صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: سوال و مشورت جامع برای شروع درست کردن یک وب سایت

وضعیت
    آفلاین
    Sm_Game آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    MehDi
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 82 در 66 پست

Question سوال و مشورت جامع برای شروع درست کردن یک وب سایت

درود خدا قوت
    راستش میخام یه وب سایت برای خودم درست کنم که ایدش و محتواش تقریبا مشخصه ... فقط به دلیل تنوع و زیادی اینکه چجوری وب سایت ساخته بشه خیلی مشکل دارم و به دلیل زیادی تو تصمیم گیری نهایی گیج میشم .
    سوال هایی که برام پیش اومده اینان و ممنون میشم عزیزانی که تجربه دارن یا میدونن کمک کنن
    1- خوب روش معمولی که من اول درنطر داشتم کد نویسی html و css و استفاده ا زفریم ورک ها و چیز های دیگه مثل بوت استرپ بعد دیدم که اگه با ورد پرس کار کنیم اصلا نیازی به کد نویسی نیست و همش با UI کار کنم و ادیت یه محیط به صورت گرافیکی و با کلید های از پیش تعیین شده .. یعنی سوال اصلی من اینه که اگه یاه سایت با ورد پرس بنویسم ... نیازی به کد زنی نیست و با خود ورد پرس میشه یه سایت کاملو درست کرد و بعدا باهاش کار کرد و مطلب اصافه کرد و کم کر دو ویرایش کرد؟؟
    2 اینکه اگه من با همون کد نویسی که گفتم سایت بنویسم بخام مطلب اضافه یا کم کنم چجوری این کار انجام میشه هدف کاربری من اینه که یا وب سایت رو درست کنم و به مرور هی مطلب بزارم تولید محتوا کنم این بخش مدیریت محتواش چطور انجام میشه ؟ چون خودم میخام از صفر یه وب سایتو بنویسم و همه بخش هاش ...
    3- اگه یه وب سایتو با ورد پرس بنویسیم نمیشه دیگه بعدا سیستم مدیریت محتوا CMS ش رو عوض کرد یا نه ؟ (شاید یکم سوالم جالب نبود !)
    4- اگرم با ورد پرس بنویسم میخام کلا سایتو پیاده کنم رو هاست لوکالم یعنی همه بخش هارو کاستومایز کنم بعد فقط وقتی خواستم پست بزارم و تولید محتوا کنم اونو رو هاست های آنلاین بزارم میشه دیگه اینجوری ؟ فقط کل پوشه چیزایی که درست کردمو باید تو Public_Html بزارم درسته؟!
    5- بعد من تو نت با مطلبی تحت عنوان Website builder `برخوردم ورد پرس رو میشه همین وب سایت بیلدر اسم گذاشت ؟ خاصیت وب بیلدر همون عدم نیاز به کد نویسی بودنشه ؟
    6- بعد وقتی میگن سایت با ورد پرس ساخته شده یعنی 0 تا 100 رو با ورد پرس نوشتن؟؟ یعنی هیچ برنامه نویسی نبوده که کد بزنه و همش یه متخصص وردپرس با محیط گرافیکی کار کرده و وب سایت ساخته؟ چون سرچ کردم سایت های بزرگی مثل

نمایش متن

دانلود ها و دیجیاتو و دیجی کالا مگ و ...
    از ورد ئرس استفاده کردن. یعنی میشه همش ورد پرس باشه یا بخشیشو با ورد پرس بخشیش با یه چی دیگه ؟
    7- بعد اینکه چنتا ویدئو دیدم که یا از Mysql یا PHPmyadmin استفاده میکردن این دل به خواهیه دیگه ؟ میتونیم هرکدومو انتخاب کنیم ؟ نیاز به فراگیری دانش خاصی دارن این دیتا بیسا ؟

عذرخواهم اگه زیاد شد متن! 4-5 ساعت هی تحقیق کردم ولی خوب این سوالای جزئی موند که نمیشد جوابشونو خیلی دقیق گرفت
    ممنون میشم جوابای اینارو میدونین بگین من رو درست کردن وب سایته خیلی جدیم وباید انجامش بدم
    سپاس منتظر جواب هاتون هستم .
    T

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن
    تشکر شده 9,756 در 2,512 پست

میدونید آخه اطلاعات من درحد همون درس هایی هست که دانشگاه به ما میگن و کل چیزی که تو واحدا پاس میکنیم همون یادگیری html css هست که خوب درواقع یک صفحه home درست میکنیم و چنتا فایل .html دیگه
    سلام

ساخت یک CMS از پایه کار سخت و زمان بریه و تک نفری هم نمی شه یک CMS مثل وردپرس درست کنی. یا باید کلا از ورد پرس یا CMS های آماده استفاده کنی یا اینکه روش ساده تر طراحی سایت با همون html و css هست که شما میای صفحه home رو طراحی می کنی و کد نویسی می کنی و بعدا صفحات دیگه رو بر مبنای همون صفحه اصلی می سازی و بهش محتوا اضافه می کنی. بعد یک دامین و یک هاست می خری و با نرم افزارهای مخصوص فایل ها رو آپلود می کنی روی سرور و هر وقت باز ویرایشی یا اضافه کردن یک صفحه بود مثلا توی Dreamweaver انجام میدی بعد می تونی اطلاعات رو به روز رسانی کنی. دامین و هاست رایگان هم داریم ولی می تونی دامین ir بخری که ارزونه ولی از هاست رایگان استفاده کنی.

کمی هم از جاوا اسکریپ استفاده کنی خوبه

3. 9 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    PhAnOm آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    مهدی
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 119 در 51 پست

خیلی ممنونم توضیحات خوبی بود ..
    میدونید آخه اطلاعات من درحد همون درس هایی هست که دانشگاه به ما میگن و کل چیزی که تو واحدا پاس میکنیم همون یادگیری html css هست که خوب درواقع یک صفحه home درست میکنیم و چنتا فایل .html دیگه ... که اینا با تگ لینک به هم وصل میشن ... و چیزی درمورد بک اند نمیگن ...
    پس من در کل باید برای ایجاد سایتم دوکار کنم یکی بک اند طراحی کنم یا سیستم مدیریت محتوا cms که نیاز به برنامه نویسی واقعی داره ( 1- فقط یه چی این خیلی سخته و درحد مثلا یه پروژه بزرگه که باید کلی مهارت داشته باشیم ) و کار دیگه هم طراحی معمولی وب سایت هست که گفتن به ما ...
    چون به مرور قراره یه مطلب قرار بگیره ...
    2 - پس باید یه پنل مدیریت هم طراحی کنیم که بتونیم مطلب قرار بدیم درسته ؟
    سپاس واسه اطمینان از اینکه فهمیده باشم پرسیدم دوباره
    سپاس
    بله اگه وقت دارید که یکی از زبان های سمت سرور رو یاد بگیرید و توش ماهر بشید (یکم طول میکشه) ولی اگه کلا فقط یه سایت شخصی میخواید میتونید از سیستم های آماده استفاده کنید

5. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Sm_Game آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    MehDi
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 82 در 66 پست

یا اینکه روش ساده تر طراحی سایت با همون html و css هست که شما میای صفحه home رو طراحی می کنی و کد نویسی می کنی و بعدا صفحات دیگه رو بر مبنای همون صفحه اصلی می سازی و بهش محتوا اضافه می کنی
    عالیه .. راستش میخام کد نویسی هم دخیل باشه یعنی بیسو بیام درست کنم یه صفه هوم و چنتا لینک اول به صورت لوکال فقط مشکل من همین اضافه کردن محتوا هست مثلا من یه بار اون بالا تعریف میکنم میزام مطالب تکنولوژی مطالب کوسیقی مطالب فلان و بعدا تو هر بخش یه پست میخام ایجاد کنم .. همینجاشو از حرفاتون متوجه نشدم یعنی میشه این قسمتو جداگونه با سیستمی مثل وردپرس پیاده سازی کرد ؟ ییعنی همین مدیریت مطالبش چطوره میشه اینو جداگونه با ورد پرس کار کرد ؟ چطوری ؟
    سپاس
    T

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن
    تشکر شده 9,756 در 2,512 پست

عالیه .. راستش میخام کد نویسی هم دخیل باشه یعنی بیسو بیام درست کنم یه صفه هوم و چنتا لینک اول به صورت لوکال فقط مشکل من همین اضافه کردن محتوا هست مثلا من یه بار اون بالا تعریف میکنم میزام مطالب تکنولوژی مطالب کوسیقی مطالب فلان و بعدا تو هر بخش یه پست میخام ایجاد کنم .. همینجاشو از حرفاتون متوجه نشدم یعنی میشه این قسمتو جداگونه با سیستمی مثل وردپرس پیاده سازی کرد ؟ ییعنی همین مدیریت مطالبش چطوره میشه اینو جداگونه با ورد پرس کار کرد ؟ چطوری ؟
    سپاس
    اونی که می خوای همون cms هستش که یک پست بزاری و حالا عکس یا محتوا رو واردش کنی و بعد به سایت اضافه کنی. حالا فرقی نداره که از پایه خودت بنویسی یا با وردپرس یا cms های دیگه پیاده سازی کنی.

شما این چیزی که می خوای خیلی ساده است و با هزینه کردن خیلی کم می تونی از یک برنامه نویس php بخوای که اینکارو برات انجام بده. البته اونایی که برنامه نویس هستن همه اینا رو از قبل دارن به محض سفارش فقط تم و منو ها رو تغییر میدن به همین خاطر هزینش پایینه. خیلی از آموزش هایی که نیاز داری یا کدها توی اینترنت هست و با جستجو می تونی پیدا کنی.

بذار به صورت ساده بگم که شما فقط یک قالب وردپرس نیاز داری که طبق سلیقه شما و هماهنگ با وردپرس طراحی شده باشه. طراح قالب می تونه یک قالب نزدیک به ایده شما رو ویرایش کنه یا یک قالب از نو بسازه که باز هم میگم اینا از قبل دارن. تو گوگل سرچ کنی درباره ساخت قالب وردپرس هم آموزش داره و هم سایت هایی هستن که برات طراحی می کنن و نمونه کارهاشون رو می تونی نگاه کنی

8. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SHAKIB آواتار ها
    کاربر افتخاری
    نام اصلی
    SHAKIB
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 2,260 در 754 پست

درود

چیزی که شما دنبالش هستید همین cms وردپرس هست که کار شما رو کاملا راه میندازه. با توجه به چیزایی که گفتید اصلا از فکر اینکه بخواید خودتون از صفر چیزی بنویسید بیاید بیرون چون تا اینجایی که من متوجه شدم شما فقط html و css بلدید که به کار شما نمیاد واسه ساخت یه وب سایت داینامیک.
    اگه علاقه دارید به طراحی وب و میخواید پیشرفت کنید برید سراغ زبان های backend که دوستان بالاتر اشاره کردن اگه هم فقط میخواید یه سایت بالا بیارید و دیگه کاری نمیخواید بکنید راحت در عرض یک ساعت نهایتا یه سایت وردپرس شخصی بسازید و بالا بیارید.

10. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Sm_Game آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    MehDi
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 82 در 66 پست

درود مجدد و تشکر بابت راهنماییاتون
    من با توجه به چیزایی که گفتید و نیاز داشتم همون درست کردن وب سایت با ورد پرس رو انتخاب کردم و الان روی لوکال هاست دارم یه کارایی میکنم
    ولی از اونجایی که فعالیت من هم به زبون فارسی و انگلیسی ختم میشه و ممکنه بعضی جاها بخام پست کاملا انگلیسی یا فارسی بزارم و اینکه زبون اصلی ورد پرسم وقتی نصب کرمد کلا انگلیسی هست ... اینکه برای قالب ها یکم شاید به مشکل خوردم اینکه RTL Compatible بودن یه قالبی که گرفتم رو چجوری انجام بدم من میتونم با اطلاعاتی که داشتم ؟ یا بحث کد نویسی هست ... کلا چون قالب زیاد میگیرم تا اصلی رو پیدا کنم برای اینکه در دوزبون به مشکل نخورم باید چیکار کنم بیشتر هم قالب هارو از وب سایت های خارجی میگیرم میخام یه جوری باشه که پشتیبانی از پست نوشتن فارسی به مشکل نخوره حتی قالب ساز elementor رو هم نصب کردم .
    ممنون میشم دراین زمینه هم راهنمایی کنید
    بازم سپاس
    T

وضعیت
    آفلاین
    YasserDivaR آواتار ها
    ناظر ارشد
    نام اصلی
    یاسر
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 74,461 در 6,218 پست

بهتره از وردپرس استفاده کنید تمام این مواردی که دنبالش هستین داخل وردپرس هست
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

13. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12