورت یک فایل HTML ذخیره کرد ودر مروگرهای دیگر استفاده کرد. موفق باشید

9. 2 کاربر از پست مفید mnxxmahmood سپاس کرده اند .

Status
    mnxxmahmood آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security

سلام.
    چون خیلی مرورگرم سنگین شده
    سلامی دوباره خدمت شما دوست عزیز برای بهینه سازی این مرورگر از پلاگین زیر استفاده کنید

لینک دانلود واطلاعات بیشتر:

دانلود از سایت اصلی:

11. 2 کاربر از پست مفید mnxxmahmood سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع