صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23

موضوع: مشاوره خرید کیس / کاربری گیمینگ / بودجه 9 میلیون / تاریخ 98.5

وضعیت
    آفلاین
    MissSara آواتار ها
    کاربر اخراجی
    تشکر شده 4 در 2 پست

Question مشاوره خرید کیس / کاربری گیمینگ / بودجه 9 میلیون / تاریخ 98.5

با عرض سلام و خسته نباشید.
    من میخوام یک کیس گیمینگ اسمبل کنم.
    در ابتدا خواهش میکنم اگر در زمینه سخت افزار تخصص ندارید از خواندن ادامه پست خودداری کنید.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    من بار اولمه که میخوام یک کیس سرهم کنم ، به همین دلیل گفتم قطعاتی که انتخاب کردم را خدمت دوستان ارائه بدم تا بررسی کنند.
    توجه کنید که این کیس بیشتر برای بازی استفاده میشه.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    مادربرد: PRIME H310M-A
    دلیل انتخاب این مادربرد این بود که من 2 اسلات رم بیشتر نیاز نداشتم و فقط میخوام یک گرافیک نصب کنم.
    و اینکه از سی پی یو نسل 8 ساپورت میکنه.
    فقط یک سوالی که داشتم اینه که جلوی H310M نوشته A ، از سری A بالاتر هم هست یا این بهترینشه؟
    سی پی یو: i3-8100
    با تحقیقاتی که انجام دادم واسه بازی همین سی پی یو کافیه و بنچمارک این سی پی یو در بازی ها با i5-8400 برابر است با اینکه این سی پی یو ضعیف تره.
    گرافیک: RADEON RX 580 ARMOR 8G OC
    اول می خواستم 1050 ti بخرم اما بعد دیدم گرافیک rx580 قیمتش با 1050ti برابره ولی قدرتش خیلی بیشتره.
    سوالی که داشتم اینه که گرافیک RADEON RX 580 ARMOR 8G OC به مادربردی که بالا مدلشو گفتم میخوره؟ منظورم اینه جا میشه؟ چون سایز این گرافیک بزرگه.
    رم: رم DDR4 دو کاناله 2400 مگاهرتز CL17 کروز مموری سری فورمولا ظرفیت 8 گیگابایت
    این رم رو بدلیل دو کاناله بودنش انتخاب کردم ، انگار دو تا رم 4 گیگ هست که میشه هشت گیگ
    هارد: هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت
    سرعت چرخش این هارد 7200 هست ، 5400 بهتره یا همین 7200 خوبه؟
    پاور: منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-EUD
    توان خروجی این پاور 580 وات هست ، بنظرتون واسه قطعاتی که انتخاب کردم کافیه؟ چه مدلی پیشنهاد میدید اگه کمه؟

و در آخر امیدوارم که سرتون بابت این همه مطلبی که نوشتم داغ نکرده باشه

همه قطعات رو نوشتم؟ همینا کافیه؟ یا چیزی رو یادم رفته؟ بار اولمه ببخشیدا
    ویرایش توسط CIAHAT : 2019-09-06 در ساعت 15:42

2. کاربر زیر از پست مفید MissSara تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    MissSara آواتار ها
    کاربر اخراجی
    تشکر شده 4 در 2 پست

در مشخصات مادربرد ذکر شده که رم باید Non-ECC باشه ولی شما رم ECC انتخاب کردی

نمایش متن

واقعا خدا عمرت بده ، جلوی 650 هزار تومن ضرر منو گرفتی ، یعنی واقعا اگه میزدم نمیخورد؟ چون نظرات رو خوندم ، هیچکس اینطور مشکلی براش پیش نیامد.
    به هر حال واسه محکم کاری این رم را نمیخرم
    ----------------------------------------------------
    حالا یک سوال دیگه :
    اگه دو رم تک کاناله دقیق مثل هم بخرم ، دو کاناله میشه؟ یا ربطی نداره؟
    بازم بابت موضوع قبلی ممنونم ، خیلی لطف کردید

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن
    تشکر شده 10,448 در 2,647 پست

اگه دو رم تک کاناله دقیق مثل هم بخرم ، دو کاناله میشه؟ یا ربطی نداره؟
    دو کاناله می شه ولی چرا شرکت ها به جای رم های دوال نمیان سینگل بزنن چیه؟ برای اینکه تو بعضی از موارد رم ها با هم مچ نمیشن و باعث ایجاد صفحه آبی میشن. درصدش کمه ولی اتفاق می افته. اما رم های دوال در کارخونه از نظر سازگاری با هم تست میشن و مطمئن هستن. اگه توانایی خرید رم دوال داری از همین الان دوال بخر ولی اگه نداری می تونی یک ماژول 8 گیگ بخری ولی از این مدل های نایاب نخری که بعدا نتونی گیرش بیاری بلکه از برندهای مطرح بخر که بعدا مثلا 6 ماه دیگه بتونی یک 8 گیگ دیگه مثل اون بخری. ولی این امکان هم هست که با یک تخفیف کوچیک این رم 8 رو بعدا بفروشی و دو رم 8 گیگ دوال بخری

5. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    MissSara آواتار ها
    کاربر اخراجی
    تشکر شده 4 در 2 پست

دو کاناله می شه ولی چرا شرکت ها به جای رم های دوال نمیان سینگل بزنن چیه؟ برای اینکه تو بعضی از موارد رم ها با هم مچ نمیشن و باعث ایجاد صفحه آبی میشن. درصدش کمه ولی اتفاق می افته. اما رم های دوال در کارخونه از نظر سازگاری با هم تست میشن و مطمئن هستن. اگه توانایی خرید رم دوال داری از همین الان دوال بخر ولی اگه نداری می تونی یک ماژول 8 گیگ بخری ولی از این مدل های نایاب نخری که بعدا نتونی گیرش بیاری بلکه از برندهای مطرح بخر که بعدا مثلا 6 ماه دیگه بتونی یک 8 گیگ دیگه مثل اون بخری. ولی این امکان هم هست که با یک تخفیف کوچیک این رم 8 رو بعدا بفروشی و دو رم 8 گیگ دوال بخری
    من الان میرم رم مورد نظرمو انتخاب کنم و برای شما ارسال کنم ، بی زحمت اگه یک بررسی کنید که به هم میخوره یا ن ، یه وقت به قول شما صفحه آبی نشه ، منو ترسوندید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123