صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: خرید رم دو کاناله

وضعیت
    آفلاین
    SeyedJavadH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 1 در 1 پست

Question خرید رم دو کاناله

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    من چند Benchmark مقایسه رم تک کاناله با دو کاناله دیدم ، تقریبا توی بازی Gta V حدود 30 فریم اختلاف بود ، یعنی رم دو کاناله در بازی ، فریم بهتری ارائه میداد
    برای همین تصمیم گرفتم بجای خرید یک رم 8 گیگ ، دو عدد رم 4 گیگ بخرم
    اما با کمی تحقیق متوجه شدم که بعضی اوقات رم دو کاناله باعث بروز خطا Blue Screen یا همون صفحه آبی میشه ،
    و واسه اینکه این اتفاق نیوفته ، باید رم دو کاناله یکجا بخری (یعنی رم توسط شرکت بصورت دو کاناله عرضه شده باشد ، انگار دو تا 4 گیگ در یک بسته بندی تحویل میدن)
    اما قیمت رم هایی که بصورت دوکاناله عرضه میشه واقعا ناصرفه ، مثلا یک رم دوکاناله 8 گیگ توی دیجی کالا با قیمت 800 هزار تومن بفروش میرسه.
    حالا من یک فکری به سرم زده که خواستم اول با کاربران حرفه ای Soft98 در میان بزارم و نظر اونها رو بدونم
    که آیا امکان پذیر هست یا خیر

خب ، مادربرد من ASUS PRIME B360M-A هست
    این مادربرد 4 اسلات رم دارد ، که از قابلیت دو کاناله پشتیبانی می کند
    دو تا اسلات رنگ خاکستری هست ، و دوتای دیگه رنگ مشکی ،

عکس اسلات رم

من می خوام دو عدد رم 4 گیگ تک کاناله بخرم و در دو اسلات هم رنگ مادربرد بزارم ،
    اگه روشن شد و هیچ خطایی مانند Blue Screen نداد یعنی اینکه رم بصورت دو کاناله در مادربرد پشتیبانی شد و تمام.

همه ی این صحبت هارو کردم تا برسم به این سوالی که الان خدمت شما میگم :
    اگه خدایی نکرده مادربرد پشتیبانی نکرد و خطایی مانند Blue Screen داد ،
    میتونم یکی از رم هارو در رنگ دیگر اسلات مادربرد بزارم که بصورت همون تک کاناله بشه استفاده کرد (یعنی یکی از رم هارو بزارم توی اسلات خاکستری و اون یکی توی مشکی)
    یا اینکه باید یکی از رم ها رو بندازم دور؟
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

!!! در ضمن ، اینم لینک رم که میخوام 2 تا ازش بخرم و ببینم میشه اینکارو کرد یا ن :
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن
    تشکر شده 9,970 در 2,553 پست

پس اگه اینجوریه من همون دو تا 4 گیگ تک کاناله رو میخرم و بعد روی اسلات هم رنگ مادربرد میزارم ، اگه کار کرد که خدا رو شکر.
    اگه کار نکرد ؛ روی اسلات غیر هم رنگ بزارم مشکلم حل میشه؟
    اول اینکه امکان نداره کار نکنه چون سیتم بر مبنای اینتل بستی مشکل رم نداری بیشتر AMD های نسل اول (بیشتر) و دوم مشکل ناسازگاری رم داشتن

برای دو کاناله شدن باید بزاری در اسلات 1 و 3 و اگر صفحه آبی اومد جاشون رو توی اسلات های 1 و 3 عوض کن. بعد بزار در اسلات های 2 و 4 و باز اگه کار نکرد جاشون رو دوباره عوض کن.

اگه از همون رم دو تا بگیری امکان نداره مشکل داشته باشن چون دقیقا مثل هم هستن از همه لحاظ و اینکه خیلی ارزون هستن به نسبت رم های دیگه.

از همین الان مبارکت باشه این سیستم فوق العاده

3. 9 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SeyedJavadH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 1 در 1 پست

اول اینکه امکان نداره کار نکنه چون سیتم بر مبنای اینتل بستی مشکل رم نداری بیشتر AMD های نسل اول (بیشتر) و دوم مشکل ناسازگاری رم داشتن

برای دو کاناله شدن باید بزاری در اسلات 1 و 3 و اگر صفحه آبی اومد جاشون رو توی اسلات های 1 و 3 عوض کن. بعد بزار در اسلات های 2 و 4 و باز اگه کار نکرد جاشون رو دوباره عوض کن.

اگه از همون رم دو تا بگیری امکان نداره مشکل داشته باشن چون دقیقا مثل هم هستن از همه لحاظ و اینکه خیلی ارزون هستن به نسبت رم های دیگه.

از همین الان مبارکت باشه این سیستم فوق العاده
    یک چیزی کاملا فراموش کردم بپرسم.
    برای cpu باید خمیر سیلیکون بخرم یا cpu i3-8100 نیازی نداره؟

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن

یک چیزی کاملا فراموش کردم بپرسم.
    برای cpu باید خمیر سیلیکون بخرم یا cpu i3-8100 نیازی نداره؟
    فن استوک داخل باکس خودش خمیر سیلیکون داره و یادت باشه که این خمیر سیلیکون رو تا جایی که ممکنه تعویض نکنی چون دیگه مثل این نمی تونی پیدا کنی. شرطش هم اینه که پوشش کیس جوری باشه که داخل کیس زیاد گرد و خاک نگیره و اگه بعد از چند ماه خواستی گرد و خاکش رو با دمنده بگیری فن رو در نیاری.

البته خمیر سیلیکون خوب که 25 تا 30 تومن بود الان شده 60 تومن و شاید خریدش به صرفه نباشه

نمایش متن

6. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SeyedJavadH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 1 در 1 پست

فن استوک داخل باکس خودش خمیر سیلیکون داره و یادت باشه که این خمیر سیلیکون رو تا جایی که ممکنه تعویض نکنی چون دیگه مثل این نمی تونی پیدا کنی. شرطش هم اینه که پوشش کیس جوری باشه که داخل کیس زیاد گرد و خاک نگیره و اگه بعد از چند ماه خواستی گرد و خاکش رو با دمنده بگیری فن رو در نیاری.

البته خمیر سیلیکون خوب که 25 تا 30 تومن بود الان شده 60 تومن و شاید خریدش به صرفه نباشه

نمایش متن

اها منظورت اینه فابریک توی فن CPU intel خمیر سیلیکون داره؟ خب همون کافیه؟ بعضیا میگن باید روی سطح CPU هم خمیر سیلیکون بزنی یا نیازی نیست؟
    و اینکه حداکثر دمای سی پی یو و گرافیک چقدره؟ منظورم از حداکثر ، یعنی اینکه تا چه دمایی بهش آسیب نمیرسه؟

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن

اها منظورت اینه فابریک توی فن CPU intel خمیر سیلیکون داره؟ خب همون کافیه؟ بعضیا میگن باید روی سطح CPU هم خمیر سیلیکون بزنی یا نیازی نیست؟
    و اینکه حداکثر دمای سی پی یو و گرافیک چقدره؟ منظورم از حداکثر ، یعنی اینکه تا چه دمایی بهش آسیب نمیرسه؟
    هیچ وقت نمی تونی دو تا خمیر سیلیکون رو با هم مخلوط بزنی. مثلا اگه یک وقت خواستی خمیر سیلیکون جدید بزنی باید حتما قبلی رو هم از روی فن و هم از روی سی پی یو پاک کنی.

حداکثر دما طبق سایت اینتل 100 درجه سانتی گراده. اما هر کس یک تجربه ای داره و بر حسب تجربه خودش صحبت می کنه. به نظر من نباید بزاری توی رندر بالاتر از 65 درجه بره.

9. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SeyedJavadH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 1 در 1 پست

هیچ وقت نمی تونی دو تا خمیر سیلیکون رو با هم مخلوط بزنی. مثلا اگه یک وقت خواستی خمیر سیلیکون جدید بزنی باید حتما قبلی رو هم از روی فن و هم از روی سی پی یو پاک کنی.

حداکثر دما طبق سایت اینتل 100 درجه سانتی گراده. اما هر کس یک تجربه ای داره و بر حسب تجربه خودش صحبت می کنه. به نظر من نباید بزاری توی رندر بالاتر از 65 درجه بره.
    آخر متوجه نشدم ، من قطعات کیس رو همرو جدا جدا سفارش دادم ، سی پی یو i3 8100 زدم ، داخل کارتون خودش فن داره (شنبه میرسه دستم)
    بعد اونم فابریک خمیر سیلیکون داره یا اصلا نیازی نیست خمیر سیلیکون بخرم؟
    بخرم یا فابریک داره؟؟

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن

آخر متوجه نشدم ، من قطعات کیس رو همرو جدا جدا سفارش دادم ، سی پی یو i3 8100 زدم ، داخل کارتون خودش فن داره (شنبه میرسه دستم)
    بعد اونم فابریک خمیر سیلیکون داره یا اصلا نیازی نیست خمیر سیلیکون بخرم؟
    بخرم یا فابریک داره؟؟
    عکس گذاشتم ولی متوجه نشدی. درست زیر هیت سینک جایی که روی سی پی یو قرار می گیره خودش داره و بسیار مرغوب و با کیفیته.

نمایش متن

12. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12