صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

موضوع: تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

وضعیت
    آفلاین
    Arash74 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 7 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 822 در 228 پست

Question تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

تفاوت ویندوز اورجینال با غیر اورجینال

ویندوز اورجینال چیست ؟ آیا واقعا به آن نیاز داریم ؟

امروزه استفاده از سیستم عامل ویندوز بسیار گسترش پیدا کرده است. این سیستم عامل محبوب توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است، و با قیمتی در حدود 250-300 دلار ویندوز های خود را به فروش میرساند.

در این مطلب توضیح میدهیم که ویندوز اورجینال چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

حتما شما هم اصطلاح ویندوز اورجینال را شنیده اید. اما آیا تفاوت ویندوز اورجینال و ویندوز غیر اوجینال (یا کپی) را میدانید؟

حقیقت این است که از نظر امکانات و کارایی، این دو هیچ فرقی با هم ندارند. و تنها برتری ویندوز اورجینال این است که دارای لایسنس (مجوز) قانونی است. یعنی برای خرید سریال آن پول پرداخت شده و سپس این سریال در سایت مایکروسافت ثبت شده است.

اگر شما در یک کشور تحت قوانین کپی رایت زندگی کنید، بر طبق قوانین جهانی مجبورید تا برای تمام نرم افزارهای خود لایسنس قانونی خریداری کنید. این شامل ویندوز نیز به عنوان یک نرم افزار سیستم عامل میشود. در غیر این صورت با برخورد قانونی و قضایی مواجه خواهید شد.

اما کاربران داخل کشور، نیازی به خرید لایسنس قانونی ندارند. چون کشور ما در حال حاضر تحت قوانین کپی رایت جهانی نیست.

مجوز قانونی ویندوز به شما اجازه آپدیت ویندوز را میدهد. و همچنین هیچ محدودیتی ندارد. که برای رفع این مشکل (مثل تمام نرم افزارهای پولی دیگر) باید از سریال کپی، و یا فعال ساز ویندوز استفاده کنید.

برخی از کاربران وقتی لپتاپ خریداری میکنند، یک ویندوز اورجینال (یا همان ویندوز دارای سریال قانونی) بر روی آن نصب شده است. بسیار مشاهده شده است که این کاربران سعی میکنند هرطور شده ویندوز خود را حفظ کنند و در مقابل نصب مجدد ویندوز مقاومت میکنند. با این استدلال که (ویندوز ما اورجینال است)! در حالی که از نظر کارایی و امکانات هیچ تفاوتی بین ویندوز اورجینال و کپی نیست.

اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، باید بدانید که با نصب یک نسخه سالم از ویندوز و سپس استفاده از یک فعال ساز، میتوانید از تمام امکانات ویندوز خود دقیقا مثل ویندوز اورجینال استفاده کنید.

اما اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و میخواهید از لپتاپ خود در مکان های عمومی استفاده کنید، بهتر است که ویندوزتان دارای مجوز قانونی باشد تا با مشکلی مواجه نشوید.

اکنون که شما از تمام نرم افزارها به صورت قفل شکسته استفاده میکنید، بنابر این نیازی نیست که در مورد اورجینال بودن ویندوز خود حساسیتی داشته باشید.

نکات مهم:

1. برای نصب ویندوز، حتما از یک نسخه سالم و دستکاری نشده استفاده کنید.

2. آپدیت کردن ویندوزهای کپی ممکن است (در موارد معدودی) منجر به بازگشت آن به حالت آزمایشی شود. که در این صورت با اجرای مجدد برنامه فعال ساز و در عرض چند ثانیه مشکل برطرف خواهد شد.

2. 35 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    FarshadBandari آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    فرشاد
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    COMODO
    تشکر شده 4,225 در 1,698 پست

دوستان عزیز همون طور ک دوست عزیزم گفتن من هارد و تمام قطعات دیگه رو هم تست کردم هیچ مشکل سخت افزاری وجود نداشت پس میشه راهنمایی کنید که چرا ویندوز های من اعم از کرک با اسکایپ و کرک جعلی نهایتا یک هفته بیشتر خوب کار نمیکنه؟تمام توضیحات رو هم در پست های قبلی دادم

Sent from my D6633 using Tapatalk
    شما یه ssd در کنار هارد خودتون قرار بدید و ویندوز رو روی اون نصب کنید اون وقت میبینید که اکثر این مشکلات حل میشه و بسیار پایدارتر میشه ویندوز، من خودم مثل شما بودم و ویندوزم بعداز یه مدت اصلا پایدار نبود و خیلی کند میشد، الان ssd گذاشتم، اول اینکه سرعت بوتم زیر 4 ثانیست، یعنی وقتی دکمه روشن شدن لپتاپ رو میزنم تا زمانی که صفحه ورود ویندوز بالا بیاد 4ثانیه طول میکشه که فوق العادست، دوم اینکه نرم افزارها خیلی سریعتر لود میشن، سوم اینکه مصرف باتری لپتاپ میاد پایین چون هارد مکانیکی دیگه درگیر نیست، زمان ری استارت سیستم من حدود 2 دقیقه بود، که الان حدود 15 ثانیه شده، تمام مشکلات و کندی های که داشتم حل شده، بهتون توصیه میکنم اگه توان مالی دارید حتما ssd بذارید، بهترین مدلش هم سامسونگ 850 هست که سرعت انتقال اطلاعاتش حدود 600 مگابایته

4. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Titania آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 7,329 در 3,214 پست

به طور کلی نرم افزارهای اوریجینال برتری های زیادی نسبت به کرک شده داره که سیستم عامل هم به عنوان بزرگترین و مهم ترین نرم افزار سیستم اهمیت اوریجینال بودنش بیشتره خب البته شاید برای اغلب کاربرای ایرانی حایز اهمیت نباشه و واقعا هم فرق به خصوصی برای همگان نداره اما خب اوریجینال یعنی سالم و نهایت کارآیی و استفاده بی دردسر از تمامی امکانات و پشتیبانی شرکت سازنده ضمن اینکه کرک گاها به بدنه ی هر نرم افزار کرک شده ای صدمه میزنه و باعث نقص در کارایی اون میشه

6. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    nooo آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Panda
    تشکر شده 0 در 0 پست

سلام دوستان
    من یه لایسنس ویندوز پرو 10 سفارش دادم از سایت وینفون و برام ایمیل کردن حوصله نداشتم خوده ویندوز رو دانلود کنم گفتم برام سی دی هم بفرستن دو روز دیگه میرسه اومدم یه گشتی توی این انجمن زدم یه حسی میگه نکنه این لایسنس که برام ایمیل کردن از اینایی باشه که با اسکایپ اورجینالش کردن راستش ... اصن مگه میشه مگه شدنیه ؟؟؟ دلشوره گرفتم ... شاید ***** کنید چرا پول دادی و از این حرفا ... راستش نه خیلی پولدارم نه خیلی بی پول ماهی سه چهار میلیون درامد دارم و یه هویی هوس کردم ویندوز اورجینال بگیرم چون در آینده شرایط کاری جدیدی وارد میشم و سفرهای خارج کشور زیاد تر خواهم رفت اگه خدا بخواد... نمیخواستم ویندوز کرکی داشته باشم
    راستی از بحث های خوب اینجا فهمیدم که اقدام بعدی من باید یه هارد ssd باشه تا حداکثر کارایی ویندوز 10 خودشو نشون بده ممنون از همه شما
    در ضمن میخواستم روش وارد کردن صحیح لایسنس به ویندوز 10 رو بدونم آخه گفتن تا ده رو فرصت داری ثبت کنی حالا میترسم وارد کنم بعد یه مشکل پیش بیاد بگن نه اینجوی نبوده اونجوری بوده مثلا یه کی از دوستان میگه باید ایمیل مایکروسافت خود تو وارد کنی و حداقل یه بار آنلاین بشی تا ثبت بشه

وضعیت
    آفلاین
    Titania آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 7,329 در 3,214 پست

سلام دوستان
    من یه لایسنس ویندوز پرو 10 سفارش دادم از سایت وینفون و برام ایمیل کردن حوصله نداشتم خوده ویندوز رو دانلود کنم گفتم برام سی دی هم بفرستن دو روز دیگه میرسه اومدم یه گشتی توی این انجمن زدم یه حسی میگه نکنه این لایسنس که برام ایمیل کردن از اینایی باشه که با اسکایپ اورجینالش کردن راستش ... اصن مگه میشه مگه شدنیه ؟؟؟ دلشوره گرفتم ... شاید ***** کنید چرا پول دادی و از این حرفا ... راستش نه خیلی پولدارم نه خیلی بی پول ماهی سه چهار میلیون درامد دارم و یه هویی هوس کردم ویندوز اورجینال بگیرم چون در آینده شرایط کاری جدیدی وارد میشم و سفرهای خارج کشور زیاد تر خواهم رفت اگه خدا بخواد... نمیخواستم ویندوز کرکی داشته باشم
    راستی از بحث های خوب اینجا فهمیدم که اقدام بعدی من باید یه هارد ssd باشه تا حداکثر کارایی ویندوز 10 خودشو نشون بده ممنون از همه شما
    در ضمن میخواستم روش وارد کردن صحیح لایسنس به ویندوز 10 رو بدونم آخه گفتن تا ده رو فرصت داری ثبت کنی حالا میترسم وارد کنم بعد یه مشکل پیش بیاد بگن نه اینجوی نبوده اونجوری بوده مثلا یه کی از دوستان میگه باید ایمیل مایکروسافت خود تو وارد کنی و حداقل یه بار آنلاین بشی تا ثبت بشه
    اگه لایسنس شما اوریجینال باشه جان نگرانی نیس برای وارد کردن سریال به قسمت update & Security و بعدش Activation میرین و مراحل رو به همون ترتیبی که مایکروسافت پیش روتون میذاره انجام میدین و البته شما باید یک اکانت مایکروسافت هم داشته باشین برای ثبت لایسنس به این صورت که شما از قسمت Accounts اکانت مایکروسافت خودتون رو وارد ویندوز میکنین و ویندوز با اکانت شما همگام میشه بعد اطلاعات لایسنسی که وارد کردین یا قراره وارد کنین هم در اکانت مایکروسافت شما ثبت میشه که این همگام سازی بسته به سرعت و کیفیت اینترنت شما زمانش متغیره

9. 8 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hone آواتار ها
    عضو انجمن
    تشکر شده 4 در 1 پست

سلام
    این سوال منم بود ... خیلی گشتم...حتی با پشتیبانی مایکروسافت هم صحبت کردم (برام جالب بود، پیشنهاد میکنم حتما" باهاشون تماس بگیرین یا چت کنید مثلا" گوشه ی استور سایت مایکروسافت یه پاپ آپ باز میشه به عنوان پشتیبانی آنلاین و این صحبت ها!) و در آخر یه شرکتی رو پیدا کردم میگفت پارتنره مایکروسافت تو لندنه ... دست آخر یه پرو خریدم ازشون و تا الان که یه سال میگذره خوب بوده و با اپگریدم مشکلی نداشتم. پیشنهاد میکنم خودتون دنبال این سوال گشت و گذار کنید چون حرف زیاده توش. یه چند تا لینک خوب میفرستم یه نگاهیش بندازین؛ کمابیش بی طرف و منطقی صحبت کرده.
    1.
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

2.

3.
    (این مورد رو به شخصه باش موافقم که پایدار تره و دلیلشو نمیدونم، همین که اعصاب خوردیای گذشته رو ندارم کفایت میکنه)
    یه نرم افزار هم وجود داره مال خود مایکروسافته من رو که خیلی کمک کرد... اگر کد لایسنس نرم افزار های مایکروسافت رو به اون بدید، زندگی یه لایسنس رو میریزه بیرون.لینک مایکروسافتش اینه (
    . در مورد یه موضوعی که من خیلی مشکل داشتم باش قیمت های متفاوت بازار بود که لایسنس هایی که قیمتشون خیلی غیر منطقی پایینه رو تو چند تا کشور به چندین و چند نفر میفروشن و بعد سه چهار ماه مایکروسافت میفهمه و بلاکشون میکنه و یا اینکه به اسم لایسنس دانشجویی و آکادمی و ... خریداری میشه و بازم بعد یه مدت خبر دارشدن مایکروسافت باعث بلاک شدنشون میشه :/
    یه چیزی هم که هست اینه که کلا" لایسنسینگ مایکروسافت خیلی داستان طولانی و درازی داره ظاهرا". تو لینک شماره 1 که گذاشتم لینکای مایکروسافت لایسنسینگ موجود هست. برا همینم هست که متاسفانه سوء استفاده تو بازار از این موضوع زیاد میشه ازش.

11. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Aash Panahi آواتار ها
    عضو انجمن
    تشکر شده 0 در 0 پست

من خودم ویندور اورجینال خریدم و نصب کردم و خیلییی هم راضیم و باید بگم که از بابت پشتیبانی ای که مستقیم با مایکروسافت دارم و همین طور سرعت بالا و امنیتش هم خیالم راحته !
    خب ویندوز کرک شده برای یک بازه ای جواب میده و شما ممکنه شاهد قطعی و هنگ شدن و پریدن اطلاعات خودتون باشید !

وضعیت
    آفلاین
    Ni10God آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Nima Eynali
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    V1903 Build 18362.175
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Samsung Galaxy J6 Plus
    تشکر شده 423 در 172 پست

سلام . راسته که ویندوز اورجینال سرعتش بیشترتره از ویندوز کپی ؟

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    مدیر مباحث نرم افزاری
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 9,237 در 3,748 پست

سلام. کاملا غلطه تنها فرق شون قانونی و غیر قانونی بودنشه.
    حدیثی زیبا از امام صادق (ع) : هرچيزى ‏زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش.
    این جا جاش نیست ولی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید وضع خیلی خطریه. آب تموم بشه دیگه جایگزینی نداره.

یه جمله ای هست که میگه " آدمای عاقل از تاریخ درس می گیرند و آدمای نادان از تجربه ، حال مونده به خودت که جز کدومشون باشی "

15. 8 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    keivanrm آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 
    تشکر شده 0 در 0 پست

پیش فرض تفاوت لایسنس اورجینال و فیک

تفاوت‌های نسخه های اصلی ویندوز با نسخه های غیر اصلی: معمولاً Source هایی که کاربران توسط آن ویندوز را نصب می‌کنند از منابعی همچون Torrent و یا دیگر سایت‌های به اشتراک گذاری فایل‌ها تهیه می‌شود. معتبرترین شرکت‌های داخلی که ویندوزهایی غیر اصلی (با منشائی غیر از شرکت تولید کننده – مایکروسافت) و بدون محدودیت را با قیمتی بسیار پایین در اختیار کاربران می‌گذارند نیز قابل اطمینان نیستند و حتی اگر ادعایی بر "Untouched" بودن آن کنند نمی‌توان از دست‌کاری نشده بودن آن سورس‌ها اطمینان حاصل کرد.• رفع محدودیت‌های ویندوزها معمولاً توسط اجرای فایل‌های Crack تولید شده توسط افرادی ناشناس صورت می‌پذیرد؛ اجرای فایل‌های Crack دروازه‌ای همیشگی در کامپیوتر به روی آن افراد باز می‌کند که نرم افزار امنیتی و آنتی ویروس نیز نمی‌تواند از این امر جلوگیری کند.• استفاده از Windows Update که مایکروسافت روزانه و یا هفتگی در اختیار کاربران قرار می‌دهد بسیار حائز اهمیت است و نه تنها ایرادهای شناسایی شده ویندوز را برطرف می‌کند بلکه امکانات جدید و به‌روز رسانی‌های مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.دیگر مزایای استفاده از نسخه اصلی ویندوز:
    1.پایداری بیشتر در مقایسه با نسخه‌های جعلی
    2.امنیت بیشتر در مقابل بدافزارها و حملات
    3.امکان دریافت به‌روز رسانی ها به صورت واقعی
    4.پشتیبانی مایکروسافت
    5.امکان استفاده همیشگی از جواز ویندوز
    6.دریافت نرم افزارهای کاربردی از مایکروسافت که نیاز به ویندوز اصل (Windows Genuine) دارند
    7.توانایی تشخیص و عیب یابی به وسیله مرکز اعمال Action Center
    8.بدون نیاز به تعویض‌های مکرر سیستم عامل نسبت به نمونه کپی
    9. افزایش کارایی و سرعت رایانه

ویرایش توسط Detected : 2017-08-23 در ساعت 02:11 دلیل: اصلاح فونت

وضعیت
    آفلاین
    Python.py آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    linux x64
    بیلد 
    Arch Linux
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    HTC 10
    تشکر شده 771 در 166 پست

سلام. همونطور که دوستمون
    گفتن هیچ فرقی ندارن و به نظر من اینایی که میگن ویندوزی که لایسنشو میخری پایدارتره من میگم اینا هی میترسن با ویندوز کار کنن و به ویندوز ور نمیرن چون پول دادن ولی اینایی که ویندوز کرکی یا به روش اسکایپ یا روش جدید ویندوز رو اکتیو کردن اصلا واسشون اهمیت نداره و مثل من
    فوقش یکی دیگه نصب میکنیم

18. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین