صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3910111213
نمایش نتایج: از 121 به 127 از 127

موضوع: آموزش یافتن و دانلود درایور های سخت افزاری سیستم

وضعیت
    آفلاین
    H_F_G آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 7 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 1,387 در 318 پست

پیش فرض آموزش یافتن و دانلود درایور های سخت افزاری سیستم

لینک عکس ها جایگزین شد/
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

سلام بر همه

خیلی وقتها برام پیش اومده که یه نفر کامپیوترش (مخصوصا لپتاپ) رو میاره پیشم و میگه: اینو به چند مغازه‌ی مختلف بردم و طرف هر چقدر سی دی هاشو زیر و رو کرد نتونست درایورش رو پیدا کنه.

اما وقتی من تو کم تر از چند دقیقه درایورش رو بهش می‌دم تعجب میکنه که چطور این کارو انجام دادم.

من هم میخوام این روش رو به شما یاد بدم شاید به دردتون بخوره.
    هر چند روش‌های پیدا کردن درایور یکی دو تا نیست، اما خوبی این روش اینه که شما فقط به اینترنت نیاز دارید و و بس و دیگه به هیچ نرم افزار کمکی احتیاج ندارید.
    حال اگر می‌خواید درایور مورد نظرتون رو پیدا کنید ادامه‌ی این مطلب رو بخونید.
    همچنین اگر از این لپتاپ‌های جدید که سی دی درایور ندارند خریدید، و مشکل درایور دارید، حتما این مطلب رو بخونید.

================================================== ================
    اول از همه به Device Manager برید و روی دستگاهی که می‌خواهید درایورش رو پیدا کنید (معمولا کنارشون علامت تعجب دارند) کلیک راست کنید. و گزینه‌ی Properties رو بزنید.

حال در پنجره‌ی جدید به تب Details برید و از منوی آبشاری گزینه‌ی Hardware Ids رو انتخاب کنید

و از موارد نشون داده شده در لیست زیرش بالاترین گزینه رو انتخاب کنید و کلیدهای ترکیبی Ctrl+C رو بزنید تا اون آی دی در حافظه‌ی موقت کپی بشه. (تصویر زیر)

این مرحله تمام.
    حالا به
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    برید. لازم به ذکره که این سایت یکی از بزرگترین انبارهای درایور روی نت هست.
    حال در نوار Search بالای صفحه کلیک کنید و کلیدهای ترکیبی Ctrl+V رو بزنید تا اون آی دی در نوار Paste بشه. (تصویر زیر)
    حال کلید Search رو بزنید.

نکته: وقتی کلید Search رو می‌زنید ممکنه به ظاهر در صفحه اتفاقی نیفته. اما اگر شما دقت کنید در سمت راست صفحه دو تا اسکرول بار خواهید دید (تصویر زیر)

حالا مثل تصویر بالا اسکرول بار سمت چپی رو به سمت پایین بکشید تا نتایج جستجو رو ببینید. (شکل زیر)

همون طور که در تصویر می‌بینید چند نتیجه برای درایور کارت گرافیک من پیدا شده، که شما باید به قسمت ورژن درایورها دقت کنید، در کل اگه چیزی از این ها متوجه نمی‌شید. معمولا بالاترین گزینه بهترین انتخاب است.
    نکته: ممکنه ویندوز شما سون یا ویستا باشه ولی درایوری که براش پیدا میشه جلوش نوشته باشه Xp ، این هیچ اشکالی نداره شما باید همون رو دانلود کنید.
    حالا Download رو بزنید تا به صفحه‌ی جدید برید.
    دقت کنید که در صفحه‌ی جدید هم شما دو تا اسکرول بار دارید که باید مثل قبل رفتار کنید.
    در صفحه‌ی جدید روی لینک داده شده کلیک کنید تا دانلود درایور شروع بشه. (تصویر زیر)

================================================== ==============
    اما طریقه‌ی نصب:
    بعد از دانلود، فایل رو از فشردگی خارج کنید. اگر داخل فایل‌های دانلود شده فایل اجرایی (exe.) بود اون رو اجرا کنید وگرنه به طریقه‌ی زیر عمل کنید.

در Device Manager روی دستگاه مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه‌ی ...Update رو بزنید،

در پنجره‌ی جدید گزینه‌ی Install from specific location رو انتخاب کنید یا همون گزینه‌ای که آخرش Advanced داره رو انتخاب کنید

و در پنجره‌ی جدید مسیر فایل دانلود شده رو انتخاب کنید و Next رو یزنید تا درایور دستگاه شما نصب بشه.

اما چند نکته:
    1- هرچند با این همه که من از این روش استفاده کردم یک مورد هم نشده که سیستم قاطی کنه و دیگه بالا نیاد اما شما قبل از نصب درایور حتما یک Restore Point درست کنید، چون این دنیا حساب کتاب نداره یه وقت دیدید سسیتمتون بالا نیومد.
    2- اگه دیدید بعد از نصب درایور علامت تعجب کنارش از بین نمیره، این بخاطر اینه که شما قبلا یک درایور غیر سازگار رو، روی سیستمون نصب کردید. مثال: یک دل 5110 رو آوردن پیشم که کارت گرافیکش رو نصب کنم بعد از دانلود درایور و نصبش علامت تعجب از بین نرفت چون خودشون قبلا چند درایور کارت گرافیک رو نصب کرده بودن تا شاید یکی به سیستم بخوره. در این حالت تنها راه، نصب دوباره ویندوز هست و یا هم اگر حرفه‌ای هستید می‌تونید از این نرم افزارهایی استفاده کنید که درایورها رو پاک می‌کنند، ولی من توصیه نمی‌کنم، همون بهتره که ویندوزتون رو عوض کنید.
    3- یکی از مزایای این روش حجم کم درایورهاست، چون فقط فایل‌های ضروری رو دارند، مثلا همون طور که در تصویر می‌بینید حجم درایور کارت گرافیک من 42 مگ شده در حالی اگر می‌خواستم از سایت خود شرکت دانلود کنم باید صدوخورده مگ دانلود می‌کردم.
    4- این روش واقعا به درد مغازه دارها می‌خوره، امتحان کنید تا ببینید.

اگر سوال یا مشکلی داشتید در همین تاپیک مطرح کنید.
    ویرایش توسط MiladIT : 2013-10-30 در ساعت 15:37 دلیل: اصلاح لینک عکس ها

The only LIMITATION is IMAGINATION

این شگفت‌انگیزترین توصیه را به خاطر بسپار هر چند که همیشه به آن عمل کردن سخت‌ترین کار است.
    به خاطر داشته باش که مهم نیست مشکلت چیست، کجاست و برای چه کسی پیش آمده. کسی که در این میان می‌تواند مشکل را حل کند فقط و فقط تو هستی. و تنها کاری که باید بکنی این است که "خودت را وادار کنی که به جای تمرکز روی مشکل روی اتفاق خوش‌آیندی که آرزو داری به جای آن ظاهر شود، تمرکز کنی.
    "
    "Charles F. Haanel"

I will be Offline Forever

2. 153 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    KnightM آواتار ها
    کاربر فعال
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 1,513 در 542 پست

سلام
    درایور intel uhd 620 برای ویندوز 7 یا 8.1 پیدا میشه؟
    ببینین این درایور بدردتون می خوره:
    کد:
    http://s9.picofile.com/file/8333816168/win64_154521_4821.exe.html
    پردازنده های Kabylake یا همون نسل هفتم اینتل فقط از ویندوز 10 پشتیبانی می کنن به همین دلیل اینتل، فقط برای ویندوز 10 درایور ارائه کرده
    فک کنم این درایور مال کارت گرافیک باشه.

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 5,743 در 1,689 پست

ببینین این درایور بدردتون می خوره:
    کد:
    http://s9.picofile.com/file/8333816168/win64_154521_4821.exe.html
    فک کنم این درایور مال کارت گرافیک باشه.
    نه مال کارت گرافیک نیست برای پردازنده گرافیکی اینتل یا همون گرافیک مجتمع هستش.

لطفا لینک درایور رو از سایت اینتل قرار بده ببین دقیقا کدومه

وضعیت
    آفلاین
    KnightM آواتار ها
    کاربر فعال
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky

نه مال کارت گرافیک نیست برای پردازنده گرافیکی اینتل یا همون گرافیک مجتمع هستش.

لطفا لینک درایور رو از سایت اینتل قرار بده ببین دقیقا کدومه
    من این رو از یوتیوب پیدا کردم که نحوه نصبش رو روی ویندوز 8.1 و8 و7 گزاشته بود و این لینکو داده بود به من خودتون یه نگا بندازین:
    کد:
    https://downloadcenter.intel.com/download/27227/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-45-?product=97503
    ببخشید اگه اشتباه درایور دادم

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 5,743 در 1,689 پست

من این رو از یوتیوب پیدا کردم که نحوه نصبش رو روی ویندوز 8.1 و8 و7 گزاشته بود و این لینکو داده بود به من خودتون یه نگا بندازین:
    کد:
    https://downloadcenter.intel.com/download/27227/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-45-?product=97503
    ببخشید اگه اشتباه درایور دادم
    ببین اون لینکی که به شما داده برای Sky Lake یا نسل ششم اینتله که از ویندوز 7، 8.1 و 10 پشتیبانی می کنه

فکر کنم برداشت اشتباه کردی که گفتی ببخشید. چون من فقط از ویندوز 7 خوشم میاد و نمی تونم با ویندوز 10 کار کنم برای همین وقتی گفتی درایورش برای ویندوز 7 هستش واقعا خوشحال شدم و می خواستم ببینم که واقعا از ویندوز 7 پشتیبانی می کنه.

ضمن اینکه من کسی نیستم که شما از من عذرخواهی کنی. شما مثل برادرم می مونی

7. کاربر زیر از پست مفید Tesoke سپاس کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    KnightM آواتار ها
    کاربر فعال
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky

ببین اون لینکی که به شما داده برای Sky Lake یا نسل ششم اینتله که از ویندوز 7، 8.1 و 10 پشتیبانی می کنه

فکر کنم برداشت اشتباه کردی که گفتی ببخشید. چون من فقط از ویندوز 7 خوشم میاد و نمی تونم با ویندوز 10 کار کنم برای همین وقتی گفتی درایورش برای ویندوز 7 هستش واقعا خوشحال شدم و می خواستم ببینم که واقعا از ویندوز 7 پشتیبانی می کنه.

ضمن اینکه من کسی نیستم که شما از من عذرخواهی کنی. شما مثل برادرم می مونی
    خیلی ممنون نظر لطف شماست.

وضعیت
    آفلاین
    jackson60 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 34 در 3 پست

پردازنده های Kabylake یا همون نسل هفتم اینتل فقط از ویندوز 10 پشتیبانی می کنن به همین دلیل اینتل، فقط برای ویندوز 10 درایور ارائه کرده
    اره میدونم .فک کردم راه دیگه ای هم هست چون تو یوتیوب دیدم ک رو وین 7 هم نصب کرد با یکم تغیر تو فایلای درایور.

10. کاربر زیر از پست مفید jackson60 سپاس کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    kambizman آواتار ها
    عضو انجمن
    تشکر شده 0 در 0 پست

سلام . آقا خواهشن جان عزیزتون کمک کنید دیگه خسته شدم از بس گشتم . لپ تاب من قدیمیه و درایور cpu لپ تاب مال سال 2006 هست و هرچی میگردم درایور جدید رو پیدا نمیکنم و من تمام این کار هایی که توضیح دادین رو انجام دادم ولی تو سایت زد 0 result و حتی خود پک driver pack solution رو که 11 گیگ بود دانلود کردم ولی باز درایور سی پی یو رو نداشت و هرچی هم تو گوگل سرچ کردم تو هیچ سایت ایرانی و خارجی نتونستم پیدا کنم .
    مشخصات cpu هم اینه
    intel core 2 due t8300
    و hardware ids هم هست ( ACPI\GenuineIntel_-_Intel64_Family_6_Model_23
    واقعا ممنون میشم و خیلی لطف بزرگی میکنید اگه بتونید درایور این قطعه رو پیدا کنید . با تشکر

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3910111213

کلمات کلیدی این موضوع