runshop

chinship 

javiddesign   tamiraat

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

موضوع: حذف کامل ویندوز و عدم فرمت شدن پارتیشن و نصب درایور صدا

Status
    HosseiN G آواتار ها
    عضو انجمن
    نام اصلی
    Hossein G
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 91 در 35 پست

پیش فرض حذف کامل ویندوز و عدم فرمت شدن پارتیشن و نصب درایور صدا

با سلام...من روی یک سیستم نسبتا قدیمی که رم آن از نوع DDR1 1G هست و گرافیک 128 و و سی پی یو اینتل 2.8 تک هسته ای و ویندوز XP روی اون نصب بود میخواستم ویندوز 7 نصب کنم از طریق بوت هر کاری کردم نشد و موقع بوت از روی دی وی دی ... Eror 05 میداد و ویندوز xp بالا میومد ...و مجبور شدم از داخل ویندوز xp و از طریق اتوران خود دی وی دی ویندوز 7 رو روی درایو D نصب کردم و ویندوز کامل نصب شد و ویندوز 7 بالا اومد...حالا دو تا مشکل دارم ...میخوام درایو C رو که xp روی اون نصبه رو فرمت کنم و درایو D که ویندوز 7 روی اون نصبه رو یه c تغییر نام بدم...درایو c رو هر کاری میکنم نه فرمت میشه و نه فایل هاش پاک میشه و زمانی که درایو c رو تغییر نام میدم به E و میخوام D رو به c تغییر بدم نمیشه....آیا کسی میتونه کمکم کنه تا بتونم ویندوز xp رو به کلی از روی سیستم پاک کنم و فرمتش کنم؟ و کاری کنم که درایو D که ویندوز 7 روی اون نصبه بشه C ؟
    مشکل بعدی نخوندن درایور صدا هستش نه از طریق آنلاین (update driver software)میتونه نصب کنه (اسم و نوعش رو پیدا میکنه ولی نمیتونه دانلود و نصب کنه) و نه از طریق نرم افزار درایور صدا برای ویندوز 7 که از اینترنت دانلود کردم...
    ممنون میشم اگه کمکم کنید.

Status
    SarbazeVatan آواتار ها
    کاربر فعال
    نام اصلی
    حمید
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 2,078 در 540 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hossgol [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]
    اساتید محترم:آیا نرم افزار های پارتیشن بندی میتونن درایو یا پارتیشن غیر قابل فرمت از طریق ویندوز را فرمت کنند؟ و مشکل فرمت نشدن پارتیشن C رو که ویندوز اکس پی روی اون نصبه نصبه رو حل کنند؟
    کلا نرم افزاری برای فرمت پارتیشن غیر قابل فرمت هست؟
    دوست عزیز واسه چی میخای با نرم افزار فرمتش کنی؟ از طریق بوت انجامش بده به نظر من با نرم افزار نمیشه.

3. 4 کاربر از پست مفید SarbazeVatan سپاس کرده اند .

Status
    HosseiN G آواتار ها
    عضو انجمن
    نام اصلی
    Hossein G
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 91 در 35 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Pes2014 [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]
    دوست عزیز واسه چی میخای با نرم افزار فرمتش کنی؟ از طریق بوت انجامش بده به نظر من با نرم افزار نمیشه.
    آخه نمیدونم مشکلش چیه با ویندوز 7 که اصلا بوت نمیشه و Eror Code 05 میده.....با ویندوز اکس پی هم توی صفحه آبی گیر میکنه (همون صفحه ای که بعد از بوت سی دی میاد) پایین صفحه نوشته ............Setup is! و هر چی منتظر شدم هیچ واکنشی صورت نمیگیره و به صفحه پارتیشن بندی و نصب ویندوز نمیره!!!

Status
    SarbazeVatan آواتار ها
    کاربر فعال
    نام اصلی
    حمید
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 2,078 در 540 پست

دوست عزیز شما چند بار سوال رو تکرار کردین من متوجه صفحه قبلی نشدم ولی الان خوندمشون با توجه به مشخصاتی که از مادربرد دادی از این لینک میتونی درایورهای مربوطه رو دانلود و نصب کنی که البته اون موقع ویندوز ویستا هم وجود نداشته.[فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]

در مورد سوال بعدیت بگم که میتونی هارد این سیستم رو روی سیستم خودت ببندی و از اول پارتیشن بندیش کنی.

6. 5 کاربر از پست مفید SarbazeVatan سپاس کرده اند .

Status
    Gamer_2013 آواتار ها
    شب،سکوت،کویر. ..
    نام اصلی
    Ask The Others
    سیستم عامل 
    Windows 8.1
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 7,198 در 1,003 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hossgol [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]
    با سلام....دوست عزیز مشکل ارور 05 با روشی که گفتین و ویدیوشو گذاشته بودین حل نشد!!!! البته من فلاپی دیسک نداشتم که داخل دراdوش بذارم و فقط درایو فلاپی بود و به همون روش رفتم ولی جواب نداد!!! حتی از DVD ویندوز 8 هم استفاده کردم!
    آیا میشه همین جور که ویندوز 7 نصب هست ویندوز اکس پی رو از روی درایو C پاک یا فرمت کنم؟
    متاسفانه من از اون شهرهایی که گفتین نیستم!!!
    ویندوز مدل کارت صدا رو شناسایی میکنه(Realtek AC97 Audio) ولی روی بلند گو کنار ساعت ضربدر زده و داخل ِDevice Manager کنار اون علامت اخطار زده چند بار uninstal Driver زدم و دوباره scan کردم و همچنین update driver هم زدم ولی باز همون علامت اخطار روی اون هست!!! [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ] هم که حجمش زیاده و نمیتونم دانلود کنم....و برنامه [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ] هم موقعی اسکن میکنه درایو صدا رو به عنوان درایو نصب نشده نمیاره.....داخل ویندوز اکس پی صداش مشکل نداره و کامل نصبه ولی در 7 نیست...!
    مدل دقیق مادر برد:ASROCK P4AL-800 هستش...
    بازم ازتون بی نهایت ممنونم بابت اینکه وقت میذارین و جواب میدین....
    سلام،

با اینکه Pes2014 عزیز جواب شما رو دادن ولی منم همون نکته رو اشاره میکنم چون :

1.مین برد شما سوکت 478 و خیلی قدیمی هست. (دقیقا مثل مین برد قدیمی خودم و در پست 8 توضیح دادم)
    [فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]

2.مین برد شما 7 ساپورت نیست و حتی با وجود آپدیت بایوس هم تغییری در شناسایی و نصب API حاصل نمیشه.

3.درایور چیپست صدا اصلا با 7 سازگار نیست و فقط برای ویندوزهای 98-ME-2000 و XP منتشر شده به همین خاطر درایور کارت صدا در 7 شناسایی نمیشه.

توصیه میکنم روی این مین برد از ویندوز 7 استفاده نکنی چون بطور کامل باهم سازگار نیستن(دلایلش رو گفتم) و فقط به قطعات فشار میاد.

برای فرمت کردن یک پارتیشن اگر هارد خودت هست با توجه به اینکه مین برد پورت SATA نداره و قاعدتا هاردت باید IDE باشه،میتونی از قابلیت فرمت پارتیشن حین نصب ویندوز(صفحه بوت) استفاده کنی یا از برنامه های دیگه مثل Norton Partition Magic کمک بگیری.

چون سیستمت قدیمی هست پیشنهاد میکنم از همین norton partition magic استفاده کنی. (روی مین قبلی خودم هم استفاده کردم)

با این حال میتونی روی یک سیستم دیگه(پورت IDE داشته باشه نه از طریق مبدل) هر پارتیشنی که میخوای رو Format-Resize-Merge کنی....

*[فقط کسانی که عضو هستند میتونند لینک رو مشاهده کنند ]*

8. 4 کاربر از پست مفید Gamer_2013 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)