yadmarket

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: راهنمایی در مورد ssd و caddy

وضعیت
    آفلاین
    aidin444 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 37 در 19 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد ssd و caddy

سلام من یک ssd سامسونگ خریدم مدل ۸۶۰
    اول اینکه کدی اصلی گرونه و متفرقه زیاده میخواستم بدونم کدی متفرقه بگیرم یا اصلی . فیکش تو دیجی کالا هست بگیرم ایا فرق خیلی زیادی میکنه یانه ؟ چون نظرات رو تو دیجی خوندم مشکلی نداشتن؟
    برای لپ تاپ g500 چه کدی میخوره 9.5 یا 12.7 ?
    دوم اینکه ssd رو وصل کردم باید بعدش چیکار کرد یعنی احتیاج به نصب و اپدیت داره؟ بعد پارتیشن بندی باید کرد یا نه؟
    ویرایش توسط aidin444 : 2019-08-24 در ساعت 23:13

2. #
    وضعیت
    آفلاین
    arh_5464 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    alireza
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 build18362.356
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    S10+
    تشکر شده 641 در 219 پست
    بهترین پاسخ ارائه شده به این تاپیک

کاشکی کسی تجربه استفاده از کدی ارزونتر یا گرونتر یا به قول خودم اورجینال و و برندهای متفرقه رو داره راهنمایی کنه؟
    دوست عزیزم من خودم یه کدی متفرقه گرفتم و الان بعد از 4 سال هنوز مشکلی باهاش ندارم
    کار خاصی نمیخواد بکنه کدی
    ولی در کل من 850 دارم و گذاشتم رو برد و هاردم رو گذاشتم رو کدی چونکه برا من z510 هست و رابط دی وی دیم ساتا 2 هست
    در نهایت هم نه احتیاج به هیچ کاری نیست و ویندوز رو روش نصب کن و تو ویندوز هم برنامه samsung magician رو نصب کن که هم هارد رو برات اپدیت کنه هم مدیریت کارکرد بهینه رو به عهده بگیره

3. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    CYBER EH آواتار ها
    اُفَوِضُ امری الی الله
    نام اصلی
    ʌʅɪ
    سیستم عامل 
    Windows XP x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 19,197 در 2,109 پست

سلام من یک ssd سامسونگ خریدم مدل ۸۶۰
    اول اینکه کدی اصلی گرونه و متفرقه زیاده میخواستم بدونم کدی متفرقه بگیرم یا اصلی . فیکش تو دیجی کالا هست بگیرم ایا فرق خیلی زیادی میکنه یانه ؟ چون نظرات رو تو دیجی خوندم مشکلی نداشتن؟
    برای لپ تاپ g500 چه کدی میخوره 9.5 یا 12.7 ?
    دوم اینکه ssd رو وصل کردم باید بعدش چیکار کرد یعنی احتیاج به نصب و اپدیت داره؟ بعد پارتیشن بندی باید کرد یا نه؟
    سلام؛
    کدی اصلی و فرعی نداره، فقط بعضی تولید کننده ها شناخته شده تر هستند مثلا HDD Caddy. باید بررسی کنید ببینید آیا از برند شناخته شده و معتبری هست آیا، و آیا نظرات مثبتی داشته یا خیر.
    پیشنهاد من تهیه از سایت زیر هست(اگه لپ تاپ شما Lenovo G500 هست):
    فکر میکنم به لپ تاپ شما سایز 9.5 بخوره، به هر حال برای اطمینان بیشتر، DVD-Rom رو خارج کنید و ضخامتش رو اندازه بزنید ببینید چند میلی متر هست تا مطمئن بشید.
    اون Pack B هم به این معنیه همراه این محصول یه کابل SATA به USB هم همراهش هست تا برای استفاده از DVD-Rom به صورت اکسترنال ازش استفاده کنید. اگه نیازی ندارید میتونید Pack A رو خریداری کنید.
    در مورد سوال دوم هم، بستگی داره SSD شما از چه برندی باشه. احتمالا برند سازنده براش یه نرم افزار مدیریتی هم عرضه کرده که بعد از نصب سیستم عامل بهتره روی سیستم عامل نصبش کنید. همچنین مثل یک هارد جدید قطعا نیاز به پارتیشن بندی و فرمت داره و بعد باید ویندوز جدید روش نصب بشه؛ که همگی در طی پروسه نصب سیستم عامل انجام میشه.
    البته برای طول عمر بیشتر SSD و بهینه سازی سیستم عامل ویندوز برای کار با SSD، نرم افزار Abelssoft SSD Fresh رو هم پیشنهاد میدم نصب کنید و بگذارید تا کامل Optimize کنه. یه سری تنظیمات خاصی رو توی سیستم عامل فعال و غیرفعال میکنه تا برای طول عمر و کارایی SSD مفید باشه. دیگه به جز این موارد، بقیه چیزها همانند هارددیسک(HDD) های معمولی خواهد بود.

5. 7 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    aidin444 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 37 در 19 پست

کاشکی کسی تجربه استفاده از کدی ارزونتر یا گرونتر یا به قول خودم اورجینال و و برندهای متفرقه رو داره راهنمایی کنه؟

وضعیت
    آفلاین
    CYBER EH آواتار ها
    اُفَوِضُ امری الی الله
    نام اصلی
    ʌʅɪ
    سیستم عامل 
    Windows XP x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 19,197 در 2,109 پست

من خودم از HDD Caddy استفاده میکنم و تجربه خریدم از همون وبسایتی هم بود که لینک دادم. واقعا مورد خاصی نیست که بخوایید درگیرش باشید. فقط یه مبدل ساده داره داخل اون Caddy. جنس Caddy هم ترجیحا فلزی باشه که از لحاظ جذب صدای HDD بهتر عمل میکنه. از جستجویی که داخل دیجی کالا انجام دادم، دیدم برند Orico رو هم داره که برند معتبریه.
    ولی به هر حال HDD Caddy به نوعی پرچمدار حساب میشه و خود من به عنوان یه مصرف کننده ازش در طی این سالها از همه جهات راضی بودم.

8. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    arh_5464 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    alireza
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 build18362.356
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    S10+
    تشکر شده 641 در 219 پست
    بهترین پاسخ ارائه شده به این تاپیک

دوست عزیزم من خودم یه کدی متفرقه گرفتم و الان بعد از 4 سال هنوز مشکلی باهاش ندارم
    ولی در کل من 850 دارم و گذاشتم رو برد و هاردم رو گذاشتم رو کدی چونکه برا من z510 هست و رابط دی وی دیم ساتا 2 هست
    در نهایت هم نه احتیاج به هیچ کاری نیست و ویندوز رو روش نصب کن و تو ویندوز هم برنامه samsung magician رو نصب کن که هم هارد رو برات اپدیت کنه هم مدیریت کارکرد بهینه رو به عهده بگیره

10. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    aidin444 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 37 در 19 پست

یک سوال دیگه در دی وی دی رایتر روی این کدی متفرقه که گفتی قشنگ جفت شد ؟؟؟

وضعیت
    آفلاین
    arh_5464 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    alireza
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 build18362.356
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    S10+
    تشکر شده 641 در 219 پست

یک سوال دیگه در دی وی دی رایتر روی این کدی متفرقه که گفتی قشنگ جفت شد ؟؟؟
    دوست عزیزم شما کدی میذاری که جای دی وی دی رایتر لپ تاب هارد بذاری و برای استفاده از دی وی دی رایتر باید کابل ساتا و پاور اکسترنال برا دی وی دی تهیه کنی و ربطی به کدی نداره