صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: چه جوری متوجه بشم مادربردم چه CPU یا کارت گرافیکی پشتیبانی میکنه

وضعیت
    آفلاین
    shadmehraghili آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 3 در 3 پست

پیش فرض چه جوری متوجه بشم مادربردم چه CPU یا کارت گرافیکی پشتیبانی میکنه

سلام .. خسته نباشید .. ببخشید من میخوام CPU کامپیوترم رو چون فتوشاپ توش یکم هنگ میکنه و ارور میده ارتقا بدم تا بتونم استفاده کنم .. این اطلاعات مادربرد منه به نظرتون چه CPU میتونم بخرم که به این مادربرد بخوره و جواب بده ؟؟ نیازه کارت گرافیک هم عوض کنم ؟؟؟

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

نمایش متن

ویرایش توسط CARDINAL : 2019-07-02 در ساعت 02:54 دلیل: درج تصویر در اسپویلر

وضعیت
    آفلاین
    G̲a̲m̲e̲ ̲O̲v̲e̲r̲ آواتار ها
    مدیر پیشکسوت
    نام اصلی
    میثم
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.356
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    ⑧+Galaxy J6
    تشکر شده 19,934 در 3,798 پست

سلام .. خسته نباشید .. ببخشید من میخوام CPU کامپیوترم رو چون فتوشاپ توش یکم هنگ میکنه و ارور میده ارتقا بدم تا بتونم استفاده کنم .. این اطلاعات مادربرد منه به نظرتون چه CPU میتونم بخرم که به این مادربرد بخوره و جواب بده ؟؟ نیازه کارت گرافیک هم عوض کنم ؟؟؟

درود

باید مدل ماربردتون در گوگل یا سایت سازننده جستجو کنید ، ببنید سوکت CPU تون چی هستش

بنده واستون انجام میدم

مثلا کلمه H61M-D2-B3 رو در گوگل جستجو کردم ، سایت گیگابایت واسم پیدا کرد

• Supports for LGA1155 2nd Generation Intel® Core™ Processors

ببنید این نوشته سوکت پرازننده تون LGA 1155 هستش باید دنبال CPU باشید ک روی سوکت LGA 1155 نصب بشه

تو گوگل جستجو CPU ک سوکت LGA 1155 باشه ، هر کدوم میدونید مد نظرتون هسنتش و بدرد کاریتون میخوره همون سفارس رو ماردربردتون نصب کنید ( بعید میدونم نو گیرتون بیاد جون مادربرد مال 8-9 سال پیشه )

کارت گرافیک هم ماربردتون Designed for PCI Express Gen.3 Support ( سایت گیگابایت نوشته ) ساپورت میکنه ، پس اگر میدونید کارت گرافیکتون نیاز به ارتقا داره و کارهای سنگینی گرافیکی انجام میدید ، ارتقا بدید

اینم توجه کنید PCI Express Gen.3 روی هر کارت گرافیکی جواب میده ، چ جدید باشه سال 2019 چ قدیمی باشه سال 2008 یا 2011

3. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    shadmehraghili آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 3 در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط G̲a̲m̲e̲ ̲O̲v̲e̲r̲
    درود

باید مدل ماربردتون در گوگل یا سایت سازننده جستجو کنید ، ببنید سوکت CPU تون چی هستش

بنده واستون انجام میدم

مثلا کلمه H61M-D2-B3 رو در گوگل جستجو کردم ، سایت گیگابایت واسم پیدا کرد

• Supports for LGA1155 2nd Generation Intel® Core™ Processors

ببنید این نوشته سوکت پرازننده تون LGA 1155 هستش باید دنبال CPU باشید ک روی سوکت LGA 1155 نصب بشه

تو گوگل جستجو CPU ک سوکت LGA 1155 باشه ، هر کدوم میدونید مد نظرتون هسنتش و بدرد کاریتون میخوره همون سفارس رو ماردربردتون نصب کنید ( بعید میدونم نو گیرتون بیاد جون مادربرد مال 8-9 سال پیشه )

کارت گرافیک هم ماربردتون Designed for PCI Express Gen.3 Support ( سایت گیگابایت نوشته ) ساپورت میکنه ، پس اگر میدونید کارت گرافیکتون نیاز به ارتقا داره و کارهای سنگینی گرافیکی انجام میدید ، ارتقا بدید

اینم توجه کنید PCI Express Gen.3 روی هر کارت گرافیکی جواب میده ، چ جدید باشه سال 2019 چ قدیمی باشه سال 2008 یا 2011

ممنونم ازت داداش .. حالا میشه بگی مادربرد من چقدر رم رو پشتیبانی میکنه ؟ الان یک رم 4 گیگ رو سیستممه . آیا میشه 8 گیگش کرد ؟؟

وضعیت
    آفلاین
    TaZeR آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Amir hossein
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    بیلد 
    v6.1 Build 7601
    مرورگر 
    Opera
    مدل تلفن همراه 
    BLU Z3 Music
    تشکر شده 509 در 210 پست

ممنونم ازت داداش .. حالا میشه بگی مادربرد من چقدر رم رو پشتیبانی میکنه ؟ الان یک رم 4 گیگ رو سیستممه . آیا میشه 8 گیگش کرد ؟؟
    سلام.
    بله مادربردتون تا 16 GB رم DDR3 پشتیبانی میکنه البته برای کارایی بهتر باید مشخصات رم دوم با رم فعلی همخوانی داشته باشه.

تو این لینک هم میتونید لیست CPU های سازگار با برد رو ببینید :

6. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Parham آواتار ها
    ...Hmm
    نام اصلی
    پرهام
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.175
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 16,151 در 4,982 پست

درود،

باقی مشخصات سخت افزاری سیستم را دقیق بفرمایید. همچنین بودجه که مدنظر دارید را عنوان کنید تا بهتر راهنمایی شود.
    MOB: ASUS ROG STRIX Z270G GAMING | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM:G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 | VGA:SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms Gaming Monitor | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB NVMe PCI-Express 3.0 x4 |
    HDD : Seagate Barracuda ST2000DM006 | Case: Corsair Carbide Series Air 240 Black | Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | Keyboard : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer DeathAdder Elite

8. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    shadmehraghili آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 3 در 3 پست

درود،

باقی مشخصات سخت افزاری سیستم را دقیق بفرمایید. همچنین بودجه که مدنظر دارید را عنوان کنید تا بهتر راهنمایی شود.
    سلام این اطلاعات کامل سیستمم .. هدفم فقط اینه که سرعت کامپیوترم یکم بالا تر بره و بتونم تو رندرینگ فتوشاپ یکم سریع تر عمل بشه و کلا سرعت فتوشاپ واسم خیلی مهمه که سریع بشه ( کلا نرم افزار های ادوب لایت روم و ... ) کمکم کنید چیه سیستممو ارتقا بدم که به اون چیزی که میخوام برسم . بودجه هم تا 1 میلیون نیم اینا میتونم هزینه کنم

نمایش متن

سی پی یو :

کارت گرافیک :

رم سیستم :

مادربرد :

وضعیت
    آفلاین
    TiRaXtoR آواتار ها
    کاربر افتخاری
    نام اصلی
    TiraXtoR
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    McAfee
    تشکر شده 351 در 143 پست

سلام این اطلاعات کامل سیستمم .. هدفم فقط اینه که سرعت کامپیوترم یکم بالا تر بره و بتونم تو رندرینگ فتوشاپ یکم سریع تر عمل بشه و کلا سرعت فتوشاپ واسم خیلی مهمه که سریع بشه ( کلا نرم افزار های ادوب لایت روم و ... ) کمکم کنید چیه سیستممو ارتقا بدم که به اون چیزی که میخوام برسم . بودجه هم تا 1 میلیون نیم اینا میتونم هزینه کنم

[/SPOILER]
    ]

خب این مدل مادربرد در خصوص سی پی یو ..تا core i7 3770k میتونه ساپورت کنه
    در خصوص رم هم تا 16 میتونه ساپورت کنه
    جهت افزایش سرعت کامپیوتر و فتوشاپ به نظر من خرجتون بیشتر روی سی پی یو و رم بزارید به خصوص سی پی یو
    با افزایش سی پی یو پردازنده ی گرافیگی سیستم هم بالا میره خیلی میتونه کمک کننده باشه
    البته اینم بگم رم تون هم تعریف چندانی نداره ...اگه تونستین یه سی پی یو حداقل i3 با یه رم 4 گیگ که بشه هشت گیگ بگیرین
    البته لازم به ذکر هست ...فتوشاب چون نرم افزار گرافیگی هست .به یه گرافیگ خوب هم لازمه......ولی با این شرایط اگه خواستین ارتقا بدین به ترتیب
    سی پی یو ...رم ...و گرافیگ رو ارتقا بدین....

11. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Parham آواتار ها
    ...Hmm
    نام اصلی
    پرهام
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.175
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 16,151 در 4,982 پست

درود،

بر روی سخت افزار فعلی این ارتقا را بدهید به نظرم مناسب باشد.

پردازنده به صورت استوک و تری می توانید Intel Core-i5 3570K با قیمت حدود 700 الی 800 تهیه کنید.
    یک ماژول رم 4 گیگ DDR3 دیگر به سیستم اضافه کنید و برای افزایش سرعت سیستم یک SSD با ظرفیت 120 گیگابایت قرار دهید که با توجه به ساتا 3 بودن برد شما مدل Kingston A400 تهیه کنید که قیمت حدود 280 دارد.
    MOB: ASUS ROG STRIX Z270G GAMING | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM:G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 | VGA:SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms Gaming Monitor | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB NVMe PCI-Express 3.0 x4 |
    HDD : Seagate Barracuda ST2000DM006 | Case: Corsair Carbide Series Air 240 Black | Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | Keyboard : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer DeathAdder Elite

13. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    shadmehraghili آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 3 در 3 پست

درود،

بر روی سخت افزار فعلی این ارتقا را بدهید به نظرم مناسب باشد.

پردازنده به صورت استوک و تری می توانید Intel Core-i5 3570K با قیمت حدود 700 الی 800 تهیه کنید.
    یک ماژول رم 4 گیگ DDR3 دیگر به سیستم اضافه کنید و برای افزایش سرعت سیستم یک SSD با ظرفیت 120 گیگابایت قرار دهید که با توجه به ساتا 3 بودن برد شما مدل Kingston A400 تهیه کنید که قیمت حدود 280 دارد.
    سلام با این مشخصات سیستمم سرعتش بالا میره ؟ و هنگ و کندی برطرف میشه ؟؟
    نیازی نیست چیز دیگه تغییر بدم ؟

و اینکه این حافظه SSD کاراییش چیه دقیقا ؟

15. کاربر زیر از پست مفید shadmehraghili تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    rahman164 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    رحمان
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Panda
    تشکر شده 22 در 12 پست

سلام با این مشخصات سیستمم سرعتش بالا میره ؟ و هنگ و کندی برطرف میشه ؟؟
    نیازی نیست چیز دیگه تغییر بدم ؟

و اینکه این حافظه SSD کاراییش چیه دقیقا ؟
    حافظه اس اس دی به دلیل سرعت خواندنو نوشتن بالای اطلاعات خیلی سیستمتون رو سریعتر خواهد کرد.
    به نظر من اول یدونه اس اس دی تهیه کنید حتی 32 گیگ یا 64 گیگ ارزون /که الان اینتلش تو بازار به وفور با قیمت پایین هست.بعد اگه نیازتون رفع نشد اول پردازنده سپس رم رو اتقا بدین.گردازنده شما جون g620 هست فقط رم 1333 ساپورت میکنه.یه پردازنده نسل بعدش رو که بخرید یعنی از sandy bridge به ivy bridge برین رمتون اگه 1600 باشه میتونه اون موقع تو همون فرکانس 1600 کار کنه.2 تا رم مشابه از لحاظ لتنسی که بندازین میشه دوتا 1600 بصورت دوال چنل که خیلی بهتره.
    پردازنده 3570 اگه براتون گرونه میتونید با 200 هزار تومان یدونه Intel Pentium G2030 IVY Bridge تهیه کنید که با 3 گیاهرتز و ساپورت رم 1600 گذینه بهتریه نسبت به g620 , g630 /پردازنده حودتم حدود 100 میتونی بفروشی .
    پس اوا من جای شما باشم هارد رو تهیه میکنم .درایو Cرو فقط هارد ssd قرار بدید و ویندوز و فتوشاپ و فایل هایی که باهاش کار میکنین رو توی این درایو قرار بدین تا سرعت فراخوانی و نوشتن به ططرز محسوسی بالا بره .هارد قبلی معمولی هم میشه درایو های دیگه که برای اطلاعات و نگه داری آرشیور شما استفاده میشه .
    من الان g2030 با 4 گیگ رم 1600 دوتا 2 گیگ دارم البته با گرافیک GTX560TI و هیچ مشکلی با کارای سنگین فتوشاپی ندارم.هاردمم اس اس دی 180 گیگ کنار دوتا هارد 250 و 500 ساتای معمولیه.

17. کاربر زیر از پست مفید rahman164 تشکر کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین