صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31

موضوع: تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

وضعیت
    آفلاین
    Arash74 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 7 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 822 در 228 پست

Question تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

ویندوز اورجینال چیست ؟ آیا واقعا به آن نیاز داریم ؟

امروزه استفاده از سیستم عامل ویندوز بسیار گسترش پیدا کرده است. این سیستم عامل محبوب توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است، و با قیمتی در حدود 250-300 دلار ویندوز های خود را به فروش میرساند.

در این مطلب توضیح میدهیم که ویندوز اورجینال چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

حتما شما هم اصطلاح ویندوز اورجینال را شنیده اید. اما آیا تفاوت ویندوز اورجینال و ویندوز غیر اوجینال (یا کپی) را میدانید؟

حقیقت این است که از نظر امکانات و کارایی، این دو هیچ فرقی با هم ندارند. و تنها برتری ویندوز اورجینال این است که دارای لایسنس (مجوز) قانونی است. یعنی برای خرید سریال آن پول پرداخت شده و سپس این سریال در سایت مایکروسافت ثبت شده است.

اگر شما در یک کشور تحت قوانین کپی رایت زندگی کنید، بر طبق قوانین جهانی مجبورید تا برای تمام نرم افزارهای خود لایسنس قانونی خریداری کنید. این شامل ویندوز نیز به عنوان یک نرم افزار سیستم عامل میشود. در غیر این صورت با برخورد قانونی و قضایی مواجه خواهید شد.

اما کاربران داخل کشور، نیازی به خرید لایسنس قانونی ندارند. چون کشور ما در حال حاضر تحت قوانین کپی رایت جهانی نیست.

مجوز قانونی ویندوز به شما اجازه آپدیت ویندوز را میدهد. و همچنین هیچ محدودیتی ندارد. که برای رفع این مشکل (مثل تمام نرم افزارهای پولی دیگر) باید از سریال کپی، و یا فعال ساز ویندوز استفاده کنید.

برخی از کاربران وقتی لپتاپ خریداری میکنند، یک ویندوز اورجینال (یا همان ویندوز دارای سریال قانونی) بر روی آن نصب شده است. بسیار مشاهده شده است که این کاربران سعی میکنند هرطور شده ویندوز خود را حفظ کنند و در مقابل نصب مجدد ویندوز مقاومت میکنند. با این استدلال که (ویندوز ما اورجینال است)! در حالی که از نظر کارایی و امکانات هیچ تفاوتی بین ویندوز اورجینال و کپی نیست.

اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، باید بدانید که با نصب یک نسخه سالم از ویندوز و سپس استفاده از یک فعال ساز، میتوانید از تمام امکانات ویندوز خود دقیقا مثل ویندوز اورجینال استفاده کنید.

اما اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و میخواهید از لپتاپ خود در مکان های عمومی استفاده کنید، بهتر است که ویندوزتان دارای مجوز قانونی باشد تا با مشکلی مواجه نشوید.

اکنون که شما از تمام نرم افزارها به صورت قفل شکسته استفاده میکنید، بنابر این نیازی نیست که در مورد اورجینال بودن ویندوز خود حساسیتی داشته باشید.

نکات مهم:

1. برای نصب ویندوز، حتما از یک نسخه سالم و دستکاری نشده استفاده کنید.

2. آپدیت کردن ویندوزهای کپی ممکن است (در موارد معدودی) منجر به بازگشت آن به حالت آزمایشی شود. که در این صورت با اجرای مجدد برنامه فعال ساز و در عرض چند ثانیه مشکل برطرف خواهد شد.

2. 35 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    hamed121 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    حامد
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 9,148 در 318 پست

دوست عزیز
    وقتی شکرت های نرم افزاری خارجی ایرانو تحریم می کنند و حتی وبسایتشونو رو کاربرای ایرانی می بندند انتظار داری بریم بخریم.
    شما فکر کن همون فروشگاهو درشو بروی ما بسته باشن. آیا شما امکان خرید داری. شما مجبوری شیشه اون مغازه رو بیارید پایین که بتونی یک محصول بخری که در این صورت ... ولش کن.
    آیا اگر دیگران اشتباه میکنند ما هم مجاز به اشتباه میشویم!!!؟؟

4. کاربر زیر از پست مفید hamed121 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Tohi2520 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 1,078 در 416 پست

دیگرا جوری اشتباه می کنند که دیگه تو چه اشتیاه کنی چه نکنی فرقی با هم نداره.

6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    NortoN_SeC آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    AlirezA
    سیستم عامل 
    Windows 10 x86
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Norton
    تشکر شده 2,135 در 441 پست

پیش فرض تفاوت ویندوز های کرکی با اورجینال

با سلام دوستان لطفا این فرم رو پر کنید تا من دقیق بفهمم تفاوتشون چیه
    خوبی های ویندوز کرکی:
    بدی های ویندوز کرکی:
    خوبی های ویندوز اورجینال:
    بدی های ویندوز اورجینال:
    تفاوت ویندوز کرکی با اورجینال:

8. کاربر زیر از پست مفید NortoN_SeC تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Microsoft Edge آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    Younes
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    تشکر شده 575 در 48 پست

خوبی های ویندوز کرکی: رایگان است!
    بدی های ویندوز کرکی: ناپایدار است و پس از چند ماه نیاز به تعویض دارد!
    خوبی های ویندوز اورجینال: اصل است و میتوان به تمامی امکانات ویندوز دسترسی داشت و مشکل ناپایدار بودن ندارد و نیاز به تعویض آن در هر چند ماه نیست.
    بدی های ویندوز اورجینال: بدی خاصی ندارد! تنها بدیش گرانی اش برای ما ایرانی هاست!
    تفاوت ویندوز کرکی با اورجینال: اورجینال، اورجینال است و کامل و پایدار و بدون مشکل. اما کرکی ناپایدار است و هر چند ماه یکبار باید تعویض شود چون پس از مدتی سرعتش کاهش یافته و با مشکل روبرو میشود!

این بود نظر من!
    ببخشید یکم شبیه انشا نوشتن شد!

10. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    pmrk74 آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    پویا رضایی
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 16 در 14 پست

سلام خدمت همه اساتید و دوستان گرامی

ببخشید من یه لپ تاپ Asus X450 LD دارم که مشخصاتش اینه:
    Ram 4GB
    Cpu Core I7
    Graphic 3 GB
    HDD 1 TB
    Drive C 205 GB

مشکلی که من دارم هر ویندوزی رو نصب میکنم اعم از 7،8،8.1،10 فقط نهایتا یک هفته خوب کار میکنه بعد از اون کند میشه و مشکلاتی براش پیش میاد بخصوص ویندوز 8.1 که مشکل اتصال به وای فای داره

فرقی هم نمیکنه چه اکتیو شده با اسکایپ باشه چ کرک جعلی

از برنامه های مثل Clean Master و Glary هم استفاده میکنم و هفته ای یکبار رجیستری و فایل های هرز رو پاک میکنم ولی نمیدونم بازم مشکل کجاست لطف کنید راهنمایی کنید

راستی تمام درایور ها آخرین ورژن هستن و از سایت رسمی دانلود کردم بایوس هم آخرین ورژنه

حالا باز میخوام ویندوزم رو که 8 هست عوض کنم و 8.1 Pro نصب کنم لطفا کمکم کنید

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    مدیر مباحث نرم افزاری
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 8,696 در 3,648 پست

سلام خدمت همه اساتید و دوستان گرامی

ببخشید من یه لپ تاپ Asus X450 LD دارم که مشخصاتش اینه:
    Ram 4GB
    Cpu Core I7
    Graphic 3 GB
    HDD 1 TB
    Drive C 205 GB

مشکلی که من دارم هر ویندوزی رو نصب میکنم اعم از 7،8،8.1،10 فقط نهایتا یک هفته خوب کار میکنه بعد از اون کند میشه و مشکلاتی براش پیش میاد بخصوص ویندوز 8.1 که مشکل اتصال به وای فای داره

فرقی هم نمیکنه چه اکتیو شده با اسکایپ باشه چ کرک جعلی

از برنامه های مثل Clean Master و Glary هم استفاده میکنم و هفته ای یکبار رجیستری و فایل های هرز رو پاک میکنم ولی نمیدونم بازم مشکل کجاست لطف کنید راهنمایی کنید

راستی تمام درایور ها آخرین ورژن هستن و از سایت رسمی دانلود کردم بایوس هم آخرین ورژنه

حالا باز میخوام ویندوزم رو که 8 هست عوض کنم و 8.1 Pro نصب کنم لطفا کمکم کنید
    سلام. من زیاد از لپ تاپ سرم نمیشه ولی فکر کنم این یه مشکل سخت افزاریه. البته برای مطمئن شدن یه ویندوز از همین سایت دان و سپس نصب کنید اگه درست شد که معلوم میشه ویندوز هایی که دارین مشکل دارن اگه نشد ، به نظر من احتمال زیاد مشکل سخت افزاریه و صد در صد به به یه متخصص نشون بدین.

13. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    pmrk74 آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    پویا رضایی
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 16 در 14 پست

سلام. من زیاد از لپ تاپ سرم نمیشه ولی فکر کنم این یه مشکل سخت افزاریه. البته برای مطمئن شدن یه ویندوز از همین سایت دان و سپس نصب کنید اگه درست شد که معلوم میشه ویندوز هایی که دارین مشکل دارن اگه نشد ، به نظر من احتمال زیاد مشکل سخت افزاریه و صد در صد به به یه متخصص نشون بدین.
    بببنید من ویندوز هامو همه از همین،سایت میگیرم و با فلش نصب میکنم ویندوزامم ۶۴ بیت هست.و چیز دیگه قبلا هم روی سیستم pc نصب میکردم بازم همین مشکلو داشتم متاسفانه حتی با ویندوز xp

Sent from my D6633 using Tapatalk

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    مدیر مباحث نرم افزاری
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 8,696 در 3,648 پست

بببنید من ویندوز هامو همه از همین،سایت میگیرم و با فلش نصب میکنم ویندوزامم ۶۴ بیت هست.و چیز دیگه قبلا هم روی سیستم pc نصب میکردم بازم همین مشکلو داشتم متاسفانه حتی با ویندوز xp

در ضمن از بابت ویروسی بودن یا نبودن سیستم هم مطمئن بشید ف و هم چنین یه بار هارد رو دیفرگ کنید و هم چنین با برنامه های تستر هارد رو تست کنید شاید هاردتون ایراد پیدا کرده.

16. کاربر زیر از پست مفید Rasoulia تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    pmrk74 آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    پویا رضایی
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 16 در 14 پست

در ضمن از بابت ویروسی بودن یا نبودن سیستم هم مطمئن بشید ف و هم چنین یه بار هارد رو دیفرگ کنید و هم چنین با برنامه های تستر هارد رو تست کنید شاید هاردتون ایراد پیدا کرده.
    از نظر ویروس ک ویندوز ۸ به بالا اصلا نیازی به ویروس کش ندارن و خود ویروس کش هم ویندوزو داغون میکنه.هارد رو هم همون هفته ای یبار دیفرگ میکنم ولی هارد رو چک میکنم و خبر میدم

وضعیت
    آفلاین
    pmrk74 آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    پویا رضایی
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 16 در 14 پست

دوستان عزیز همون طور ک دوست عزیزم گفتن من هارد و تمام قطعات دیگه رو هم تست کردم هیچ مشکل سخت افزاری وجود نداشت پس میشه راهنمایی کنید که چرا ویندوز های من اعم از کرک با اسکایپ و کرک جعلی نهایتا یک هفته بیشتر خوب کار نمیکنه؟تمام توضیحات رو هم در پست های قبلی دادم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین