نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: عدم استفاده کامل از ظرفیت رم

وضعیت
    آفلاین
    TaZeR آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Amir hossein
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    بیلد 
    v6.1 Build 7601
    مرورگر 
    Opera
    مدل تلفن همراه 
    BLU Z3 Music
    تشکر شده 506 در 208 پست

پیش فرض عدم استفاده کامل از ظرفیت رم

سلام.از وقتی برد و سی پی یو و رم کامپیوترو عوض کردم مقدار رم قابل استفاده رو 3.25 گیگ نشون میده:

البته ویندوز هم همونطور که میبینید 32 بیتی هستش.یعنی فقط مشکل از ویندوزه؟
    رم : Kingston 4GB Single Channel DDR3

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    از پیرمردهای انجمن!!!
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    SP1 Build 7601
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!
    تشکر شده 3,159 در 479 پست
    بهترین پاسخ ارائه شده به این تاپیک

سلام.از وقتی برد و سی پی یو و رم کامپیوترو عوض کردم مقدار رم قابل استفاده رو 3.25 گیگ نشون میده:

البته ویندوز هم همونطور که میبینید 32 بیتی هستش.یعنی فقط مشکل از ویندوزه؟
    رم : Kingston 4GB Single Channel DDR3
    سلام
    من ویندوز 7؛ 64 بیتی دارم. از 4 گیگ رم نصب شده روی لپ تاپم 3.87 گیگ قابل استفاده (usable) هست. راستش طبق سرچی که کردم سیستم 32 بیتی میتونه تا 4 رو بشناسه و مشکلی نداره.
    یه بخشی از فضای رم صرف کارهای دیگه میشه که میتونید توی Resource Monitor تب Memory جزییاتش رو ببینید. مثلا برای من به صورت زیر هست:

نمایش متن

روی هر عبارت که موس رو قرار بدید توضیحش میاد که چی هست.
    این لینک رو هم اگر چک کنید (پاسخ اول) یه کم توضیح داده:
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

قبلا تو انجمن هم این موضوع مطرح شده بوده که من این رو پیدا کردم:

توی این تاپیک ملاحظه میکنید که کاربر توی پست اول نوشته:
    من یه ویندوز 7 32 بیت داشتم برای اینکه بتونم از رم چهارم کامل استفاده کنم و اونو افزایش بدم اومد ویندوز 7 64 بیت نسخه ultimate رو نصب کردم ولی بازهم از 4 گیگ 3.37 گیگ رو قابل استفاده زدم
    توی همون تاپیک پست
    و
    رو ملاحظه کنید.
    باز این موردم هست که میبینید شرایط مشابه شماست (تصویر پست اول):

حالا پست
    تاپیک رو ملاحظه کنید که با نصب سیستم 64 بیتی باز هم تغییری توی میزان رم قابل استفاده حاصل نشده. به هر حال فرصت داشتید اون تاپیک رو بررسی کنید. نسبتا مفصل بحث شده.
    احتمالا مورد شما هم مشابه همین مواردی هست که لینکش رو گذاشتم.
    ویرایش توسط temp2018 : 2019-09-11 در ساعت 19:14 دلیل: تکمیل

I Have a Dream, Martin Luther King, Jr

I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character… I have a dream that one day, down in Alabama, with its vicious racists, with its governor having his lips dripping with the words of "interposition" and "nullification", one day right there in Alabama little black boys and black girls will be able to join hands with little white boys and white girls as sisters and brothers

3. 11 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    TaZeR آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Amir hossein
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    بیلد 
    v6.1 Build 7601
    مرورگر 
    Opera
    مدل تلفن همراه 
    BLU Z3 Music
    تشکر شده 506 در 208 پست

سلام
    من ویندوز 7؛ 64 بیتی دارم. از 4 گیگ رم نصب شده روی لپ تاپم 3.87 گیگ قابل استفاده (usable) هست. راستش طبق سرچی که کردم سیستم 32 بیتی میتونه تا 4 رو بشناسه و مشکلی نداره.
    یه بخشی از فضای رم صرف کارهای دیگه میشه که میتونید توی Resource Monitor تب Memory جزییاتش رو ببینید. مثلا برای من به صورت زیر هست:
    نمایش متن
    سلام،ممنون از وقتی که گذاشتید (انصافا من اگه جای شما بودم با بهانه هایی مثل "حوصلشو ندارم فعلا" به این تاپیک جواب نمیدادم!)

راستش تا امروز زیاد جدی نمیگرفتمش ولی ظهر خواستم Far Cry 4 Fitgirl نصب کنم(احتمال اینکه اجرا شه 1 % هستش ولی خب امتحانش به دلایلی ضرری نداره)،

یه ارور "Program is too big to fit in memory" داد و سریع رفت.هربار که میخوام ستاپ رو اجرا کنم این ارورو میده.

راحی نیست که بشه موقتا از یه حافظه دیگه استفاده کرد؟

5. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    از پیرمردهای انجمن!!!
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    SP1 Build 7601
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!
    تشکر شده 3,159 در 479 پست

سلام،ممنون از وقتی که گذاشتید (انصافا من اگه جای شما بودم با بهانه هایی مثل "حوصلشو ندارم فعلا" به این تاپیک جواب نمیدادم!)
    راستش تا امروز زیاد جدی نمیگرفتمش ولی ظهر خواستم Far Cry 4 Fitgirl نصب کنم(احتمال اینکه اجرا شه 1 % هستش ولی خب امتحانش به دلایلی ضرری نداره)،
    یه ارور "Program is too big to fit in memory" داد و سریع رفت.هربار که میخوام ستاپ رو اجرا کنم این ارورو میده.
    راحی نیست که بشه موقتا از یه حافظه دیگه استفاده کرد؟
    سلام مجدد
    از لطف و محبت شما خیلی ممنونم عزیز.
    خیلی خلاصه؛ راستش متاسفانه در این مورد کمک خاصی نمیتونم کنم.
    توضیحات بیشتر! : ببیینید اگر منظور از memory همون حافظه رم باشه شاید بتونید از برنامه زیر استفاده کنید و از فلش مموری جای رم استفاده کنید:

اما بحث سر اینه که با سرچی که من برای پیغام خطایی که نوشتین کردم کلی جوابها و راه های متفاوت پیدا کردم که بعضا اصلا به رم مربوط نبوده و به طرز یه کم عجیبی حتی صحبت از هارد هم کردن! مثالها:
    1-

رو بخونید کاربر گفته با نصب مجدد همون ویندوز 32 بیتی مشکل حل شده.
    2-

کاربر گفته مجدد ویندوز رو نصب کرده و اینبار به جای فرمت معمولی که quick format هست با استفاده از cmd فرمت full انجام داده و مشکل حل شده.
    3-

دو تا از کاربرها گفتن این پیغام میتونه از خراب بودن فایل اجرایی هم ناشی بشه.
    مشکل اینجاست که نمیدونم منشا این خطا از چی میتونه باشه؛ اگر از رم باشه احتمالا همون برنامه میتونه کمک کنه؛ چون قبلا چند مورد دیدم دوستان حرفه ای انجمن به کاربرها معرفی کردن.
    من یه سرچ هم کردم با عنوان: far cry 4 system requirements. این سایتها رو آورد:
    کد:
    https://www.pcgamer.com/far-cry-4-system-requirements-revealed/
    https://gamesystemrequirements.com/game/far-cry-4
    https://support.ubi.com/en-us/Faqs/000021230/Minimum-Requirements-PC-FC4
    https://www.tomshardware.com/news/ubisoft-far-cry-4-specs-pc-gaming-hardware,28032.html
    همه نوشتن:
    کد:
    Supported OS: Windows 7 (SP1), Windows 8 / 8.1 (64-bit versions only)
    the minimum requirements include 64-bit versions of Windows 7 SP1, Windows 8 or Windows 8.1.
    شاید مشکل همین تفاوت نسخه ویندوز شما (32 بیتی) با نسخه مورد نیاز بازی (64 بیتی) باشه.
    حالا اگر فقط با همین بازی مشکل دارین احتمال داره مشکل همین باشه اما اگر با برنامه های دیگه هم مشکل دارین باید دید از کجاست. دیگه برای این کار باید منتظر باشید تا دوستانی که متخصص هستن راهنمایی کنن.
    مورد آخر هم اینکه اگر مشکل از رم باشه باید دید میشه میزان فضای اختصاص داده شده به بخشهای مختلف رو تغییر داد که ظرفیت در دسترس رم شما از 3.25 گیگ بیشتر بشه. در نظر داشته باشیم که میزان در دسترس 3.25 هست ولی میزان رم آزاد که برنامه بتونن ازش استفاده کنن طبعا کمتر از این مقدار هستش. می تونید تصویری که من از وضعیت رم خودم گذاشتم رو نگاه کنید. چیزی که من یه بار توی فروم مایکروسافت خوندم نوشته بودن نمیشه خیلی این اعداد رو دستکاری کردو تغییر داد. اما صادقانه بگم خیلی اطمینان ندارم!!! بارها شده دیدم گفتن نمیشه و بعد توی همین انجمن خودمون دیدم کلی راه گفتن که شده!!! به هر حال قبل از اینکه بخوایین وارد این مبحث بشین باید منشا مشکل (رم؛ فرمت هارد؛ 32 یا 64 بیتی بودن؛ مشکل در فایل اجرایی و ...) مشخص بشه.
    ویرایش توسط temp2018 : 2019-09-12 در ساعت 16:41

I Have a Dream, Martin Luther King, Jr

I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character… I have a dream that one day, down in Alabama, with its vicious racists, with its governor having his lips dripping with the words of "interposition" and "nullification", one day right there in Alabama little black boys and black girls will be able to join hands with little white boys and white girls as sisters and brothers

7. 9 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    TaZeR آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Amir hossein
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    بیلد 
    v6.1 Build 7601
    مرورگر 
    Opera
    مدل تلفن همراه 
    BLU Z3 Music
    تشکر شده 506 در 208 پست

سلام مجدد
    از لطف و محبت شما خیلی ممنونم عزیز.
    خیلی خلاصه؛ راستش متاسفانه در این مورد کمک خاصی نمیتونم کنم.
    مشکلی نیست،ممنون از راهنمایی هاتون.
    فقط میخواستم این مشکل حل شه و از تمام ظرفیت رم استفاده شه وگرنه مشکل خاصی نیست.
    شاید مشکل همین تفاوت نسخه ویندوز شما (32 بیتی) با نسخه مورد نیاز بازی (64 بیتی) باشه.
    حالا اگر فقط با همین بازی مشکل دارین احتمال داره مشکل همین باشه
    نه مثل اینکه این قسمت رو متوجه نشدید.مشکل اینه که فایل Setup این بازی باز نمیشه،درواقع بازی هنوز نصب نشده.
    درسته با این ویندوز 32 بیتی به هیچ وجه اجرا نمیشه.دلیل اینکه گفتم:
    احتمال اینکه اجرا شه 1 % هستش ولی خب امتحانش به دلایلی ضرری نداره
    اینه که یکی از دوستام با این سیستم الان Far Cry Primal رو روی آخرین رزولوشن (1600*900) و تنظیمات گرافیکی Low با حدود 20-25 فریم بازی میکنه!این خیلی برام عجیب بنظر رسید.
    کد:
    CPU: Intel Core2Duo E8400 3.00 Ghz 2 Cores
    Ram:6GB DDR3
    GPU:ATI Radeon HD 5450 2GB
    HDD:500GB 5400rpm
    و از اونجایی که من به این نرخ فریم عادت دارم و بازی کردن با این گرافیک و سرعت برام مشکل نیست خیلی امیدوار شدم که شاید FC4 رو سیستم من اجرا شه.
    واسه اونی که عشق بازیه لگ و افت فریم و اینا مهم نیس.من FC3 رو با Pentium E2200 & 2GB Ram & Geforce 9500 GT 1GB تموم کردم.(دیگه خودتون حدس بزنید با چه گرافیک و فریمی )
    خیلیارو دیدم که بخاطر یه افت فریم ناگهانی که شاید 0.5 ثانیه بیشتر طول نکشیده بازیو Shift + Delete کردن.
    ببخشید سرتونو درد آوردم-O