صفحه 77 از 77 نخستنخست ... 27677374757677
نمایش نتایج: از 761 به 765 از 765

موضوع: مباحث مربوط به نویز خط ، مودم ADSL ، امنیت وایرلس و راهکارهای تقویت آن

وضعیت
    آفلاین
    MoRe آواتار ها
    مدیر ارشد بازنشسته
    سیستم عامل 
    Windows 8 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 10,775 در 1,572 پست

پیش فرض مباحث مربوط به نویز خط ، مودم ADSL ، امنیت وایرلس و راهکارهای تقویت آن

سلام

امروز تصمیم گرفتم تا مباحثی رو مربوط به نویز خط اینترنت و راه کارهای مربوط به اون ارائه کنم

منبع بعضی از قسمت های این تاپک از فروم mypersianforum و کاربر HAioOlA هستش حالا نمیدونم ایشون نوشته یا کپی کردن

اولین کاری که لازم است شما انجام دهید ورود به پنل کنترل مودمتون هستش

برای اینکار 192.168.1.1 رو بزنید

از شما یوزرنیم و پسوورد درخواست میشود که هردوی آنها admin هستش اگر پسوورد رو تغییر نداده باشید اگر هم تغییر دادید که پسوورد خودتون رو وارد کنید

بدست آوردن سرعت واقعی اینترنت خط شما

1. بدست آوردن سرعت واقعی

وقتی وارد پنل شدید در بخشی که اسم های Summary یا Device info , ....( بستگی به نوع مودم ) دو گزینه به اسم های

Line Rate Upstream و Line Rate Downstream را خواهید بافت که به ترتیب نشان دهنده سرعت آپلود و دانلود شما بر حسب کیلو بیت بر ثانیه هستش که شما با تقسیم آن بر هشت میتونید سرعت خودتون رو پیدا کنید

مثال 1 مودم TP-LINK

مثال 2 مودم D-Link خودم

تشخیص وجود و یا عدم وجود نویز روی خط ، علل ایجاد و راه های برطرف کردن آن

2.مشاهده نویز خط :

این بخش در همون قسمت Summary در بخش ADSL و در بخش Statistics قسمت xDSL یافت میشه (باز هم بستگی به مودمتون داره باید خودتون پیداش کنید)

مثال 1.مودم TP-LINK

مثال 2 مودم D-Link خودم

(توضیح : مودم من بر اساس 0.1 اعلام کرده نه 1 پس شما باید نتایج اون رو تقسیم بر 10 کنید)

خب بعد از پیدا کردن این بخش ما با سه گزینه اون کار داریم

1.SNR Margin :

نسبت قدرت سیگنال ارتباطی خط شما، به نویز موجود روی خط هست که با یکای دسیبل مقداردهی میشه
    بدیهی هست که هرچقدر ، مقدار این نسبت بیشتر باشه، وضعیت خط ارتباطی شمابهتر هست
    طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر SNR اینطور طبقه بندی میشن

6dB و کمتر = بسیار بد همراه با مشکلات جدی
    7dB-10dB = بد اما میشه از سرویس ADSL استفاده کرد
    11dB-20dB = خوب
    20dB-28dB = عالی
    29dB و بیشتر = بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت ... حالشو ببر !

2.Attenuation :

معیار بعدی هست که میزان تخریب سیگنال ورودی به مودم شما هست در مقایسه با میزان تخریب سیگنال ارسالی
    از مرکز سرویس دهنده ی ADSL. به عبارت دیگه، اختلاف توان ارسالی و دریافتی بر حسب db هست که در اصطلاح بهش نویز میگیم.
    مقدار Line Attenuation هر چقدر کمتر باشه ، نویز خط شما کمتر هست و به این معنی هست که کیفیت دریافت دیتا بر روی خط شما بیشتر هست.

طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر نویز اینطور طبقه بندی میشن
    20dB و کمتر بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت هست
    20dB-30dB عالی
    30dB-40dB خیلی خوب
    40dB-50dB خوب
    50dB-60dB خط ضعیف
    60dB بسیار بد و دارای مشکل حاد

3.Output Power :

میزان نیروی انتقال Dataکه بین مودم شما و مرکز انتقال داده، ترانسفر میشه و بر حسب دسیبل هست.
    نسبت مقادیر این مشخصه معمولا باید اینطور باشه که مقدار Downstream، دو برابر مقدار Upstream باشه که نسبت نرمال محسوب میشه.

خب حالا که نویز رو پیدا کردیم باید به حل اون بپردازیم

در رابطه با تأثیر نویز روی خطوط ADSL :

در سرویس ADSL نویز به دو صورت وجود دارد:

- نویز به صورت شنیداری بر روی بوق خط تلفن.
    - نویز برروی خط ADSL که موجب افت کیفیت سرویس می‌شود.

برای برطرف شدن نویز به صورت شنیداری برروی خط تلفن راهکاری ساده وجود دارد

و آن استفاده از اسپلیتر (جدا کننده voice از data) است.

نصب این ابزار بسیار ساده است و با استفاده از آن می‌توان، نویز موجود بر روی خط را بر طرف کرد .

درباره‌ی مورد دوم باید به این نکته اشاره کرد که سیستم‌ها و دستگاه‌هایی وجود دارند که برروی سرویس اینترنت اختلالاتی ایجاد می‌کنند

و از کیفیت سرعت اینترنت می‌کاهند.

برخی از عوامل ایجاد نویز عبارت‌اند از:

- کلیه دستگاه‌های برقی
    - وجود تلفن بی‌سیم، کالر آی دی و فکس بر روی خط رانژه
    - سیم‌کشی نامناسب و کنار هم قرار گرفتن سیم تلفن با سیم‌های برق
    - نزدیکی موبایل به مودم

توجه :

خط رانژه خط تلفنی است که می‌تواند voice و data را هم‌زمان با هم روی یک خط منتقل کند.
    بنابراین قابلیت ارایه‌ی سرویس ADSL را داراست.

امنیت مقدماتی ولی مهم مودم

خب حالا میریم سراغ بخش دوم آموزش یعنی امنیت اولیه مودم:

طبق عکس تنظیمات رو انجام بدید:

امنیت مقدماتی و پیشرفته وایرلس

بخش سوم امنیت وایرلس :

قسمت اول :

گذاشتن پسوورد روی وایرلس و مشخص کردن سکیوریتی تایپ

(مقدماتی ترین بخش امنیت وایرلس)

شرح در عکس :

قسمت دوم:

محدود کردن دسترسی توسط مک آدرس :

اول یافتن مک آدرس :

طبق عکس ها عمل کنید

حالا که مک آدرس رو دیدین فهمیدین که از 12 حرف و رقم تشکیل شده که بینشون "-" هستش

حالا به بخش مک فیلترینگ مودم وایرلس میریم

طبق عکس عمل کنید:

تقویت امواج وایرلس

حالا میریم سراغ بخش آخر یعنی تقویت امواج وایرلس

که منبعش : rozanehonline هستش

در حال حاضر استفاده از مودم های wifi به علت قابلیت های زیاد و قیمت مناسبی که دارد بسیار رایج شده است اما با تمام خصوصیات مثبتی که دارد شاید بزرگترین ایراد که بتوان به آن گرفت و کاربران از آن گله مند هستند قدرت سیگنال این نوع مودم ها می باشد.

این مودم ها به طور ایده آل در فضای باز تا شعاع 20 تا 25 متر یا حتی بیشتر را جواب گو هستند ولی تمام استفاده کننده کنندگان از این نوع مودم ها آن را داخل ساختمان استفاده می کنند که در این بین موانعی وجود دارد و اگر حتی در شعاع تحت پوشش مودم هم باشید وجود تنها 2 یا 3 دیوار در این میان قدت سیگنالی که شما در دستگاه مورد نظر دریافت می کنید را پایین خواهد آورد .

اما ما به شما آموزش می دهیم که چطور با یک قوطی نوشابه ساده قدرت سیگنال را در جهت مورد نظر خودتان افزایش دهید و از هدر رفتن سیگنال در تمامی شعاع ها جلوگیری کنید .

1 – یک قوطی نوشابه را بردارید داخل آن را کاملا با آب تمیز کنید و خشک کنید

2 – درب آن را جدا کرده و با یک تیغ کاتر انتهای آن را مطابق عکس ببرید

3 – اما قسمت سر آن را به صورت نیمه ببرید تا از انتهای آن جدا نشود ( مسئولیت استفاده صحیح از تیغ بر عهده شما است )

4 – سپس آلومنیم بدنه را از وسط ببرید تا کاملا به صورت یک آلومنیم صاف در بیاید در قسمت ابتدایی قوطی به آن متصل باشد

5 – مطابق شکل آن را بر روی آنتن wifi قرار دهید.

انجام این کار باعث می شود که امواج شما در شعاعی که مد نظر شما نیست به هدر نرود و به جای آن امواج به سمت دلخواه شما هدایت شود و باعث می شود خط سیگنال دریافتی در دستگاه شما تا 2 خط افزایش یابد

در پایان برای قویتر شدن کارت وایرلس روی پی سی هم می توان به شکل زیر با استفاده از کاغذ آلومینیومی ، قدرت آنرا افزایش داد:

2. 252 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

.:LOOPER:.,30na2007,7khat,7lunaz,abbas1355,abdozak,ACDC,adele,admiral421,Agent 47,ahmad45546,Akbar291,ali 000,Ali EnEkas,ali.looper,alikocholo,AliNiceBoy,Alir3za-KAQAZ,alirezaakbaribaseri,alis424,alitaktop,ali_n1,ali_sha,Amir-H,AMiR.oo,amirdiba,Android King,Animate,anzalichi,April,AR@SH,araku,Aria_1996,arman genesis,arman0,arstan,ARYO-2016,aseman0111,asgarbs,ashkan_20,AsTYaG.orginal,ŁųŇäŤįĆ,ƁƦίllίąƝƬ,Ƈɑρɨȶɑlį$Ƭ,Ɲɨϻα ƵαƥαƬѦ,B3MH,babakusa,badbakht,berkut,blacksite,bozorgtar,Captain Black,Chaternet,cheshmeh,CYBER EH,D E E P B L U E,d.a,Daredevil,Dark Lord,dark_boy99,deh-ab,digital2016,djwolf,dotsis,dragon,E M A D,ebi273,eebisat,eh092,Empratoor,epaaeiz,EshgheFifa,esi70,esigis,exlord,farshad0930,Farzad1991,fg54,Free Ben,G-H-O-S-T,gahan3020,GHADERI121,ghaseem,ghiyrqa,golden1988,Grand2Beat,H a m i D,H e K t o R,H I S E N B E R G,habibb4,HaD!e6z,hamed 63,hamed282,hamedjoon,hamedta33,Hamidreza2010,HAMIDy,hasan7and,Hasannejad,hblue,Hesam Odin,hirastikanah,hossien89,iman.hassani,imannikzad,iranian.m,jalal68,joojoo4_53,just rafa,kabo73,KAC.MM,kalantarahur,keyvanme,khakpour,kiarasharya,kourosh4u,krenjal,KuRdIsTaNp30,LABORATORY,libra_66,Lifer,lisaeid,Lonely boy,Lupin,lx0ve,M α H D i,M-ℤoghi,M-Cyber_Ghost,m.s.t98,m0ha2mad.aj,Mahd! Bland,mahdiaz75,mAhDi_DJ,Mahya62,majidess,mamadjohny,Mamdas,mammadnip,manuchehr-n,MARS.KIAN,MASOUD,masoud dada,masoudabkeh,mas_5300,max123,maxmaya,mehdi.kheiri021,mehdi.p94,Mehdi98,mehdiakbari,mehdiunik,mehrdadxxx,milad1985,miladgorginfar,MiladIT,mir93,MK1995,mkh008,mmjahann,moahear,mohadese.sh,mohamadbbc,Mohammad Reza 1996,mohandesbehrang,MohoMo,mohsen.m19,mohsen66,mohsen99,mohsen_DV7,mojtaba73,MortezaAghae,Mos,most222,Mr.Designer,mr_mafia,Msd_1374,mz_amir,N!MA,n72man,nasnas,nasser-1,NorthPole,omid_artis,Only For You,OURYA,سردار حنیف فاتح,علیرضا کریمی,paez,pars1992,pejman.gh,Persian-Boy,Peymi,Pimpa,Pishtaz,Polestar,poya_lk,practiced,Pussycat,ragfeler,Rainbow,Ram!n,Randy SoftDroid,RAPTOR,razagh,RECTOR,reza0051,reza1347,reza912,reza92,Reza@,rezajanali,rjhmk,roopan,rtmreza,S.QASEMI,sajad3333,salisali,samanshahed,SAMAViYAN,SarbazeVatan,sat2020,sea_boy007,SeZaR-Man,siamak55861,sina.azimi,Sina131,Sina_d900,Soberia,sokotman,SunMordad,tanhaso50,telepati95,TiTAN_Ali,torabireza15,TRACKER,TUROK,ufa,فرهادام,نادری زاده,نورفاطم,پشتیبان2,یـاری,Van2r,VITAM,YasserDivaR,yek_dost,zbk_2011,zolfaqar,zoro20044,_abc_,_N_G_H_

وضعیت
    آفلاین
    temp2018 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    Service Pack 1 Build 7601
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!
    تشکر شده 154 در 80 پست

درود

بیشتر سعی کنید ، از اسپلتر سالم استفاده کنید

سر خط -- اسپلیتر ---< مودم + تلفن

بنده همین 1 ماه پیش مشکل داشتم فکر از مخی بیرات هستش ، ولی یکی از دوسنام گفت اسپلتر جدید بگیر تست کن ، بنده تست کردم جواب داد

بیشتر سعی فقط از یک جا سر خط بگیر و از مودم استفاده کنی ، از دستگاه کارت خوان و فاکس این جدا خوداری کنید
    ممنونم میثم جان. راستش من به همین دلیل گفتم مطمینم داخلی نیست. سیم کشی من تازه عوض شده و رو کاره. مودم تازه عوض شده. اسپلیتر D-Link دارم و مطمینم سالمه. در نتیجه تقریبا 100% می دونم داخلی نیست. بیشتر گفتم بپرسم اگر دوستان از روال کار و قرارگیری تجهیزات ISP اطلاعی دارن بگن می تونه این خش خش به اون تجهیزات برگرده یا نه؟ ممنون.

4. کاربر زیر از پست مفید temp2018 سپاس کرده است .

وضعیت
    آنلاین
    P a n i s a آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    Samsung j5 Pro
    تشکر شده 6,752 در 2,643 پست

ممنونم میثم جان. راستش من به همین دلیل گفتم مطمینم داخلی نیست. سیم کشی من تازه عوض شده و رو کاره. مودم تازه عوض شده. اسپلیتر D-Link دارم و مطمینم سالمه. در نتیجه تقریبا 100% می دونم داخلی نیست. بیشتر گفتم بپرسم اگر دوستان از روال کار و قرارگیری تجهیزات ISP اطلاعی دارن بگن می تونه این خش خش به اون تجهیزات برگرده یا نه؟ ممنون.
    درود خش خش ربطی به isp اینا ندارد
    این نویز دارد سر سیم تلفن تو باران نباشه جای بسته باشه و نگاه کنید سر سیم را ببینید سولفاته زده یا خیر اگر زده 2 سانت سیم سر دروازه را ببرید تلفن را مجدد سیم نو طلائی در میاد بهم وصل کنید امتحان کنید .
    اسپلیترم اگر قدیمی هست بکنید بدونه اسپلیتر امتحان کنید .
    اگر نشد سیم تلفن هم جدیده این مورد به مخابرات مربوطهمیشه باس برید بیان پست کوچه را ازونجا برسی کنند
    اما ابتدا شما سردروازه را کاری که گفتم را انجام بدید مطمئن بشید سر سیم ها طلائی هست و همچنین اسپلیتر موفق باشید .

6. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SadeghRjc آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    نام اصلی
    Sadegh
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.55
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Nova 3e
    تشکر شده 34 در 13 پست

سلام و عرض خسته نباشید

من یک مشکل خیلی بزرگ با این مودم وای فای خودم دارم که واقعا دیوانم کرده ممنون میشم کمکم کنید شرکت سرویس دهنده که جواب درستی نمیده

من وقتی میخوام با لپ تاپ به وای فای وصل بشم رمز وای فای رو میزنم میزنه کانکتینگ ولی بعد از 5 ثانیه صفحه لیست وای فای ها بسته میشه و مجدد باز میشه و دیگه اسم مودمم تو این نیست حالا به هزار سختی مودم رو خاموش و روشن میکنم لپ تاپ رو ریستارت میکنم بعد از تو network option وای فای رو disable میکنم بعد دوباره فعالش میکنم درست میشه و کانکت میشه دقیقا یک نیم ساعتی طول میکشه حالا میخواستم ببینم مشکل کجاست با توجه به اینکه وقتی با هر موبایلی به وای فای خودم وصل میشم هیچ مشکلی ندارم و اینکه با لپ تاپ هم به هر وای فایی وصل بشم هیچ مشکلی ندارم اینجا یک مشکلی مودم داره که فقط برای ویندوز هست (لپ تاپ هم وقتی با لن وصل میکنم هیچ مشکلی ندارم با مودم) !!!

مدل مودم وای فای : DEL1201-T10A
    مدل لپ تاپ : ASUS K556UQ

وضعیت
    آفلاین
    M9476 آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,649 در 660 پست

من یک مشکل خیلی بزرگ با این مودم وای فای خودم دارم که واقعا دیوانم کرده ممنون میشم کمکم کنید شرکت سرویس دهنده که جواب درستی نمیده
    درود ، به نظر میاد مشکل شما به خاطر درایور های wlan باشه که برای شبکه بی سیم هست. درایور رو اپدیت بکنید بعدا تست کنید ببینید مشکل همچنان هست یا برطرف شده.

9. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    مـEـYـSـAـم آواتار ها
    مدیر بخش
    نام اصلی
    MـیـثـM
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.55
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    ⑧Galaxy J6
    تشکر شده 15,490 در 3,151 پست

سلام و عرض خسته نباشید
    درود

همچنین از حرف میثم عزیز درایور وایرلس تون آپدیت کنید ، فریمور مودتون هم آپدیت کنید بد نیست
    Alan Walker - Faded

(Luar - Gjithmone (Gon Haziri ft. Electron Remix

برای فعالسازی قانونی ، تمام محصولات مایکروسافت

با اسکایپ بنده در ارتباط باشید ( برای چت با بنده و دریافت کد تاییده ، قبلش ID اسکایپ تون رو واسم پ.خ کنید )

11. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 77 از 77 نخستنخست ... 27677374757677

کلمات کلیدی این موضوع