yadmarket

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 43 از 43

موضوع: آموزش تعمیرات موبایل و تبلت [اختصاصی]

وضعیت
    آفلاین
    navidnavid آواتار ها
    کاربر افتخاری
    نام اصلی
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    F-Secure
    تشکر شده 2,112 در 268 پست

Lightbulb آموزش تعمیرات موبایل و تبلت [اختصاصی]

با سلام خدمت همه بچه های انجمن سافت 98
    بعد از حدود 1 سال که شاید تاپیک های زیاد جالبی نزدم این بار اومدم و می خواهم یک تاپیک جنجالی و بسیار خوب دیگری را بزنم.
    من چند وقتیست حدود 2 هفته که دارم به کلاس آموزش تعمیرات موبایل می روم قصد دارم هر چه مطلب یاد می گیرم و می نویسم را به صورت نوشته و یا به صورت فیلم برای شما بگذارم.
    جلسه اول آموزش تعمیرات موبایل و تبلت
    مطابق با آخرین استاندارهای سازمان فنی و حرفه ای کشور در سال1392
    گردآورنده و مدرس:نوید صدیقی
    از این به بعد قصد دارم در چندین تاپیک شما را با تعمیرات تلفن همراه آشنا کنم.
    به علاوه این که خودم فیلم آموزشی درست می کنم و در سایت آپلود خواهم کردو به مرور زمان مطالب را می توانید استفاده کنید.
    همچنین نمونه سوالات سازمان فنی و حرفه ای کشور را هم در دوره تعمیرات تلفن همراه بیان خواهم کرد.جملاتی که با رنگ قرمز هستند بسیار مهم بوده و از آن ها در سال های اخیر سوال امتحانی آمده است و ضمن این که جملاتی دیگر هم که بیان شده است بسیار مهم و مفهومی هستند
    نام کتاب جهت استفاده برای هنر جویان: تعمیرات موبایل مهندس مهدی کاردان انتشارات افرنگ قیمت حدود 16 هزار تومان
    سر فصل درس که تدریس می شود.
    1- مبانی برق 2- مبانی الکترونیک 3 - مبانی مخابرات 4 تعمیرات عمومی مثل اموزش نقشه خوانی و مقدماتی تعمیرات 5-مبانی سخت افزار 6- نرم افزار (( آموزش نصب وای فای و جی پی اس و غیره))
    گوشی تلفن همراه از 2 قسمت تشکیل شده است.
    1-سخت افزار 2-نرم افزار
    سخت افزار مثل: برد اصلی گوشی- LCD - میکروفون MIC -تاچ TOCH - بلندگو BUZZER -
    انواع سیستم عامل های موبایل مثل :
    1-جاوا 2- سیمبیان 3- اندروید 4- ویندوز موبایل 5- بادا 6 - آی او اس I-OS
    مفهوم ولتاژ و جریان چیست؟
    ولتاژ 2 نوع داریم.
    ولتاژ برق شهر و یا همان متناوب AC
    ولتاژ باتری مثل باتری ماشین و یا باتری معمولی برق مستقیم یا همان DC
    به عنوان مثال شما ولتاژ را یک منبع آب در نظر بگیرید و جریان و یا همان آمپر را فاصله آن منبع آب با زمین در نظر بگیرید.
    مثلا: ما یک منبع آب داریم در طبقه دو یک ساختمان و منبع آب دیگری داریم در طبقه 9 ساختمان طبیعی است که آن منبع آبی که در طبقه 9 است آب را با فشار بیشتری می تواند از خود به پایین روان کند.
    شدت جریان را با نماد I نمایش می دهند و واحد آن آمپر A است.
    ولتاژ را با V نمایش می دهند و واحد آن ولت V است.
    هر چقدر ولتاژ بیشتر شود در نتیجه جریان هم بیشتر می شود.
    فرکانس چیست؟ مثلا برق شهر فرکانس آن 50 مگا هرتز MHZ است یعنی در هر ثانیه 50بار سیکل دارد به عبارتی دیگر در هر ثانیه 50 بار جای قطب مثبت با قطب منفی با یکدیگر عوض می شود.
    ولتاژ یک باتری موبایل عموما 3/7 ولت است.
    جهت حرکت الکترون ها در مدار باتری موبایل و تبلت و لب تاپ از سمت مثبت به سمت منفی است
    (( مقدماتی شناخت قطعات الکترونیکی مختلف ))
    در مدارات انواع لب تاپ و موبایل و تبلت و کامپیوتر های رومیزی
    قطعات الکترونیک شامل سه دسته می شوند.
    1-DIP
    2-SMD
    3- BGA یا BGY
    DIP= قطعات الکترونیکی هستند که از لحاظ اندازه بزرگتر از اس ام دی هستند و دارای پایه های بلند هستند پایه آن ها در برد فرو می رود و سپس لحیم می شوند.
    مانند انواع مقاومت ها و خازن ها و ترانزیستور ها و فت ها و دیود های زنر و معمولی و غیره که در تلویزیون های قدیمی و رادیو استفاده می شد
    در شکل زیر یک نوع مقاومت DIP را مشاهده می کنید.

شکل زیر یک نوع خازن نوع DIP

SMD= در اصل با پیشرفت تکنولوژی وبرای این که قطعات نوع DIP جای زیادی را در مدار به خاطر بزرگ بودن اشغال می کردند قطعات به صورت کوچک تر ساخته شدند و ب آن SMD گفتند. شامل انواع خازن و فیوز و دیود و ترانزیستور و مقاومت و چیپ غیره هستند.
    نمونه ای از شکل قطعات ریز اس ام دی در مدار که در کنار یک چیپ اس ام دی هستند

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید یک چیپ اس ام دی یا همان یک آی سی SMD را مشاهده می کنید.
    BGA یا BGY چیست؟
    با پیشرفت تکنولوژی باز هم قطعات ریز تر شدند و قطعات اس ام دی هم برای استفاده در مدار بزرگ بودندزیرا تراکم و تعداد قطعات در مدار بیشتر می شد به همین خاطر قطعات BGA ساخته شدند در این قطعات چندین هزار قطعه الکترونیکی در یک مدار ی به نام BGA در کنار هم قرار گرفتند.
    تفاوت چیپ و یا همان ای سی SMD با چیپ BGA یا BGY چیست؟
    در چیپ های اس ام دی پایه ها را می توانید مشاهده کنید و پایه های در کنار قطعه هستند ولی در چیپ BGA پایه ها را نمی شود مشاهده کرد زیرا پایه ها در زیر قطعه هستند.
    نمونه ای از چیپ BGA

در اصل سی پی یو هم یک نوع چیپ BGA می باشد. انواع دیگر مثل چیپ جنوبی مادربرد و یا چیپ شمالی مادربرد هم جزو این دسته می باشند.
    در مدارت موبایل هم می توان به چیپ های GPU در سری های گالکسی سامسونگ و چیپ های RF و CPU و غیره اشاره کرد.
    تفاوت BGA با BGY در چیست؟
    در اصل تفاوت خاصی ندارند هر دو پایه ها زیر قطعه هستند ولی تعداد پایه های BGA نسبت به BGY بیشتر است.
    در BGA پایه ها در تمام مناطق چیپ هستند و جایی نیست که پایه نباشد مثل CPU CORI7 INTEL
    در BGY پایه ها بیشتر در زیر قطعه هستند ولی در اطراف هستند و همه جا دیده نمی شوند مثل CPU SERIS PENTIUM INTEL
    در مطلب بعدی در مورد قطعات SMD بیشتر توضیح می دهیم

خواهش می کنم از دوستان کسی در این تاپیک مطلب نفرسته چون این تاپیک خیلی طولانی هست و نظم آن هم بهم می خوره

2. 61 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    amirhoseinshz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 0 در 0 پست

سلام دوستان.من یه کارت کپچر خریده بودم که با otg به گوشی هم وصل میشد و یه کابل otg دارای پورت تغذیه هم وصل کردم و کارت کپچر رو به گوشیم زدم و پیغام وصل شدن می اومد ولی تنظیمات نرم افزار درست نبود ولی نمی دونم یه دفعه چیشد که الان نه اون پیغام میاد و نه فلش یا موس یا چیزه دیگه ای وصل می کنم به گوشی نمیاره و فقط پیغام میده رابط یو اس بی وصل شد و چیز دیگه ای نمیاره.گوشی رو یکبار فلش زدم و بازم نشد و چندتا کابل دیگه هم امتحان کردم و ولتاژ و جریان otg هم چک کردم درست بود.
    کسی می تونه کمکم کنه؟

فرستاده شده از SM-N9005ِ من با Tapatalk

وضعیت
    آفلاین
    Mosanib DNA آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    محمدصالح
    سیستم عامل 
    Windows 10 x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Emsisoft
    مدل تلفن همراه 
    Samsung J5 2016
    تشکر شده 3,834 در 1,332 پست

سلام دوستان.من یه کارت کپچر خریده بودم که با otg به گوشی هم وصل میشد و یه کابل otg دارای پورت تغذیه هم وصل کردم و کارت کپچر رو به گوشیم زدم و پیغام وصل شدن می اومد ولی تنظیمات نرم افزار درست نبود ولی نمی دونم یه دفعه چیشد که الان نه اون پیغام میاد و نه فلش یا موس یا چیزه دیگه ای وصل می کنم به گوشی نمیاره و فقط پیغام میده رابط یو اس بی وصل شد و چیز دیگه ای نمیاره.گوشی رو یکبار فلش زدم و بازم نشد و چندتا کابل دیگه هم امتحان کردم و ولتاژ و جریان otg هم چک کردم درست بود.
    کسی می تونه کمکم کنه؟

با عرض سلام برای اینکه گوشی بتونه کارت های حافظه رو بشناسه نیاز به نرم افزار های فایل منیجر دارای این قابلیت مثل ES.Solid و مثل اینهاست.
    همچنین شما میتونید از نرم افزار
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    استفاده کنید در مورد تمام مواردی که گفتید شاید حل شد.

وضعیت
    آفلاین
    amirhoseinshz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 0 در 0 پست

نه قبلا با فایل منیجر خود سامسونگ میاورد ولی فکر نکنم ایراد نرم افزاری باشه چون وقتی موس هم وصل می کنم فقط چراغ موس روشن میشه و عمل نمی کنه ولی قبلا درست بود

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

کلمات کلیدی این موضوع