PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو بحث و گفتگو پیرامون مشکل به روز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-22, 16:19
[Only registered and activated users can see links]

با سلام و احترام:flower:

در این تاپیک روش های مفید و کاربردی به منظور جلوگیری از بروز رسانی خودکار و مصرف بی رویه ترافیک در ویندوز 10 قرار خواهند گرفت

کاربران عزیز از زدن هرگونه تاپیک جداگانه در مورد مصرف بی رویه ترافیک اینترنت خودداری کرده و فقط در این تاپیک مشکل خود را مطرح نمایند

امیدواریم با این روش ها بتوانیم مصرف ترافیک شما را کاهش دهم و کمی از هزینه هایی که برای خرید ترافیک صرف می کنید بکاهیم :D

[Only registered and activated users can see links] ابزارهای غیرفعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] با استفاده از نرم افزار BWmeter ( روش نهایی و صد در صد عملی ) ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] جلوگیری پردازش svchost در نسخه 7 BWmeter ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] فعال/غیرفعال سازی به روز رسانی خودکار ویندوز با استفاده از اسکریپت ( ساده ترین و سریعترین روش ارائه شده ) ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] فعال/غیرفعال سازی به روز رسانی خودکار ویندوز با استفاده از نرم افزار Win Updates Disabler ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] Windows 10 Update Disabler | ابزاری جدید جهت فعال و غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] Windows 10 Update Switch | غیرفعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] فعال/غیرفعال سازی به روز رسانی خودکار ویندوز با استفاده از نرم افزار Windows Update Blocker ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] رایج ترین روش غیر فعال کردن بروز رسانی ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] آموزش حل مصرف بی رویه اینترنت+بازگرداندن به حالت اولیه ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ابزاری جهت جلوگیری از نصب خودکار بروزرسانی های ویندوز 10 ( عرضه شده توسط مایکروسافت ) ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] با استفاده از نرم افزار E.S.E.T Smart Security ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] استفاده از کانکش LAN یا Ethernet در حالت Metered (محدود) در ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] جلوگیری از دانلود خودکار آپدیتها در ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] تاپیک جامع ارائه و دانلود جدید ترین آپدیت های رسمی ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] لیست کامل تاپیک های آموزشی ، ترفند و رفع مشکل مربوط به ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links]لیست-کامل-تاپیک-های-آموزشی.html)

AmiRHoSSeiN.98
2015-07-22, 16:46
به نام خالق زیبایی ها

مرحله 1:بر روی استارت راست کلیک کرده و گزینه (command prompt (admin را انتخاب نمایید

مرحله 2:متن زیر را حتما تایپ کرده سپس enter را بزنید(اگر متن زیر را کپی و در cmd پیست کنید ممکن است که به درستی عمل نکند):

netsh interface tcp set global autotuning=disabled

مرحله 3:همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ok در پایین متن بالا نمایش داده میشود

توجه:
1-حتما از بخش ادمین این آموزش را انجام دهید در غیر این صورت پیغام خطا مشاهده خواهید کرد.
2-در طی این آموزش حتما به اینترنت دسترسی داشته باشید.

در هر صورت اگر خواستید که این ترفند رو غیر فعال کنید در مرحله دوم آموزش به جای متنی که در بالا معرفی شد(netsh interface tcp set global autotuning=disabled)برای تایپ در cmd متن زیر رو وارد کنید:

netsh interface tcp set global autotuning=normal

با تشکر از Mohammad48 ([Only registered and activated users can see links]) عزیز

موفق باشید.

[/HIDE]

golden1988
2015-07-28, 00:42
خب با سومین روش جلوگیری از آپدیت خودکار در خدمت شما هستیم

از نظر بنده این روش قدرتمندترین روش ممکن هست و دست و پای ویندوز رو برای بروز رسانی و خوراک خوشمزش به شکل کامل می بندید و هر وقت هم حال کردید در اندک ثانیه می تونید دست و پاش رو باز کنید تا فیض ببره از اینترنت =))

***Hidden content cannot be quoted.***

ببخشید با du meter نمیشه؟

siamak5561
2015-07-28, 00:54
البته من قبلا این کارو کرده بودم ولی یسری اختلالات بهمراه داره! مثلا من دیگه نمیتونستم رمزمو عوض کنم! یا استور خوب کار نمیکرد!

digital
2015-07-28, 21:12
خوب بچه ها فکر کنم دیگه آپدیتش بسته شد:Dدرسته؟
من چند کار کردم:
1.روش آخرین آقا حمید عزیز برای غیرفعال کردن آپدیت
2.بستن BITS و بردنش تو فایرفایل ویندوز(در بخش سرویس ویندوز است)
3.بستن بخش WINDOWS UPDAT در بخش سرویس

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-28, 22:00
ببخشید با du meter نمیشه؟

تست نکردم

فکر نکنم بتونه بلاک کنه

خوب بچه ها فکر کنم دیگه آپدیتش بسته شددرسته؟
نمایش متن

من چند کار کردم:
1.روش آخرین آقا حمید عزیز برای غیرفعال کردن آپدیت
2.بستن BITS و بردنش تو فایرفایل ویندوز(در بخش سرویس ویندوز است)
3.بستن بخش WINDOWS UPDAT در بخش سرویس

بله درسته

MrX
2015-07-29, 19:43
درود

طبق چیزی ک من دیدم روش های مختلفی برا بستن آپدیت ها و مصرف اینترنتی ویندوز 10 ذکر شده ...

ولی من از وین 8.1 ب بعد از قسمت Service ویندوز آپدیت رو میبندم ...

بنظرتون همین کافیه برا بستن دسترسی کلی اینترنت در وین 10 ؟!؟!

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-29, 20:04
درود

طبق چیزی ک من دیدم روش های مختلفی برا بستن آپدیت ها و مصرف اینترنتی ویندوز 10 ذکر شده ...

ولی من از وین 8.1 ب بعد از قسمت Service ویندوز آپدیت رو میبندم ...

بنظرتون همین کافیه برا بستن دسترسی کلی اینترنت در وین 10 ؟!؟!

با نرم افزار مدیریت ترافک مثل Networx چک کنید که از جایی هنوز نشتی نداره :D

اگر داشت برید از BWmeter استفاده کنید عایق بندی کنید کاملا:D

hrh47
2015-07-29, 22:29
هنوز روشی نیومده که مثل ویندوزای قبلی قابلیت انتخاب بده؟ یعنی بشه هر کدوم از آپدیت ها رو که خواستیم نصب کنیم؟!

60armin
2015-07-29, 22:46
ا استفاده از نرم افزار BWmeter

این برنامه خوبه ولی به نظرم برنامه NetBalancer خیلی آسانتر هست و بهتر عمل می کنه.

ali_kissme
2015-07-30, 15:42
سلام بنده هر دو اموزشی که حامد عزیز گفته بودن رو انجام دادم حالا میخوام بدونم که دیگه ویندوز که خود به خود اپدیت نمیشه ؟ :-? یا نرم افزار های اضافی رو اپدیت کنه ؟

مصاف
2015-07-30, 15:47
سلام
من هنوز دانلود وین 10 رو تموم نکردم
اما نگران شدم اخه یعنی چی که خودش برا خودش اپدیت میشه؟!؟!؟؟!؟ یعنی من هیچ کنترلی مث وین 8.1 و 7 روی بروز رسانی ندارم؟؟؟؟!!!!
من دارم نسخه اینترپرایس 64 بیت رو دانلود میکنم

و اینکه اصلا قسمتی به نام ویندوز اپدیت رو داره؟

Rasoulia
2015-07-30, 15:51
فقط یه سوال اونم این که قابلیت زمان بندی دانلود مثل ویندوز 7 و 8.1 و بقیه ویندوز های قبلی داره یا نه؟

MrX
2015-07-30, 15:59

از نظر بنده این روش قدرتمندترین روش ممکن هست و دست و پای ویندوز رو برای بروز رسانی و خوراک خوشمزش به شکل کامل می بندید و هر وقت هم حال کردید در اندک ثانیه می تونید دست و پاش رو باز کنید تا فیض ببره از اینترنت =))

ممنون

من با این روش دست و پای SvChost رو بستم :D

ولی گهگاهی زرتی یهو یه بوق میزن که آدم سکته میزنه و یه پنجره باز میشه :-o

نمیشه کاری کرد اون پنجره دیگه باز نشه ؟!

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-30, 17:48
هنوز روشی نیومده که مثل ویندوزای قبلی قابلیت انتخاب بده؟ یعنی بشه هر کدوم از آپدیت ها رو که خواستیم نصب کنیم؟!

سلام
من هنوز دانلود وین 10 رو تموم نکردم
اما نگران شدم اخه یعنی چی که خودش برا خودش اپدیت میشه؟!؟!؟؟!؟ یعنی من هیچ کنترلی مث وین 8.1 و 7 روی بروز رسانی ندارم؟؟؟؟!!!!
من دارم نسخه اینترپرایس 64 بیت رو دانلود میکنم

و اینکه اصلا قسمتی به نام ویندوز اپدیت رو داره؟

درود

مایکروسافت قبلا هم اعلام کرده بود اجازه ی آپدیت نکردن رو از کاربر میگیره . سیاستشون بر پایه ی همیشه آپدیت بودن هست و اونجا خارج هست مثل ایران نیست نت لاک پشتی داشته باشن :D

این برنامه خوبه ولی به نظرم برنامه NetBalancer خیلی آسانتر هست و بهتر عمل می کنه

بله اما این نرم افزار در کرک شدن خیلی اذیت میکنه و اصلا بعضی موارد کرک نمیشه

سلام بنده هر دو اموزشی که حامد عزیز گفته بودن رو انجام دادم حالا میخوام بدونم که دیگه ویندوز که خود به خود اپدیت نمیشه ؟ یا نرم افزار های اضافی رو اپدیت کنه ؟

حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن - صفحه 2 ([Only registered and activated users can see links])

فقط یه سوال اونم این که قابلیت زمان بندی دانلود مثل ویندوز 7 و 8.1 و بقیه ویندوز های قبلی داره یا نه؟

ببخشید میشه دقیق تر بگید ؟

ممنون

من با این روش دست و پای SvChost رو بستم

ولی گهگاهی زرتی یهو یه بوق میزن که آدم سکته میزنه و یه پنجره باز میشه

نمیشه کاری کرد اون پنجره دیگه باز نشه ؟!

خب اگر جلوی اون رو گرفتید که تمامه ولی اون نرم افزار میاد جلوی بقیه رو هم بگیره ها

شما با این می تونید به راحتی جلوی اتصال بقیه نرم افزار ها رو هم بگیرید و این به خصوص مورد اکتیو کردن نرم افزار ها عالی هست

تو آموزش هم گفتم پردازش شناس باشید و ببینید کدوم پردازش مال چه نرم افزاری هست یه بار اشتباه بلاک نکنید نرم افزار رو

Rasoulia
2015-07-30, 18:00
مثلا فقط ساعت 3 تا 5 بامداد چک و دانلود بکنه نه هر موقع که دلش خواست

مصاف
2015-07-30, 18:19
درود

مایکروسافت قبلا هم اعلام کرده بود اجازه ی آپدیت نکردن رو از کاربر میگیره . سیاستشون بر پایه ی همیشه آپدیت بودن هست و اونجا خارج هست مثل ایران نیست نت لاک پشتی داشته باشن :D

بله اما این نرم افزار در کرک شدن خیلی اذیت میکنه و اصلا بعضی موارد کرک نمیشه

حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن - صفحه 2 ([Only registered and activated users can see links])

خب اگر جلوی اون رو گرفتید که تمامه ولی اون نرم افزار میاد جلوی بقیه رو هم بگیره ها

شما با این می تونید به راحتی جلوی اتصال بقیه نرم افزار ها رو هم بگیرید و این به خصوص مورد اکتیو کردن نرم افزار ها عالی هست

تو آموزش هم گفتم پردازش شناس باشید و ببینید کدوم پردازش مال چه نرم افزاری هست یه بار اشتباه بلاک نکنید نرم افزار رو

وای اخه وقتی ادم افیس نصب میکنه و ویندوز اپدیت بشه افیس هم بروز میشه که حجم نجومی میطلبه تازه هر بار که اپدیت بشه میشه روزی یه چیزی حدود متوسط 1 گیگ !!!
از طرفیم من دلم میخواد فقط اپدیت های مزبوط به خود ویندوز برام دانلود بشه نه اپدیت محصولاتش میشه کاری کرد؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-30, 18:24
مثلا فقط ساعت 3 تا 5 بامداد چک و دانلود بکنه نه هر موقع که دلش خواست

فکر نکنم داشته باشه البته من این ویندوز رو هنوز نصب نکردم چک کنم

وای اخه وقتی ادم افیس نصب میکنه و ویندوز اپدیت بشه افیس هم بروز میشه که حجم نجومی میطلبه تازه هر بار که اپدیت بشه میشه روزی یه چیزی حدود متوسط 1 گیگ !!!
از طرفیم من دلم میخواد فقط اپدیت های مزبوط به خود ویندوز برام دانلود بشه نه اپدیت محصولاتش میشه کاری کرد؟

خب با همون BWmeter آپدیت آفیس رو بلاک کنید

Rasoulia
2015-07-30, 18:26
فکر نکنم داشته باشه البته من این ویندوز رو هنوز نصب نکردم چک کنم
پس یا باید قید اینترنت رو بزنم یا ویندوز 10 که دومی معقول تره.

ali_kissme
2015-07-30, 19:31

من این برنامه رو اجرا کردم ایا دیگه اپدیتی وجود نخواهد داشت؟ منظورم اینه که دیگه اپدیت نکنه چون تا الان کلی ترافیک خورده از من :-?

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-30, 19:41
من این برنامه رو اجرا کردم ایا دیگه اپدیتی وجود نخواهد داشت؟ منظورم اینه که دیگه اپدیت نکنه چون تا الان کلی ترافیک خورده از من

دورود

بنا به ادعای سازنده خیر دیگه آپدیتی نیست

SHAKIB
2015-07-30, 20:55
درود

بنده آموزش دوم رو انجام داده بودم ولی حدود 800 مگ از نت رو آپدیت های ویندوز خورد :(

الان با برنامه BWmeter طبق آموزش پیش رفتم و ظاهرا همه چیز اوکیه ...

دوستان صدای Alert این برنامه رو نمیشه بست ؟؟ هر چی گشتم پیدا نکردم هدفون رو گوشم باشه که آدم سکته میزنه یهو ...:D

ali_kissme
2015-07-30, 23:41
دمت گرم بابت برنامه تا الان که چیزی کم نشده :دی
@};-

هیچ کدوم جواب نمیده هر چند دقیقه یه بار 100 مگ ترافیکم تمام میشه

ali_kissme
2015-07-31, 02:10
من یه سوال داشتم خواستم بدونم این نرم افزار که من نصب کردم دیگه مشکل حله یا خیر ؟ اخه هنوز از ترافیکم داره استفاده میکنه اینم عکس از نرم افزار :-?

ایا درست انجام دادم یا خیر؟

بارنی
2015-07-31, 04:09
چطوری میتونم تو ویندوز 10 به پنجره windows update دسترسی داشته باشم؟ اصن تو کنترل پنل دیگه چیزی به اسم windows update وجود نداره.چطوری میتونم این پنجره رو تو کنترل پنل بیارم؟
من چون دستی اپدیت ها رو میگرفتم الان موندم که چطوری میشه دستی اپدیت ها رو دریافت کرد.

Present
2015-07-31, 04:15
چطوری میتونم تو ویندوز 10 به پنجره windows update دسترسی داشته باشم؟ اصن تو کنترل پنل دیگه چیزی به اسم windows update وجود نداره.چطوری میتونم این پنجره رو تو کنترل پنل بیارم؟
من چون دستی اپدیت ها رو میگرفتم الان موندم که چطوری میشه دستی اپدیت ها رو دریافت کرد.
روی استارت کلیک کن بعد هم setting رو بزن اپدیت رو میبینی روی چک که بزنی دیگه نمیتونی خودت انتخاب کنی کدوم دانلود بشه کدوم بشد البته مایکروسافت ابزار داده که میتونید بگیرید برا این مشکل [Only registered and activated users can see links]

King0141
2015-07-31, 06:43
svchost کارش چیه؟؟؟
ایا در ویندوز 8 هم تو فایروال بذاریمش مصرف ترافیک حل میشه؟

RoSe wAtEr
2015-07-31, 09:33
درود

بنده آموزش دوم رو انجام داده بودم ولی حدود 800 مگ از نت رو آپدیت های ویندوز خورد :(

الان با برنامه BWmeter طبق آموزش پیش رفتم و ظاهرا همه چیز اوکیه ...

دوستان صدای Alert این برنامه رو نمیشه بست ؟؟ هر چی گشتم پیدا نکردم هدفون رو گوشم باشه که آدم سکته میزنه یهو ...:D
سلام
عزیز اینجا جاش نیست ولی میگم بهتون ....
به سربرگ filters میرید و در اونجا در سربرگ general تیک گزینه acoustic alerts رو بردارید ....

Rasoulia
2015-07-31, 10:33
از اسکریپت استفاده بکنیم همون کاره برنامه رو انجام میده یا نه؟ (منظورم اینه که برای همیشه می بنده یا برنامه مطمئن تره)

razavy2000
2015-07-31, 11:16
ببخشید دو آموزش رو باید با هم انجام داد یا نه و اینکه آیا آموزش دوم کافیه و از آپدیت جلوگیری می کنی؟ چون اولی بخش آپدیت رو به کلی بست

PhoeniiX
2015-07-31, 11:18
از اسکریپت استفاده بکنیم همون کاره برنامه رو انجام میده یا نه؟ (منظورم اینه که برای همیشه می بنده یا برنامه مطمئن تره)

من از اسکریپ که دوستان گذاشتن هم استفاده کردم اما فکر کنم با ریست برمیگرده حالت اول واسه من که الان داره اپدیت میکنه

تو یک 20 دقیقه 150 مگ گرفته خیلی بده اخه اینجا ایران کلا ماه 3 گیگ حجم داریم با بدبختی دوستان میشه یک راه قطعی و کار امد رو تست کنید مثلا برنامه که معرفی شده آموزشش کامل تر بشه

SHAKIB
2015-07-31, 16:14
من از اسکریپ که دوستان گذاشتن هم استفاده کردم اما فکر کنم با ریست برمیگرده حالت اول واسه من که الان داره اپدیت میکنه

تو یک 20 دقیقه 150 مگ گرفته خیلی بده اخه اینجا ایران کلا ماه 3 گیگ حجم داریم با بدبختی دوستان میشه یک راه قطعی و کار امد رو تست کنید مثلا برنامه که معرفی شده آموزشش کامل تر بشه

درود

به پست زیر مراجعه کنید و طبق آموزش پیش برید بطور کامل جلوگیری میشه از آپدیت ...

حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن ([Only registered and activated users can see links])

PhoeniiX
2015-07-31, 16:17
درود

به پست زیر مراجعه کنید و طبق آموزش پیش برید بطور کامل جلوگیری میشه از آپدیت ...

حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن ([Only registered and activated users can see links])

من با این برنامه هم مشکل دارم کلا به نظر من هنوط زود برای نصب کامل ویندوز 10

چون نصف اپدیت ها بخاطر سخت افزار روی سیستم و درایورها دانلود میشه

wollek
2015-07-31, 16:28
مهندسای عزیز آقا راهی نیست که کلهم اجمعین جلو این خوردن ترافیک اینترنت رو بگیره ؟

من 10 نصبیدم ولی یه گیگ ترافیک حروم شد دوباره 7 نصب کردم :/

حتما باید این نرم افزارا رو نصب کرد یا منتظر بمیونیم یه راه کلی واسش بیاد ؟

King0141
2015-07-31, 16:42
مهندسای عزیز آقا راهی نیست که کلهم اجمعین جلو این خوردن ترافیک اینترنت رو بگیره ؟

من 10 نصبیدم ولی یه گیگ ترافیک حروم شد دوباره 7 نصب کردم :/

حتما باید این نرم افزارا رو نصب کرد یا منتظر بمیونیم یه راه کلی واسش بیاد ؟

شما الان هر 5 راه رو تست کردید باز مصرف میکنه؟:|

sky5
2015-07-31, 17:41
من نرم افزار bwmeter رو نصب کردم منتها مثلا وقتی دارم از کروم استفاده میکنم هر چند دقیقه یکبار پیغام میاد که در حال استفاده از کروم هستم نمیشه کاری کرد وقتی خودم اجازه استفاده از نرم افزار رو دادم دیگه واسه این نرم افزار پیغام نیاد؟

wollek
2015-07-31, 17:53
شما الان هر 5 راه رو تست کردید باز مصرف میکنه؟:|

نه من bw رو انجام ندادم عزیز ببین من الان دوباره 10 نصب کنم این 5 راه رو انجام بدم تضمین کامل دارم که دیگه از هیچ جا اپدیت نکنه و حجمم کم نشه؟ مطمئن هستی کامل؟

PhoeniiX
2015-07-31, 18:06
نه من bw رو انجام ندادم عزیز ببین من الان دوباره 10 نصب کنم این 5 راه رو انجام بدم تضمین کامل دارم که دیگه از هیچ جا اپدیت نکنه و حجمم کم نشه؟ مطمئن هستی کامل؟

بله دوست عزیز اپدیت نمیشه اما اگه بخوای از استور استفاده کنی اون وقت باید باز کنی که در این صورت باز شروع به اپدیت میکنه که بنظر من فعلا صبر کنید تا ببینم راه جدیدی بیاد

در کل من که برگشتم 7 تا ویندوز پایدار بشه با اپدیت جدید نصب کنم

wollek
2015-07-31, 18:08
بله دوست عزیز اپدیت نمیشه اما اگه بخوای از استور استفاده کنی اون وقت باید باز کنی که در این صورت باز شروع به اپدیت میکنه که بنظر من فعلا صبر کنید تا ببینم راه جدیدی بیاد

در کل من که برگشتم 7 تا ویندوز پایدار بشه با اپدیت جدید نصب کنم

عزیز نمیخوام از استور استفاده کنم . چون نمیخوام استفاده کنم به نظرتون نصب کنم یا صبر کنم؟

بارنی
2015-07-31, 18:23
چطوری میتونم اپدیت ها رو دستی دانلود کنم؟ من چون برای مشتری هام اپدیت ها رو دخیره میکنم و بعدا استفاده میکنم با این سیستم جدید ویندوز 10 نمیدونم چکار کنم.اگه راه حلی باشه که بشه فایل های آپدیت msu ویندوز رو دانلود کرد ممنون میشم بهم بگین.

PhoeniiX
2015-07-31, 18:29
عزیز نمیخوام از استور استفاده کنم . چون نمیخوام استفاده کنم به نظرتون نصب کنم یا صبر کنم؟
[/CENTER]

یپس مشکل ندارین فعلا از برنامه استفاده کنید فقط پروسه های هر برنامه رو باید بشناسید تا دسترسی بدید بهشون

چطوری میتونم اپدیت ها رو دستی دانلود کنم؟ من چون برای مشتری هام اپدیت ها رو دخیره میکنم و بعدا استفاده میکنم با این سیستم جدید ویندوز 10 نمیدونم چکار کنم.اگه راه حلی باشه که بشه فایل های آپدیت msu ویندوز رو دانلود کرد ممنون میشم بهم بگین.

بصورت دستی فرقی باید 7.8 نداره فقط باید صبر کنید تا بیاد سرور اما مشکل اینجاست مثلا اپدیت کارت گرافیک بیاد که معمولا نزدیک 200 به بالا حجم داره یا هر درایور رو هم غیر اپدیت ها

خود ویندوز میگیره

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-31, 18:40
من این برنامه رو اجرا کردم ایا دیگه اپدیتی وجود نخواهد داشت؟ منظورم اینه که دیگه اپدیت نکنه چون تا الان کلی ترافیک خورده از من

هیچ کدوم جواب نمیده هر چند دقیقه یه بار 100 مگ ترافیکم تمام میشه

روش BWmeter کلا خفه می کنتش

من یه سوال داشتم خواستم بدونم این نرم افزار که من نصب کردم دیگه مشکل حله یا خیر ؟ اخه هنوز از ترافیکم داره استفاده میکنه اینم عکس از نرم افزار

ایا درست انجام دادم یا خیر؟

اون پردازش taskhostw رو هم بندازید تو لیست سیاه

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-31, 18:45
svchost کارش چیه؟؟؟
ایا در ویندوز 8 هم تو فایروال بذاریمش مصرف ترافیک حل میشه؟

مربوط به بروز رسانی هست و تا ویندوز شروع به کار میکنه پردازشش به نت وصل میشه و میخوره

بله حل میشه

با استفاده از اسکریپت بنا به ادعای سازنده دیگه آپدیتی نیست

برنامه هم خوبی فرقی نداره

ببخشید دو آموزش رو باید با هم انجام داد یا نه و اینکه آیا آموزش دوم کافیه و از آپدیت جلوگیری می کنی؟ چون اولی بخش آپدیت رو به کلی بست

میتونید اولی ها رو تست کنید بعد نشد برید اخری یا هم همون اول برید سراغ آخری

من نرم افزار bwmeter رو نصب کردم منتها مثلا وقتی دارم از کروم استفاده میکنم هر چند دقیقه یکبار پیغام میاد که در حال استفاده از کروم هستم نمیشه کاری کرد وقتی خودم اجازه استفاده از نرم افزار رو دادم دیگه واسه این نرم افزار پیغام نیاد؟

آموزش رو کامل بخونید گفتم که Alllow بزنید برای همیشه اجازه دسترسی میده به نت

golden1988
2015-07-31, 18:47
دوستان من با روش اسکریپت دیسیبل کردمش اما گهگاهی آپدیت میگیره.اون روش bumeter هم رفتم از بس اخطار میده رو مخه
میگم دارم از نت استفاده میکنم مثلا از دانلود منیجر یا کروم یا فایرفاکس اخطار میده.اینا طبیعیه؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-31, 18:54
دوستان من با روش اسکریپت دیسیبل کردمش اما گهگاهی آپدیت میگیره.اون روش bumeter هم رفتم از بس اخطار میده رو مخه
میگم دارم از نت استفاده میکنم مثلا از دانلود منیجر یا کروم یا فایرفاکس اخطار میده.اینا طبیعیه؟
ببینید اون نرم افزار واقعا کارش درسته

فقط هم برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ساخته نشده بلکه برای جلوگیری از اتصال سایر برنامه ها هم هست

نرم افزار هایی که برای چک کردن نسخه جدید وصل میشن و خیلی موارد دیگه

حتی برای وقتی که میگن اتصال نرم افزار رو به اینترنت قطع کنید تا به درستی فعال سازی کنید خوبه

اون پیغام هایی که میده رو معمولا یک بار میده اگر Allow بزنید و اجازه اتصال بدید تمامه و دیگه نشون نمیده

اگر هم Forbid بزنید دیگه نرم افزار به نت متصل نمیشه و پیغام دفعات بعد هم نشون داده نمیشه

شما با همین نرم افزار میتونید خیلی تو مصرف نت صرفه جویی کنید

حتی مصرف کم تک تک نرم افزار های سیستمتون رو رو هم کنید خودش خیلی میشه رو هم

King0141
2015-07-31, 18:55
مربوط به بروز رسانی هست و تا ویندوز شروع به کار میکنه پردازشش به نت وصل میشه و میخوره

بله حل میشه

نه حاجی
اون نباید بلوک شه
گذاشتمش تو فایروال کلا نتم قط شد
دوباره درش اوردم و ازادش کردم وصل شد

sky5
2015-07-31, 18:57
یه سوال دیگه دارم وقتی این نرم افزار در حال اجرا هست هر نرم افزاری بخواد از اینترنت به هر نحوی استفاده کنه پیغام میاد؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-31, 19:00
نه حاجی
اون نباید بلوک شه
گذاشتمش تو فایروال کلا نتم قط شد
دوباره درش اوردم و ازادش کردم وصل شد

نه حاج ایوب:D

البته اختیار اون با شماست میتونید آزادش کنید بخوره ولی من از روزی که این نرم افزار Bwmeter رو نصب دارم اون پردازش رو بلاک کردم

همیشه هم بدون مشکل بوده ویندوزم

صد در صد بدونید مشکل از طرف خودتون هست وگرنه بلاک کردنش مشکل ساز نیست واقعا

یه سوال دیگه دارم وقتی این نرم افزار در حال اجرا هست هر نرم افزاری بخواد از اینترنت به هر نحوی استفاده کنه پیغام میاد؟

بله

به نظر من خیلی به صرفه هست شما فقط برای یک بار بهش میگید اجازه اتصال بده یا نه

بعد دیگه خیالتون از این بابت که ترافیک الکی هدر میدید راحته و مطمئن هستید واقعا در راه مفید ترافیکتون مصرف میشه نه چک کردن برای آپدیت ویندوز و نرم افزارها

King0141
2015-07-31, 19:15
نه حاج ایوب:D

البته اختیار اون با شماست میتونید آزادش کنید بخوره ولی من از روزی که این نرم افزار Bwmeter رو نصب دارم اون پردازش رو بلاک کردم

همیشه هم بدون مشکل بوده ویندوزم

صد در صد بدونید مشکل از طرف خودتون هست وگرنه بلاک کردنش مشکل ساز نیست واقعا

این نرم افزارو نصب کردم
همونطور که مشاهده میفرمایید internet download manager رو باید بلاک کنه اما باز دانلود میکنه و به نت وصل میشه

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-07-31, 19:19
این نرم افزارو نصب کردم
همونطور که مشاهده میفرمایید internet download manager رو باید بلاک کنه اما باز دانلود میکنه و به نت وصل میشه

بله این اول که نصب میشه یکم گیر هست

یه ری استارت لازمه

بعد : مباحث و مشکلات نرم افزار BWMeter - صفحه 17 ([Only registered and activated users can see links])

یعنی اون موارد باید باشن تا مانیتور کنه جهت اتصال به نت

وگرنه بلا استفاده هست

ali_kissme
2015-07-31, 19:29
بله این اول که نصب میشه یکم گیر هست

یه ری استارت لازمه

بعد : مباحث و مشکلات نرم افزار BWMeter - صفحه 17 ([Only registered and activated users can see links])

یعنی اون موارد باید باشن تا مانیتور کنه جهت اتصال به نت

وگرنه بلا استفاده هست

البته بازم تا امشب معلوم میشه ببینم از ترافیگم کم شده یا نه :دی

golden1988
2015-07-31, 19:39
ببینید اون نرم افزار واقعا کارش درسته

فقط هم برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ساخته نشده بلکه برای جلوگیری از اتصال سایر برنامه ها هم هست

نرم افزار هایی که برای چک کردن نسخه جدید وصل میشن و خیلی موارد دیگه

حتی برای وقتی که میگن اتصال نرم افزار رو به اینترنت قطع کنید تا به درستی فعال سازی کنید خوبه

اون پیغام هایی که میده رو معمولا یک بار میده اگر Allow بزنید و اجازه اتصال بدید تمامه و دیگه نشون نمیده

اگر هم Forbid بزنید دیگه نرم افزار به نت متصل نمیشه و پیغام دفعات بعد هم نشون داده نمیشه

شما با همین نرم افزار میتونید خیلی تو مصرف نت صرفه جویی کنید

حتی مصرف کم تک تک نرم افزار های سیستمتون رو رو هم کنید خودش خیلی میشه رو هم

داداش حامد دستت طلا.فقط یکی دو سوال
این پروسسی که دیسیبل کردیم فقط برا ویندوز آپدیت هست؟استور و سایر چیزارو که نمیبنده؟اپ ها چطور؟اونارو چطوری ببندیم که آپدیت نگیرن؟
و اینکه یه پردازش دیگه هم هست به این نام ولی اولش setting داره.اون چی؟
بعد ریستارت نیازی به باز کردن برنامه نیست؟چون بعد ریستارت بازم داشت آپدیت میگرفت

mohamad73
2015-07-31, 20:47
به نام خالق زیبایی ها

اقا این چی بود دیگه.من اینترنتم قطع شد,اصلا انگار دیگه کارت شبکه را پیدا نمیکنه. چیکار کنم

digital
2015-07-31, 21:11
سلام
بچه ها آخرین روش حامد بهترین روشه یا روش اسکریپ؟
ممنون
موفق باشین:x

protiar
2015-07-31, 22:24
با سلام
می خواستم بپرسم آیکون Windows Update از Control Panel برداشته شده، بعد از غیر فعال کردن اتوماتیک آپدیت کردن، اگر بخوام به صورت دستی ویندوز رو آپدیت کنم باید چکار کنم؟
مرسی

sam09ft
2015-08-01, 05:54
به جز اپدیت مصرف اینترنت ویندوز 10 چطوره ؟
کورتانا و بخش های دیگه مثل کاشی هایی که توی ویندوز 8 بود و ...
کلا مصرف چطوره

motv
2015-08-01, 07:14
حل مشکل کلاه برداری مایکروسافت از اینترنت شما در تاپیک زیر:

[LINK-VIEW][Only registered and activated users can see links][/LINK-VIEW]

مایکروسافت از کامپیوتر شما استفاده میکند تا دیگران از اینترنت شما استفاده کنند و از کامپیوتر شما آپدیت بگیرند (مثل تورنت)

johny
2015-08-01, 10:10
دو تا سوال دارم از دوستان که امیدوارم جوابشونو بگیرم.
1. دوستانی که تونستن آنلاین و یا با فایل ایزو ویندوزشون رو آپگرید کنن ، ویندوز 8 یا 8.1 شون پروفشنال بوده یا انترپرایز
2.بالاخره این قابلیت غیرفعال کردن آپدیت ها روی ویندوز نسخه اصلی فعال شد یا بازم آپدیتها رو نمیشه غیر فعال کرد ؟

ARIYANAMAN
2015-08-01, 10:18
با درود من چندین بار اقدام به اپدیت از طریق ویندوز کردم که متاسفانه با ارور بعد از دانلود مواجه شدم
با این که ویندوز 8.1 با سریال قانونی دارم و میخوام دیگه دردسرهای کرک و فعالسازی را نداشته باشم
امکانش هست که ویندوز را دانلود کرده و از فایل iso اقدام به اپدیت کنم
ممنون میشم پاسخ بدید
در ضمن میخوام که همه فایل های و اطلاعات شخصی را نگه دارم .

Anti-Malware
2015-08-01, 19:54
سلام آپدیت رو غیرفعال کردم ولی باز از یکجا نشتی داره با نرم افزار مدیریت پهنای باند که گذاشتین محدودش کردم می خوام بدونم از کجا نشتی داره :(?

omidgh1
2015-08-01, 21:41
من از طریق سرویس بستمش ولی کماکان آپدیتا داره میاد. یه راه حل صد در صد عملی که بدون نیاز به نرم افزار کسی سراغ نداره؟

Continue
2015-08-01, 22:11

سلام
از طریق فایروال آنتی ویروس نود 32 svchost رو بلاک کردم آیا درسته یا حتما باید از همین نرم افزار استفاده کنم؟

Anti-Malware
2015-08-01, 22:51
سلام
از طریق فایروال آنتی ویروس نود 32 svchost رو بلاک کردم آیا درسته یا حتما باید از همین نرم افزار استفاده کنم؟
پیشنهاد می کنم بهتون که این برنامه را نصب کنید برنامه ی مفیدی هست

Aflm
2015-08-02, 02:23

انجام همین روش کافیه؟

Anti-Malware
2015-08-02, 10:21
سلام من می خوام این قسمت دانلودش را انجام بده ولی ادامه نمیده چیکار کنم درست بشه؟

KAC.MM
2015-08-02, 10:27
سلام من می خوام این قسمت دانلودش را انجام بده ولی ادامه نمیده چیکار کنم درست بشه؟

دوست عزیز این ها دانلود نیست که ! :|

این قسمت مربوط به نرم افزار هایی است که نصب کردید

و جلوی هر کدام مقدار فضایی که نرم افزار اشغال کرده است را می نویسد

Anti-Malware
2015-08-02, 10:31
دوست عزیز این ها دانلود نیست که ! :|

این قسمت مربوط به نرم افزار هایی است که نصب کردید

و جلوی هر کدام مقدار فضایی که نرم افزار اشغال کرده است را می نویسد
:D:D
اخ ترکیدم از خنده
ممنون از جوابتون

12381212
2015-08-02, 12:30
ببخشید مایکروسافت شکرکت آمریکایی ؟

shayan mj
2015-08-02, 13:20
دوستان process مربوط به اپدیت ویندوز و درایور ها اسمش svchost هست ؟ میخوام بدونم اگر با نرم افزار BW فقط جلوی این process رو باز بزارم ویندوز میتونه اپدیت کنه ؟ یا باید process دیگه ای هم استفاده کنه از اینترنت ؟

YAZILIM
2015-08-02, 14:47
من آپدیت ویندوز را از طریق services و group policy غیر فعال کردم ولی همچنان مصرف زیاد اینترنت ادامه داشت، بالاخره توانستم سرویسی را که باعث مصرف اینترنت میشد را پیدا کردم و غیر فعال کردم:
Background Intelligent Transfer Service
این سرویس را هم مانند ویندوز آپدیت میتوانید از services غیرفعال کنید.

sevenkel
2015-08-02, 15:57
svchost حدود 400 مگ از حجم منو به باد داد با روش های غیرفعال کردن اپدیت خودکار که غیر فعال نشد فقط همون برنامه های محدود کننده جلوشو گرفتن

gmuosavi
2015-08-02, 17:21
سلام
وقتی برای آپدیت میزنم ویندوز میخواد همه محصولات رو آپدیت کنه مثل اسکایپ و آفیس و ...
اگه من بخوام فقط ویندوز آپدیت بشه باید چیکار کنم ؟

ata3929
2015-08-02, 20:59
برنامه ای هست که باهاش چک کنیم ببینیم هر قسمت از فعالیت هایی که در ویندوز انجام میشه هر کدوم چقدر مصرف اینترنت دارن ؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-02, 21:05
دوستان process مربوط به اپدیت ویندوز و درایور ها اسمش svchost هست ؟ میخوام بدونم اگر با نرم افزار BW فقط جلوی این process رو باز بزارم ویندوز میتونه اپدیت کنه ؟ یا باید process دیگه ای هم استفاده کنه از اینترنت ؟

بله پردازش اصلی همون هست

برنامه ای هست که باهاش چک کنیم ببینیم هر قسمت از فعالیت هایی که در ویندوز انجام میشه هر کدوم چقدر مصرف اینترنت دارن ؟

NetWorx 5.4.0 / Portable كنترل پهنای باند اينترنت ([Only registered and activated users can see links])

ata3929
2015-08-02, 22:23
بله پردازش اصلی همون هست

NetWorx 5.4.0 / Portable كنترل پهنای باند اينترنت ([Only registered and activated users can see links])

این برنامه مجموع ترافیک و نشون میده
من منظروم برنامه ای مثل BWMeter هست که همه قسمت هایی که به اینترنت وصل میشه نشون میده هر قسمت هم جداگانه چقدر از اینترنت استفاده میکنن و میخواستم

YAZILIM
2015-08-02, 23:31
این برنامه مجموع ترافیک و نشون میده
من منظروم برنامه ای مثل BWMeter هست که همه قسمت هایی که به اینترنت وصل میشه نشون میده هر قسمت هم جداگانه چقدر از اینترنت استفاده میکنن و میخواستم
NetLimiter

ata3929
2015-08-03, 00:36
من حدودا 1 ساعت با برنامه DU meter ویندوز و برنامه هایی که روی ویندوز 10 از اینترنت استفاده میکنن بررسی کردم
نتیجه هم این شد مصرف هر کدوم

همان طوز که میبینین طی یک ساعت مصرف ویدوز 10 از اینترنت آنچنان زیاد هم نیست که بعضی از دوستان میگن

YAZILIM
2015-08-03, 09:57
من حدودا 1 ساعت با برنامه DU meter ویندوز و برنامه هایی که روی ویندوز 10 از اینترنت استفاده میکنن بررسی کردم
نتیجه هم این شد مصرف هر کدوم

همان طوز که میبینین طی یک ساعت مصرف ویدوز 10 از اینترنت آنچنان زیاد هم نیست که بعضی از دوستان میگن

مصرف هنگام آپدیت زیاد است وگرنه اگر سیستم آپدیت باشد و یا آپدیت غیر فعال شده باشد زیاد نیست.
حتی اگر سیستم آپدیت نباشد و آپدیت فعال باشد هم ویندوز به صورت اتوماتیک آپدیتها را زمانی دانلود میکند که سیستم در حال استفاده نیست.

PhoeniiX
2015-08-03, 23:06
دوستان تو برنامه BWmeter دقیقا چه پردازش های رو منظورم اسم هست بلاک کنیم که در زمان اپدیت بتونیم دوباره دسترسی بهشون بدیم

adroit11
2015-08-03, 23:08
الان بهترین راه کدومه ؟
میشه کوت کنید که متوجه بشم ؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-03, 23:22
دوستان تو برنامه BWmeter دقیقا چه پردازش های رو منظورم اسم هست بلاک کنیم که در زمان اپدیت بتونیم دوباره دسترسی بهشون بدیم

درود

اصلیه همون svchost هست

به زودی آموزش کاملی در خصوص مدیریت قسمت آپدیت میزارم

الان بهترین راه کدومه ؟
میشه کوت کنید که متوجه بشم ؟

تو پست اول تاپیک مشخص هست دیگه

روش صد در صد رو برید

adroit11
2015-08-03, 23:58
درود

اصلیه همون svchost هست

به زودی آموزش کاملی در خصوص مدیریت قسمت آپدیت میزارم

تو پست اول تاپیک مشخص هست دیگه

روش صد در صد رو برید

داداشی میشه یه لیست کامل از لیست سیاه خودتو اینجا بزار ؟

explorer.exe بلاک بشه ؟

Mahsun
2015-08-04, 04:30
دوستان بنده یه کشفی کردم :D
شاید شما هم مثل من برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 از اسکریپتی که در پست شماره 18 قرار داده شده استفاده کرده باشین.
این اسکریپت فایل های قسمت آپدیت خودکار رو دستکاری میکنه ظاهرا و مانع آپدیت میشه برای من هم کارساز بوده. ( آپدیت تا 49 درصد رفته بود و دیگه تکون نمیخورد)
خوب الان برای اینکه دوباره بتونید آپدیت اتوماتیک رو فعال کنید (مثلا الان که از ساعت 2 تا 7 صبح نت رایگانه من میخوام ویندوز آپدیت شه) تشریف میبرین مسیر زیر:
Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting
و روی fix Problems with Windows Update کلیک میکنید
بعد در پنجره ای که باز میشه روی Advanced کلیک کنید و بعد روی run as administrator کلید کنید تا قسمت عیب یابی با مجوز ادمین شروع به عیب یابی کنه.
بعد از رفع عیب یابی و آپدیت ویندوز دوباره میتونید اون اسکریپت غیرفعال سازی رو اجرا کنید.
تست کنید اگه جواب داد یه ندا بدین :D

reza95
2015-08-04, 14:44
سلام. من میخوام تو تایم رایگان ویندوز آپدیت بشه ... آیا اینکار امکان پذیر هست و چجوری ؟؟؟
چون ویندوز آپدیت نشه هم که نمیشه ..درسته ؟؟؟؟

AmiRHoSSeiN.98
2015-08-04, 17:13
دوستانی که نمیدونن کدوم فایل هارو باید دسترسیشون رو از اینترنت قطع کرد:

من همه فایل هایی که در system 32 و لوکیشنشون برای ویندوز هستش رو بلاک کردم از جمله svchost.هیچ مشکلی پیش نیومده اما حتما به لوکیشنشون نگاه کنید که برنامه مورد نیازتان رو بلاک نکنید

alilife
2015-08-04, 20:43
دوستان بهترین راه حل برای جلوگیری از آپدیت های ویندوز 10 که تا الان هم واسه من کار کرده رو میگم شاید به درد شما هم خورد مدیرا اگه صلاح دونستند تو پست های اول قرار بدن:

..::اول از همه توجه کنید که برای کار کردن این روش حتما باید رو ویندوز ــتون پسورد گذاشته باشید::..

در قسمت Ask me anything نوار وظیفه بنویسید Services و اینتر رو بزنید:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بعد صفحه زیر براتون باز می شه:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

دنبال دو تا سرویس با نام های زیر می گردیم:

Background Intelligent Transfer Service
و
Windows Update

و به ترتیب مراحل زیر رو روی هر دو سرویس انجام می دیم تا آپدیت های ویندوز غیر فعال بشه:

روی سرویس مورد نظر کلیک راست میکنیم و Properties را می زنیم تا صفحه ی زیر باز شود:

در این صفحه در تب General ابتدا روی Stop کلیک میکنیم تا سرویس مورد نظر متوقف شود و سپس Status Type را به Disabled تغییر میدهیم و Apply می کنیم:

سپس وارد تب Log on می شویم و تیک This Account را می زنیم و جلوی آن نام کاربری یوزری که برای ویندوز ساخته ایم را وارد می کنیم. برای مثال نام کاربری من Ali07 هست.
حال نوبت پسورد است.... نکته ی این روش هم همین جاست.... به جای پسوردی که بر روی ویندوز گذاشته ایم یه پـــــسورد غـــلـــط از خودمان در اینجا می نویسیم و OK می کنیم.
کار تمام است و دیگر خبری از آپدیت های اتوماتیک نیست.

mmiladd
2015-08-04, 22:38
دوستان این dumeter داره به همه چی گیر میده..

راهی نیست بشه جلوش رو گرفت ؟

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-05, 01:01

راهی نیست بشه جلوش رو گرفت ؟حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن - صفحه 5 ([Only registered and activated users can see links])

KresKa
2015-08-05, 01:44
به نام خدا
1 ابتدا در RUN ویندوز کلمه Msconfig
بزنید
در قسمت سرویس های دنبال ویندوز اپدیت بگردید سپس تیک را بردارید اوکی کنید
و سیستم را ریستارت کنید

تمام ویندوز اپدیت غیر فعال شده و در خواب زمستانی خواهد رفت:D

shahbai
2015-08-05, 09:29
به نام خدا
بزنید
و سیستم را ریستارت کنید

وقتی این کار رو انجام بدیم و آپدیت اتوماتیک ویندوز غیر فعال بشه. امکان آپدیت دستی اون وجود داره و مثلاً میشه با کلیک بر روی check for update ، ویندوز رو آپدیت کرد یا کلا این قابلیت در ویندوز غیرفعال میشه؟

sam09ft
2015-08-05, 16:21
به جز اپدیت مصرف اینترنت ویندوز 10 چطوره ؟
کورتانا و بخش های دیگه مثل کاشی هایی که توی ویندوز 8 بود و ...
کلا مصرف چطوره
?:-/

mosk
2015-08-05, 16:26
به نام خدا
بزنید
و سیستم را ریستارت کنید

دوست عزیز یعنی با این کار هدر رفتن ترافیک به صفر میرسه؟یا قسمت های دیگه ویندوز باز اپدیت میشوند؟منظوریم به جز برنامه هایی است که خودمان نصب میکنیم.ممنون

sevenkel
2015-08-05, 18:06

راهی نیست بشه جلوش رو گرفت ؟
~[Only registered and activated users can see links]

adroit11
2015-08-05, 19:35
به نام خدا
بزنید
و سیستم را ریستارت کنید

امکان آپدیت دستی اون وجود داره و مثلاً میشه با کلیک بر روی check for update ، ویندوز رو آپدیت کرد یا کلا این قابلیت در ویندوز غیرفعال میشه؟

mosk
2015-08-05, 21:18
دوست عزیز نمیشه کاری کرد هنگام کانکت شدن به اینترنت این پیغام نده؟ممنون

adroit11
2015-08-05, 22:11
امکان آپدیت دستی اون وجود داره و مثلاً میشه با کلیک بر روی check for update ، ویندوز رو آپدیت کرد یا کلا این قابلیت در ویندوز غیرفعال میشه؟

سلام

پست قبلی رو جواب بده عزیز

چطوری میشه با این نرم افزار ببینم که هر نرم افزار چقدر حجم مصرف کرده

sevenkel
2015-08-05, 22:34
چطوری میشه با این نرم افزار ببینم که هر نرم افزار چقدر حجم مصرف کرده
با برنامه networx میشه تو تنظیماتش تیک گزینه Ignore local traffic within the LAN رو میزنید بعد توی خود برنامه توی سربرگ application میزنه

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-05, 22:36
دوست عزیز نمیشه کاری کرد هنگام کانکت شدن به اینترنت این پیغام نده؟ممنون

درود

احتمالا یه نرم افزار نصب کردید که تداخل ایجاد کرده با این

adroit11
2015-08-06, 01:07
با برنامه networx میشه تو تنظیماتش تیک گزینه Ignore local traffic within the LAN رو میزنید بعد توی خود برنامه توی سربرگ application میزنه
اون گزینه خاموشه عزیز اصن نمیشه کلیک کنم

Reza.IQ
2015-08-06, 10:28
سلام
واقعا خیلی ***** و خنده داره این همه اداع میکردند در مورد این ویندوز
الان حتی یه جایی نداره که اپدیت خودکار لغو کنیم
من نمیدونم این بنده خداها چی فکر کردن که اپدیتو اجباری کردن
حتما فکر کردن همه مثل اونا اینترنت پر سرعت و نامحدود دارن
در کل کلی از حجم من داغون کردن رفت همه ی روش ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد
یعنی هیچ روشی نیست
بخدا اعصابمو خورد کرده دوستان لطفا کمک کنید
به غیر از bwmeter دیگه چه نرم افزاری هست این که برای من کار نداد

parsiansystem
2015-08-06, 11:37
سلام من bwmeter رو نصب کردم اما کلا اینترنتم رو قطع کرد . وقتی هم پینگ میگیرم از آی پی 4.2.2.4 ارور request time out میده اما به محض حذف کردن نرم افزار مشکل اتصال به اینترنتم حل میشه و پینگ کامل میده. میشه بگید مشکل از کجاست؟؟؟؟

asghar1234
2015-08-06, 17:56
سلام برامن نصب نمیشه این ارورمیده ویندوز10هستش [Only registered and activated users can see links]]

asghar1234
2015-08-06, 18:06
BWMeter.6.9.0 چرابرامن نصب نمیشه

sevenkel
2015-08-06, 18:37
اون گزینه خاموشه عزیز اصن نمیشه کلیک کنم
از نسخه پرتابل استفاده نمیکنین یه وقت؟موقع نصب تیک LAN Traffic Filtring Driver رو زدید؟

پست به صورت خودکار ادغام شده در 17:37

سلام من bwmeter رو نصب کردم اما کلا اینترنتم رو قطع کرد . وقتی هم پینگ میگیرم از آی پی 4.2.2.4 ارور request time out میده اما به محض حذف کردن نرم افزار مشکل اتصال به اینترنتم حل میشه و پینگ کامل میده. میشه بگید مشکل از کجاست؟؟؟؟
من یه بار تو برنامه توی سربرگ Filters قسمت پایین سمت چپ تیک گزینه Stop traffic زدم همین اتفاق افتاد بعد که برداشتم درست شد

abdozak
2015-08-06, 19:01
سلام
واقعا خیلی ***** و خنده داره این همه اداع میکردند در مورد این ویندوز
الان حتی یه جایی نداره که اپدیت خودکار لغو کنیم
من نمیدونم این بنده خداها چی فکر کردن که اپدیتو اجباری کردن
حتما فکر کردن همه مثل اونا اینترنت پر سرعت و نامحدود دارن
در کل کلی از حجم من داغون کردن رفت همه ی روش ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد
یعنی هیچ روشی نیست
بخدا اعصابمو خورد کرده دوستان لطفا کمک کنید
به غیر از bwmeter دیگه چه نرم افزاری هست این که برای من کار نداد

فایروال که زیاده اما این فایروال ساده و کم حجم هست خودم استفاده میکنم :

Windows Firewall Control 4.5.1.0 مدیریت فایروال ویندوز ([Only registered and activated users can see links])

Reza.IQ
2015-08-06, 21:16
فایروال که زیاده اما این فایروال ساده و کم حجم هست خودم استفاده میکنم :

Windows Firewall Control 4.5.1.0 مدیریت فایروال ویندوز ([Only registered and activated users can see links])

سلام ممنون از راهنمایت من همون فایل svchost.exe رو تو فایروال نود گذاشتم مشکل حل شد

adroit11
2015-08-06, 22:51
از نسخه پرتابل استفاده نمیکنین یه وقت؟موقع نصب تیک LAN Traffic Filtring Driver رو زدید؟
نسخه ی اصلی هست
موقع نصب کجا باید این تیکو بزنم

sevenkel
2015-08-06, 23:40
نسخه ی اصلی هست
موقع نصب کجا باید این تیکو بزنم

tfarzadt
2015-08-07, 00:52
سلام دوستان
من پست شماره 2 رو انجام دادم
مشکل اینجاست که استور غیر فعال شده - اسکرین شات ([Only registered and activated users can see links])
لطفا راهنمایی بفرمایید
Abolfazl.E
2015-08-07, 01:30
سلام دوستان
من پست شماره 2 رو انجام دادم
مشکل اینجاست که استور غیر فعال شده - اسکرین شات ([Only registered and activated users can see links])
لطفا راهنمایی بفرمایید
مثل اینکه سروری که ویندوز اپدیت میشه با سرور استور یکی هست و وقتی اپدیت رو قطع میکنیم اون هم قطع میشه

marefati
2015-08-07, 02:17
سلام من تازه ویندوز 10 رو نصب کردم چه طوری میتونم از آپدیت شدن اون جلوگیری کنم

DAN!AL
2015-08-07, 02:31
سلام من تازه ویندوز 10 رو نصب کردم چه طوری میتونم از آپدیت شدن اون جلوگیری کنم

غیر فعال کردن دانلود خودکار آپدیت ویندوز ۱۰

■ با زدن کلید های Window Key + R برنامه Run رو اجرا کنید .
■ داخل کادر Run عبارت gpedit.msc رو تایپ کنید و enter رو بزنید . ( مخفف Group Policy Edit MicroSoft Configuration )
■ حالا از منیوی سمت چپ به این آدرس برید :
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows components > Windows Updates
■ حالا در این بخش از بخش سمت راست پنجره روی گزینه Configure Automatic Updates دابل کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آپدیت خودکار باز شه .
■ حالا در قسمت چپ این پنجره روی گزینه Enabled کلیک کنید تا کادر زیرش فعال شه .
■ در کادر زیر این گزینه ( که فعالش کردین ) نوشته Configure Automatic Updating زیر همین جمله یه منیوی کشویی هست که از تو این لیست گزینه پنجم یا Allow local admin to choose settings رو انتخاب کنید حالا روی دکمه OK کلیک کنید .
■ تموم شد ! حالا اگر برید به کنترل پنل و بعد Windows Updates می بینید که منیوی کشویی important updates فعال شده و شما باید گزینه آخر یا Check for updates but let me choose whether to download and install them رو انتخاب کنید .
..طریق زیر..

marefati
2015-08-07, 02:44
سلام
خیلی ممنون ولی در contrlo panel گزینه ی windows update حذف شده.

DAN!AL
2015-08-07, 02:51
درویندوز 10 کلمه ی services را سرچ کنید و بر روی آن کلیک کنید.
سپس در پنجره ی باز شده به دنبال windows Update گشته و بر روی آن کلیک کنید.

سپس همانند شکل تغییرات را اعمال کنید.

به همین راحتی شما بخش آپدیت را غیر فعال کرده اید و با مراجعه دوباره به بخش آپدیت با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

در صورتی که بخواهید ویندوز خود را آپدیت کنید می توانید به راحتی همین مراحل را به صورت معکوس انجام دهید تا آپدیت ویندوز شما فعال شود.

marefati
2015-08-07, 03:00
خیلی ممنون درست شد :-h

Am!n2
2015-08-07, 09:21
خیلی ممنون درست شد :-h
سلام
میشه به منم بگید چطوری اوک شد چون من عین این مراحل رفتم اما تو کنتر پنل نیست ویندوز آپدییت درست؟ ام از طریق ستینگ که میرم تو ویندوز اپدیت باز دو گزینه هست رو اتوماتیک یکی کلا آپدیت نشه از کجا برم رو این گزینه بزارم؟!!
Check for updates but let me choose whether to download and install them

sam09ft
2015-08-07, 09:26
من با bwmeter کار میکنم و بخش های مختلف اصلا ربطی به هم نداره
الان اپدیت رو غیرفعال کردم ولی سرچ و استور هردو کار میکنن
استور و سرچ برای من که هیچکدوم به svchost ربطی نداره
C:\WINDOWS\SystemApps\Microsoft.Windows.Cortana_cw 5n1h2txyewy\SearchUI.exe
C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WindowsStore_2015.7.1. 0_x64__8wekyb3d8bbwe\WinStore.Mobile.exe

asdewq
2015-08-07, 10:46
با عرض سلام من تمام روش ها رو تست کردم تونستم استفاده بی رویه ی ویندوزو بگیرم ولی الان به مشکل دیگه ای خوردم دیگه ویندوزم آ‍‍بدیت نمی کنه چه کار کنم که هم بتونم آبدیت کنم هم ویندوز الکی از اینتر نتم نخوره؟ با تشکر

پست به صورت خودکار ادغام شده در 09:46

با عرض سلام من تمام روش ها رو تست کردم تونستم استفاده بی رویه ی ویندوزو بگیرم ولی الان به مشکل دیگه ای خوردم دیگه ویندوزم آ‍‍بدیت نمی کنه چه کار کنم که هم بتونم آبدیت کنم هم ویندوز الکی از اینتر نتم نخوره؟ با تشکر

SadeghSorena
2015-08-07, 14:07
من نمیدونستم مشکلمو کجا بگم لطفا کمک کنید خیلی ضروریه...
ویندوز اینترپرایز 64 بیتی رو نصب کردم الان بعد از چند روز این ارور رو میده "Critical Errror Start menu and Cortana arent working. we`ll try to fix it the next time you sighn in"

tfarzadt
2015-08-08, 02:08
سلام دوستان
من به روش پست شماره 2 رفته بودم و باعث شد استور بالا نیاد
به همین دلیل تنظیماتی که در روش شماره 2 گفته شده رو به حالت اولیه بردم ولی باز هم استور بالا نمیاد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

hamidreza2015
2015-08-08, 02:13
سلام دوستان
من به روش پست شماره 2 رفته بودم و باعث شد استور بالا نیاد
به همین دلیل تنظیماتی که در روش شماره 2 گفته شده رو به حالت اولیه بردم ولی باز هم استور بالا نمیاد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام
بله همچنین دیگه ویندوز آپدیت هم نمیشه وقتی مجددا فعال میکنی

tfarzadt
2015-08-08, 02:32
سلام
بله همچنین دیگه ویندوز آپدیت هم نمیشه وقتی مجددا فعال میکنی

یعنی هیچجوره نمیشه تنظیماتو برگردوند؟
برا مشکل استور توی نت گشتم این تاپیک رو دیدم که یه بابایی مشکل عین من داره بهش جواب دادن ولی دقیق متوجه نشدم چی گفته (طرف انجام داده مشکل هم حل شده)
windows 10 store error code - Microsoft Community ([Only registered and activated users can see links])

shayan547
2015-08-08, 19:37

از نظر بنده این روش قدرتمندترین روش ممکن هست و دست و پای ویندوز رو برای بروز رسانی به شکل کامل می بندید و هر وقت هم حال کردید در اندک ثانیه می تونید دست و پاش رو باز کنید تا فیض ببره از اینترنت =))

کپی برداری از این آموزش با ذکر نام سایت سافت 98 و نویسنده ی آن بلامانع می باشد

سلام دوست عزیز من اشتباهی با این نرم افزار بلاک کردم حالا ویندوز به هم خورده و بعضی از برنامه های ویندوز ارور میدن مثل مرورگر اج من چطور درستش کنم لطفا راهنمایی ????????:((:((:((:((:((:((

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-08, 20:00
سلام دوست عزیز من اشتباهی با این نرم افزار بلاک کردم حالا ویندوز به هم خورده و بعضی از برنامه های ویندوز ارور میدن مثل مرورگر اج من چطور درستش کنم لطفا راهنمایی ????????

درود

عزیز انتهای آموزش واضح گفتم :

اگر روی Forbid کلیک کنید دسترسی رو برای مدت زمانی که تعیین کردید می بنده اما اگر روی Allow کلیک کنید دسترسی رو برای اون مدت زمان تعیین شده باز میزاره

اگر هم اشتباه کلیک کردید بازم میتونید به همون قسمت Filter Definition و تب Firewall برید و دسترسی ها رو تنظیم کنید

shayan547
2015-08-08, 20:25
درود

عزیز انتهای آموزش واضح گفتم :

اگر روی Forbid کلیک کنید دسترسی رو برای مدت زمانی که تعیین کردید می بنده اما اگر روی Allow کلیک کنید دسترسی رو برای اون مدت زمان تعیین شده باز میزاره

اگر هم اشتباه کلیک کردید بازم میتونید به همون قسمت Filter Definition و تب Firewall برید و دسترسی ها رو تنظیم کنید

سلام کاری ک گفتید رو انجام دادم ولی باز این طور و یک نمونه ش هم اینه ک میخوام یک عکس رو باز کنم این ارور رو میده و وقتی میخوام یک اهنگ رو اجرا کنم این ارور رو میده و...

لطفا بهم بگو چطور درستش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

Dropbox - 02.png ([Only registered and activated users can see links]((:((:((:((:((:((:((:((:(() نمیخوام ویندوز عوض کنم :((:((:((:((:((

Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ
2015-08-08, 20:35
سلام کاری ک گفتید رو انجام دادم ولی باز این طور و یک نمونه ش هم اینه ک میخوام یک عکس رو باز کنم این ارور رو میده و وقتی میخوام یک اهنگ رو اجرا کنم این ارور رو میده و...

لطفا بهم بگو چطور درستش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

Dropbox - 02.png نمیخوام ویندوز عوض کنم

ببینید یه خورده سعی کنید توی تصویر گذاشتن سلیقه به خرج بدید

اولا تصویر دو مگی گذاشتید

دوما جایی آپلود کردید که سخته گرفتنش

اگر میخواین راهنماییتون کنیم که حداقل تصویر رو جای درستی بزارید که ما جوری نشیم که از پاسخ دادن به شما صرف نظر کنیم

----------------------------------------------------

مشکلتون مربوط به نرم افزار نیست بلکه UAC شما غیر فعال هست باید فعالش کنید

برای باز کردن تصاویر به شکل راحت تر از این تاپیک استفاده کنید

استفاده از Windows Photo Viewer برای باز کردن تصاویر در ویندوز 10 ([Only registered and activated users can see links])

s.ali
2015-08-09, 00:50
با سلام خدمت همه دوستان
ویندوزی که من نصب کرده ام windows 10 pro از خود مایکروسافت هست
هیچ تنظیمات خاصی انجام ندادم و هیچ کدام از روشهایی که اساتید انجمن زحمتش رو کشیدن رو هم انجام ندادم
فقط در قسمت windows update و در قسمت advanced settings ، اون قسمتی که نوشته " choose how updates are installed "
من این گزینه رو انتخاب کرده ام
" notify to download "
فقط و فقط همین
به هیچوجه خودسرانه آپدیت ها رو دانلود نمیکنه مگر اینکه من دکمه Download رو بزنم و تا وقتی که اجازه دانلود رو نداده ام فقط لیست آپدیت ها رو نشون میده

باز هم تاکید میکنم از هیچ روشی استفاده نکرده ام از هیچ ابزاری هم استفاده نکرده ام

wolf1320
2015-08-09, 18:47
به نظر شما میشه از فایروال خود نود 32 برای من که آنتی ویروس و سکیوریتیم نود 32 هست به جای نرم افزارهای دیگه استفاده کنم و جلوی آپدیت رو بگیرم ؟
اگر شدنی هست آموزش بدید لطفا.

پست به صورت خودکار ادغام شده در 17:47

با سلام خدمت همه دوستان
هیچ تنظیمات خاصی انجام ندادم و هیچ کدام از روشهایی که اساتید انجمن زحمتش رو کشیدن رو هم انجام ندادم
فقط در قسمت windows update و در قسمت advanced settings ، اون قسمتی که نوشته " choose how updates are installed "
" notify to download "
فقط و فقط همین
به هیچوجه خودسرانه آپدیت ها رو دانلود نمیکنه مگر اینکه من دکمه Download رو بزنم و تا وقتی که اجازه دانلود رو نداده ام فقط لیست آپدیت ها رو نشون میده

باز هم تاکید میکنم از هیچ روشی استفاده نکرده ام از هیچ ابزاری هم استفاده نکرده ام

دوست من نسخه pro تنها نسخه ای هستش که این قابلیت رو داره. بقیه ندارن.

ST92
2015-08-10, 01:59

از نظر بنده این روش قدرتمندترین روش ممکن هست و دست و پای ویندوز رو برای بروز رسانی به شکل کامل می بندید و هر وقت هم حال کردید در اندک ثانیه می تونید دست و پاش رو باز کنید تا فیض ببره از اینترنت =))

با سلام و خسته نباشید.
کدوم پردازشهای ویندوز 10 جز ویندوز آپدیت، یعنی همون فایل svchost اینترنت مصرف میکنن؟ من خیلی از پردازشا رو بستم چون قبلا ویندوز فیچرز برا کیبرد 500 مگ اینا خزولات دانلود کرد، میخوام ببینم فقط کدوم فایلا رو بلاک کنم. با تشکر

AmiRHoSSeiN.98
2015-08-10, 14:19
به نام خالق هستی

اینم یه روش جدید که جدیدا ابدا شده.تست شده و کار میکنه.در ادامه آموزش با من همراه باشید.

**Hidden Content: Check the thread to see hidden data.**

موفق،سربلند و سلامت باشید ~o)

برای سلامتی و ظهور هرچه سریعتر آقامون امام زمان (عج) صلواتی بلند بفرستید.

arch3d
2015-08-10, 14:40
مهندس عکس ها رو نماش نمیدهد

fanoudi
2015-08-10, 20:09
دوستان ویندوز 10 چرا دکمه ای برای لغو نداره ، چقدر ویندوز آپدیت نفهم شده ! میخواستم بدونم مال شما هم بدین صورت است ؟

fanoudi
2015-08-10, 20:17
با سلام خدمت همه دوستان
" notify to download "
فقط و فقط همین

دوست عزیز نسخه ای که شما نصب کردید اجازه تیک دار کردن آپدیت ها رو برای انتخاب می دهد ؟ یا هنگامی که بر روی آپدیت کلیک کردیم امکان لغو هست ؟
مثلا ویندوز من داره آپدیت میکند بدونی این که بتوانم لغو کنم

offlinebaz1
2015-08-10, 20:33
پست به صورت خودکار ادغام شده در 19:33

دوست عزیز نسخه ای که شما نصب کردید اجازه تیک دار کردن آپدیت ها رو برای انتخاب می دهد ؟ یا هنگامی که بر روی آپدیت کلیک کردیم امکان لغو هست ؟
مثلا ویندوز من داره آپدیت میکند بدونی این که بتوانم لغو کنم

برای مشاهده سایز اصلی عکس کلیک کنید

از این قسمت میشه سرویس آپدیت رو متوقف کرد

Obaydok
2015-08-10, 21:02
فکر میکنم چون هنوز ویندوز 10 کاملا نهایی نشده این مساله هست اما احتمالا توی آپدیت SR1 درست میشه

PMSH78
2015-08-10, 21:31
بنده از روش زیر استفاده کردم بهترین روش بود و توصیه میکنم:
سایر روش ها برخی چیزهای دیگری رو نیز تغییر میداد مثل همین روش اخری که جناب CrystaL KinG ([Only registered and activated users can see links]) گذاشتند.

AmiRHoSSeiN.98
2015-08-10, 22:28
بنده از روش زیر استفاده کردم بهترین روش بود و توصیه میکنم:
سایر روش ها برخی چیزهای دیگری رو نیز تغییر میداد مثل همین روش اخری که جناب CrystaL KinG ([Only registered and activated users can see links]) گذاشتند.

سلام.دوست عزیز اینا روش هایی هستند که ارائه شدند و تو این آموزش ها چیزی رو دانلود نمیکنید.ما خواستیم تمام روش های غیرفعال سازی محیا باشه تا هرکاربری مجبور نباشه از یک روش استفاده کنه و روش های غیرفعال سازی جامع باشه.حالا انتخاب با خودتونه و خودتون میدونید از کدوم استفاده کنید اما همه روش ها تست میشن اگه کار کرد قرار داده میشن همه روش ها کار میکنن:).

PMSH78
2015-08-10, 23:08
سلام.دوست عزیز اینا روش هایی هستند که ارائه شدند و تو این آموزش ها چیزی رو دانلود نمیکنید.ما خواستیم تمام روش های غیرفعال سازی محیا باشه تا هرکاربری مجبور نباشه از یک روش استفاده کنه و روش های غیرفعال سازی جامع باشه.حالا انتخاب با خودتونه و خودتون میدونید از کدوم استفاده کنید اما همه روش ها تست میشن اگه کار کرد قرار داده میشن همه روش ها کار میکنن:).

من که نگفتم کار نمیکنند دوست عزیز
خیلی هم ممنون بابت اموزشی که گذاشتید.
من فقط یک پیشنهاد به سایرین دادم که مونده بودن از کدوم روش استفاده کنند:(

mohammadktab
2015-08-11, 00:48
من همه چهار روش را تو سیستم پیاده کردم به غیر از روش پنجم ولی ششصد مگ از اینترنتم را خورد

A N G E L
2015-08-11, 00:52
من همه چهار روش را تو سیستم پیاده کردم به غیر از روش پنجم ولی ششصد مگ از اینترنتم را خورد

سلام دوست خوبم شما اگه آپدیت ها رو کلا غیرفعال کردی پس سیستمهای خبری و لایو رو هم غیرفعال کن چون اونها هم روزانه حجمی بالغ بر 120 مگابایت(حداقل) مصرف دارن
آموزش پاکسازی برنامه ها و پروسه های خبر گیری و غیر ضروری ویندوز 10 ( به روز شد ) ([Only registered and activated users can see links])

behnam_o2
2015-08-11, 12:36
اگه از استارت برنامه هایی مثلnews/money/xbox رو turn live title of بزنیم بازم برنامه ترافیک مصرف میکنه؟

Am!n2
2015-08-11, 16:38
با سلام خدمت همه دوستان
" notify "to download
فقط و فقط همین

سلام برای من این ننوشته " notify "to download
بجاش این نوشته nofity to schedule restart چه فرقی با بالای داره؟

Y@var
2015-08-11, 19:22
سلام دوستان

امروز یه آموزش واسه جلوگیری از دانلود خودکار آپدیتا در ویندوز 10 پیدا کردم که خیلی جالبه و به قسمت هایی وابسته به Windows Update Service صدمه ای نمیزنه

مزیت این روش اینه که هیچ برنامه ی اضافه ای احتیاج ندارین و اینکه سرویس آپدیت ویندوز رو کامل نمیبندین بنابراین فکر نکنم به بقیه برنامه های وابسته به آپدیت ویندوز آسیبی وارد کنه

در ویندوز شما وقتی لپ تاپتون رو به یه اینترنتی ضعیف مثلا اینترنت سیم کارت به نت وصل میکنین گزینه Set as Metered Connection رو میتونین انتخاب کنید تا ویندوز از دانلودای غیرضروری مثل آپدیت در این حالت جلوگیری کنه. اما همینطور که متوجه شدین در ویندوز 10 واسه ی وای فای برخلاف ویندوز 8.1 که میشد WIFI رو هم Metered Connection انتخاب کرد این گزینه رو راحت نمیشه برای اینترنت وای فایی که بهش وصلین پیدا کنین و فعال کنید.

برای اینکار به قسمت زیر برین

Settings app > select Network & Internet> Berin Paein Va Gozineye “Advanced options” Ro Paeine List Wirelessaton Peida Konid. Gozineye “Set as metered connection” Ro Faal Konid

توجه داشته باشین که اینکار فقط واسه این وایرلس خاصی که بهش وصلین جلوی آپدیت رو میگیره. و اگر به یه وایرلس دیگه وصل شدین باید دوباره اینکار رو انجام بدین، در ضمن هر وفت خواستین به حالت قبل برش گردونین برین و این گزینه رو غیر فعال کنید تا از طریق همین وایرلس هم به راحتی آپدیتا رو بگیره.

بعد از این کار زمانی که به قسمت آپدیت ویندوز مراجعه میکنید مینویسه:

Updates are available. We’ll download the updates as soon as you connect to Wi-Fi, or you can download the updates using your data connection (charges may apply)I

در واقع شما با این کار ویندوز رو گولش زدین که به اینترنتی ضعیف و گرونی مثل اینترنت موبایل وصلین. به همین سادگی

البته اگه بخواین دستی آپدیتا رو دانلود کنه فکر کنم اصلا احتیاجی به برداشتن تیک Metered Connection نیست و کافیه شما روی گزینه ی Download در بازه ی زمانی ای که خودتون دوست دارین (مثلا موقع دانلود شبانه رایگان) کلیک کنید تا دانلود و نصب آپدیتا شروع بشه. ولی اگه دانلود اتوماتیک میخواین باید برین و گزینش رو غیر فعال کنید

منبع ([Only registered and activated users can see links])

mohammadktab
2015-08-11, 21:25
سلام دوست خوبم شما اگه آپدیت ها رو کلا غیرفعال کردی پس سیستمهای خبری و لایو رو هم غیرفعال کن چون اونها هم روزانه حجمی بالغ بر 120 مگابایت(حداقل) مصرف دارن

آخه این دیقه چجور ویندوزیه مفتکی فقط حجم می خوره اینطوری فقط باید جیب شرکت های اینترنتی را پر کنیم:)

GhasemSalehii
2015-08-12, 13:26
سلام بر دوستان سافت 98ی
فکر کنم این روش ششم باشه برای حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن
بنده از این روش استفاده میکنم ، گفتم برای دوستان هم آموزش بدم
خب البته این روش برای دوستانی که آنتی ویروس اسمارت نوود را استفاده میکنند و نمیخواهند برنامه ی دیگری نصب کنند خوبه
برای شروع کار شما باید آنتی ویروس نسخه اسمارت رو نصب داشته باشید

Smart Security

لینک مستقیم آخرین نسخه برای دانلود

دانلود نسخه 32 بیتی با لينك مستقيم با حجم 78 مگابايت ( Trial Version )
([Only registered and activated users can see links]****.com/download/win/ess/ess_nt32_enu.msi)
دانلود نسخه 64 بیتی با لينك مستقيم با حجم 89 مگابايت ( Trial Version )
([Only registered and activated users can see links]****.com/download/win/ess/ess_nt64_enu.msi)
مشاهده توضیحات و لینک برنامه در سافت 98
[LINK-VIEW][Only registered and activated users can see links]****-smart-security.html[/LINK-VIEW]

**Hidden Content: Check the thread to see hidden data.**

موفق و پیروز باشید :flower:

[ALER-TOPIC]این آموزش کاملا توسط بنده و برای اولین بار در بین وب سایت های ایرانی آموزش داده شده است ( ندیدم جایی :D )[/ALER-TOPIC]

[ALER-TOPIC] کپی برداری از این پست آموزشی با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است [/ALER-TOPIC]

mosk
2015-08-12, 19:32
سلام دوستان.بی زحمت نگاه کنید ببینید این برنامه هایی که فعال است کدامش برای آپدیت است و باعث خورده شدن حجم می شود.ممنون

wolf1320
2015-08-12, 19:34
سلام به همگی
دوستان مطالب خوبی گذاشتن. اما اجازه بدین یک جمع بندی داشته باشیم:
وینذوز 10 اینطور که مشخصه از سیاست نظارتی بالایی استفاده کرده. البته از جنبه خوب به قضیه نگاه کنیم معنیش اینه که خواسته کاربر در صورت مواجه شدن با مشکلاتی از قبیل ناسازگاری و ... به زحمت نیافته و خود سیستم عامل به طور خودکار گزارش تهیه و ارسال و جالب اینجاست برخلاف ویندوز های قبلی بدون پاسخگویی فیزیکی مثل ایمیل و فرم فیدبک و ... مشکلات برطرف بشه و کاسیتی ها به سرعت جبران بشه. مطمئنا در سمت خودشون هم انقلاب بزرگی ایجاد کردن و اونهم این که سیستم جمع آوری داده ها و رسیدگی و نهایتا آرشیو و در صورت نیاز مجدد هم بتونن دسترسی سریع و بلادرنگ داشته باشن.
بطور مثال اگر در قبل اشکالی از سوی کاربر ارسال میشد یک پروسه 24 الی 72 ساعته زمان می برد تا بلکه بتونن برطرف کنن و تازه کاربر همیشه ناراضی بود چون گزارش های خودکاری که ارسال میشد در دید کاربر قرار داشت و به نوعی باعث آزارش میشد. بهرحال خارج از حوصله شما عزیزان نوشتم.
در این نسخه منابع مصرف کننده اینترنت زیادن.
آپدیت خودکار فقط یک بخشی از این مصرف به حساب میاد. یک نگاه بندازید به لیست آپدیت ویندوز 10 منتشر شده از سرورهای مایکروسافت و می بینید که از ابتدای ویندوز 10 تا به امروز نهایتا 5 الی 7 آپدیت اونهم با حجم نهایتا 600 مگابایت فراهم کردن.
تصاویری از مصرف منابع مختلف براتون فرستادم. که اگر هم خودتون بررسی کنید متوجه میشید که بیشترین مصرف مربوط به IE هستش !!!!!!!
واقعا من که سر در نیاوردم که چرا باید اینطور مصرف نامعقول داشته باشه. با اینکه من همین الان وندوزم رو نصب کردم و چند تا درایور روش ریختم با دو تا نرم افزار که برای نگهداری پسوردها و ... حساب های کاربریم در سایت های مختلف هست و آنتی ویروس نود32 و می بینید که مقام اول مصرف IE و دوم Sky Drive و سوم هم مجددا اینترنت IE که نمیدونم این قضیه دو تا منبع بودنش چیه ؟ آیا به نظر استاید مربوط به دو هسته ای بودن این مرورگر هستش ؟
چون برای مرورگر Edge در لیست جداگانه مصرف تعریف شده و من هم فقط با ابن مرورگر یک صفحه که همین انجمن هست رو باز کردم.
در پایان هم باید عرض کنم که طبق ویندوز 8.1 عمل کردم. یعنی بلافاصله بعد از نصب ویندوز در حالت آفلاین که بودم، در همون حالت موندم و به شبکه متصل نکردمش و بعد از نصب درایور و آنتی ویروس و ... شروع کردم به خاموش کردن منابعی که فکر میردم مصرف بالایی دارن. اول از داخل System آپدیت ویندوز و فایل ترانسفر (طبق روش اولی که دوستان توضیح دادن) و بعد کاشی ها رو آفلاین کردم و تنظیمات وای فای و ... رو هم انجام دادم. الان هم اسکای درایو رو عمدا روشن گذاشتم و ظاهرا اینهم باید از کار بندازم. و نتیجه این شد که مصرف در حد معمول نگه داشته شده و تا الان که 3 ساعت گذشته مصرف عادی بوده به غیر از اون مورد IE که گفتم که باید علتش پیدا بشه و اگر نشد مجبوریم از داخل Turn Windows Features on or of اینترنت اکسپلورر هم خاموش کنم. هرچن راضی به اینکار نیستم. ضمنا اسمارت اسکرین یادتون نره که خاموش بشه. اگر جزئیات بیشتر و تصویری خواستید بفرمایید مرحله به مرحله براتون بذارم. اینو هم اضافه کنم که با کمی صبر و نگاه دقیق براحتی میتونید بدون نیاز به هیچ نرم افزار یا اسکریپتی کنترل کامل مصرف رو بدست بگیرید. فقط امیدوارم با خاموش کردن این همه امکانات دیگه چیزی از ویندوز باقی مونده باشه. وگرنه با این کارهایی که کردیم دیگه آپدیت به 10 معنا نداشت و همون 7 و 8 برامون عالی بود.
آخرین مورد هم اینکه از 3 روز قبل تا الان نسخه های مختلف 10 رو نصب کردم. البته ویندوز قبلیم 8.1 بود و آپدیت نکردمش به 10 و از بیس نصب کردم این ویندوزو. طی این سه روز حتی چند بار برگشتم به 8.1 اما دلم نیومد از قافله عقب بمونم. اوایل نصب که این همه تذافیک دزدی رو دیدم بدجور توی ذوقم خورد اما بهرحال هر مشکلی راه حلی هم داره. حالا که مجبور شدم برای حل مشکل به تمام نقاط این ویندوز سرک بکشم میبینم که واقعا ویندوز باحالیه. ارزش سختی و نگرانی رو داره. ضمنا در نهایت به این نتیجه رسیدم که نسخه Pro برای من مناسبه و خیلی هم روان و بدون دردسره. البته اینترپرایس هم خوبه اما فکر میکن هسته شلوغی داره که یکسری امکاناتش که در Pro نیست بدرد ما نمیخوره پس همون Pro بهتره.
واقعا شرمنده ام که با جمله بندی های ناقص و مطالب پراکنده اذیتتون کردم. خودتون میدونید که سه روز مداوم هی ویندوز نصب کنی و ... دیگه مغز از حالت نرمال خارج میشه.
ارادتمند همه دوستان و مدیران محترم و بزرگوار.
تصاویر یادم رفته بود مجبورم ویرایش کنم پست رو:

اولین تصویر مربوط به نیم ساعت اول بعد از نصب ویندوزه:

دومین تصویر مربوط به سه ساعت بعد از تصویر اول هستش:

MAGNUM_2015
2015-08-12, 20:53
روشهای قبلی هر کدوم یک مشکل داشت

مثلا یکی فقط برای سیستم هایی جواب میداد که از طریق Wi-Fi به اینترنت متصل شدن مثل لپ تاپ و نه PC هایی که از طریق کابل به مودم وصل میشن.
و یا ایراد روشه services.msc هم اینه که اگه با اون روش انجام غیر فعال کنید دیگه دسترسی به Store نخواهید داشت
یا روش دیگه ای بود که نیاز به نصب یه نرم افزار داشت.

تنها دلیلی که باعث شد از ویندوز 7 به ویندوز 10 مهاجرت کردم همین فروشگاه بود که از طریق اون میتونید به اپلیکیشن و گیم و ... دسترسی پیدا کنید. که بسیاری از اونها رایگان هستن
دو کار باعث غیر فعال شدن این فروشگاه میشه یکی غیر فعال کردن آپدیت و یکی هم تغییر زبان ویندوز به فارسی

ولی به روش زیر میتونید به راحتی Automatic Updates رو در ویندوز 10 غیر فعال و هر وقت لازم بود دوباره فعال کنید هیچ مشکلی هم برای Store پیش نمیاد:

(توجه این روش فقط در نسخه های Pro و Enterprise قابل استفاده هستش)

دستور gpedit.msc را در Run وارد کنید تا Local Group Policy Editor باز بشه
مطابق تصویری که آپلود کردم، به مسیر زیر در پنجره باز شدده برید
Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/Windows Update

بعد از راست کلیک روی Configure Windows Updates و انتخاب ادیت گزینه های زیر پیش زوی شماست:

1. غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ( به نحوی که هرگز آپدیت چک نشه و اطلاع رسانی هم نشه)
کافیست در تصویر فوق Disabled را انتخاب کنید

2. تنظیم آپدیت ویندوز به نحوی که قبل از دانلود و نصب هر آپدیتی به شما اطلاع بده
در تصویر فوق Enabled را انتخاب و سپس از گزینه های ظاهر شده زیر تب Options گزینه ی 2. Notify for download and notify for install را انتخاب کنید.

3. فعال کردن آپدیت خودکار ( پیش فرض ویندوز)
برای بازگرداندن به حالت اولیه ویندوز در تصویر فوق Not Configured را انتخاب کنید

سیستم را ری‌استارت کنید . حال اگر به بخش آپدیت ویندوز برید تصویر زیر
Settings > Update & Security > Advanced Options
میبینید که به شکل زیر در اومده و مهمتر اینکه فروشگاه ویندوز استور Store هم چنان قابل استفادس

موفق باشید [Only registered and activated users can see links]
منتظر ترفندهای بیشتر باشید ...

MAGNUM_2015
2015-08-12, 20:59
غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 به بهترین روش بنحوی که Store از کار نیفته ( جدید، سریع و بسیار ساده) ([Only registered and activated users can see links] 06)

mosk
2015-08-12, 22:24
دوست عزیز من این تنظیمات انجام دادم ولی در Settings > Update & Security > Advanced Options این قسمت never نمیده هنوز automutic.ممنون

MAGNUM_2015
2015-08-12, 22:30
دوست عزیز من این تنظیمات انجام دادم ولی در Settings > Update & Security > Advanced Options این قسمت never نمیده هنوز automutic.ممنون

اگه ری‌استارت کردید ولی هنوز به اون شکل در نیومده یکبار در همون Settings روی check for updates کلیک کنید، وقتی دوباره به Advanced Options میبینید که Never شده.

wolf2018
2015-08-12, 22:33
نرم افزار زیرهم مفید است حتما استفاده کنین
Destroy_Windows_Spying

Amirsoft
2015-08-12, 23:04
اگه ری‌استارت کردید ولی هنوز به اون شکل در نیومده یکبار در همون Settings روی check for updates کلیک کنید، وقتی دوباره به Advanced Options میبینید که Never شده.

دوست عزیز ممنون از توضیحات کاملتون اما این آموزش تو انجمن موجوده.

رایج ترین روش غیر فعال کردن بروز رسانی ([Only registered and activated users can see links])
موفق باشید..:)

alikocholo
2015-08-12, 23:09
درود من این کارو کردم اما با وجود اینکه اپدیت ویندوز قطع شده بود اما با سرعت 500 کیلوبایت در حال استفاده از اینترنت بود .
مورد دیگه هم هست که باید غیر فعال کنم ؟؟

MAGNUM_2015
2015-08-12, 23:23
دوست عزیز ممنون از توضیحات کاملتون اما این آموزش تو انجمن موجوده.

رایج ترین روش غیر فعال کردن بروز رسانی ([Only registered and activated users can see links])

موفق باشید..:)

من سرچ زدم ندیدم این روشو گذاشته باشن، الان که لینک دادید متوجه شدم انگار قبلا گذاشتن، از این رو مشکلی با حذف شدن تاپیک ندارم.

درود من این کارو کردم اما با وجود اینکه اپدیت ویندوز قطع شده بود اما با سرعت 500 کیلوبایت در حال استفاده از اینترنت بود .
مورد دیگه هم هست که باید غیر فعال کنم ؟؟

دوست من خیلی موارد هست که از اینترنت استفاده میکنه با این کار فقط آپدیت ویندوز غیر فعال میشه.
احتمال داره اپلیکیشن های استور دارن آپدیت میشن یا آپدیته IE فعاله . یا فلش پلیر یا جاوا یا همین کاشی های زنده. یا گذارشه خطاها. یا شاید حتی بد افزار رو سیستم باشه ... یاخیلی موارد دیگه ... شما بسته به استفادتون باید غیر فعالشون کنید.

mosk
2015-08-12, 23:49
من سرچ زدم ندیدم این روشو گذاشته باشن، الان که لینک دادید متوجه شدم انگار قبلا گذاشتن، از این رو مشکلی با حذف شدن تاپیک ندارم.

دوست من خیلی موارد هست که از اینترنت استفاده میکنه با این کار فقط آپدیت ویندوز غیر فعال میشه.
احتمال داره اپلیکیشن های استور دارن آپدیت میشن یا آپدیته IE فعاله . یا فلش پلیر یا جاوا یا همین کاشی های زنده. یا گذارشه خطاها. یا شاید حتی بد افزار رو سیستم باشه ... یاخیلی موارد دیگه ... شما بسته به استفادتون باید غیر فعالشون کنید.

ممنون دوست عزیز از اموزش خوبتون.راهی هست که بفهمیم چه برنامه هایی داره اپدیت میشه؟ممنون

wolf1320
2015-08-13, 00:12
دوستان در 2 پست بالاتر یعنی پست 152 کلی در مورد این مشکل و احتمالات و نتایج تست ها نوشتم. فقط یک نگاه به IE و تنظیمات پیشرفته اش بندازید که بعضی گزینه ها قابل دسترسی نیست و نمیشه تغییرات داد. ضمن اینکه بعد از یک سکوت 4 ساعته دوباره شروع کرده به خوردن ترافیک. متاسفانه من به شخصه میتونم بگم تنظیماتی رو دستکاری کردم که شاید آزمون و خطاش از حوصله هر کسی بر نیاد اما هیچ که هیچ و با عرض تاسف میخوام برگردم به ویندوز قبلی 8.1 پروفشنال.
تا روزی هم که این مشکل از طرف خودشون حل نشه و نخوان کاری نمیشه کرد. با بستن SVCHOST برای من که کد نویسی php و کارای دیگه میکنم مساله ایجاد میشه و حوصله این همه دردسر رو ندارم. ما اگه بخواهیم این همه محدود کنیم ویندوز رو دیگه کارآیی هایی که تعریف کردن بی معنی میشه. پس لقمه رو پشت رو خوردن اشتباست و همون ویندوز خودمون لااقل میدونیم که کنترلش کاملا دست خودمونه. من کوچیکتر از اونی هستم که نظر بدم اما این ویندوز برای مایکروسافت یعنی خودزنی و اتمام کار البته لااقل بین کاربرای ایرانی. شاید عده ای براشون ترافیک مهم نباشه اما برای من مهمه، پس خاموش کردن گزینه های امنیتی و خیلی از موارد دیگه عملا ویندوز رو تبدیلش میکنه به یک چیز *****. ببخشید قصد توهین به نظرات و علایق دیگران رو نداشتم. صرفا نظر خودم بود جهت اطلاع.
اشتباهات تایپی رو ندیده بگیرید لطفا.
خدانگهدار ویندوز 10 تا روزی که مایکروسافت اصلاحت کنه :-h:D

xehsan
2015-08-13, 00:22
دوستان در 2 پست بالاتر یعنی پست 152 کلی در مورد این مشکل و احتمالات و نتایج تست ها نوشتم. فقط یک نگاه به IE و تنظیمات پیشرفته اش بندازید که بعضی گزینه ها قابل دسترسی نیست و نمیشه تغییرات داد. ضمن اینکه بعد از یک سکوت 4 ساعته دوباره شروع کرده به خوردن ترافیک. متاسفانه من به شخصه میتونم بگم تنظیماتی رو دستکاری کردم که شاید آزمون و خطاش از حوصله هر کسی بر نیاد اما هیچ که هیچ و با عرض تاسف میخوام برگردم به ویندوز قبلی 8.1 پروفشنال.
تا روزی هم که این مشکل از طرف خودشون حل نشه و نخوان کاری نمیشه کرد. با بستن SVCHOST برای من که کد نویسی php و کارای دیگه میکنم مساله ایجاد میشه و حوصله این همه دردسر رو ندارم. ما اگه بخواهیم این همه محدود کنیم ویندوز رو دیگه کارآیی هایی که تعریف کردن بی معنی میشه. پس لقمه رو پشت رو خوردن اشتباست و همون ویندوز خودمون لااقل میدونیم که کنترلش کاملا دست خودمونه. من کوچیکتر از اونی هستم که نظر بدم اما این ویندوز برای مایکروسافت یعنی خودزنی و اتمام کار البته لااقل بین کاربرای ایرانی. شاید عده ای براشون ترافیک مهم نباشه اما برای من مهمه، پس خاموش کردن گزینه های امنیتی و خیلی از موارد دیگه عملا ویندوز رو تبدیلش میکنه به یک چیز *****. ببخشید قصد توهین به نظرات و علایق دیگران رو نداشتم. صرفا نظر خودم بود جهت اطلاع.

دوست عزیز می تونید توضیح بیشتر بدید؟ مثلا چقدر از حجم رو می خوره؟ و چطوری؟
اگه واقعا حجم دانلود زیادی می خوره نصب نکنم ویندوز 10 رو؟

wolf2018
2015-08-13, 00:52

برنامه ای که من بالا گذاشتم استفاده کن نتت نمیره

wolf1320
2015-08-13, 01:29
دوست عزیز می تونید توضیح بیشتر بدید؟ مثلا چقدر از حجم رو می خوره؟ و چطوری؟
اگه واقعا حجم دانلود زیادی می خوره نصب نکنم ویندوز 10 رو؟

دوست من ساعت 3 بعداز ظهر ویندوز رو آماده اتصال به نت کردم. یعنی ویندوز تازه نصب شده با آنتی ویروس نود 32 که فایلهای آپدیتش رو هم دستی بهش خوروندم که برای آپدیت اولش مصرف نکنه معادلات و حساب و کتابم بهم بریزه. بهرحال ساعت 3 بسته نت 5 گیگاباتی که تازه شارژ ماهیانه شده بود رو به ویندوز متصل کردم. قبل از اتصال هم هر چیزی که فکر میکنید حتی کاشی ها، آپدیت مپ ها، موقعیت یاب و .... رو غیرفعال و خاموش کردم. الان ساعت 12:20 بعد از نیمه شب یعنی حدود 9 ساعت و 20 دقیقه ترافیکم شده 4.737 خودتون حساب کنید که طبیعیه ؟ ضمن اینکه وای فای فقط با لپ تاپ من اتصال داره و همه جوانب کاملا بررسی و زیر نظر گرفته شده. ظرف این 9 ساعت حدود 263 مگ رفته. قاعدتا ظرف 72 ساعت یعنی 3 روز باید 2.104 گیگ بره و سه روز بعدش هم شارژاین ماه تقریبا میره توی شکم ویندوز 10 عزیز.
من با اجازه دوستان بعد از این پست میرم به ویندوز 8.1 که لااقل خیالم راحت باشه. انشالله بعد از نصب 8.1 به این تاپیک سر میزنم. و امیدوارم کاربران مایکروسافت چه ایرانی و چه غیر ایرانی این قضیه رو به نوعی حلش و نمیدونم شاید جو گیر شدم ولی فکر نمیکنم این ویندوز به محبوبیت برسه. چون به شدت در اطلاعات شخصی کاربراش کنکاش میکنه.
ادعاهای زیبای مایکروسافت رو قبل از رونمایی 8 که یادمون نرفته چه تعاریفی میکردن و که این ویندوز فلان میکنه و فیل هوا میکنه و ... بعد از رونمایی متاسفانه با مشکلاتی که داشت و مایکروسافت نسبت به اونها بی تفاوت بود با استقبال روبرو نشد.

xehsan
2015-08-13, 01:50
دوست من ساعت 3 بعداز ظهر ویندوز رو آماده اتصال به نت کردم. یعنی ویندوز تازه نصب شده با آنتی ویروس نود 32 که فایلهای آپدیتش رو هم دستی بهش خوروندم که برای آپدیت اولش مصرف نکنه معادلات و حساب و کتابم بهم بریزه. بهرحال ساعت 3 بسته نت 5 گیگاباتی که تازه شارژ ماهیانه شده بود رو به ویندوز متصل کردم. قبل از اتصال هم هر چیزی که فکر میکنید حتی کاشی ها، آپدیت مپ ها، موقعیت یاب و .... رو غیرفعال و خاموش کردم. الان ساعت 12:20 بعد از نیمه شب یعنی حدود 9 ساعت و 20 دقیقه ترافیکم شده 4.737 خودتون حساب کنید که طبیعیه ؟ ضمن اینکه وای فای فقط با لپ تاپ من اتصال داره و همه جوانب کاملا بررسی و زیر نظر گرفته شده. ظرف این 9 ساعت حدود 263 مگ رفته. قاعدتا ظرف 72 ساعت یعنی 3 روز باید 2.104 گیگ بره و سه روز بعدش هم شارژاین ماه تقریبا میره توی شکم ویندوز 10 عزیز.
من با اجازه دوستان بعد از این پست میرم به ویندوز 8.1 که لااقل خیالم راحت باشه. انشالله بعد از نصب 8.1 به این تاپیک سر میزنم. و امیدوارم کاربران مایکروسافت چه ایرانی و چه غیر ایرانی این قضیه رو به نوعی حلش و نمیدونم شاید جو گیر شدم ولی فکر نمیکنم این ویندوز به محبوبیت برسه. چون به شدت در اطلاعات شخصی کاربراش کنکاش میکنه.
ادعاهای زیبای مایکروسافت رو قبل از رونمایی 8 که یادمون نرفته چه تعاریفی میکردن و که این ویندوز فلان میکنه و فیل هوا میکنه و ... بعد از رونمایی متاسفانه با مشکلاتی که داشت و مایکروسافت نسبت به اونها بی تفاوت بود با استقبال روبرو نشد.

دوست عزیز من گفتم احتمالا یه 1 gig خورده!!!
این که طبیعیه در 9 ساعت مدام استفاده کردن اینقدر کم بشه!!
مخصوصا اگه با لپتاپ و گوشی هم وصل بشی!

wolf1320
2015-08-13, 02:07
دوست عزیز من گفتم احتمالا یه 1 gig خورده!!!
این که طبیعیه در 9 ساعت مدام استفاده کردن اینقدر کم بشه!!
مخصوصا اگه با لپتاپ و گوشی هم وصل بشی!

بروی چشم. تا فردا شب هم رصد میکنم. بهرحال مشخص میشه.

soroush_2915
2015-08-13, 04:51
سلام بنده ویندوز 7 اوریجینال رو لپتاپم هست. و ویندوز 10 رو از آیکون پایین صفح دانلود کردم اما پس از دانلود و زدن دکمه upgrade now لپتاپ ریست میشه و بعد صفحه confgure windows 10 میاد صد درصد میشه و بعد دوباره صفحه ویندوز 7 خودم میاد بالا و انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و ویندوزی هم ک دانلود شده بود میپره این چرخه رو دوبار من تکرار کردم باز همون میشه ک بود دلیلش چیه ؟؟؟
گفتید اسکرین شات بذارم. گذاشتم اما مثل ایکنه پست من کامل پاک کردید
ممنون میشم راهنمایی کنید...

wolf1320
2015-08-13, 07:27
سلام مجدد خدمت دوستان
بنده از داخل کنترل پنل اینترنت اکسپلورر و اینترنت پرینت کلاینت رو آنیستال کردم. چون همون طور که در پست 152 مشاهده کردید بیشترین مصرف و غیرمنطقی ترین مصرف مربوط به اینترنت اکسپلورر بود. حالا از Edge دارم استفاده میکنم. اما ظاهرا صد رحمت به همون IE و این مرورگره که شاه دزده. تصویر پایین که آخرین تصویر از مقدار مصرف به تفکیک هست رو براتون گذاشتم نگاه کنید اونوقت متوجه همه چی میشید. حالا این دو تا مرورگر چه چیزهایی رو از روی سیستم آپ میکنن رو سرورهای مایکروسافت معلوم نیست و نمیخوام قضیه رو جنایی کنم اما باز کردن یک انجمن و پاسخ دادن با یک پست عادی (همین پست) که تازه عکس مال قبل از ارسال این پست هستش:

اینهم میزان مصرف:

حالا خودتون نتیجه گیری و تصمیم بگیرید یا راه حلو پیدا کنید. چون همونطور که گفتم من شخصا از خیرش گذشتم و دانگرید میشم به 8.1 چون تا حدی میدونم چه مصیبتی پشت این ویندوز داریم در آینده.

alikocholo
2015-08-13, 13:37
درود
من دارم روی wmware اجرا میکنم--بد افزار یا ویروس که غیر ممکن هست --اپلیکیشن های استور را هم همشو stop کردم که اپدیت نشه

wolf1320
2015-08-13, 14:08
درود
من دارم روی wmware اجرا میکنم--بد افزار یا ویروس که غیر ممکن هست --اپلیکیشن های استور را هم همشو stop کردم که اپدیت نشه

سلام
در پست 152 توضیح دادم. هر چیزی رو که فکرشو بکنید من غیرفعال کردم. حتی به استفاده اپلیکیشن ها از میکروفن و دوربین هم رحم نکردم، کاشی ها و آپدیت و حتی گفتم که اینترنت اکسپلورر هم ریموو کردم و فقط Edge باقی مونده. هیچ نرم افزاری نصب نیست. اکثر پورت ها رو هم محدود کردم. اما ظاهرا این ویندوز راه خودشو از طریق مرورگرها باز میکنه به بیرون. حتی جالبه که من گزارش این وضعیت رو توی سایتهای خارجی ندیدم. نمیخوام بگم جاسوسیه و ... داستانهای تخیلی. اما هر چی که باشه غیر عادیه. چون اگر جلوشو نگیری و سیستم 24 ساعت هم وصل باشه این حجم بالاتر میره. فکر نمیکنید مشکل از اکتیویتور باشه ؟؟؟؟؟

alikocholo
2015-08-13, 14:40
سلام
در پست 152 توضیح دادم. هر چیزی رو که فکرشو بکنید من غیرفعال کردم. حتی به استفاده اپلیکیشن ها از میکروفن و دوربین هم رحم نکردم، کاشی ها و آپدیت و حتی گفتم که اینترنت اکسپلورر هم ریموو کردم و فقط Edge باقی مونده. هیچ نرم افزاری نصب نیست. اکثر پورت ها رو هم محدود کردم. اما ظاهرا این ویندوز راه خودشو از طریق مرورگرها باز میکنه به بیرون. حتی جالبه که من گزارش این وضعیت رو توی سایتهای خارجی ندیدم. نمیخوام بگم جاسوسیه و ... داستانهای تخیلی. اما هر چی که باشه غیر عادیه. چون اگر جلوشو نگیری و سیستم 24 ساعت هم وصل باشه این حجم بالاتر میره. فکر نمیکنید مشکل از اکتیویتور باشه ؟؟؟؟؟

من که دیگه بی خیال ویندوز 10 شدم --همه این کارو را الان انجام دادم اما بازم با سرعت 500 کیلوبایت داره استفاده میکنم --100 رحمت به ویندوز 8.1.2 که بد بختی ها را نداره

iAmArsham
2015-08-13, 14:45
سلام

تا حالا کسی همچین مشکلی نداشته؟! ویندوز من که اصلا استفاده ای از نت نمیکنه خودم روزی یکی دوبار آپدیت رو چک میکنم، کاشی ها هم اخبار و هواشناسیه، به هیچ چیز هم دست نزدم. فکر نکنم مشکل شما از ویندوز باشه، خب با برنامه BWmeter یا NetBalancer چک کن ببین چه برنامه ای داره از نت استفاده میکنه

iAmArsham
2015-08-13, 14:55

در کمال احترام باید بگم شدیدا باهاتون مخالفم! اگر نگاهی به آمار و ارقام و محافل و انجمن های ایرانی و خارجی بندازید میبینید که استقبال از ویندوز 10 فوق العاده فراتر از انتظار بوده. ویندوز شما در روز اول و 9 ساعت اول کمی بیشتر از 250 مگابایت استفاده داشته. فکر کنم برای من خیلی بیشتر از اینا بود اما الان که دارم اینو مینویسم و 12 روز از نصب ویندوز گذشته حتی کیلوبایتی جابجا نشده! متأسفانه باید چند روز صبر میکردید و بعد در موردش قضاوت میکردید.
در مورد کنکاش اطلاعات کاربران هم لازمه که صفحه Privacy کاربران «اینسایدر» رو بخونید:
[Only registered and activated users can see links]_1

mosk
2015-08-13, 16:40
دوستان من آپدیت ویندوز متوقف کردم ولی به ظاهر باز داره از حجمم کم میکنه!از کجاست؟ممنون از پاسخگویی

persamir
2015-08-13, 20:30
با این چیزایی که دوستان می کن اصلا به صرفه و درست هست که ویندوز 10 رو نصب کنیم که باعث میشه همش حجم اینترنت خورده بشه؟

mosk
2015-08-13, 21:32
دوستان این پیغام میگه از چه قسمتی داره اینترنت مصرف میشه؟بلاک کنمش مشکلی به وجود میاد؟ممنون

wolf1320
2015-08-14, 01:36
در کمال احترام باید بگم شدیدا باهاتون مخالفم! اگر نگاهی به آمار و ارقام و محافل و انجمن های ایرانی و خارجی بندازید میبینید که استقبال از ویندوز 10 فوق العاده فراتر از انتظار بوده. ویندوز شما در روز اول و 9 ساعت اول کمی بیشتر از 250 مگابایت استفاده داشته. فکر کنم برای من خیلی بیشتر از اینا بود اما الان که دارم اینو مینویسم و 12 روز از نصب ویندوز گذشته حتی کیلوبایتی جابجا نشده! متأسفانه باید چند روز صبر میکردید و بعد در موردش قضاوت میکردید.
در مورد کنکاش اطلاعات کاربران هم لازمه که صفحه Privacy کاربران «اینسایدر» رو بخونید:
[Only registered and activated users can see links]_1

دوست عزیز با نظرتون تا حدی موافقم. البته این که فرمودی اگ چند روز صبر میکردم مصرف متعادل میشد. چون ویندوز 8.1 هم همینطوره و ابتدای کار و روز اول مقداری مصرفش زیاده و با اینکه کاملا همه مواردش محدود میشه اما باز هم مصرف داره اما نه به شدت و سرعت و حجم ویندوز 10 که واقعا با بی انصافی اینکارو میکنه. اما مشکل مصرف ترافیک یکی از مشکلاته که عمده ترین هم هست. اما عامل و یا عوامل دیگه که باعث شده من به شخصه قیدشو بزنم این بود که سیستم عاملی که ابتدای نصب این همه دستکاری بشه دیگه دلچسب نیست و خیلی از قابلیت هاش رو محدود کردیم و در ظاهر انگار ویندوز 7 دارم استفاده میکنم. ضمن اینکه کلی هم سوال بی جواب توی ذهنمون باقی میمونه. به فرض من به دلیل اینکه در انجمن ها و سایت ها و ایمیل ها و پرتالهای مدیریتی و ... زیادی عضویت دارم از نرم افزار SticyPassword استفاده میکنم که حدود 600 رمز عبور و نام کاربری و بوکمارک و ... رو در خودش ذخیره کرده و کاملا با IE سازگاره اما در این ویندوز IE با مشکلاتی عجیب دست به گریبانه. حتی در تنظیمات IE به صراحت گفته که بخشی از تنظیمات قابل تغییر نبوده و الان نظرم نیست سربرگ Privacy یا Security اصلا محتویاتش موجود نیستن. نظرتون در خصوص اینکه با استقبال عمومی روبرو شده درست اما اگر یادتون باشه در خصوص ویندوز ویستا با اون همه مشکلات تا ماههای اول کاربران عادی حتی کندی و مشکلات بارز اونو متوجه نشده بودن که علتش هم این بوده که از ویندوز XP اومدن به محیطی کاملا متفاوت و محو این مسائلش بودن تا اینکه متخصصین یکی یکی مشکلات را بیان کردن و بقیه هم به طبع اونها هم صدا شدن. در پست های قبلی ببینید، با اینکه چندین بار تاکید کردم که طبق نظر شخصی من این ویندوز ارزش نصب نداره اما بعضی از کاربران براحتی دچار تردید شدن که آیا نصب کنن یا نه، من دوباره خدمت سروران گرامی عرض میکنم که طبق فرمایش دوست خوبمون جناب Arsham4005 کمی صبر کنید و مصرف به حد نرمال میرسه که فرمایش ایشون کاملا متین و صحیح هستش و اگه براتون آیتم های تخصصی تر و ... مهم نیست با خیال راحت میتونید ازش استفاده کنید.

iAmArsham
2015-08-14, 02:12
دوست عزیز با نظرتون تا حدی موافقم. البته این که فرمودی اگ چند روز صبر میکردم مصرف متعادل میشد. چون ویندوز 8.1 هم همینطوره و ابتدای کار و روز اول مقداری مصرفش زیاده و با اینکه کاملا همه مواردش محدود میشه اما باز هم مصرف داره اما نه به شدت و سرعت و حجم ویندوز 10 که واقعا با بی انصافی اینکارو میکنه. اما مشکل مصرف ترافیک یکی از مشکلاته که عمده ترین هم هست. اما عامل و یا عوامل دیگه که باعث شده من به شخصه قیدشو بزنم این بود که سیستم عاملی که ابتدای نصب این همه دستکاری بشه دیگه دلچسب نیست و خیلی از قابلیت هاش رو محدود کردیم و در ظاهر انگار ویندوز 7 دارم استفاده میکنم. ضمن اینکه کلی هم سوال بی جواب توی ذهنمون باقی میمونه. به فرض من به دلیل اینکه در انجمن ها و سایت ها و ایمیل ها و پرتالهای مدیریتی و ... زیادی عضویت دارم از نرم افزار SticyPassword استفاده میکنم که حدود 600 رمز عبور و نام کاربری و بوکمارک و ... رو در خودش ذخیره کرده و کاملا با IE سازگاره اما در این ویندوز IE با مشکلاتی عجیب دست به گریبانه. حتی در تنظیمات IE به صراحت گفته که بخشی از تنظیمات قابل تغییر نبوده و الان نظرم نیست سربرگ Privacy یا Security اصلا محتویاتش موجود نیستن. نظرتون در خصوص اینکه با استقبال عمومی روبرو شده درست اما اگر یادتون باشه در خصوص ویندوز ویستا با اون همه مشکلات تا ماههای اول کاربران عادی حتی کندی و مشکلات بارز اونو متوجه نشده بودن که علتش هم این بوده که از ویندوز XP اومدن به محیطی کاملا متفاوت و محو این مسائلش بودن تا اینکه متخصصین یکی یکی مشکلات را بیان کردن و بقیه هم به طبع اونها هم صدا شدن. در پست های قبلی ببینید، با اینکه چندین بار تاکید کردم که طبق نظر شخصی من این ویندوز ارزش نصب نداره اما بعضی از کاربران براحتی دچار تردید شدن که آیا نصب کنن یا نه، من دوباره خدمت سروران گرامی عرض میکنم که طبق فرمایش دوست خوبمون جناب Arsham4005 کمی صبر کنید و مصرف به حد نرمال میرسه که فرمایش ایشون کاملا متین و صحیح هستش و اگه براتون آیتم های تخصصی تر و ... مهم نیست با خیال راحت میتونید ازش استفاده کنید.

خیلی ممنون از شما و توضیح خوبتون. من هم نمیگم این نسخه از ویندوز ایده آل ترینه اما مشکلات روزهای اولیه انتشار در مقایسه با نسخه های قبلی واقعا کمتره. زمانی که ویندوز 8.1 نصب کردم تا سه روز هیچ درایور گرافیکی رو سیستم نصب نبود چون اصلا وجود نداشت! اما اینبار به دلیل وجود همون برنامه اینسایدر همه از قبل برنامه ها و درایورهارو آماده کرده بودن و ما کاربرا هم دقیقا میدونستیم چی در انتظارمونه. خیلی از این امکانات رو خودم فیدبک دادم و رأی دادم.
تو این که بعضی از آیتم های تخصصی مشکل دارن شکی نیست، خودم شخصا با برنامه Windroye مشکل دارم و به درستی اجرا نمیشه. دلیلش هم اینه که باید منتظر نسخه جدید تمام برنامه ها باشیم، اینایی که داریم همه مال قبل از عرضه ویندوز 10 هستن. بعضیا مثل فایرفاکس و IDM زودتر دست بکار شدن و بعضیا هم مشکلی ندارن، در مورد اون برنامه های تخصصی کاملا حق با شماست از کنار خیلیاشون براحتی نمیشه گذشت.
در مورد مصرف ترافیک هم تمام ویندوز یعنی آپدیت درایورها، آپدیت خود ویندوز، ویندوز دیفندر، آپدیت تمام برنامه های استور، مصرف تمام کاشی های استارت و ... همه و همه شده 1.95 گیگ تو این دو هفته. خب حساب کنید تو این مدت دو تا آپدیت حجیم اومده و کلی درایور نصب کردم، قسمت اعظمش همیناست و مصرف خود ویندوز بسیار ناچیزه. این عکس هم برای اثبات ادعام:

در مجموع خواستم بگم از مصرف ترافیک هراس نداشته باشید و اینکه اصلا قسمت های مختلف رو دستکاری نکنید چون حیفه واقعا. بقول خودتون اینقدر محدود میشه که انگار با همون 7 دارید کار میکنید. هیچکس به هیچ چیزی مجبور نیست نه بنده میخوام کسی رو مجبور به استفاده از این ویندوز کنم؛ اصلا چیکاره ام که بخوام حرفی بزنم نه شما دوست داری کسی از این ویندوز زده بشه. همین که نظراتمونو راحت میگیم عالیه. شاید نسخه های یکی دو ماه آینده همه این مشکلات رو حل کنن. به قول معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست و به نظرم این ویندوز واقعا تکامل یافته‌ی 7 + 8.1 هستش
زیاد حرف زدم بازم ممنون که وقت گذاشتید.:)

Anti-Malware
2015-08-14, 09:03
این قسمت برای چیشه که داره استفاده میشه؟
برای ویندوزه؟
چی جوری جلو استفاده اشو بگیرم؟

pedram zareai
2015-08-14, 15:32
سلام دوستان من با دیدن این همه اموزش گم کردم که از کدومش استفاده کنم

من با یه نرم افزاری دیدم که فایل svchost داره مقدار زیادی از ترافیکم استفاده میکنه من با این نرم افزار Firewall App Blocker 1.3 این فایل رو بلاک کردم ولی نمیتونم از هیچ مروگری یا دانلود منیجری یا مثلا استور خود ویندوز استفاده

کنم ولی زوقتی از حالت بلاک درش میارم تمام این برنامه هایی که گفتم شروع به کار کردن میکنن میخواستم یه اموزشی بهم بدین که svchost نتونه از اینترنت استفاده کنه و مرورگر اینام بتونن از نتم استفاده کنن چیکار کنم

با تشکر از سایت خوبتون

P R I M E
2015-08-14, 15:39
سلام دوستان من با دیدن این همه اموزش گم کردم که از کدومش استفاده کنم

من با یه نرم افزاری دیدم که فایل svchost داره مقدار زیادی از ترافیکم استفاده میکنه من با این نرم افزار Firewall App Blocker 1.3 این فایل رو بلاک کردم ولی نمیتونم از هیچ مروگری یا دانلود منیجری یا مثلا استور خود ویندوز استفاده

کنم ولی زوقتی از حالت بلاک درش میارم تمام این برنامه هایی که گفتم شروع به کار کردن میکنن میخواستم یه اموزشی بهم بدین که svchost نتونه از اینترنت استفاده کنه و مرورگر اینام بتونن از نتم استفاده کنن چیکار کنم

با تشکر از سایت خوبتون

بهترین و عملی ترین راه همون استفاده از نرم افزار BWMeter هست که در پست اول گذاشته شده ... 100% عملی هست و تست شده

pedram zareai
2015-08-14, 16:00
یعنی میتونم از گوگل کروم در حالت بلاک svchost استفاده کنم

wolf1320
2015-08-14, 21:21
خیلی ممنون از شما و توضیح خوبتون. من هم نمیگم این نسخه از ویندوز ایده آل ترینه اما مشکلات روزهای اولیه انتشار در مقایسه با نسخه های قبلی واقعا کمتره. زمانی که ویندوز 8.1 نصب کردم تا سه روز هیچ درایور گرافیکی رو سیستم نصب نبود چون اصلا وجود نداشت! اما اینبار به دلیل وجود همون برنامه اینسایدر همه از قبل برنامه ها و درایورهارو آماده کرده بودن و ما کاربرا هم دقیقا میدونستیم چی در انتظارمونه. خیلی از این امکانات رو خودم فیدبک دادم و رأی دادم.
تو این که بعضی از آیتم های تخصصی مشکل دارن شکی نیست، خودم شخصا با برنامه Windroye مشکل دارم و به درستی اجرا نمیشه. دلیلش هم اینه که باید منتظر نسخه جدید تمام برنامه ها باشیم، اینایی که داریم همه مال قبل از عرضه ویندوز 10 هستن. بعضیا مثل فایرفاکس و IDM زودتر دست بکار شدن و بعضیا هم مشکلی ندارن، در مورد اون برنامه های تخصصی کاملا حق با شماست از کنار خیلیاشون براحتی نمیشه گذشت.
در مورد مصرف ترافیک هم تمام ویندوز یعنی آپدیت درایورها، آپدیت خود ویندوز، ویندوز دیفندر، آپدیت تمام برنامه های استور، مصرف تمام کاشی های استارت و ... همه و همه شده 1.95 گیگ تو این دو هفته. خب حساب کنید تو این مدت دو تا آپدیت حجیم اومده و کلی درایور نصب کردم، قسمت اعظمش همیناست و مصرف خود ویندوز بسیار ناچیزه. این عکس هم برای اثبات ادعام:

در مجموع خواستم بگم از مصرف ترافیک هراس نداشته باشید و اینکه اصلا قسمت های مختلف رو دستکاری نکنید چون حیفه واقعا. بقول خودتون اینقدر محدود میشه که انگار با همون 7 دارید کار میکنید. هیچکس به هیچ چیزی مجبور نیست نه بنده میخوام کسی رو مجبور به استفاده از این ویندوز کنم؛ اصلا چیکاره ام که بخوام حرفی بزنم نه شما دوست داری کسی از این ویندوز زده بشه. همین که نظراتمونو راحت میگیم عالیه. شاید نسخه های یکی دو ماه آینده همه این مشکلات رو حل کنن. به قول معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست و به نظرم این ویندوز واقعا تکامل یافته‌ی 7 + 8.1 هستش
زیاد حرف زدم بازم ممنون که وقت گذاشتید.:)

دوست عزیز با تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو میشه به یجاهایی رسید و در خصوص موضوع این تاپیک به هر حال به جمع بندی برسیم. وگرنه اگر دقت کنید مجموعا 5 الی 6 راه حل در این تاپیک گفته شده و هر از گاهی هم بعضی از کاربران میان همون راه حل های ارائه شده رو از مسیر دیگه مطرح میکنن. مثلا برای دسترسی به گزینه SYSTEM و غیرفعال کردن آپیدیت و ... یکی میاد از مسیر کنترل پنل میگه و دیگری میاد از RUN و فرمان کوتاه استفاده میکنه و ... ولی همه در کل به همین چند آیتم ختم میشه. من در خصوص استفاده از نرم افزارهای محدود کننده دسترسی svchost یا بستن پورت ها مخالفم. چون این یکی از توابع مهم سیستمی هستش و با بستن اون ممکنه دسترسی رو به اینترنت محدود کرده کرده باشن اما این یک تابع ثابت نیست و باعث دردسرهای بعدی میشه. بهرحال اگر دوستان اصرار به محدود کردن این تابع دارند بهتره قبل از محدود کردنش با این نرم افزار که نیازی به نصب نداره دقیقا ببینن که این تابع مربوط به کدوم نرم افزار یا عملیات هستش که بعدا براشون مشکلی پیش نیاد. دوست عزیز اگه ممکنه شما که الان دارید از 10 استفاده میکنید با این برنامه یک نگاهی به مصرف کننده ها بندازید شاید بتونیم دقیقتر این مساله رو حل کنیم و اصلا نیاز به این همه دردسر هم نباشه. ممنون از راهنمایی ها و کمک شما. ضمنا با این نرم افزار میتونید براحتی هر سرویسی که خواستید Suspend کنید و نتیجه کارو راحت و سریع همونجا ببینید.

اینهم لینک دانلود مستقیم با حجم 1 مگابایت:
[Only registered and activated users can see links]***plorer.zip

iAmArsham
2015-08-14, 22:43
دوست عزیز با تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو میشه به یجاهایی رسید و در خصوص موضوع این تاپیک به هر حال به جمع بندی برسیم. وگرنه اگر دقت کنید مجموعا 5 الی 6 راه حل در این تاپیک گفته شده و هر از گاهی هم بعضی از کاربران میان همون راه حل های ارائه شده رو از مسیر دیگه مطرح میکنن. مثلا برای دسترسی به گزینه SYSTEM و غیرفعال کردن آپیدیت و ... یکی میاد از مسیر کنترل پنل میگه و دیگری میاد از RUN و فرمان کوتاه استفاده میکنه و ... ولی همه در کل به همین چند آیتم ختم میشه. من در خصوص استفاده از نرم افزارهای محدود کننده دسترسی svchost یا بستن پورت ها مخالفم. چون این یکی از توابع مهم سیستمی هستش و با بستن اون ممکنه دسترسی رو به اینترنت محدود کرده کرده باشن اما این یک تابع ثابت نیست و باعث دردسرهای بعدی میشه. بهرحال اگر دوستان اصرار به محدود کردن این تابع دارند بهتره قبل از محدود کردنش با این نرم افزار که نیازی به نصب نداره دقیقا ببینن که این تابع مربوط به کدوم نرم افزار یا عملیات هستش که بعدا براشون مشکلی پیش نیاد. دوست عزیز اگه ممکنه شما که الان دارید از 10 استفاده میکنید با این برنامه یک نگاهی به مصرف کننده ها بندازید شاید بتونیم دقیقتر این مساله رو حل کنیم و اصلا نیاز به این همه دردسر هم نباشه. ممنون از راهنمایی ها و کمک شما. ضمنا با این نرم افزار میتونید براحتی هر سرویسی که خواستید Suspend کنید و نتیجه کارو راحت و سریع همونجا ببینید.

اینهم لینک دانلود مستقیم با حجم 1 مگابایت:
[Only registered and activated users can see links]***plorer.zip

ازش عکس گرفتم البته قسمت Network توش پیدا نکردم اگه میشه بیشتر در موردش توضیح بدید
این پردازش های مربوط به svchost

wolf1320
2015-08-15, 00:45
در تصویر اول روی هر یک از نمودارهایی که خط کشیدم کلیک کنید پنجره popup باز میشه و مثل تصویر 2 میتونید میزان استفاده از ترافیک هم ببینید، گزینه Network که دور اون خط کشیدم. جالب اینجاست که روی خطوط نمودار اگه موس رو نگه دارید مینویسه که کدوم تابع داره مصرف میکنه.

تصویر دوم:

یک سوال:
شما فرمودید که ویندوز 10 رو نصب کردید. خب تا اینجا درست. بعدش فرمودید در این مدت چند آپدیت براش اومده که این فرمایش هم درسته و در این مدت چیزی حدود 500 مگابایت ترافیک بابت آپدیت مصرف شد که در تصویر زیر نشون داده شده. در حال حاضر به نظر شما چقدر مصرف خود ویندوز شده ؟
منظورم استفاده خالص. یعنی بدون دانلودهای شخصی شما و مصرف نرم افزارهایی که شخصا و به طور اختصاصی نصب کردید.
یکسری آیتم ها در ویندوز 10 هستن که در ویندوز 8 نیست. مثل آپدیت نقشه ها که اگه تنظیماتش فعال باشه ترافیک بالایی رو میگیره. نمیدونم نظرتون در مورد این مطلب چیه اما در ویندوز 10 گزینه های زیادی در همون یسمت Setting وجود داره که براحتی میشه محدودیت های لازم را اعمال کرد مگر در چند مورد کثل آپدیت ویندوز و انتقال فایلها در پس زمینه که با ورود به تنظیمات سطح دو میشه از طریق گزینه System این دو مورد رو محدود کرد.

iAmArsham
2015-08-15, 00:53
در تصویر اول روی هر یک از نمودارهایی که خط کشیدم کلیک کنید پنجره popup باز میشه و مثل تصویر 2 میتونید میزان استفاده از ترافیک هم ببینید، گزینه Network که دور اون خط کشیدم. جالب اینجاست که روی خطوط نمودار اگه موس رو نگه دارید مینویسه که کدوم تابع داره مصرف میکنه.

این قسمت رو دیده بودم اما متأسفانه Network نداره نمیدونم ایراد از کجاست

iAmArsham
2015-08-15, 00:58
یک سوال:
شما فرمودید که ویندوز 10 رو نصب کردید. خب تا اینجا درست. بعدش فرمودید در این مدت چند آپدیت براش اومده که این فرمایش هم درسته و در این مدت چیزی حدود 500 مگابایت ترافیک بابت آپدیت مصرف شد که در تصویر زیر نشون داده شده. در حال حاضر به نظر شما چقدر مصرف خود ویندوز شده ؟
منظورم استفاده خالص. یعنی بدون دانلودهای شخصی شما و مصرف نرم افزارهایی که شخصا و به طور اختصاصی نصب کردید.
یکسری آیتم ها در ویندوز 10 هستن که در ویندوز 8 نیست. مثل آپدیت نقشه ها که اگه تنظیماتش فعال باشه ترافیک بالایی رو میگیره. نمیدونم نظرتون در مورد این مطلب چیه اما در ویندوز 10 گزینه های زیادی در همون یسمت Setting وجود داره که براحتی میشه محدودیت های لازم را اعمال کرد مگر در چند مورد کثل آپدیت ویندوز و انتقال فایلها در پس زمینه که با ورود به تنظیمات سطح دو میشه از طریق گزینه System این دو مورد رو محدود کرد.

اینجا موارد استفاده ویندوز رو از قسمت Data Usage به تفکیک نوشتم:
Sports 6.68 MB
News 5.62 MB
Weather 3.63 MB
OneDrive 2.55 MB
Movies & TV 346 KB
Photos 212 KB
Get Office 160 KB
Groove Music 56.2 KB
Get Started 34.9 KB
FirstRun 24.0 KB
WMPlayer 16.1 KB
LiveUpdate 14.4 KB
+
System 1.97 GB

که آخری شامل همون آپدیت درایورها و خود ویندوز میشه

kasra001
2015-08-15, 01:14
سلام
من اپدیت رو از سرویس غیر فعال کردم اما بازم svchost تو 3 4 ساعت جدود 40 مگ مصرف میکنه
اگر کلا با فایروال ببندمش چی میشه؟

wolf2018
2015-08-15, 01:41
اینها روتو هاست بزارین نت مصرف نمیشه دیگه:
0.0.0.0 BN1WNS2011508.wns.windows.com
0.0.0.0 a-0001.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0002.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0003.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0004.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0005.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0006.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0007.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0008.a-msedge.net
0.0.0.0 a-0009.a-msedge.net
0.0.0.0 a1095.g2.akamai.net
0.0.0.0 a1856.g2.akamai.net
0.0.0.0 a1961.g.akamai.net
0.0.0.0 a569.g.akamai.net
0.0.0.0 a973.g.akamai.net
0.0.0.0 act-3-blu.mesh.com
0.0.0.0 activesync.glbdns2.microsoft.com
0.0.0.0 ad.doubleclick.net
0.0.0.0 ads.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 ads2.msn.com.c.footprint.net
0.0.0.0 aidps.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 any.edge.bing.com
0.0.0.0 atlas.c10r.facebook.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 bl3302.storage.skyprod.akadns.net
0.0.0.0 bn1-2cd.wns.windows.com
0.0.0.0 bn1.skype.msnmessenger.msn.com.akadns.net
0.0.0.0 bn1cd.wns.windows.com
0.0.0.0 bn2wns1.wns.windows.com
0.0.0.0 bn2wns1b.wns.windows.com
0.0.0.0 bs.eyeblaster.akadns.net
0.0.0.0 c.atdmt.com.nsatc.net
0.0.0.0 c.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 choice.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 compatexchange.cloudapp.net
0.0.0.0 corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
0.0.0.0 cs1.wpc.v0cdn.net
0.0.0.0 dart.l.doubleclick.net
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 dc.services.visualstudio.com
0.0.0.0 df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 diagnostics.support.microsoft.akadns.net
0.0.0.0 directory.services.live.com.akadns.net
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 download-ssl.msgamestudios.com
0.0.0.0 dt.adsafeprotected.com
0.0.0.0 e4593.g.akamaiedge.net
0.0.0.0 e7173.g.akamaiedge.net
0.0.0.0 e8011.g.akamaiedge.net
0.0.0.0 e9946.g.akamaiedge.net
0.0.0.0 fe2.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 fe3.delivery.dsp.mp.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 fesweb1.ch1d.binginternal.com
0.0.0.0 flex.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 fw.adsafeprotected.com
0.0.0.0 g.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 global.msads.net.c.footprint.net
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 googleads4.g.doubleclick.net
0.0.0.0 legacy-redirection-eastus-prod-hp.cloudapp.net
0.0.0.0 legacy-redirection-westus-prod-hp.cloudapp.net
0.0.0.0 licensing.md.mp.microsoft.com
0.0.0.0 login.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 m.anycast.adnxs.com
0.0.0.0 microsoft-hohm.com
0.0.0.0 mobileads.msn.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 mscrl.microsoft.com
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 msnbot-65-55-108-23.search.msn.com
0.0.0.0 oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 ocsp.usertrust.com
0.0.0.0 onesettings-bn2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 onesettings-cy2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 onesettings-db5.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 onesettings-hk2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 rad.msn.com.nsatc.net
0.0.0.0 reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 schemas.microsoft.akadns.net
0.0.0.0 secure.anycast.adnxs.com
0.0.0.0 services.wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 settings-sandbox.data.glbdns2.microsoft.com
0.0.0.0 siweb.microsoft.akadns.net
0.0.0.0 skyapi.skyprod.akadns.net
0.0.0.0 sls.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 solitaireprod.maelstrom.xboxlive.com
0.0.0.0 sqm.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 ssw.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 static-2mdn-net.l.google.com
0.0.0.0 statsfe1.ws.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 statsfe2.ws.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 storeedgefd.dsx.mp.microsoft.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com
0.0.0.0 support.msn.microsoft.akadns.net
0.0.0.0 survey.watson.microsoft.com
0.0.0.0 t.urs.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 telemetry.appex.search.prod.ms.akadns.net
0.0.0.0 telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 tunnel.cfw.trustedsource.org
0.0.0.0 ui.skype.akadns.net
0.0.0.0 updatekeepalive.mcafee.com
0.0.0.0 vortex-bn2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 vortex-cy2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 vortex-hk2.metron.live.com.nsatc.net
0.0.0.0 vortex-sandbox.data.glbdns2.microsoft.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 watson.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 watson.ppe.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 win10.ipv6.microsoft.com.nsatc.net

xehsan
2015-08-15, 02:03
اینها روتو هاست بزارین نت مصرف نمیشه دیگه:
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 watson.live.com
مدیران گرامی لطفا بررسی کنید اگه خوبه به روش های بالا اضافه کنید
موضوع رو خیلی بزرگش کردید :D خودم باید ویندوز 10 رو نصب کنم ببینم واقعا چقدر حجم می خوره! من خودم مو رو از ماست می کشم بیرون این دیگه چیزی نیست \:D/
با تشکر از سافت 98

P R I M E
2015-08-15, 03:05
موضوع رو خیلی بزرگش کردید :D خودم باید ویندوز 10 رو نصب کنم ببینم واقعا چقدر حجم می خوره! من خودم مو رو از ماست می کشم بیرون این دیگه چیزی نیست \:D/
با تشکر از سافت 98

سلام دوست عزیز

این روش ها که باعث در تغییر در هاست ویندوز میشه کم و بیش باعث اختلالات یا کاهش سرعت در اینترنت خواهد شد.. روشهای بهتری هم هست
در ضمن موضوع خیلی هم جدی و بزرگ هست .. برای ما که در ایران پهنای باند و حجم محدودی رو داریم اینکه این مقدار رو مدیریت کنیم خیلی مهم هست ...
شما هم برید مو رو از ماست بکشید بیرون ولی هیچ وقت تلاش مدیران رو در هر زمینه ای کوچک جلوه ندید ~o)

wolf2018
2015-08-15, 11:40
با تشکر از سافت 98

دوست عزیز من همین حالا این ها رو تو هاست زدم ومشکل مصرف نتم برطرف شده.

reza_173
2015-08-15, 11:44
دوست عزیز من همین حالا این ها رو تو هاست زدم ومشکل مصرف نتم برطرف شده.

دادا چجوری زدی؟ من هر کار میکنم سیو نمیشه[-X

wolf2018
2015-08-15, 11:49
دادا چجوری زدی؟ من هر کار میکنم سیو نمیشه[-X

هاست رو تودسکتاپ کپی کن بعد با نوت پد بازش کن واضافه کن این ها رو ومجددا در جاش جایگزین کن

پست به صورت خودکار ادغام شده در 10:49

کل هاست های ارتباطی ماکروسافت.برید حالشو ببرید.خخخ

127.0.0.1 licensing.md.mp.microsoft.com
127.0.0.1 solitaireprod.maelstrom.xboxlive.com
127.0.0.1 go.microsoft.com
127.0.0.1 tunnel.cfw.trustedsource.org
127.0.0.1 download-ssl.msgamestudios.com
127.0.0.1 mobileads.msn.com
127.0.0.1 fw.adsafeprotected.com
127.0.0.1 sc.iasds01.com
127.0.0.1 dt.adsafeprotected.com
127.0.0.1 ad.doubleclick.net
127.0.0.1 googleads4.g.doubleclick.net
127.0.0.1 dc.services.visualstudio.com
127.0.0.1 mpd.mxptint.net
127.0.0.1 updatekeepalive.mcafee.com
127.0.0.1 sm.mcafee.com
127.0.0.1 su3.mcafee.com
127.0.0.1 ocsp.usertrust.com
127.0.0.1 storeedgefd.dsx.mp.microsoft.com
127.0.0.1 mscrl.microsoft.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com

cutegames
2015-08-15, 12:33
خودتون رو کشتین ... خیلی راحت برین BITS رو تنظیم کنید که فقط توی ساعت های رایگان دانلود کنه یا اصلا سرعت دانلود رو 1KB ps قرار بدین تا پیرش در بیاد دانلود بشه :) (توی ویندوز 8 که 100% جواب میده) ویندوز 10 هم توی VM تست کردم

xehsan
2015-08-15, 13:28
خودتون رو کشتین ... خیلی راحت برین BITS رو تنظیم کنید که فقط توی ساعت های رایگان دانلود کنه یا اصلا سرعت دانلود رو 1KB ps قرار بدین تا پیرش در بیاد دانلود بشه :) (توی ویندوز 8 که 100% جواب میده) ویندوز 10 هم توی VM تست کردم

بیشتر توضیح بده دوست عزیز، اینا رو از روی مودم تنظیم کردی یا با خود ویندوز؟

Dr.Symon
2015-08-15, 13:41
به هیچ وجه کلا آپدیت غیر فعال نکنید. شما درنظر بگیرید اولین نسخه ویندوز8 تا آخرین نسخه 8.1 چه قدر تفاوت دارن به گونه ای که حتی مثل دو ویندوز جدا میمونن. از روش پروپ پلیسی و تسک ها به نظر من انجام ندید که بقیه کارا مثل استور از کار میافتن. بهترین روش همون bwm meter هست و هر از چندگاهی توی ساعات رایگان دسترسی بدید تا آپدیت بشه.

wolf1320
2015-08-15, 13:57
این قسمت رو دیده بودم اما متأسفانه Network نداره نمیدونم ایراد از کجاست

اگه از طریق راست کلیک روی برنامه و سپس Run as Administrator اجرا کنید این نمودارها هم میان.

hamed 001
2015-08-15, 17:03
با سلام خدمت تمام عزیزان. از ویندوز 7 به بعد هر کدام از ویندوز های جدید دارای نقص بودند اون از ویندوز 8 که شیبه همه چی بود بجز ویندوز و این هم از شاهکار جدید مایکروسافت، ویندوز 10. ین ایراد کوچکی نیست که به راحتی از کنارش بگذریم از همه مهمتر مصرف ترافیکه اینترنته. خیلی ها (توی پست ها زیاد بود) از جمله خوده من دوست دارن اختیار آپدیت کردن ویندوز و خودشون داشته باشن حتی چندین نفر به خاطر همین مشکل دوباره برگشتن به ویندوز های قبل. اما از طرفی مایکروسافت نشان داده که به حرف کاربرانش کمی گوش می ده. من از تمام دوستان متخصص می خواهم که این مورد آپدیت خودکار ویندوز 10 رو به هر روشی که میشناسن و بلد هستند به دست اندر کاران مایکرو سافت گوشزد کنن شاید در آپدیت های بعدی این مشکل بزرگ حل شود. ویندوز 10 اگر این مشکلش حل شود خیلی قابل قبول خواهد شد. اگر قابلیت آپدیت انتخابی برای ویندوز فعال شود نیازی به این همه روش نسبتا مشکل نیست. ممنون.

wolf1320
2015-08-15, 18:31
بیشتر توضیح بده دوست عزیز، اینا رو از روی مودم تنظیم کردی یا با خود ویندوز؟

دوست خوب من

این که فرمایش کردین روی 8 و 8.1 جواب میده کاملا صحیحه. روی 10 هم بازهم صحیح فرمودین اما ایکاش فقط آپدیت ویندوز بود که ترافیک مصرف میکرد. چون بهرحال حجمش مشخصه و مایکروسافت دیگه نمیاد روزی 1 تا 2 گیگ آپدیت بفرسته. پس قابل تحمل بود و با تنظیمی که شما فرمودین میشد حلش کرد. اما مساله ویندوز 10 فعلا چیز دیگه ای هستش و اونهم مصرف ترافیک در سیکل های نامنظم و حجم های متفاوت توسط منابع نامعلوم.
اگه مشکل آپدیت ویندوز بود که براحتی ساسپند میکردیم و نیاز به این همه پست و فکر و راه حل و آزمون و خطا نبود.

pedram zareai
2015-08-16, 00:48
1.یکی در مورد bits ,و در مورد هاست بیشتر توضیح دهید از کجا پیداشون کنیم

اگه ممکمه با عکس هم توضیح بدبد
با تشکر فراوان

wolf1320
2015-08-16, 13:30
با سلام خدمت تمام عزیزان. از ویندوز 7 به بعد هر کدام از ویندوز های جدید دارای نقص بودند اون از ویندوز 8 که شیبه همه چی بود بجز ویندوز و این هم از شاهکار جدید مایکروسافت، ویندوز 10. ین ایراد کوچکی نیست که به راحتی از کنارش بگذریم از همه مهمتر مصرف ترافیکه اینترنته. خیلی ها (توی پست ها زیاد بود) از جمله خوده من دوست دارن اختیار آپدیت کردن ویندوز و خودشون داشته باشن حتی چندین نفر به خاطر همین مشکل دوباره برگشتن به ویندوز های قبل. اما از طرفی مایکروسافت نشان داده که به حرف کاربرانش کمی گوش می ده. من از تمام دوستان متخصص می خواهم که این مورد آپدیت خودکار ویندوز 10 رو به هر روشی که میشناسن و بلد هستند به دست اندر کاران مایکرو سافت گوشزد کنن شاید در آپدیت های بعدی این مشکل بزرگ حل شود. ویندوز 10 اگر این مشکلش حل شود خیلی قابل قبول خواهد شد. اگر قابلیت آپدیت انتخابی برای ویندوز فعال شود نیازی به این همه روش نسبتا مشکل نیست. ممنون.

سلام
این نظر بسیار ارزشمنده. اگر شما بتونید یک متن انگلیسی که حاوی دو نکته باشه:
1- در اختیار گرفتن گزینه آپدیت توسط کاربر
2- مشکل مصرف زیاد اینترنت در ویندوز 10
میشه با ارسال فیدبک و حتی یک نظر سجی در همین تاپیک مایکروسافت رو متوجه این موارد کرد. هر چند اونها حودشون بهترین و پیشرفته ترین روشها رو بکار میبدن که علت رویگردانی کاربرها رو از محصولاتشون متوجه بشن. مخصوصا در ویندوز 10 که مطمئنا هرگونه دستکاری در تنظیمات براشون به صورت گزارش ارسال میشه و میتونن بفهمن که کاربر برای چه مشکلی داره این تنظیماتو دستکاری میکنه. اما ارسال فیدبک عالیه. پس زحمت تنظیم و تهیه متن با شما و نظرسنجی و ... هم با کمک مدیران اینجا انجام میدیم.

wolf1320
2015-08-16, 15:26
1.یکی در مورد bits ,و در مورد هاست بیشتر توضیح دهید از کجا پیداشون کنیم

اگه ممکمه با عکس هم توضیح بدبد
با تشکر فراوان

فعلا از این پست برای ویندوز 8.1 ارائه داده میتونید برای اون تنظیماتی که فرمودی استفاده کنید. اگر مسیرها شباهت ندارن که دارن خودتون تطبیق بدید.

[Only registered and activated users can see links] B%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81.html

pedram zareai
2015-08-16, 20:21
سلام بهترین روش برای غیر فعال کردن svchost از اینترنت اینه که

داخل کوتانا services.msc رو تایپ کنید به دنبال windows update بگردید دو بار روی ان کلیک کنید از حالت manual به disabled ببرید و گزینه ی stop رو بعدش بفشارید

تمام اگه دقت داشته باشید بالای startup type برنامه ی svchost رو میبینید که مشخص میشه بخاطر اپدیت ویندوز دانلود میکنه

امید وارم لذت برده باشید

wolf1320
2015-08-16, 21:16
سلام بهترین روش برای غیر فعال کردن svchost از اینترنت اینه که

داخل کوتانا services.msc رو تایپ کنید به دنبال windows update بگردید دو بار روی ان کلیک کنید از حالت manual به disabled ببرید و گزینه ی stop رو بعدش بفشارید

تمام اگه دقت داشته باشید بالای startup type برنامه ی svchost رو میبینید که مشخص میشه بخاطر اپدیت ویندوز دانلود میکنه

امید وارم لذت برده باشید

دوست من این روشی که فرمودید نهایتا به همون گزینه Services ختم میشه. این همون روشیه که در ابتدای تاپیک توضیح داده شده. اما اینبار حالا از طریق کوتانا بهش دسترسی پیدا کردید. ولی از طریق کنترل پنل و فرمان RUN هم میشه به این گزینه دسترسی پیدا کرد. در ویندوز 8 و 8.1 میشه آپدیت رو از این طریق کنترل کرد. برای ویندوز 10 هم میشه. اما در حال حاضر مشکل ویندوز 10 آپدیت نیست.
برای این ویندوز از ابتدا تا الان 497.5 یا حدود 500 مگ آپدیت منتشر شده که دریافتش ضروریه.
اگر دوستان پست های قبلی رو خونده باشن کاملا توضیح داده شده موارد دیگه ای دارن از پهنای باند بی رویه استفاده میکنن که متاسفانه مایکروسافت اون موارد رو در لایه های سیستمی مخفی کرده و دسترسی بهش نداده فعلا

wolf1320
2015-08-16, 21:22
از مدیران و ناظران میتونیم درخواست کنیم که در صورت امکان مطالب اضافی یا پست هایی که کاربران مشابه یکدیه میذارن آرشیو بشه ؟
چون الان داریم سعی میکنیم علل مصرف رو بررسی کنیم و راههای اعلام مشکل به مایکروسافت لااقل به عنوان کاربران ایرانی که با اینترنت مشکل دارن و ...
اما مطالب بعضا تکراری و راههای ارائه شده به یک سمت و روش ختم میشه که مشکلی از کاربران رو حل نمیکنه جز اینکه سردرگم بشن.
از بین راههای جدید ارائه و تست شده خود مدیران استیک کنن و بذارن روی پست اول خیلی بهتره.

ali unique
2015-08-16, 21:30

دوست من شما اگه انگلیسیتون خوب باشه میتونید تو خود ویندوز 10 یه برنامه هست با اون فیدبک بدید..هرچند احتملش 0.0001 درصد هستش که به حرفمون گوش بدن..!

Ɱ Ɗ Ş Ɲ
2015-08-16, 21:32
از مدیران و ناظران میتونیم درخواست کنیم که در صورت امکان مطالب اضافی یا پست هایی که کاربران مشابه یکدیه میذارن آرشیو بشه ؟
چون الان داریم سعی میکنیم علل مصرف رو بررسی کنیم و راههای اعلام مشکل به مایکروسافت لااقل به عنوان کاربران ایرانی که با اینترنت مشکل دارن و ...
اما مطالب بعضا تکراری و راههای ارائه شده به یک سمت و روش ختم میشه که مشکلی از کاربران رو حل نمیکنه جز اینکه سردرگم بشن.
از بین راههای جدید ارائه و تست شده خود مدیران استیک کنن و بذارن روی پست اول خیلی بهتره.

سلام.

آرشیو که میگید لزومی نداره ، آموزش هایی که واقعا درست عمل کردن در پست اول لینک داده شدن.

در پست اول روش های مختلف برای رفع این قضیه قرار داده شده ، امتحان کنید حل میشه.

MohaMmaD12
2015-08-16, 21:48
سلام
این نظر بسیار ارزشمنده. اگر شما بتونید یک متن انگلیسی که حاوی دو نکته باشه:
1- در اختیار گرفتن گزینه آپدیت توسط کاربر
2- مشکل مصرف زیاد اینترنت در ویندوز 10
میشه با ارسال فیدبک و حتی یک نظر سجی در همین تاپیک مایکروسافت رو متوجه این موارد کرد. هر چند اونها حودشون بهترین و پیشرفته ترین روشها رو بکار میبدن که علت رویگردانی کاربرها رو از محصولاتشون متوجه بشن. مخصوصا در ویندوز 10 که مطمئنا هرگونه دستکاری در تنظیمات براشون به صورت گزارش ارسال میشه و میتونن بفهمن که کاربر برای چه مشکلی داره این تنظیماتو دستکاری میکنه. اما ارسال فیدبک عالیه. پس زحمت تنظیم و تهیه متن با شما و نظرسنجی و ... هم با کمک مدیران اینجا انجام میدیم.

اینم متن انگلسی ترجمه توسط خودم، اگه اشکال یا ایرادی داره دوستان تصحیح کنن خوشحال میشیم.
Hi, This FeedBack is sended by a group of iranian users who are using windows 10
there is a problem we would like to be noticed and be solved in next updates.
there is too much internet bandwidth usage in windows 10, and for iranian users that's a critical problem, because as you know, there isn't unlimited bandwidth internet plans in iran like as it is in EU or US, and this forced updates cost us too much
and beside the updates, the windows itself use too much from internet, and limits our usage speed with that action, plus, as I said above it will cost us much and we dont like that matter, so, we really hope in next updates this problems would be solved.
with best regars, Members of Soft98 Community
حالا ترجمه:با سلام، این پیشنهاد از طرف جمعی از کاربران ایرانی ویندوز 10 فرستاده شده.
یک مشکل اساسی در ویندوز 10 هست که ما خوشحال میشیم اگه بهش توجه کنید و در آپدیت های بعدی این مشکل رو رفع کنید.
مصرف اینترنت در ویندوز 10 خیلی زیاده، و این واسه ما ایرانی ها مشکل اساسی محسوب میشه، چون همونطور که میدونید، پلان های اینترنت در ایران به اون صورتی که در اروپا و یا آمریکا هست نامحدود نیست(منظور از نظر پهنای باند هست که محدوده، همون ترافیک خودمون) و این آپدیت های اجباری هزینه زیادی برای ما دربر داره.
و همینطور غیر از آپدیت ها، مصرف خود ویندوز نیز خیلی نیازه، و با این مشکل سرعت استفاده ما رو محدود میکنه، و همونطور که در بالا اشاره شد، هزینه های زیادی نیز به گردن ما میاندازه، و حقیقتا ما از این موضوع خوشمون نمیاد، و امیدواریم که در آپدیت های بعدی این مشکلات رفع بشه.
با احترام، اعضای اجتماع سافت98

alikocholo
2015-08-16, 23:28
درود
برای ویندوز 10 باید تمام قابلیتهاش را حذف کنیم تا مصرف اینترنت کم بشه --در این حالت دیگه با ویندوز 8.1 یا 7 هیچ فرقی نمیکنه --من روی surface pro 3 که دست ساخته مایکروسافت هست همین مشکل را دارم و هنوز خیلی باگ داره --مجبور شدم دوباره به ویندوز 8.1 بازم برگردم --

masoud5
2015-08-17, 01:01
سلام
من همه آموزشهایی که تو پست اول بود رو انجام دادم، اما همچنان داره از اینترنتم استفاده میکنه، یعنی هیچ راهی نداره جلوشو بگیریم ؟؟؟

Ɱ Ɗ Ş Ɲ
2015-08-17, 01:11
سلام
من همه آموزشهایی که تو پست اول بود رو انجام دادم، اما همچنان داره از اینترنتم استفاده میکنه، یعنی هیچ راهی نداره جلوشو بگیریم ؟؟؟

بعد از انجام مراحل یک بار سیستم رو Restart و مودم رو هم خاموش و سپس روشن کنید.

hamed 001
2015-08-17, 01:27
اینم متن انگلسی ترجمه توسط خودم، اگه اشکال یا ایرادی داره دوستان تصحیح کنن خوشحال میشیم.
Hi, This FeedBack is sended by a group of iranian users who are using windows 10
there is too much internet bandwidth usage in windows 10, and for iranian users that's a critical problem, because as you know, there isn't unlimited bandwidth internet plans in iran like as it is in EU or US, and this forced updates cost us too much
and beside the updates, the windows itself use too much from internet, and limits our usage speed with that action, plus, as I said above it will cost us much and we dont like that matter, so, we really hope in next updates this problems would be solved.
حالا ترجمه:با سلام، این پیشنهاد از طرف جمعی از کاربران ایرانی ویندوز 10 فرستاده شده.
یک مشکل اساسی در ویندوز 10 هست که ما خوشحال میشیم اگه بهش توجه کنید و در آپدیت های بعدی این مشکل رو رفع کنید.
مصرف اینترنت در ویندوز 10 خیلی زیاده، و این واسه ما ایرانی ها مشکل اساسی محسوب میشه، چون همونطور که میدونید، پلان های اینترنت در ایران به اون صورتی که در اروپا و یا آمریکا هست نامحدود نیست(منظور از نظر پهنای باند هست که محدوده، همون ترافیک خودمون) و این آپدیت های اجباری هزینه زیادی برای ما دربر داره.
و همینطور غیر از آپدیت ها، مصرف خود ویندوز نیز خیلی نیازه، و با این مشکل سرعت استفاده ما رو محدود میکنه، و همونطور که در بالا اشاره شد، هزینه های زیادی نیز به گردن ما میاندازه، و حقیقتا ما از این موضوع خوشمون نمیاد، و امیدواریم که در آپدیت های بعدی این مشکلات رفع بشه.
با احترام، اعضای اجتماع سافت98

با سلام
خوبه اما اگر یه کم رسمی تر باشه به نظرم بهتره.
دوستان نظر بدن شاید جواب بده.

wolf2018
2015-08-17, 01:47
با سلام

فکر نکنم نظر کاربران ایرانی براشون مهم باشه

MohaMmaD12
2015-08-17, 13:48
با سلام
خودمونی ترجمش کردم دوست عزیز، وگرنه متن به صورت رسمی و خیلی مودبانه نوشته شده.

reza_173
2015-08-17, 14:44
در مورد آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ دسکتاپ یه راه حلی دارم که مشکل خیلی از دوستان رو حل میکنه. البته این روش قبلا بود و من خودم هم از همین مسیری ک عرض خواهم کرد آپدیت ها رو غیرفعال میکردم. اما در ویندوز ۱۰ نهایی به یک گزینه جدید برخوردم که مشکل من رو کامل برطرف کرد. از این به بعد هرگاه آپدیت جدیدی در ویندوز در دسترس باشه، به صورت یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع میده که آیا میخواهید دانلودش کنید یا نه. دقیقا مانند گزینه موجود در ویندوز ۸.۱.
روش کار به این صورته که:
۱-از طریق قسمت سرچ( یا همون کرتانا اون زیر) عبارت gpedit.msc رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید وارد محیطlocal group policy editor میشید.
۲-زیر سرشاخه computer configuration رو قسمت Administrative templates کلیک کنید و سپس در سمت راست، Windows Components رو دابل کلیک کنید.
۳- در این قسمت عبارت windows update را پیدا کرده و دابل کلیک کنید.
۴-حال پنجمین مورد که همان Configure Automatic Updates هست رو دابل کلیک کنید تا یه پنجره جدید باز بشه.
۵- حال در این پنجره، در سمت چپ، بالا، تیک Enabled را فعال کنید و سپس در قسمت زیرین(options)، روی منو کشویی کلیک کرده و گزینه با شماره ۲ یا همان Notify for download and notify for install را انتخاب کرده و در پایان ok را بزنید. تمام!
از این به بعد هرگاه آپدیت جدیدی در ویندوز در دسترس باشد، به صورت یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع میدهد که آیا میخواهید دانلودش کنید یا نه. دقیقا مانند گزینه موجود در ویندوز ۸.۱.
البته این نکته رو عرض کنم که نمیدونم این گزینه بعد از اینکه امروز آپدیت جدید ویندوز۱۰ رو گرفتم اومد یا قبلا بود و من دقت نکرده بودم! چون گزینه های دیگه رو یادم بود ولی این ب نظرم جدید اومد. بهرحال امیدوارم مشکلتون حل بشه~o)

wolf1320
2015-08-17, 14:56
در مورد آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ دسکتاپ یه راه حلی دارم که مشکل خیلی از دوستان رو حل میکنه. البته این روش قبلا بود و من خودم هم از همین مسیری ک عرض خواهم کرد آپدیت ها رو غیرفعال میکردم. اما در ویندوز ۱۰ نهایی به یک گزینه جدید برخوردم که مشکل من رو کامل برطرف کرد. از این به بعد هرگاه آپدیت جدیدی در ویندوز در دسترس باشه، به صورت یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع میده که آیا میخواهید دانلودش کنید یا نه. دقیقا مانند گزینه موجود در ویندوز ۸.۱.
روش کار به این صورته که:
۱-از طریق قسمت سرچ( یا همون کرتانا اون زیر) عبارت gpedit.msc رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید وارد محیطlocal group policy editor میشید.
۲-زیر سرشاخه computer configuration رو قسمت Administrative templates کلیک کنید و سپس در سمت راست، Windows Components رو دابل کلیک کنید.
۳- در این قسمت عبارت windows update را پیدا کرده و دابل کلیک کنید.
۴-حال پنجمین مورد که همان Configure Automatic Updates هست رو دابل کلیک کنید تا یه پنجره جدید باز بشه.
۵- حال در این پنجره، در سمت چپ، بالا، تیک Enabled را فعال کنید و سپس در قسمت زیرین(options)، روی منو کشویی کلیک کرده و گزینه با شماره ۲ یا همان Notify for download and notify for install را انتخاب کرده و در پایان ok را بزنید. تمام!
از این به بعد هرگاه آپدیت جدیدی در ویندوز در دسترس باشد، به صورت یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع میدهد که آیا میخواهید دانلودش کنید یا نه. دقیقا مانند گزینه موجود در ویندوز ۸.۱.
البته این نکته رو عرض کنم که نمیدونم این گزینه بعد از اینکه امروز آپدیت جدید ویندوز۱۰ رو گرفتم اومد یا قبلا بود و من دقت نکرده بودم! چون گزینه های دیگه رو یادم بود ولی این ب نظرم جدید اومد. بهرحال امیدوارم مشکلتون حل بشه~o)

سلام
این گزینه وجود داشت. متاسفانه فقط برای مدتی میشه آپدیت ها رو به تاخیر اداخت.

50cent
2015-08-17, 15:06
چطوری میشه حالت اتوماتیک رو به حالت دستی تغییر داد که بشه اپدیت های ویندوز رو اپدیت کرد و اپدیت های آفیس رو اپدیت نکرد ؟

wolf1320
2015-08-17, 15:14
دوستان عزیز لطفا این دو خبر رو از مایکروسافت بخونید.
با خوندن اون میتونید به این نتیجه برسید که این کمپانی قصد داره از تمام دیتابیس های موجود در دنیا که همون بازخوردهای سیستمی ویندوز در سیستم کاربران در دنیاست اطلاعات رو دریافت آرشیو و پردازش و به دیگر کاربران تزریق کنه. یعنی هیچوقت نمیتونید از مصرف اینترنت این ویندوز جلوگیری کنید. همون طور که حدس میزدم و در پست 152 هم گفتم این ویندوز دیگه اون ویندوزهای قبلی نیست و بدون اینترنت عملا ارزش نداره و برای استفاده از اون باید به فکر اینترنت نامحدود باشید.

مایکروسافت: Windows 10 ایمن‌ترین ویندوز
به دنبال ویدیوی تبلیغاتی پیش این شرکت به نام "10 دلیل برای ارتقا دادن به Windows 10" که در مورد چند کاره (مولتی تسک) بودن آن بود، مایکروسافت ویدیوی دیگری برای به نمایش گذاشتن مزایای امنیتی Windows 10 منتشر کرد. همانطور که کارمندان داخلی ویندوز می‌دانند، Windows 10 امکانات امنیتی بسیاری به همراه دارد. بد نیست شما هم به ویژگی‌های لیست شده‌ی آن در زیر نگاهی بیاندازید:Windows Hello: گاهی اوقات ویژگی‌های امنیتی باعث عذاب هر چه بیشتر می‌شوند ولی در این نسخه اینطور نیست. اکنون در Windows 10 شما می‌توانید به جای به یاد آوردن هزاران رمز عبور با استفاده از اسکن اثر انگشت، تشخیص چهره و حتی اسکن چشمی وارد شده و به اطلاعات خصوصی خود دستیابی داشته باشید.SmartScreen: این مورد اولین خط دفاعی در برابر حملات فیشینگ آنلاین وبسایت‌هایی است که در صدد سرقت هویت و اطلاعات شخصی می‌باشند. SmartScreen با استفاده از یک سیستم اعتباری مبتنی بر اینترنت، وبسایت‌ها و حتی نرم‌افزارها را برای یافتن خطرات احتمالی ارزیابی می‌کند.
: این بخش قوی OS که به طور مداوم بروز می‌شود، از کامپیوترها در برابر بدافزارها محافظت می‌کند. این مورد با استفاده از یک سرویس اینترنتی، اطلاعات جمع آوری شده از یک میلیارد دستگاه را چک می‌کند تا هر چه سریعتر بدافزار را پیدا کرده و از بین ببرد.Family Features: با Windows 10 به هنگام اختصاص دادن حسابی به یک کودک، امکانات ایمنی بیشتری خواهید داشت. این امکانات مناسب برای خانواده‌ها، وبسایت‌های مخصوص بزرگسالان و بازی‌ها و برنامه‌های نامناسب را بلاک، مدت زمان استفاده‌ی کودک از یک دستگاه را کنترل و گزارشی از فعالیت‌های او را به والدین ارائه می‌کند. بزودی مایکروسافت قابلیت جدیدی برای والدین ایجاد خواهد کرد تا بتوانند خریدهای انجام شده توسط کودک را نیز کنترل کنند. در آخر اگر کودک با حساب مایکروسافت خود وارد شود، تنظیمات وی در هر دستگاه مورد استفاده‌اش به طور خودکار اعمال خواهد شد.البته قسمت Windows Update همیشه در پس زمینه در حال بروزرسانی OS خواهد بود تا از کاربر در برابر تهدیدات آینده حفاظت کند.در گذشته ویندوز به ناامن بودن مشهور بود. با پایگاه کاربری بزرگی که داشت، هکرها بیش از هر سیستم عامل دیگری به آن علاقمند بودند. اما آخرین نسخه‌ی این OS تفاوت بزرگی با گذشته ایجاد می‌کند و همانطور که در بالا به شرح فواید آن پرداختیم، Windows 10 از بزرگی پایگاه کاربران خود به عنوان مزیت امنیتی در اینترنت استفاده خواهد کرد. امیدواریم این ویژگی‌ها واقعاً این ویندوز را ایمن‌ترین نسخه‌ی ویندوز کند. ویدیوی زیر را ببینید.منبع خبر: [Only registered and activated users can see links]

ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ به روز رسانی می‌شود
ویندوز ۱۰ که در ۲۹ جولای عرضه‌ی رسمی شد برای کاربران ویندوز ۷ و ۸ که از اصل آن استفاده می‌کنند، رایگان است و به گفته‌ی مایکروسافت در تمام مدت استفاده از این سرویس آپدیت‌ها یا به روز رسانی‌های آن را دریافت خواهند کرد.بر اساس اطلاعات و اخبار عرضه شده از این ویندوز، تا سال ۲۰۲۵ آپدیت‌های آن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.همانند همه‌ی ویندوزها، ویندوز ۱۰ هم دو تاریخ مهم برای آپدیت‌های خود دارد: پایان پشتیانی اصلی و پایان پشیتبانی گسترده.اولین تاریخ آپیدت در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ و دومین آپدیت در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ صورت می‌گیرد که این بدین معناست ویندوز ۱۰ بیش از ۱۰ سال آپدیت دریافت می‌کند.پشتیانی اصلی ۵ سال پس از عرضه‌ی ویندوز صورت می‌گیرد و مایکروسافت قابلیت‌های جدیدی در آن معرفی می‌کند و در پشتیانی گسترده فقط مشکلات امنیتی برطرف می‌شود.
ویندوز ۷ از سال ۲۰۲۰ کم رنگ‌تر می‌شودساتیا نادلا از مدیران مایکروسافت توضیح می‌دهد که اولویت اول ویندوز ۱۰ آپدیت کردن امکانات ویندوز ۷ است. مخصوصاً این تعداد کاربران آن زیاد است. ویندوز ۷ امسال به پایان پیشتبانی اصلی رسید و پایان پشتیبانی گسترده‌ی آن ۱۴ ژانویه‌ی ۲۰۲۰ خواهد بود.البته آپدیت‌هایی که مایکروسافت ارائه می‌دهد عمر این ویندوز را بیشتر خواهد کرد. ولی باید دید با پایان عمر ویندوز ۷ لحظه‌های پایان ویندوز XP برای مایکروسافت تکرار خواهد شد یا خیر.

ضمنا یکی از نظرات رو در منبع خبر که به انگلیسی نوشته میتونید بخونید:

But the hot fixes and updates won't be. Windows 10 is now a service OS. Microsoft plans on charging "service" fees for all those bug fixes that they get to create. Talk about a big freaking racket. What a big scam.
ترجمه این قسمت که قرمز شده اینه: چه کلاهبرداری بزرگی =))

منبع خبر: [Only registered and activated users can see links]

با این حساب من به شخصه از اینکه برگشتم به ویندوز 8.1 راضیم. البته این دلیل بر بد بودن ویندوز 10 نیست. چون من شخصا شرایط اینو ندارم که ماهیانه حجم اعظمی از اینترنتم رو صرف این ویندوز کنم که خیلی از قابلیت هاش توی ایران بدردم نمیخوره و در حدی هم نیستم که اطلاعات ارزشمندی داشته باشم که مورد حمله قرار بگیرم و برای همین ویندوز 8.1 با همون N.O.D 32 کارمو راه میندازه.

hamed 001
2015-08-17, 19:31
خودمونی ترجمش کردم دوست عزیز، وگرنه متن به صورت رسمی و خیلی مودبانه نوشته شده.
با سلام
خوب، همانطور که فرمودید خوبه.
حالا چه طور بفرستیم که تاثیر گذاریش بیشتر باشه؟
در جواب دوستمون که گفتند به نظر ما گوش نمی کنند باید بگم که اگر گوش نمی کردند تقویم شمسی هم اضافه نمی کردنند. یه کور سوی امیدی هست.
فقط باید تعداد زیادی این تقاضا رو داشته باشند.

danix3
2015-08-17, 19:51
با تمام علاقه ای که به ویندوز 10 دارم باید بگم متاسفانه حق با دوستانه . من 6 روزه ویندوز 10 رو نصب کردم ولی هنوز هم داره با سرعت بالایی اینترنت منو میگیره . من 10 گیگ حجم خریدم و همه رو تموم کرد الانم هر چند دیقه دارم چک میکنم حجممو و با سرعت زیادی داره کم میکنه . فک کنم منم باید برگردم به همون ویندوز 8.1 خودم .

smr.seddighy
2015-08-17, 19:54
با تمام علاقه ای که به ویندوز 10 دارم باید بگم متاسفانه حق با دوستمونه من 6 روزه 10 رو نصب کردم ولی هنوز هم داره با سرعت بالایی اینترنت منو میگیره . من 10 گیگ حجم خریدم و همه رو تموم کرد الانم هر چند دیقه دارم چک میکنم حجممو و با سرعت زیادی داره کم میکنه . فک کنم منم باید برگردم به همون ویندوز 8.1 خودم .

دوستان کلا ویندوز 10 با نت های محدود فایده نداره شما به فرض آپدیت ها و... رو غیر فعال کنید از کلی امکانات محروم میشید و اگر از همون ویندوز 8.1 استفاده کنید به نظر من سنگین تر هست :D

wolf1320
2015-08-17, 20:45
خدمت دوستان و سروران گرامی

من در این تاپیک از ابتدا تا الان همراه شما عزیزان بودم و سعی کردم با آزمون های مختلف راه هایی که ارائه شده رو مورد بررسی قرار بدم. در این بین دوستان زیادی هم در همین تاپیک همکاری و کمک کردن. خدایی ناخواسته قصد درشتنمایی و یا مطرح کردن خودمو ندارم. اما حدود 10 الی 11 ساله توی انجمن های زیادی عضو بودم و هستم و سعی کردم بیهوده وارد مباحثی که ارتباطی با من نداره نشم و یا با نظرات بیهوده و بقول دوستان پست های دوزاری باعث به انحراف کشیده شدن بحث نشم و یا پستی ندم که باعث به بیراهه رفتن بقیه کاربران بشه و دلخوری پیش بیاد. تا از مطلبی هم مطمئن نشم و خودم آزمایش نکنم به واسطه نقل قول ها و شنیده ها اون مطلب رو پست نمی زنم و یا به اشتراک نمیذارم.
اگه کل وب رو جستجو کنید در تمام وب سایت ها، انجمن ها، و بلاگ ها و ... همگی این چند راهی رو که دوستان بزرگوار زحمت کشیدن و در ابتدای تاپیک اسنیک کردن هنوز در هیج جایی راه حل جدیدتری به چشم نمیخوره. حتی در منابع خارجی هم در این خصوص نارضایتی وجود داره که بیشتر اونها برعکس ما نگران پهنای باند و ترافیک مصرفی نیستن بلکه نگران این مساله هستن که سیستم عاملشون چه اطلاعاتی رو داره آپ یا دان میکنه که اینطور مداوم در حال ترانسفر دیتا هستش. یعنی نگرانی اونها از محتوای اطلاعات هستش.
اما خب برای ما روشنه که یک کمپانی با این عظمت و خوشنامی نسبی رو به بالا، هیچوقت نمیاد دست به جاسوسی از اطلاعات کاربران بزنه و اگر هم اطلاعاتی رو از سیستم کاربر برمیداره (به زبان ساده عرض میکنم) چیزی نیست جز یکسری گزارش های سخت افزاری شامل سازگاری ها و ناسازگاری ها، اطلاعات آلودگی های جدید و بعضا ناشناخته و خیلی از آیتم های فنی دیگه که مرتبط به سیستم عامل و توسعه اونه و راحتتر و ساده تر بگم در حوزه ویندوز و توسعه دائمی اونه.
در حال حاضر امکان ترسیم ندارم اما میتونید اینطور تصور کنید که هر سیستم در هر نقطه از دنیا به نوعی یکی از نقاط پیوند و سرور ویندوز 10 و کلا مایکروسافت به حساب میاد. مثلا در همین مساله آپدیت ویندوز دقت کنید که یک گزینه در قسمت آپدیت وجود داره که بهشون اجازه میدید از سیستم شما به عنوان نزدیکترین سرور برای ارسال آپدیت ها به دستگاههای دارای ویندوز 10 در شهر و منطقه و کشور خوتون (فارغ از ترجمه لغوی) استفاده کنن و اگه شما آپدیت ها رو دریافت کردید دستگاه دیگه ای که توی شهر شما هست و هنوز آپدیت رو دریافت نکرده دیگه نیاز نیست به سرورهای آپدیت مایکروسافت متصل بشه و کلی مسیر رو طی کنه تا آپدیت ها رو دریافت کنه و بجای اون از دستگاه شما آپدیت ها برای اون ارسال میشه که این خودش یکی از دهها مصرف کننده پهنای باند در این ویندوز به حساب میاد. البته جای شکرش باقیه که لااقل برای این مورد اجازه کاربر رو میخوان. ولی دهها و شاید صدها مورد دیگه باشه که بدون اجازه کابر اطلاعات رو ترانسفر میکنه. مثل آحرین آپدیت های دیفندر یا دیتابیس های سخت افزاری و ...
شما مطمئن باشید وقتی اونها دست به اینکار زدن حتما حتما لایه های امنیتی بسیار پیشرفته ای بکار بردن که دسترسی به منابع مصرف کننده رو بسیار سخت کردن. نه اینکه شدنی نباشه اما سخته و با امکانات و سواد معمولی شدنی نیست. عملا بهتره خود کمپانی به نقطه ای برسه که این مشکل (از دید کاربران) رو حل کنه که اونهم شدنی نیست مگر با ارسال فیدبک های پشت هم و متفاوت از اقصی نقاط جهان.
شاید باور این مطالب که عرض کردم سخت باشه اما با خوندن دو خبری که در پست شماره 220 همین تاپیک درج کردم تصمیم گیری در خصوص اینکه به 10 مهاجرت کنید یا خیر رو براتون راحت تر میشه.
من به شخصه در استفاده از جدیدترین ها پیشقدم هستم و ترسی از دردسرهای احتمالی ندارم، ضمن اینکه نصب و راه اندازی ویندوز جدید خالی از هیجان نیست اما مصرف ترافیک با این سرعت و حجم به دور از انصافه و به همین دلیل تا روزی که (نمیگم مشکل)، این قضیه از سمت مایکروسافت برطرف نشه من تمایلی به استفاده از این نسخه ندارم.
موفق باشید.

masoud5
2015-08-17, 21:52
بعد از انجام مراحل یک بار سیستم رو Restart و مودم رو هم خاموش و سپس روشن کنید.
ممنون از پاسختون اما فایده ای نداشت، فک کنم کلا نمیشه قطعش کرد، اصلا خب باید یه پروسسی باشه که از نت استفاده کنه، نمیشه اون و پیدا کرد و جلوش و گرفت ؟

hamed 001
2015-08-17, 22:58
دوستان و اساتید گرامی
با توجه به مشکل اساسی و شکایت کاربران ویندوز 10 در استفاده از حجم اینترنت، باید این مورد و به گوش دست اندرکاران مایکروسافت برسونیم شاید موثر واقع شد شاید هم نشه ولی به هر حال ما سعی خودمون رو کردیم.
حتی یکی از دوستان بزرگوار زحمت تهیه متن نامه رو به زبان انگلیسی کشیده فقط عزیزانی که موافق این موضوع هستند نظر بدن که چه طور این نامه یا تقاضا رو مطرح کنیم که احتمال تاثیرش بیشتر بشه.

wolf2018
2015-08-17, 22:59
هاست جدید برای حذف مصرف بی رویه اینترنت.من امتحان کردم یه مگ هم مصرف نکرد

127.0.0.1 sc.iasds01.com
127.0.0.1 ad.doubleclick.net
127.0.0.1 googleads4.g.doubleclick.net
127.0.0.1 dc.services.visualstudio.com
127.0.0.1 mpd.mxptint.net
127.0.0.1 updatekeepalive.mcafee.com
127.0.0.1 sm.mcafee.com
127.0.0.1 su3.mcafee.com
127.0.0.1 ocsp.usertrust.com
127.0.0.1 storeedgefd.dsx.mp.microsoft.com
127.0.0.1 mscrl.microsoft.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 msedge.net
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 db3aqu.atdmt.com
0.0.0.0 w3.b.cap-mii.net
0.0.0.0 dns.msftncsi.com
0.0.0.0 go.microsoft.com
0.0.0.0 sc.iasds01.com
0.0.0.0 mpd.mxptint.net
0.0.0.0 sm.mcafee.com
0.0.0.0 su3.mcafee.com
0.0.0.0 ssw.live.com
0.0.0.0 bing.com
0.0.0.0 [Only registered and activated users can see links]

wolf1320
2015-08-18, 02:00

127.0.0.1 sc.iasds01.com
0.0.0.0 bing.com
.
.
.
.
.
.
.
.
0.0.0.0 [Only registered and activated users can see links]

دوست خوب من
آدرس های ارائه شده توسط شما جهت Invalid کردن بسیار کامله. اما متاسفانه بسیاری از مواردی که نباید بسته بشه با این روش بسته خواهد شد. یک نمونه W3 هستش که با مسدود شدندش در باز کردن یک سری CRM ها و یا CMS ها به مشکل میخورین و بسیاری از موارد دیگه که بسته بودنشون عملا ویندوز رو به یک اسباب بازی تبدیل میکنه.

تنها راه حل اینه:
مایکروسافت خودش این مساله رو حل کنه

danix3
2015-08-18, 02:03
کد HTML:
سلام . یکم توضیح بدید اینو چطور باید استفاده بکنیم ؟؟؟

danix3
2015-08-18, 02:12
سلام دوستان

امروز یه آموزش واسه جلوگیری از دانلود خودکار آپدیتا در ویندوز 10 پیدا کردم که خیلی جالبه و به قسمت هایی وابسته به Windows Update Service صدمه ای نمیزنه

مزیت این روش اینه که هیچ برنامه ی اضافه ای احتیاج ندارین و اینکه سرویس آپدیت ویندوز رو کامل نمیبندین بنابراین فکر نکنم به بقیه برنامه های وابسته به آپدیت ویندوز آسیبی وارد کنه

در ویندوز شما وقتی لپ تاپتون رو به یه اینترنتی ضعیف مثلا اینترنت سیم کارت به نت وصل میکنین گزینه Set as Metered Connection رو میتونین انتخاب کنید تا ویندوز از دانلودای غیرضروری مثل آپدیت در این حالت جلوگیری کنه. اما همینطور که متوجه شدین در ویندوز 10 واسه ی وای فای برخلاف ویندوز 8.1 که میشد WIFI رو هم Metered Connection انتخاب کرد این گزینه رو راحت نمیشه برای اینترنت وای فایی که بهش وصلین پیدا کنین و فعال کنید.

برای اینکار به قسمت زیر برین

Settings app > select Network & Internet> Berin Paein Va Gozineye “Advanced options” Ro Paeine List Wirelessaton Peida Konid. Gozineye “Set as metered connection” Ro Faal Konid

توجه داشته باشین که اینکار فقط واسه این وایرلس خاصی که بهش وصلین جلوی آپدیت رو میگیره. و اگر به یه وایرلس دیگه وصل شدین باید دوباره اینکار رو انجام بدین، در ضمن هر وفت خواستین به حالت قبل برش گردونین برین و این گزینه رو غیر فعال کنید تا از طریق همین وایرلس هم به راحتی آپدیتا رو بگیره.

بعد از این کار زمانی که به قسمت آپدیت ویندوز مراجعه میکنید مینویسه:

Updates are available. We’ll download the updates as soon as you connect to Wi-Fi, or you can download the updates using your data connection (charges may apply)I

در واقع شما با این کار ویندوز رو گولش زدین که به اینترنتی ضعیف و گرونی مثل اینترنت موبایل وصلین. به همین سادگی

البته اگه بخواین دستی آپدیتا رو دانلود کنه فکر کنم اصلا احتیاجی به برداشتن تیک Metered Connection نیست و کافیه شما روی گزینه ی Download در بازه ی زمانی ای که خودتون دوست دارین (مثلا موقع دانلود شبانه رایگان) کلیک کنید تا دانلود و نصب آپدیتا شروع بشه. ولی اگه دانلود اتوماتیک میخواین باید برین و گزینش رو غیر فعال کنید

منبع ([Only registered and activated users can see links])

با سلام . من این کارو انجام دادم اما در قسمت آپدیت همچین گزینه ای نیومد و هم چنان مثل سابق کار میکنه

adroit11
2015-08-18, 02:56
دوستان و اساتید گرامی
با توجه به مشکل اساسی و شکایت کاربران ویندوز 10 در استفاده از حجم اینترنت، باید این مورد و به گوش دست اندرکاران مایکروسافت برسونیم شاید موثر واقع شد شاید هم نشه ولی به هر حال ما سعی خودمون رو کردیم.
حتی یکی از دوستان بزرگوار زحمت تهیه متن نامه رو به زبان انگلیسی کشیده فقط عزیزانی که موافق این موضوع هستند نظر بدن که چه طور این نامه یا تقاضا رو مطرح کنیم که احتمال تاثیرش بیشتر بشه.

واسه ما ایرانیا باید یه راهی درست کنن
درسته اکثرمون از ویندوز دزدی استفاده میکنیم اما خیلیا هم هستن که ویندوز قانونی دارن
با این هزینه ی سرسام اوری که نت کشورمون داره باید مایکی یه فکری کنه

Y@var
2015-08-18, 06:32
با سلام . من این کارو انجام دادم اما در قسمت آپدیت همچین گزینه ای نیومد و هم چنان مثل سابق کار میکنه

سلام
به بار کامپیوتر رو ریست کنین و دوباره گزینه check for update رو بزنین احتمالا دست
درست شه

danix3
2015-08-18, 14:25
سلام . یه سوال از خدمت دوستان دارم . برای مشاهده حجم استفاده شده توی قسمت setting > network & internet > data usage > usage details
[Only registered and activated users can see links](1).png ([Only registered and activated users can see links])
فقط حجمی که خودم استفاده کردم و ازش اطلاع دارم رو نشون میده و این نشتی بزرگ حجم رو نزده از کجاست . کسی اطلاع داره از کجا میشه استفاده از حجم رو به صورت دقیق تر دید؟ یعنی اون حجم زیادی که داره میره رو چطور ببینم برای چی و از کدوم قسمت ویندوز داره میره ؟

wolf1320
2015-08-18, 14:37
سلام . یه سوال از خدمت دوستان دارم . برای مشاهده حجم استفاده شده توی قسمت setting > network & internet > data usage > usage details

فقط حجمی که خودم استفاده کردم و ازش اطلاع دارم رو نشون میده و این نشتی بزرگ حجم رو نزده از کجاست . کسی اطلاع داره از کجا میشه استفاده از حجم رو به صورت دقیق تر دید؟ یعنی اون حجم زیادی که داره میره رو چطور ببینم برای چی و از کدوم قسمت ویندوز داره میره ؟

یک آیتم کلی به اسم System باید در این لیست باشه که البته جزئیات رو نداره و این آیتم میتونه شامل آپدیت ها و بول شما بقیه نشتی ها باشه. آیتم دیگه هم به نام Internet Explorer هست که اونهم گاهی دو سه تا میشه و مصرفشون هم بالاست. در کل جزئیاتی از نشتی اصلی نمیزنه. نرم افزارهای دیگه ای هستن که تست کردیم و جالب اینجاست همه چیز به نام اینترنت اکسپلورر بیچاره تموم میشه. یعنی کل مصرف رو انداختن گردن این آیتم !=))

danix3
2015-08-19, 03:35
سلام . من روش جالبی پیدا کردم واسه رفع این مشکل . وقتی باطری لپ تاپ رو روی حالت saver گذاشتم دیگه ویندوز برای دانلود کردن ازم اجازه گرفت :D. اینم اسکرین شاتش
[Only registered and activated users can see links](2).png ([Only registered and activated users can see links])

sam09ft
2015-08-19, 07:55
اپدیت nvidia پوستم رو کنده هر دفعه میخوام اپدیت کنم اونم اپدیت میشه و سیستم بالا نمیاد باید برم تو safe mode و ...
از طریق change device installation و یه اموزش سایت خارجی که از طریق group policy بود غیرفعال کردم اپدیت درایور ها رو ولی بازم این یه مورد خاص رو دانلود میکنه چه کار کنم ؟

wolf1320
2015-08-19, 12:30
اپدیت nvidia پوستم رو کنده هر دفعه میخوام اپدیت کنم اونم اپدیت میشه و سیستم بالا نمیاد باید برم تو safe mode و ...
از طریق change device installation و یه اموزش سایت خارجی که از طریق group policy بود غیرفعال کردم اپدیت درایور ها رو ولی بازم این یه مورد خاص رو دانلود میکنه چه کار کنم ؟

دوست عزیز
یک سوال می پرسم جوابتون هم توی همینن سواله:
وقتی که میبینی این ویندوز بقول یکی از کاربران همین پست نشتی داره، چرا بیخیال نمیشی و نمیری به قبل ؟
اگه کاربر 7 بودی برو به 8.1 چیزی کم نداره و اگه خواستی از همین Soft98 آخرین نسخه به نام win 8.1-Update 3 رو دانلود کن و با خیال راحت استفاده کن. برای گرفتن نشتی 8.1 هم 4 تا کار ساده انجام میدی و تمام.
هیچی هم نسبت به 10 (البته در حال حاضر برای استفاده معمول) کم نداره. استور هم در 8 میتونی استفاده کنی که اون هم یک سرچ کن راهشو متوجه میشی. تازه استور مگه چقدر برنامه کاربردی داره که این همه مهم باشه. من فقط از تقویم فارسی استور استفاده میکنم.
موفق باشید.

danix3
2015-08-19, 12:56
سلام . من روش جالبی پیدا کردم واسه رفع این مشکل . وقتی باطری لپ تاپ رو روی حالت saver گذاشتم دیگه ویندوز برای دانلود کردن ازم اجازه گرفت . اینم اسکرین شاتش
دوستان در صورت استفاده ویندوز 10 روی لپ تاپ این روش رو استفاده کنید تا راه حل بهتری پیدا بشه . من از وقتی باطری رو به حالت saver در آوردم دیگه هیچ حجمی رو از دست ندادم .

sam09ft
2015-08-19, 13:27
دوست عزیز
یک سوال می پرسم جوابتون هم توی همینن سواله:
وقتی که میبینی این ویندوز بقول یکی از کاربران همین پست نشتی داره، چرا بیخیال نمیشی و نمیری به قبل ؟
اگه کاربر 7 بودی برو به 8.1 چیزی کم نداره و اگه خواستی از همین Soft98 آخرین نسخه به نام win 8.1-Update 3 رو دانلود کن و با خیال راحت استفاده کن. برای گرفتن نشتی 8.1 هم 4 تا کار ساده انجام میدی و تمام.
هیچی هم نسبت به 10 (البته در حال حاضر برای استفاده معمول) کم نداره. استور هم در 8 میتونی استفاده کنی که اون هم یک سرچ کن راهشو متوجه میشی. تازه استور مگه چقدر برنامه کاربردی داره که این همه مهم باشه. من فقط از تقویم فارسی استور استفاده میکنم.
موفق باشید.

روی 8.1 هم مشکل کارت گرافیک رو دارم
کار کردن با ویندوز ده خیلی راحت تر و لذت بخش تره
این قسمت سرچ ویندوز ده میارزه کل ویندوز 8 رو
برنامه های زیادی روی سیستمم نصبه توی هشت تا مترو رو باز میکردم که سرچ کنم انقدر کند بود چند دقیقه طول میکشید الان هر چیزی که لازم دارم برنامه یا فایل شخصی مهم نیست با یه سرچ سریع پیدا میشه حتی توی پوشه هام دیگه نمیرم دنبال چیزی بگردم
غیرفعال سازی اپدیت هم راحته ولی دوست دارم ویندوز اپدیت باشه وگرنه از ریشه میبستمش

wolf1320
2015-08-19, 15:26
سلام . من روش جالبی پیدا کردم واسه رفع این مشکل . وقتی باطری لپ تاپ رو روی حالت saver گذاشتم دیگه ویندوز برای دانلود کردن ازم اجازه گرفت :D. اینم اسکرین شاتش
[Only registered and activated users can see links](2).png ([Only registered and activated users can see links])

دوست عزیز
اگه دقت کنید در پست های مختلف این تاپیک توضیح داده شده که آپدیت ویندوز تا به امروز حدود 600 مگابایت رو گرفته. مشکل آپدیت ویندوز نیست. مصرف اینترنت به صورت مداوم و زیاد بخاطر مسائل دیگه هستش. شما با بردن تنظیمات مصرف روی حالت ذخیره انرژی باعث میشید خیلی از قابلیت ها مثل گرافیک و موراد تخصصی تر با قدرت کمتری پردازش ها رو انجام بدن. مثلا در بعض از بازیها میگن باید تنظیمات رو روی حد بالا یا همون High Performance بذازید تا گرافیک بتونه پردازش درستی انجام بده.

wolf1320
2015-08-19, 15:34
روی 8.1 هم مشکل کارت گرافیک رو دارم
کار کردن با ویندوز ده خیلی راحت تر و لذت بخش تره
این قسمت سرچ ویندوز ده میارزه کل ویندوز 8 رو
برنامه های زیادی روی سیستمم نصبه توی هشت تا مترو رو باز میکردم که سرچ کنم انقدر کند بود چند دقیقه طول میکشید الان هر چیزی که لازم دارم برنامه یا فایل شخصی مهم نیست با یه سرچ سریع پیدا میشه حتی توی پوشه هام دیگه نمیرم دنبال چیزی بگردم
غیرفعال سازی اپدیت هم راحته ولی دوست دارم ویندوز اپدیت باشه وگرنه از ریشه میبستمش

والله چی بگم. صلاح کار خویش خسروان دانند. اگه بابت مصرف اینترنت مشکلی ندارید با خیال راحت از ویندوز 10 استفاده کنید و لذت ببرید.
برای حل این مشکل تصویر تهیه کردم. البته چون 10 رو پاک کردم و خاطرم نیست که این گزینه در 10 هم وجود داره یا نه خودتون کنترل کنید. من اینو از روی 8.1 خودم تهیه کردم:

wolf1320
2015-08-19, 15:41
سلام بر دوستان سافت 98ی
فکر کنم این روش ششم باشه برای حل مشکل بروز رسانی خودکار ویندوز 10 و مصرف بی رویه ترافیک آن
بنده از این روش استفاده میکنم ، گفتم برای دوستان هم آموزش بدم
خب البته این روش برای دوستانی که آنتی ویروس اسمارت نوود را استفاده میکنند و نمیخواهند برنامه ی دیگری نصب کنند خوبه
برای شروع کار شما باید آنتی ویروس نسخه اسمارت رو نصب داشته باشید

Smart Security

لینک مستقیم آخرین نسخه برای دانلود

دانلود نسخه 32 بیتی با لينك مستقيم با حجم 78 مگابايت ( Trial Version )
([Only registered and activated users can see links]****.com/download/win/ess/ess_nt32_enu.msi)
دانلود نسخه 64 بیتی با لينك مستقيم با حجم 89 مگابايت ( Trial Version )
([Only registered and activated users can see links]****.com/download/win/ess/ess_nt64_enu.msi)
مشاهده توضیحات و لینک برنامه در سافت 98
[LINK-VIEW][Only registered and activated users can see links]****-smart-security.html[/LINK-VIEW]

موفق و پیروز باشید :flower:

[ALER-TOPIC]این آموزش کاملا توسط بنده و برای اولین بار در بین وب سایت های ایرانی آموزش داده شده است ( ندیدم جایی :D )[/ALER-TOPIC]

[ALER-TOPIC] کپی برداری از این پست آموزشی با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است [/ALER-TOPIC]

فکر نمیکنم با این روش بشه جلوی مصرف رو بگیرید. چون اینطور که مشخص شده برای جلوگیری از مسدود کردن توسط فایروالها و ... این ترنسفرها از طریق برنامه های کاربردی خود ویندوز انجام میشه. اکثرا هم از طریق اینترنت اکسپلورر داره این کارو انجام میده.

sam09ft
2015-08-19, 15:58
والله چی بگم. صلاح کار خویش خسروان دانند. اگه بابت مصرف اینترنت مشکلی ندارید با خیال راحت از ویندوز 10 استفاده کنید و لذت ببرید.
برای حل این مشکل تصویر تهیه کردم. البته چون 10 رو پاک کردم و خاطرم نیست که این گزینه در 10 هم وجود داره یا نه خودتون کنترل کنید. من اینو از روی 8.1 خودم تهیه کردم:

خیلی ممنون ولی همونطور که اول گفتم اینو هم غیرعال کردم ولی جواب نمیده انگار کارت گرافیک تو حافظه اپدیت مونده !!!
اینو که فعال میکنم کارت صدا و شبکه هم اضافه میشن به لیست و غیرفعال میکنم حذف میشن ولی کارت گرافیک تکون نمیخوره

wolf1320
2015-08-19, 16:12
خیلی ممنون ولی همونطور که اول گفتم اینو هم غیرعال کردم ولی جواب نمیده انگار کارت گرافیک تو حافظه اپدیت مونده !!!
اینو که فعال میکنم کارت صدا و شبکه هم اضافه میشن به لیست و غیرفعال میکنم حذف میشن ولی کارت گرافیک تکون نمیخوره

پس با این حساب این ادعای شرکت مایکروسافت کاملا درسته که گفته در اکثر موارد آپدیت ها اجباری هستن.

RezaSpirit
2015-08-19, 16:17
یه برنامه نصب کنید به اسم bwmeter که فایروال خیلی قوی داره.
ویندوز که هیچی، حتی خود مرورگر و آنتی ویروسم میتونه نذاره به نت وصل بشن.

wolf1320
2015-08-20, 03:03
یه برنامه نصب کنید به اسم bwmeter که فایروال خیلی قوی داره.
ویندوز که هیچی، حتی خود مرورگر و آنتی ویروسم میتونه نذاره به نت وصل بشن.

دوست گرامی
در ابتدای تاپیک این روش به عنوان یکی از چند روش جلوگیری از مصرف اینترنت عنوان شده. مشکل اینجاست که هر بار بعد از خاموش و روشن شدن و یا ریست ویندوز svchost.exe ها تغییر پورت میدن و باعث آزار کاربران میشن. و هر بار کاربر باید کلی با این برنامه کلنجار بره. در کل برای هر اتصال یک مجوز میخواد که واقعا روی اعصاب آدم میره و بجای اینکه به کارات توی ویندوز برسی باید هر لحظه به سوال این برنامه مبنی بر اینکه میخوای اجازه اتصال به فلان برنامه یا .............

wolf1320
2015-08-20, 05:36
دوستان عزیز توجه بفرمایید لطفاپ

همونطور که در پست های قبل تعدادی از کاربران قرار گذاشتیم که متنی انگلیسی تهیه و در خصوص این مشکل اطلاع رسانی کنیم، برای اینکار می تونید از طریق لینک های زیر که در سایت خارجی و معتبر "صدای کاربر" برای این مساله سرفصلی جدا ایجاد شده (قبلا توسط کاربران ایرانی) اقدام کنید.
لطفا لحظه ای از وقتتون رو صرف اینکار کنید تا شاید نتیجه بگیرید و بتونید از این ویندوز با خیال راحت استفاده کنید.
البته همه این حرف ها و نتایج 50 درصدی هستن و هیچ تضمینی از سوی مایکروسافت جهت اجرا و عمل به این درخواست ها وجود نداره.

ضمنا پس از رای دادن "رای 3 امتیازی" متن زیر را که توسط MohaMmaD12 تنظیم شده در بخش نظرات وارد و ارسال کنید. توجه داشته باشید برای دادن رای فقط ایمیل باید وارد بشه و هر سیستم هم یک بار میتونه رای بده یا رای داده شده خودشو حذف کنه و همچنین یک بار هم میتونه نظر بده.

این هم متن مورد نظر:

اینهم لینک صفحه مربوط به این مشکل:

wolf1320
2015-08-20, 13:46
دوستان عزیز توجه بفرمایید لطفاپ

همونطور که در پست های قبل تعدادی از کاربران قرار گذاشتیم که متنی انگلیسی تهیه و در خصوص این مشکل اطلاع رسانی کنیم، برای اینکار می تونید از طریق لینک های زیر که در سایت خارجی و معتبر "صدای کاربر" برای این مساله سرفصلی جدا ایجاد شده (قبلا توسط کاربران ایرانی) اقدام کنید.
لطفا لحظه ای از وقتتون رو صرف اینکار کنید تا شاید نتیجه بگیرید و بتونید از این ویندوز با خیال راحت استفاده کنید.
البته همه این حرف ها و نتایج 50 درصدی هستن و هیچ تضمینی از سوی مایکروسافت جهت اجرا و عمل به این درخواست ها وجود نداره.

ضمنا پس از رای دادن "رای 3 امتیازی" متن زیر را که توسط MohaMmaD12 تنظیم شده در بخش نظرات وارد و ارسال کنید. توجه داشته باشید برای دادن رای فقط ایمیل باید وارد بشه و هر سیستم هم یک بار میتونه رای بده یا رای داده شده خودشو حذف کنه و همچنین یک بار هم میتونه نظر بده.

این هم متن مورد نظر:

اینهم لینک صفحه مربوط به این مشکل:

دوستان گرامی

ظاهرا بعد از باز و بسته کردن مرورگر و یا احتمالا گذشت زمانی بین 20 تا 40 دقیقه میتونید دوباره به موضوع رای بدید. پس برای بالا بردن رای اگر میتونید هر بار که وارد اینترنت میشید یک سر هم به لینک بالا بزنید و ضمن وارد نمودن مجدد رای (البته با یک نشانی ایمیل دیگه، حتی ایمیل غیرواقعی) متن انگلیسی فوق را هم در فیلد مربوط به نظرات وارد و ارسال کنید. در مجموع بارها من اینکارو انجام دادم و هر بار کمتر از 30 ثانیه وقتمو گرفته. پس لطفا ادامه بدید تا آرا به حدی برسه که وب سایت مذکور اونو به مایکروسافت منعکس کنه.

RezaSpirit
2015-08-20, 14:56
دوست گرامی
در ابتدای تاپیک این روش به عنوان یکی از چند روش جلوگیری از مصرف اینترنت عنوان شده. مشکل اینجاست که هر بار بعد از خاموش و روشن شدن و یا ریست ویندوز svchost.exe ها تغییر پورت میدن و باعث آزار کاربران میشن. و هر بار کاربر باید کلی با این برنامه کلنجار بره. در کل برای هر اتصال یک مجوز میخواد که واقعا روی اعصاب آدم میره و بجای اینکه به کارات توی ویندوز برسی باید هر لحظه به سوال این برنامه مبنی بر اینکه میخوای اجازه اتصال به فلان برنامه یا .............

عزیز فکر میکنم خود این برنامه هم چاره ای واسه این کار گذاشته و اونم گزینه ی forbid always یا forever هست.
تا اونجایی که من میدونم ویندوز ۱۰ آپدیت هاش رو توسط internet explorer میگیره که اونم با این برنامه قابل حله

wolf1320
2015-08-21, 08:41
عزیز فکر میکنم خود این برنامه هم چاره ای واسه این کار گذاشته و اونم گزینه ی forbid always یا forever هست.
تا اونجایی که من میدونم ویندوز ۱۰ آپدیت هاش رو توسط internet explorer میگیره که اونم با این برنامه قابل حله

دوست خوبم
نظر شما صحیح و متین، اما باور بفرمایید مشکل از آپدیت های ویندز نیست. شاید تصویر زیر گواه حرفهای من باشه.
ببینید آپدیت برای ویندوز 10 از لحظه رونمایی از نسخه فعلی تا این لحظه فقط 557.81 مگابایت بوده.
این حجم ترانسفر ربطی به آپدیت نداره. با بستن پورت ها و در نهایت محدود و مسدود کردن اینترنت عملا ویندوز 10 به شیر بدون دندون بدل میشه =))

Orbit
2015-08-21, 13:40
پس با این حساب این ادعای شرکت مایکروسافت کاملا درسته که گفته در اکثر موارد آپدیت ها اجباری هستن.
سلام
همونجورکه دوستان درپست های قبلی هم اشاره کردندکل حجم آپدیت هاازبیلد240تانسخه نهایی ویندوز10 تقریبانیم گیگ میشه وبعیدبه نظرمیرسه مایکروسافت بخوادیابتونه باارایه آپدیت هامثلاباگ های مهم یااشکالات مهم این نسخه ازویندوز10روکه احتمال وجوداون اشکالات کم به نظرمیرسه چون چندماهی بودمایکروسافت نسخه تکنیکال وبعدپیش نمایش رسمی روبصورت رایگان وازپیش فعال شده دراختیارادوستاران ویندوز10یاعده ای که ویندوز8 و8.1 رو که مثلاویستامحصول ناقص وبیخودمایکروسافت قلمدادمیکردندقرارداده بودکه این نکته هم که خودش ازعبارت آپدیت های اجباری استفاده کرده دیگه عزیزان بایدقیدادامه دادن بی نتیجه این تاپیک روکه واقعاهمه پست های اون به نوعی فقط وفقط اسپم محسوب میشه روبزننو تنهاکاریمفیدی که بکننداین باشه که آپدیت اتوماتیک ویندوزجدید(10)روساماندهی وبرنامه ریزی کنندتاحداقل سرزمان وساعت های خاص که قابل تعیین کردن گذاشته آپدیت انجام بشه هدف اصلی مایکروسافت ازآپدیت اجباری هم دراصل نوعی آپدیت امنیتی هست البته منظورازپچ ها وصله هایی که برای این منظوربه اسم آپدیت امنیتی ارایه خواهدشدفقط وفقط امنیت مالی شرکت مایکروسافت هست یعنی شناسایی نسخه های غیرقانونی وکرک شده نسل جدیدویندوزهست که تاالان هم فقط وفقط بخاطردرتحریم بودن ایران که ایران یکی ازپرسهم ترین کشورهای دنیادرمقوله استفاده ازکامپیوتروبه الطبع سیستم عامل محبوب شناخته شده ویندوزشرکت مایکروسافت بودکه مراعات میکردوباوجوداینکه برای XP & SE7EN & 8آپدیت شناخته شده به همین منظورارایه کردکه درصورت آپدیت به اون وصله سیستم های کرک شده وغیرقانونی شناسایی میشدومثلادرویندوز 7کرک یالودر رو ازکارمی انداخت و3-7روزهم فرصت خریدنسخه قانونی میدادوبعدکم کم قسمت های اصلی ویندوز اکسپایر میشدوازکار می افتاد ودوستان مادرایران که اکثریت از ویندوز غیر قانونی وکرک شده استفاده میکمردندناچاربودندکرک قبلی رو حذف وکرک جدید نصب کنند واین که مایکروسافت مثلامثل سایرشرکت هاهر2هفته یکبارچنین آپدیتی امنیتی مالی ارایه نمیکردوکاربررومثل INTERNET DOWNLOAD MANAGERکه هر2هفته این کارروانجام میده نمیکرددلیلش این بودکه ایران توتحریم امریکابود(تا9ماه پیش)که حتی اواخربرای ساخت اکانت یاهوساده هم ناچاربودیم باکلک آی دی یا ایمیل بسازیم امااگردقت کرده باشیددیگه حتی گوگل (جیمیل) وفیس بود ومایکروسافت(هات میل)وخودیاهو نام کشورایران روتولیست کشورهای سرویس گیرنده قراردادندوحتی شماره موبایل ایران رو هم همه قبول میکنندتابرای تاییدهویت یافعال ساززی ویابازیابی پسورد باسرویس پیامک رایگان به کشورما ایران هم ارایه سرویس بدن واین ها همه نمونه های ازشرکت های امریکایی بودندکه جدا ازاتحادیه اروپاتوسط خودامریکا تحریم شده بودیم که چنین خدماتی رو محروم ده بودیم وحالاکه مایکروسافت میبینه کاخ سفیدبدون درنظرگرفتن نظر اروپا(انگلیس وفرانسه)وحتی خودباراک حسین شیعه زاده که هنوز نازداره امامایکروسافت میبینه دیگه دلیلی نداره اجازه بده کرک برای محصولاتش حداقل توکشوری که مثل ایران به نوعی خواهان روابط دوستانه هست پخش بشه و این هدف رو داره که مثل پاکستان ویاهندوستان وکشورهای عربی خلیج فارس داخل ایران هم بزودی شرایط فروش لایسنس قانونی محصولاتش روازطریق نمایندگی های(مستقیم یاغیرمستقیم)فراهم کنن دو کشورکه دیگه نیازی به کرک نیست یعنی مثل آپدیت اجباری /خریداجباری نسخه قانونی ویندوز روهم رسمی میکنه و بالاخره اول وآخر همه رو مجبورمیکنه مثلابرای نسخه خانگی ویندوز10 حدودا140دلارهزینه کنندکه این مبلغ برای نسخه خانگی ویندوز7 بیشتروحدود199دلاربودکه البته دارندگان لایسنس قانونی محصولات قبلی مثل 7 / 8 /8.1 براحتی میتونندهمون محصول خریداری شده خودروآپگریدکنن به محصول جدیدوالبته بازهم بصورت قانونی پس پیشنهادمیکنم واقع بین باشید وبه جای اینکه تاپیکی که با عجله وبه اشتباه زده شده تحت عنوان حل مشکل آپدیت اتوماتیک ویندوز10که همه پست هاش هم واقعااسپم هستندوناکارامدسعی کنید ازادامه اسپم کردن وزدن پست بیخود کوتاه بیایم وتسلیم مایکروسافت بشیم که فکرهمه جاروکرده و اگرخیلی شررایط رو بد وبه ضررخودش بببینه اون هم مثل آی دی ام هردوهفته آپدیت امنیتی مالی به نفع شرکت خودش ارایه میده وهرچه کراک وراه کارواسه استفاده غیرقانونی ارایه بشه رونمیذاره عرق کرارکر(هکر محصولاتش)خشک بشه وبلافاصله خنثی سازی میکنه پس سعی کنیدتصمیم درست بگیریدویایک بار برای مدت هایک پولی هزینه کنیددبرای نسخه قانونی وپولی ویندوزوبه جای چنین کامنتی نافرجامی که توش هستیم بیشتربه آموزش های مفیدوقابلیت های جدید وینودوزش بپردازین یااینکه اول وآخرمثل خیلی هاکه معلومه روی میارن به سیستم عامل های رایگان مثل لینوکس و یا حتی سیستم عامل بومی قاصدک که محصول کشورخودمان هم هست وسازندگانش ادعامیکنندازلینوکس نه که چیزی کمترنداره بلکه کامل ترو مفید ترهم هست والبته رایگان یااینکه بایدکار وزندگی نداشت وهرماه یکی دوبار ویندوزروبخاطرنداشتن لایسنس رسمی از اول نصب کنیم که مطمعنااگر قاصدک چندان استقبالی نداشته باشه امابه زودی اکثرنرم افزارهایی که شخصااستفاده میکنیم مثل مسنجرها وابزارها ودرایورها همه حداقل برای لینوکس هم نسخه مخصوص وجداگانه ارایه میدن(حتی شرکت های سخت افزاری برای داریور)البته مایکروسافت هم که فعلاغول شرکت های نرم افزاری هست همچنان مثل سابق که توسایرکشورهامشتری خاص وقانونی خودش روداشت که ماازکنارش میتونستیم باکلک وحیله فیض ببریم همچنان همان جایگاه جهانی روحفظ خواهدکردحال بلاتکلیفی فقط وفقط برای کاربران ایرانش هست که نمیدونه از کی باجدیت ازحقوق وجیب خودش محافظت کنه اگرویندوز7 فقط سرویس پک1 ارایه دادو 8 و8.1 هم مثل اشتباه مایکروسافت نسبت به ویستا نیامده ازبازاربیرون رفت و10 آمدمطمعن باشید 10حداقل مثل ایکس پیش که سرویس پک وسرویس پک 2 وسرویس پک 3داشت این هم حداقل غیرازاین نسخه فعلی که سرویس پک هم نشده حداقل 2 سرویس پک مربوط به خودش ارایه میده وتا2سال آینده درجایگاه سیستم عامل جدید وبرترمایکروسافت خواهدماندوروز به روز من وشمایی که قبلاازنسخه های کرک شده ویندوزاستفاده میکردیم بیشتربه اون احساس نیازمیکنیم(به نسخه قانونی)وعملادیگه اگرکرکی هم مثل لودربرایش ارایه بشه بااین قابلیت بروزرسانی آجباری ودانلودآپدیت های امنیتی مالی مایکروسافت کرک ها تند تندازکار میوفتندتاجایی که هکرها(کرکرها)دیگه میبینن وقت گذاشتن ولودرنوشتن وکرک ساختن کاری بی فایده وخسته کننده وبی نتیجه خواهدبوددقیقامثل همین این کامنت که244پست ارایه شده داخلش ولی هنوزراه حل قطعی برای ازکارانداختن آپدیت اتوماتیک که جواب بده پیدانشده وصددرصدئنخواهدشدمگرآنکه ازنرم افزارهای محدودکننده حجم وترافیک یامسدودکننده پورت ها مثل T METER /BW METER /...استفاده بشه هرچندحجم زیادی آپدیت ها ندارندوفقط شاید درحد یک خط یایک دستور وکدشناسایی برای ازکارانداختن کرک ها باشند ازاینجا به بعدکه حتی اگر همه پورت ها هم بسته بشه مایکروسافت محصول خودش رومعتادو وابسته به بروزرسانی تعریف میکنه که اگر آپدیت نشه وهویت قانونی اون مرتباتاییدنشه مثلا2هفته یکباربازخودبه خود ویندوز قابلیت های اصلی و مهم خودش رو از دست میده پس جای اینکه 244یا245پست که دراصل فقثط وفقط اسپم هستندروزیادکنیم بیرم سربحث آموزش قسمت های مختلف ویندوز(10)مثلاچگونگی زمان قایل شدن برای آپدیت هاویااینکه کدام آپدیت هارادانلودونصب کنه و....
اگر هم دوست دارید درمورد عنوان این تاپیک بازهم پست بزنید فقط وفقط BW METER ///T METERرو...مشابه رو پیشنهادکنیدچون غیرازاین باشه خودتان راهم خسته هم کوچک میکنید.تویGroup Policy Editorگکزینه های خوب وخیلی زیادی هستندتااینکه به بروزرسانی خودکارویندوزیک سامانی داده بشه ازطریق تنظیمات که متاسفانه فعلاهیچجاکاملاآموزش ندادندتانظم وقایده ای برای بروزرسانی هاتعیین کنیم اماشنیدن صدای زنگ و بوق هشدارbw meterگاه وبیگاه رو کاری نمیتونیدبکنیدولی اون میتونه شماروکلا ازداشتن ویندوزبیذارکنه این آینده 4-5ماه بعد ویندوزغیرقانونی10 استفکر کنم درآینده ای نزدیک حتی صنعت خودروسازی کشورهم دچارتغییرتحولاتی که بدنبال حذف تحریم هاخواهدبودبشه مثلابه جای خودروی پرایدکیاموتورشرکت سایپاهمان خودرو درقالب برند فورد بانام فورد فیستاتولیدیاواردبشه والبته این تغییرتحولات تو هرصنعت ووسیله وابزاری دیده میشه کم کم که خواهیم گفتم تحریم هاواقعابه قول جناب مصلحی که گفتند با برکت همراه هستندآن زمان ماهم دوران قبل ازصلح رابهترخواهیم حس کردوزمانی میشه میگیک یادش بخیر ویندوز رو رایت کرده با سی دی یا دی وی دی کلامیخریدیم 5هزارتومان آن هم فعال شده وکرک شده یااصلاشب رایگان دانلودمیکردیم افسوس چون دیگه پلیس فتا ایران هم ناچارهست با اینترپل و180کشوردیگه به نفع حتی مایکروسافت امریکایی عمل کنه ودیگه چیزی به اسم دانلود ویندوز فعال شده یافروش دی وی دی رایت شده کرک شده پیدانخواهدشد.آپدیت های امنیتی بیشتر آمنیتی ازنظربخش مالی شرکت ارایه دهنده هستند.والسلام

P R I M E
2015-08-22, 11:40
دوست عزیزمتانت وادب هم نشانه شخصیت هست هم نشانه هدف وفرهنگ که مشخصه شماازهرطریقی شده به عنوان ناظم انجمن حالابه لطف سالارعزیزیاسایردوستان رسیدی وزورت میادیک تشکرحداقل بابت حتی کپی پیست این همه خط انجام بدی که پیشنهادمیکنم اینجورمواقع بیطرف باشی وبشینی کنارچون کسی نامی ازناظم انجمن که وظیفه منظم ومرتب کردن پست هاروداره اسم نبرددوست خوب پرتلاش وزحمتکش ماازمدیران نام بردمنظوربدی هم نداشت بعدشماچایی به دست یابانسکافه منتظرنشستی تایک نفریک پستی بزنه که به مذاقت خوش نیادوعوض تشکرتمسخرکنی بگی برو مو رو ازماست بکش بیرون.باشه حتماتوقع داری بااین برخورد واخلاق مدیرمنتخب سایت یاانجمن هم بشی که قصدداشتی باعنوان ناظم انجمن که داری باتوهین کمرنگ خودت مثلابحث ودرگیری وبی نظمی ایجادکنی تااینکه یک نفربیگناه ***** که نیت خیرداشته تذکربگیره یا بن بشه.
درست نیست سکوت بعضی جاهابرای شمافکرمیکنم باارزش ترباشه.
موفق باشی به هر حال اما نه بانمک نشناسی وتوهین به سبک...

سلام دوست نسبتا محترم ... اولا که انسان زنده وکیل وصی لازم نداره ...
دوما سعی کنید در حیطه کاری خودتون صحبت کنید و به کار مدیریتی کاری نداشته باشید ...
سوما من هم یه روزی مثل شما کاربر عادی بودم وبه خودم اجازه نمیدادم با مدیران اینطوری صحبت کنم ... من 3 سال فعالیت مفید توی این انجمن دارم و باز هم این به شما ربطی پیدا نمیکنه ..
پستی هم که من دادم کامل کارشناسی هست و شاید برای امثال شما قابل فهم نباشه ... پستی هم که مفید باشه تشکر گرفته میشه ..

من نفهمیدم فاز شما کلا چیه؟ شما جملات من رو بخونید همانطور که مطرح شد و جواب گرفت ....

در ضمن من الان با این وضع صحبت شما و دخالت در کار مدیریت میتونم شما رو اخراج کنم ولی از اونجایی که من رویه کاریم مدارا کردن با کاربران هست این کار رو نمیکنم ... پس لطف کنید از طرف خوتون صحبت کنید..
من تعجب میکنم چرا مدیران ما اینجور پست ها رو مدیریت نمیکنند ...:|

cutegames
2015-08-22, 16:52
دوستان توجه داشته باشید ، که حتما گزینه choose how updates are delivered رو خاموش کنید ! چون با فعال بودن این حتی اگه شما آپدیت هم نیاز نداشته باشین به بقیه ویندوز ها آپدیت ارسال میکنید ! (مثل سیستم تورنت)

wolf1320
2015-08-22, 19:04
سروران و اساتید بزرگوار
بنده اصراری ندارم که حرفم و نظرم به دیگران تحمیل بشه و یا حتما مورد قبول واقع بشه.
برای چندمین بار و شاید هم آخرین بار تکرار میکنم، کل ترانسفر دیتا برای آپدیت ویندوز 10 تا این لحظه 557.18 MB بیشتر نیست.
و بذارید آپدیت انجام بشه چون اولین آپدیت ها همیشه مهمترین اونها هستن.
اما اینکه ویندوز مداوم داره از اینترنت شما می بلعه و رحم هم نمیکنه برای موارد دیگه هستش.
مواردی از قبیل، دریافت درایورهای سخت افزاری شما (البته اگر در آرشیو مایکروسافت نباشه)، ارسال دیتابیس از دیفندر و یا حتی آنتی ویروس های نصب شده روی سیستم، گزارش ناسازگاری ها و سازگاری های نرم افزاری، گزارشی از مرور صفحات وب و خیلی از مواردی که برای اونها مهمه و در رفع مشکلات احتمالی بعدی و شاید هم نسخه های بعدی ازش بخوان استفاده کنن و به احتمال 0.1 درصد هم اطلاعات شخصی شما که خودم هم این حرفمو قبول ندارم و میدونم صحیح نیست.
یک نمونه قرار دادن تقویم شمسی بر روی 10 بودش که این اتفاق بعد از 8 افتاد. ویندوزی که مثل 10 ولی نه به شدت اون به جمع آوری اطلاعات کاربران اقدام کرد و پس از جمع آوری بازخوردهای خودکار خلاء تقویم شمسی را در نسخه بعدی یعنی 10 جبران کردن. البته بعضی ها به مدیران و کارکنان ایرانی شاغل در مایکروسافت نسبت میدن که با فشار اونها اینکار انجام شد که باید گفت اولا در اونجا و خصوصا کمپانی عظیمی مثل اون لابی گری و فشار معنی نداره و اگر میخواستن تحت تاثیر این چیزها باشن باید از ویندوز 95 اینکارو میکردن. بعضی ها هم به رفع تحریمها ربطش میدن که اونهم بی معناست. چون هنوز لایحه ای برای برداشتن تحریمها و ....
لطفا فکر و وقتتون را از قضیه آپدیت ها رها کنید :-? کمی روی مسائل دیگه ای که ممکنه از اینترنت استفاده کنن تمرکز کنید 8-> شاید راهی پیدا بشه *-:) که هرچند اینطور که معلومه این ویندوز یکی از پوست کلفت ترین نسخه های این سیستم عامله :-o که به این سادگی با چندتا اسکریپت و فرمان نمیشه ترانسفر دیتا رو بروش بست.
اینهم برای چندمین بار تصویر که گواه ادعای بنده در خصوص ناچیز بودن مصرف آپدیت باشه:

sign1995
2015-08-22, 19:54
غیر فعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ با یک کلیک

.به بخش تنظیمات Setting بروید،بای این کار می توانید از میانبر کلید ویندوز و کلید I ویندوزWindows key + I استفاده کنید. بعد قسمت Update & security را باز کنید.
2. بعد گزینه ی Advanced options را باز کنید.
3.در پنجره ای که برای شما باز شده است،گزینه ی Defer upgrades را پیدا کنید.حالا ان را فعال کنید تا آپدیت اتوماتیک برای شما متوقف شود.

تمام