صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39

موضوع: آموزش تصویری active file recovery

وضعیت
    آفلاین
       آواتار ها
       
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Avast
    تشکر شده 12,584 در 2,809 پست

پیش فرض آموزش تصویری active file recovery

آموزش تصویری active file recovery 8.2 :

اول بگم این آموزش برای نسخه ی 8.2 هست نه نسخه ی 9.5 که الان آخریشه
    خوبی این نرم افزار هم اینه که قدرتمنده و پر سرعت

دوم هم بگم که من هر کاری کردم ، عکس به متن این آموزش ، اضافه نشد مجبور شدم لینک گوگل پلاسو بجای عکس بذارم .ببخشید

برای دانلود تصاویر هم باید:

خودتون تو گوگل حساب كاربري داشته باشيد و با حساب كاربري تون sing in بشين تا بتونيد تصاویر را دانلود كنيد

بعد از ورود به لينك و کلیک کردن روی عکس دلخواه ، در زير صفحه ، سمت چپ ، گزينه ي option و بعد download full size را براي دانلود عکس بزنيد و اگر این گزینه نداشت ، روی عکس کلیک راست و save as را بزنید

و لینکش هم :
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

هست

نکات اولیه ی ریکاوری :
    تو اون درایوی که فایلت حذف شده هست و میخوای اسکن کنی :
    هیچ چیزی کم یا زیاد نکن یعنی چیزی توش کپی نکن و چیزی هم ازش حذف نکن
    دیفرگمنت هم نکن
    یعنی کلا هیج کاری با اون درایو نداشته باش و گرنه عملیات ریکاوری جواب نمیده

سریعترین قسمت جستجوی نرم افزار ، قسمت search اون هست که برای حالتی که زیاد از مدت حذف فایل نگذشته باشه ، خیلی مفید و پر سرعت تر از حالت super scan هست

اول ، نام درایو را انتخاب و بعد گزینه ی search را بزن
    در قسمت find what ، اگه اسم کامل اون فایل رو بلدی ، بنویس و گرنه اصلا ننویس که جواب نمیده و این نکته مهمه . یعنی مثلا اسم فایلی که حذف شده بود ، simorgh بودش ، تو اگه یک کاراکتر کمتر بنویسی ، جواب میده اما اگه یک کاراکتر را زیاد تر بنویسی یا اشتباه بنویسی جواب نمیده یعنی بنویسی sim جواب میده اما اگه بنویسی simorghe یا cimorgh یا cim و ... جواب نمیده اگه نمیدونی هم هیچ چی تو اون کادر ننویس

در قسمت file type ، اسم اون نرم افزاری را انتخاب کن که پسوند فایل حذف شده ات را به صورت پیش فرض بالا میاره. یعنی مثلا پسوند فایل حذف شده ات ، avi بود و اگه میخوای خودت این نرم افزار را بصورت پیش فرض قرار بدی ، یه فایل avi ی دیگه که تو کامپیوترت داری را روش کلیک راست کن و open with و گزینه ی chose defalt & other programe و نرم افزار مورد نظر را از لیست انتخاب و تیک always this program….. را بزن
    تذکر : اگه این کارها را کردی (خودت نرم افزار پیش فرض را انتخاب کردی) حتما باید نرم افزار active file recovery را ببندی و دوباره بیای توش و از اول کار را انجام بدی

و بعد ادامه ی قسمت file type : بعد از انتخاب کردن نرم افزار باز کننده ی پیش فرض فایل حذف شده ات (که در شکل زیر من kmp را انتخاب کردم و پسوند هایی که بصورت پیش فرض اجرا میکنه ، تو پرانتز جلوش نوشته هست) و اگه هم نمیخوای این قسمت را تغییر بدی ، گزینه ی اول یعنی all file and folder را انتخاب کن اما وقت زیادتری میبره و چون فایل های بیشتری را میاره تو لیست ، وقت زیادی میبره که دنبال فایل حذف شده ات بگردی و بعد ، تیک گزینه ی include non-deleted file and folder را بردار و گزینه ی find را برای جستجو بزن (شکل زیر)

بعد از تمام شدن سرچ ، روی search در سمت چپ کلیک کن و محتویات چیزهایی (فایل هایی) که پیدا شده را در سمت راست با دقت ببین که فایلت توش هست یا نه

تذکر مهم: تو این نرم افزار بدیش اینه که فایل ها مرتب نیست و این کار گشتن را سخت میکنه اما شاید نرم افزار اون فایلو پیدا کنه و چون دسته بندی نکردش ، ما موقع گشتن پیداش نکنیم و فکر کنیم جواب نداد.
    **یکی از مهمترین پوشه ها در موقعی که باید جستجو کنیم ، پوشه ی lost & found هست و چون باز هم داخل این پوشه معمولا تعداد بسیار زیادی پوشه هست شاید خسته بشیم و ادامه ندیم برا گشتن. اما مثلا تو 50 تا پوشه شاید 48 تاش هیچ ربطی نداشته باشه به اون فایلی که ما میخوایم اما احتمالش خیلی زیاده که تو اون 2 تا پوشه باشه. پس حتما باید دونه دونه و با دقت گشت (اینم از مشکل نرم افزاره که کار را سخت میکنه)
    غیر از این پوشه ، بقیه را هم سرچ کن

و ان شاء الله اگه بود ، که ریکاوری هم همونطور بود که گفتی یعنی روی فایل کلیک راست و گزینه ی recovery را بزن .فقط موقع ریکاوری ، هیچ وقت تو همون درایوی که فایلت حذف شده بود (درایوی که اسکن کردی ) توی اون نریز این فایل رو (شکل زیر)

حالا اگه جواب گرفتی که هیچ وگرنه بریم تو قسمت super scan که کاملتر و عمیق تر سرچ میکنه. اما پیشنهاد میکنم از هر دو روش استفاده کنی و اول هم از قسمت search شروع کن چون بعضی وقت ها اون نتیجه ای که تو search میاد ، تو super scan نمیاد و بر عکس
    برای سرچ super scan ، باز هم اول درایوی که فایلت حذف شده را انتخاب و super scan را بزن و در پنجره ای که باز شد ، گزینه ی some و بعد select را بزن (شکل زیر)

و در پنجره ی جدید ، اون پسوند فایل ی که حذف شدش را انتخاب کن
    تذکر : خیلی از پسوند ها تو این قسمت نیست اما فقط کل لیست اون نوع فایل را انتخاب کن مثلا اگه فایل حذف شده ات mkv بود ، تو لیست ، پسوند mkv نیست بجاش تو قسمت movie/animation ، پسوند همه شونو که avi & mpg & mov & … هست را تیک بزن و ok و start را برای شروع سرچ (شکل زیر)

بعد از تمام شدن سرچ ، روی گزینه ی super scan که در سمت چپ هست کلیک کن
    باز هم تو این قسمت ، مهمترین پوشه هایی که باید سرچ کنیم ، files recognized by signatures و lost & found ( که توضیحش رو تو بالا گفتم) که حتما حتما ، با دقت دونه دونهی این پوشه ها را چک کن و خیلی مهم هستن
    غیر از این پوشه ، بقیه را هم سرچ کن (شکل زیر)

و ان شاء الله اگه بود ، که ریکاوری هم همونطور بود که گفتی یعنی روی فایل کلیک راست و گزینه ی recovery را بزن .فقط موقع ریکاوری ، هیچ وقت تو همون درایوی که فایلت حذف شده بود (درایوی که اسکن کردی ) توی اون نریز این فایل رو

تمام این فایل ها را تو سایت 8pic هم آپلود کردم که لینکاش به ترتیب :

اگه سئوالی بود ، من در خدمتم
    موفق باشید

------------------------
    مـنتقل شـد!
    Invincible
    ویرایش توسط    : 2012-09-12 در ساعت 19:18

وضعیت
    آفلاین
    t.karimkhani آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    آستیاژ
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 4 در 3 پست

سلام
    برنامه ی MiniTool Partition Wizard رو نصب کنید
    و ببینید بخش Partition Recovery کار میکنه
    ** اگه چیزی پیدا نکرد میتونید پارتیشن موجود رو پاک کنید (دقت کنید apply رو نزنید) و بعد از بخش پارتیشن ریکاوری استفاده کنید، اگه چیزی پیدا شد و مطمئن بودید که همون پارتیشن اولی هست (با توجه به میزان پر بودن پارتیشن)
    اونوقت apply رو بزنید تا همه ی کارهایی که انجام دادید روی هارد ثبت بشه. من قبلا ازین روش بارها استفاده کردم ولی خب چون یه کم ریسک داره با مسئولیت خودتون انجام بدید
    ضمنا Active@ recovery معمولا همونجوری که میخواید بصورت فولدر نشون میده
    موفق باشید
    ببین الان با اکتیو ک ریکاوری کردم باید اسم پوشه هام و مثلا میاورد یا وقتی باز میکردم اسماشونو برای ریکاوری میاورد.من نمیدونم من ک روش چیزی نریختم.چراا زده BAD???

نمایش متن

ویرایش توسط 30na2007 : 2019-02-11 در ساعت 00:44 دلیل: قرار دادن تصویر در اسپویلر

وضعیت
    آنلاین
    30na2007 آواتار ها
    ** Cracker **
    نام اصلی
    S i N A
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 5,284 در 1,215 پست

ببین الان با اکتیو ک ریکاوری کردم باید اسم پوشه هام و مثلا میاورد یا وقتی باز میکردم اسماشونو برای ریکاوری میاورد.من نمیدونم من ک روش چیزی نریختم.چراا زده BAD???
    سلام
    داخل اون :E نشون نمیده؟
    اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
    برای شفای همه ی بیماران دعا کنید

4. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    t.karimkhani آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    آستیاژ
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 4 در 3 پست

سلام
    داخل اون :E نشون نمیده؟
    نه هیچکدوم.همه رو باز کردم .همشون حالی بودن.میخوای عکس بذارم ازشون ببینی؟

6. کاربر زیر از پست مفید t.karimkhani تشکر کرده است .

وضعیت
    آنلاین
    30na2007 آواتار ها
    ** Cracker **
    نام اصلی
    S i N A
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus

نه هیچکدوم.همه رو باز کردم .همشون حالی بودن.میخوای عکس بذارم ازشون ببینی؟
    نه نیازی نیست
    حواسم به تعداد فایل نبود که زده صفر

با MiniTool امتحان نکردی؟
    گفتی با چه برنامه ای فرمتش کردی؟
    اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

8. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    t.karimkhani آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    آستیاژ
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 4 در 3 پست

Unhappy

نه نیازی نیست

نگا سیستمم چند روزه روشنه.این وسطا دلم میسوخت هایبرنیتش میکردم حداقل نفس بکشه.

پست به صورت خودکار ادغام شده در 00:05

نه نیازی نیست

با مینیتولز اون روشی ک گفتی ریسکش زیاده رو امتحان نکردم.اما ریکاوری پارتیشن رو قبلا زدم جواب نگرفتم.
    ببین با همین اکتیو ریکاوری هارد سیستممو ریکاوری کردم نیاز به فضای خارجی داشت ک فایلا رو بریزم ک من این هارد اکسترنال و انتخاب کردم.
    اینم بجای اینکه از فضای باقیمانده استفاده کنه اول شروع کرد ب فرمت کردن ک من کنسل کرده نذاشتم فرمت کنه
    بعد اومدم هارد و باز کنم دیدم نوشت تا فرمت نشه باز نمیشه.منم با فرمت ویندوز فرمتش کردم ک الان اینجوری شده.

وضعیت
    آنلاین
    30na2007 آواتار ها
    ** Cracker **
    نام اصلی
    S i N A
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus

با مینیتولز اون روشی ک گفتی ریسکش زیاده رو امتحان نکردم.اما ریکاوری پارتیشن رو قبلا زدم جواب نگرفتم.
    ببین با همین اکتیو ریکاوری هارد سیستممو ریکاوری کردم نیاز به فضای خارجی داشت ک فایلا رو بریزم ک من این هارد اکسترنال و انتخاب کردم.
    اینم بجای اینکه از فضای باقیمانده استفاده کنه اول شروع کرد ب فرمت کردن ک من کنسل کرده نذاشتم فرمت کنه
    بعد اومدم هارد و باز کنم دیدم نوشت تا فرمت نشه باز نمیشه.منم با فرمت ویندوز فرمتش کردم ک الان اینجوری شده.
    ریسک خاصی نداره تا مطمئن نشی و Apply رو نزنی اتفاقی نمیفته.

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که اینجوری شده، یا نوع خاصی از فرمت بوده و یا اینکه ... ( آخه هرجوری هم که شده باشه بازم باید یه چیزی پیدا کنه)
    الانم باید بقیه ی برنامه های ریکاوری رو چک کنی
    برای اینکه وقتت گرفته نشه، 5 یا 10 درصد که گذشت، اگه چیزی پیدا نکرده بود برو سراغ یه برنامه ی دیگه

همین برنامه ی اکتیو یه گزینه داره به اسم Last Chance، اونم میتونی برای آخرین راه امتحانش کنی

11. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    t.karimkhani آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    آستیاژ
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 4 در 3 پست

ریسک خاصی نداره تا مطمئن نشی و Apply رو نزنی اتفاقی نمیفته.

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که اینجوری شده، یا نوع خاصی از فرمت بوده و یا اینکه ... ( آخه هرجوری هم که شده باشه بازم باید یه چیزی پیدا کنه)
    الانم باید بقیه ی برنامه های ریکاوری رو چک کنی
    برای اینکه وقتت گرفته نشه، 5 یا 10 درصد که گذشت، اگه چیزی پیدا نکرده بود برو سراغ یه برنامه ی دیگه

همین برنامه ی اکتیو یه گزینه داره به اسم Last Chance، اونم میتونی برای آخرین راه امتحانش کنی
    همین کارو هم کردم لست چنس ک به درد عمش میخوره همه تو دل و روده همن.
    با خیلی از نرم افزارا امتحان کردم.نرم افزاری ک تونسته ناقصصص فایلارو با اسم برگردونه MAGOSHARE DATA RECOVERY بوده اما ناقص.
    WONDERSHARE قبلنا این کارو میکرد.باهاش ریکاوری رم SD کردم فایلارو دونه دونه با پوشه هاشون برگردوند انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده.اما الان اونم همه رو تو هم تحویل میده
    20 هزار و خورده ای فیلم با یه فرمت
    10 هزارتا عکس با یه فرمت
    اینجوری.

وضعیت
    آنلاین
    30na2007 آواتار ها
    ** Cracker **
    نام اصلی
    S i N A
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus

همین کارو هم کردم لست چنس ک به درد عمش میخوره همه تو دل و روده همن.
    با خیلی از نرم افزارا امتحان کردم.نرم افزاری ک تونسته ناقصصص فایلارو با اسم برگردونه MAGOSHARE DATA RECOVERY بوده اما ناقص.
    WONDERSHARE قبلنا این کارو میکرد.باهاش ریکاوری رم SD کردم فایلارو دونه دونه با پوشه هاشون برگردوند انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده.اما الان اونم همه رو تو هم تحویل میده
    20 هزار و خورده ای فیلم با یه فرمت
    10 هزارتا عکس با یه فرمت
    اینجوری.
    این چیزی که به نظر میرسه اینه که اون فرمت زده اطلاعات مکانیه فایلهارو پاک کرده (که چه فایلی کجا بوده) برای همین الان فایلها اینجوری بر میگردن
    میدونم چند وقته درگیرش هستی ولی دیگه اتفاقه افتاده وک اریش نمیشه کرد
    اگه بازم برنامه ای رو پیدا نکردی که بتونه بصورت پوشه ای برگردونه که نظمشون به هم نخوره (چون بازم ضرر نداره هرچی برنامه ی ریکاوری دیدی امتحانش کنی)
    ناچارا باید دونه دونه برگردونی

14. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    t.karimkhani آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    آستیاژ
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 4 در 3 پست

این چیزی که به نظر میرسه اینه که اون فرمت زده اطلاعات مکانیه فایلهارو پاک کرده (که چه فایلی کجا بوده) برای همین الان فایلها اینجوری بر میگردن
    میدونم چند وقته درگیرش هستی ولی دیگه اتفاقه افتاده وک اریش نمیشه کرد
    اگه بازم برنامه ای رو پیدا نکردی که بتونه بصورت پوشه ای برگردونه که نظمشون به هم نخوره (چون بازم ضرر نداره هرچی برنامه ی ریکاوری دیدی امتحانش کنی)
    ناچارا باید دونه دونه برگردونی

اگه از نرم افزار خاصی نتیجه گرفتم بهت میگم.
    ببخشید بابت اذیت کردنه این مدتم

16. کاربر زیر از پست مفید t.karimkhani تشکر کرده است .

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

کلمات کلیدی این موضوع