صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: یادگیری برنامه نویسی

وضعیت
    آفلاین
    TaZeR آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Amir hossein
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    بیلد 
    v6.1 Build 7601
    مرورگر 
    Opera
    مدل تلفن همراه 
    BLU Z3 Music
    تشکر شده 511 در 211 پست

پیش فرض یادگیری برنامه نویسی

سلام.چند تا سوال در این رابطه داشتم.

1.الان من اگه بخوام برنامه نویسی یاد بگیرم باید از کدوم زبان و چجوری شروع کنم؟ (هیچی بلد نیستم )

2.چقدر طول میکشه تا در حد متوسط رو به پاییین یاد بگیرم؟

3.این حرفه کی و کجا بدرد من میخوره؟

2. کاربر زیر از پست مفید TaZeR تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    start2 آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 99 در 71 پست

سلام؛
    در آخر هم توصیه میکنم اگر هنوز نظرتون مثبت هست، مقاله زیر رو مطالعه کنید:
    میشه dvdها رو معرفی کنید ؟
    ویرایش توسط Rasoulia : 2019-08-15 در ساعت 15:30 دلیل: اصلاح متن.

وضعیت
    آفلاین
    CYBER EH آواتار ها
    اُفَوِضُ امری الی الله
    نام اصلی
    ʌʅɪ
    سیستم عامل 
    Windows XP x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 18,917 در 2,102 پست

حذف شود

- - - Updated - - -

سلام.دوست عزیز وقتتون بخیر
    بنده میخوام در حوزه انیمیشن و 3d و بازیسازی کار کنم و شروع به یادگیری کنم
    رشته ی تحصیلی من مهندسی صنایع هست
    الان باتوجه به صحبت های شما یادگیری این موارد یا از این دست موارد مثل برنامه نویسی وقت تلف کردنه؟ و نتیجه نمیده؟
    یعنی من باید اول کار رشته تحصیلی مو مهندسی کامپیوتر انتخاب میکردم؟
    یا میشه کاری کرد و صلا ربطی به رشته نداره؟
    منظورم اینه اموزش های تو نت کامل هستند و لازم به دانشگاه در این موارد هست؟
    و از یه طرف نمیشه تو دو حوزه اموزش یاد گرفت
    مثل شرایط من؟
    سلام؛
    یه نقل قول معروفی هست نمیدونم شنیدید یا نه؛ میگن اگه عاشق شخص یا چیزی بودی و بعدش یه شخص یا چیز دیگه ای دیدی که عاشق اون هم شدی، قطعا دومی رو انتخاب کن! چون اگه واقعا عاشق اولیه بودی، سراغ دومی نمیرفتی.
    در کلیت، اگه رشته یا کسب و کار مربوط به رشته شما، بتونه(میتونست) شما رو satisfied کنه یا راضی نگه داره، منطقا باید تمرکزتون رو بذارید روی همون مورد. حالا اینکه چقدر این استدلال من در مورد شما صدق میکنه، باید خودتون تشخیصش بدید.
    یا اصلا امکانش هست به هر دو رشته علاقه داشته باشید و تواناییشو داشته باشید که در چند رشته هر چند غیرمربوط به همدیگه کار و فعالیت کنید و این فقط از روی علاقه خودتونه.
    به هر حال اما در مورد رشته و شغل برنامه نویسی:
    این مورد(موارد) به هیچ عنوان به تحصیلات دانشگاهی دخلی نداره، اتفاقا با قطعیت به شما میگم شمایی که دانشگاه نرفتی(برای این رشته)، سه هیچ از بقیه جلوتری! دلایلش رو نام نمیبرم که زیاد هستند. الان شما آزادی وقتی که میخوایید برای رشته کامپیوتر بگذارید، تمام و کمال در کنترل داشته باشید و تخصصی کارتون رو پیش ببرید. پیشنهاد من استفاده از منابع زبان اصلی موجود در سایت های پریمیوم(میتونید آموزش های لیندا رو از سایت های مختلف ایرانی بخرید یا دانلود کنید) و همچنین وبسایت های ایرانی، و آموزشگاه های تخصصی در اون حوزه هست.

میشه dvdها رو معرفی کنید ؟
    سورس های مربوطه که معرفی کردم برای زبان برنامه نویسی C# هستند، اگر دنبال یادگیری همین زبان هستید مواردی رو که به اون شخص داده بودم، بهتون معرفی کنم.

وضعیت
    آفلاین
    start2 آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 99 در 71 پست

سلام؛
    یه نقل قول معروفی هست نمیدونم شنیدید یا نه؛ میگن اگه عاشق شخص یا چیزی بودی و بعدش یه شخص یا چیز دیگه ای دیدی که عاشق اون هم شدی، قطعا دومی رو انتخاب کن! چون اگه واقعا عاشق اولیه بودی، سراغ دومی نمیرفتی.
    در کلیت، اگه رشته یا کسب و کار مربوط به رشته شما، بتونه(میتونست) شما رو satisfied کنه یا راضی نگه داره، منطقا باید تمرکزتون رو بذارید روی همون مورد. حالا اینکه چقدر این استدلال من در مورد شما صدق میکنه، باید خودتون تشخیصش بدید.
    یا اصلا امکانش هست به هر دو رشته علاقه داشته باشید و تواناییشو داشته باشید که در چند رشته هر چند غیرمربوط به همدیگه کار و فعالیت کنید و این فقط از روی علاقه خودتونه.
    به هر حال اما در مورد رشته و شغل برنامه نویسی:
    این مورد(موارد) به هیچ عنوان به تحصیلات دانشگاهی دخلی نداره، اتفاقا با قطعیت به شما میگم شمایی که دانشگاه نرفتی(برای این رشته)، سه هیچ از بقیه جلوتری! دلایلش رو نام نمیبرم که زیاد هستند. الان شما آزادی وقتی که میخوایید برای رشته کامپیوتر بگذارید، تمام و کمال در کنترل داشته باشید و تخصصی کارتون رو پیش ببرید. پیشنهاد من استفاده از منابع زبان اصلی موجود در سایت های پریمیوم(میتونید آموزش های لیندا رو از سایت های مختلف ایرانی بخرید یا دانلود کنید) و همچنین وبسایت های ایرانی، و آموزشگاه های تخصصی در اون حوزه هست.

سورس های مربوطه که معرفی کردم برای زبان برنامه نویسی C# هستند، اگر دنبال یادگیری همین زبان هستید مواردی رو که به اون شخص داده بودم، بهتون معرفی کنم.
    اره ممنون میشم یه توضیح کوچیک در موردش بدین

وضعیت
    آفلاین
    CYBER EH آواتار ها
    اُفَوِضُ امری الی الله
    نام اصلی
    ʌʅɪ
    سیستم عامل 
    Windows XP x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 18,917 در 2,102 پست

اره ممنون میشم یه توضیح کوچیک در موردش بدین
    محتویات به ترتیب:

مقدماتی:

1. توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    2. مقدمات و توضیحاتی در مورد الگوریتم و فلوچارت(پیش نیاز اختیاری) ولی توصیه شده. در حین کار هم میتونید فراگیریش کنید. منبع پیشنهادی هم
      توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

متوسطه:
    2. توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

پیشرفته:
    2. توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    3. وقتی به این مرحله برسید دیگه دیدتون باز شده و میدونید باید سراغ چی برید، ولی به صورت کلی Design Pattern ها و ... مواردیه که در دوره پیشرفته شما باید فراگیری کنید.

موارد لینک شده در بالا مختص زبان برنامه نویسی C# هست، اما دوره مقدماتی رو میشه روی هر زبان دیگه ای هم عملیش کرد، چون یه چیز کلی هست.
    اگه تازه وارد به دنیای برنامه نویسی هستید و میخوایید قدرتمند برید جلو، پیشنهاد اول و آخر من C# هست، پس دیگه مسیرتون رو عوض نکنید چون خیلی ها هر روز ممکنه بیان براتون از مزیت های جاوا و بوت استرپ و غیره بگن... نمیگم اونا بده، اونا هم سر وقتش.

7. 11 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    ldonop آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 38 در 26 پست

من هم نظرم رو بگم. قبل از هر چیز مطمئن باش که هیچی آموزش حضوری نمیشه. من خودم، بگم که غیرحضوری یاد گرفتم و الان 5-6 تایی بلدم. اما الان مطمئنم که اگه حضوری بهم یاد داده بودن خیلی خیلی زودتر یاد میگرفتم.
    برو یه کلاسی جایی.
    کار هم، حالا هر زبانی که باشه، بی‌دردسرش اینه که توی تهران یا یه شهر بزرگ دیگه باشی و بری توی یه شرکتی استخدام بشی. حقوق ثابت داری. بقیه هم هستن ایده میدن و یاد میدن و میتونید کارای کوچیک کوچیک خورد خورد بکنید.
    اگه توی شهر کوچکی هستی، بی‌خود به خودت زحمت نده.
    برای شروع تحت ویندوز، c++ خوبه.
    تحت وب هم، یه یکی دو ماهی رو html . css کار کن، یاد گرفتی یه ضرب برو php . وقتت رو سر جاوا و این کوچولوموچولوها تلف نکن.

9. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12