yadmarket

صفحه 121 از 121 نخستنخست ... 2171111117118119120121
نمایش نتایج: از 1,201 به 1,210 از 1210

موضوع: مباحث و مشکلات زبان های برنامه نویسی (پرسش و پاسخ زبان های برنامه نويسی C++, java , C ، اسمبلی Assembly و...)

وضعیت
    آفلاین
    A B A D A N آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Be To Che :D Vala
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    تشکر شده 3,947 در 965 پست

پیش فرض مباحث و مشکلات زبان های برنامه نویسی (پرسش و پاسخ زبان های برنامه نويسی C++, java , C ، اسمبلی Assembly و...)

درود

تمامی مسائل و مباحث مربوط به زبان های برنامه نويسی ( پرسش و پاسخ، حل مشکلات و ... ) در این تاپیک مطرح میشه.

ویرایش توسط TRACKER : 2013-12-03 در ساعت 05:08

2. 93 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    Gotham آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 201 در 112 پست

سلام

من چند تا سوال ازت دارم:

یکی اینکه با چه زبانی می خوای این الگوریتم رو تبدیل به کد کنی. بعد اینکه چه کاربردی برات داره مثلا می خوای یک نرم افزار درست کنی که بک عدد داخل کادر وارد کنیم و به ما بگه اول هست یا نه یا اینکه با اینکه این الگوریتم از عدد 1 شروع کنه و یکی یکی تست کنه که ببینه کدوم عدد اوله و توی یک لیست بیاره. با این فرض تا چند رقم مد نظرته که بگرده
    سلام.برنامه نویسی مون با زبان ++c هست.استادمون فعلا گفته به زبان فارسی این الگوریتم رو بنویسین تا بعدا وارد محیط برنامه نویسی بشیم.الگوریتمی باید بنویسیم که یک عدد رو دریافت کنه و بگه اوله یا نه.کاربردش همون مورد اول که گفتین هستش.

- - - Updated - - -

به عنوان مثال عدد ۷ اوله از طریق جذر چه طور میفهمید که عدد اوله؟ هم چنین طبق چیزی که فهمیدم فرقی با تقسیم نداره که به جای تقسیم جذر میشه.
    جذر تقریبی عدد هفت بین عدد ۲ و ۳ هستش،یعنی دو و خورده ای.پس جز صحیحش میشه ۲.یعنی باید عدد ۷ رو بر ۲ تقسیم کنیم که ببینیم اوله یا نه،و نیاز به تقسیم بر اعداد دیگه ای مثل ۳ و ۵ نیستش.اینطوری محاسبات ساده تر میشه.
    مثال دیگه:عدد ۱۰۷ جذر تقریبیش بین ۱۰ و ۱۱ هستش،یعنی ده و خورده ای.پس جز صحیحش میشه ۱۰.پس ۱۰۷ رو به اعداد ۲ تا ۱۰ تقسیم میکنیم.اگه توی هیچیک از تقسیما باقیمونده صفر نشه،عددمون اوله.پس لازم نیست که برای بررسی این موضوع،۱۰۷ رو به ۲ تا ۱۰۶ تقسیم کنیم.

4. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن
    تشکر شده 11,711 در 2,806 پست

سلام دوستان خسته نباشین.یه الگوریتمی باید داخل برگه بنویسیم(به زبان فارسی،نه به زبان برنامه نویسی)،الگوریتمی که بگه یه عدد اول هستش یا نه.(البته اصلش اینه:الگوریتم اعداد اول تقسیم بر اعداد فرد که نمیدونم همینی میشه که گفتم یا نه)خودم این رو نوشتم،ولی عدد ۳ رو مشکل پیدا میکنه:
    ۱.شروع
    ۲.عدد n را دریافت کن
    ۳.حاصل [n√] را حساب کن
    ۵.i=2 را در نظر بگیر
    ۶.عدد n را بر i تقسیم کن
    ۷.اگر باقیمانده تقسیم n بر i صفر شد،عدد اول نیست
    ۸.اگر باقیمانده تقسیم n بر i صفر نشد،به مرحله ۹ برو
    ۹.به i یک واحد اضافه کن و به مرحله ۶ برو
    ۱۰.پایان
    *در این الگوریتم مشکل اینجاست که نمیدونم چجوری محدوده i رو بین ۲ تا [n√] تعیین کنم.و به فرض تعیین هم کنم،واسه عدد n=3 به مشکل میخوره.همچنین اگر باقیمانده غیر صفر شد و تقسیم ادامه پیدا کرد،چطور معرفی کنه که عدد وارد شده اول هستش؟
    *همچنین اگر بخوام اعداد زوج رو از محدوده i حذف کنم،باید الگوریتم رو چطور بنویسم؟
    دوست عزیز من نمی دونم این فرمول رو از کجا پیدا کردی ولی ببین این الگوریتمی که نوشتم مشکل خاصی داره

1- شروع
    2- عدد N بزرگتر از 3 را دریافت کن.
    3- I = 3
    3- اگر N/2 = 0 آنگاه نمایش بده "N عدد اول نیست" و به مرحله 11 برو. (یا N زوج است)
    5- M = [N ^ 1/2]
    6- P = N mod i
    7- اگر P = 0 شد نمایش بده "N اول نیست" و به مرحله 11 برو
    8- I = I + 1
    9- اگر I <= M بود برو به مرحله 6
    10- نمایش بده " N اول است"
    11 - پایان

چون اعداد اول یک رقمی مشخص هستن در شماره 2 حتی می تونی بنویسی "عدد N بزرگتر از 9 را دریافت کن."
    مثلا می تونی اینطوری هم بنویسی و بعد تغییرات لازم رو انجام بدی

1- شروع
    2- عدد N را دریافت کن.
    3- اگر N = 3 بود نمایش بده " اول است"
    4- I = 3
    اگر دستُم رسد بر چرخ گردون *** از او پُرسم که این چون است و آن چون

یکی را داده ای صد ناز و نعمت *** یکی را قرص جو آلوده در خون

6. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    ناظم انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 12,415 در 4,262 پست

جذر تقریبی عدد هفت بین عدد ۲ و ۳ هستش،یعنی دو و خورده ای.پس جز صحیحش میشه ۲.یعنی باید عدد ۷ رو بر ۲ تقسیم کنیم که ببینیم اوله یا نه،و نیاز به تقسیم بر اعداد دیگه ای مثل ۳ و ۵ نیستش.اینطوری محاسبات ساده تر میشه.
    مثال دیگه:عدد ۱۰۷ جذر تقریبیش بین ۱۰ و ۱۱ هستش،یعنی ده و خورده ای.پس جز صحیحش میشه ۱۰.پس ۱۰۷ رو به اعداد ۲ تا ۱۰ تقسیم میکنیم.اگه توی هیچیک از تقسیما باقیمونده صفر نشه،عددمون اوله.پس لازم نیست که برای بررسی این موضوع،۱۰۷ رو به ۲ تا ۱۰۶ تقسیم کنیم.
    به نظر من شما یک حلقه و دو تا دستور شرطی بنویسید.
    1- اگه عدد زیر 11 بود از 1 تا عدد مد نظر شما دستور تقسیم رو انجام بده
    2- اگه عدد بالای 11 بود از 1 تا 11 بهش تقسیم کنه. چون اگه قرار باشه به اعداد بزرگ تر از این ها قابل قسمت باشه، پس حتما قابل قسمت به اعداد کوچک‌تر هم هست برای مثال عدد 39 به اعداد 3-13 قابل قسمته. البته هنوزم شک دارم عدد باید 11 باشه یا نه ولی چندتا عدد فرضی مختلف رو محاسبه کردم دیدم بین 1 تا 11 قابل قسمت هستند حال شاید باید یه کمی عدد رو بزرگ تر بگیرید.
    در مورد روش استفاده از جذر هم خودم زیاد بهش فکر کردم ولی نتیجه ای نرسیدم. هم چنین اگه جذر یه عددی مثلا بین 150 تا 151 باشه چه طوری عدد اولش رو متوجه میشید یعنی از 1 تا 151 تقسیم می کنیم یا اعداد یه چیز دیگه میشه؟ اگه این قسمت رو برام رفع ابهام کنید شاید بتونم بهتون کمک کنم.
    يـا حـسين! بــزرگي تـــو فــــراتر از آن بـــود کــه در هــــزار و چــند صــد سـال قـــبل بــماند. يــا حســين! بــزرگي تـو گـــل زيـبايي شـــد که در کـــربلا رويــيد و عــــطر خـــوش آن هـــمه قـــرنها را فـــرا گـــرفت و مـا عــاشـقـان تـو، حــالا بـعد از قــرنها بـــزرگي ات را پـاس مـي داريم کــوچک و بـــزرگ . . .
    اربعین حسینی تسلیت باد
    حدیثی زیبا از امام حسین (ع) : اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
    حدیثی زیبا از امام صادق (ع) : هرچيزى ‏زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش.
    این جا جاش نیست ولی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید وضع خیلی خطریه. آب تموم بشه دیگه جایگزینی نداره.

یه جمله ای هست که میگه " آدمای عاقل از تاریخ درس می گیرند و آدمای نادان از تجربه ، حال مونده به خودت که جز کدومشون باشی "

8. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Gotham آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 201 در 112 پست

به نظر من شما یک حلقه و دو تا دستور شرطی بنویسید.
    1- اگه عدد زیر 11 بود از 1 تا عدد مد نظر شما دستور تقسیم رو انجام بده
    2- اگه عدد بالای 11 بود از 1 تا 11 بهش تقسیم کنه. چون اگه قرار باشه به اعداد بزرگ تر از این ها قابل قسمت باشه، پس حتما قابل قسمت به اعداد کوچک‌تر هم هست برای مثال عدد 39 به اعداد 3-13 قابل قسمته. البته هنوزم شک دارم عدد باید 11 باشه یا نه ولی چندتا عدد فرضی مختلف رو محاسبه کردم دیدم بین 1 تا 11 قابل قسمت هستند حال شاید باید یه کمی عدد رو بزرگ تر بگیرید.
    در مورد روش استفاده از جذر هم خودم زیاد بهش فکر کردم ولی نتیجه ای نرسیدم. هم چنین اگه جذر یه عددی مثلا بین 150 تا 151 باشه چه طوری عدد اولش رو متوجه میشید یعنی از 1 تا 151 تقسیم می کنیم یا اعداد یه چیز دیگه میشه؟ اگه این قسمت رو برام رفع ابهام کنید شاید بتونم بهتون کمک کنم.
    خودم هم این سوال برام پیش اومد که اگه عددمون خیلی بزرگ باشه و حتی جذرش هم بزرگ باشه چیکار باید کرد...،و به نتیجه ای نرسیدم.روش دیگه ای هم هست که به جای جذر،میگه عدد n رو از ۲ تا n/2 تقسیم کنی کافیه،همچنین اگر تعریف کنید که تنها بر اعداد فرد اون بازه تقسیم بشه،الگوریتم خیلی بهینه تر میشه،اما بازهم اگه عدد خیلی بزرگ بود چه باید کرد؟خودم فعلا تونستم یه الگوریتم با استفاده از جذر عدد بنویسم که داخلش یه استثنا تعریف کردم(اینکه عدد ۲ رو کلا اول حساب کنه).
    ویرایش توسط Rasoulia : 2019-11-18 در ساعت 08:39 دلیل: اصلاح متن.

10. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    PkingCS آواتار ها
    مدیر ماندگار
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 4
    تشکر شده 31,918 در 2,297 پست

خودم هم این سوال برام پیش اومد که اگه عددمون خیلی بزرگ باشه و حتی جذرش هم بزرگ باشه چیکار باید کرد...،و به نتیجه ای نرسیدم.روش دیگه ای هم هست که به جای جذر،میگه عدد n رو از ۲ تا n/2 تقسیم کنی کافیه،همچنین اگر تعریف کنید که تنها بر اعداد فرد اون بازه تقسیم بشه،الگوریتم خیلی بهینه تر میشه،اما بازهم اگه عدد خیلی بزرگ بود چه باید کرد؟خودم فعلا تونستم یه الگوریتم با استفاده از جذر عدد بنویسم که داخلش یه استثنا تعریف کردم(اینکه عدد ۲ رو کلا اول حساب کنه).

با سلام . یه چیز کلی هست که خدمتتون عرض میکنم . شما برای جمع های اعداد خیلی بزرگ ضرب اعداد خیلی بزرگ و ... از این جور بحث ها باید از آرایه استفاده کنید . اما برای چی از آرایه استفاده میکنیم چون ممکنه اون int ، float یا ... در نظر میگیریم دیگه قابلیت نگه داری در حافظه رو نداشته باشه

12. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن

با سلام . یه چیز کلی هست که خدمتتون عرض میکنم . شما برای جمع های اعداد خیلی بزرگ ضرب اعداد خیلی بزرگ و ... از این جور بحث ها باید از آرایه استفاده کنید . اما برای چی از آرایه استفاده میکنیم چون ممکنه اون int ، float یا ... در نظر میگیریم دیگه قابلیت نگه داری در حافظه رو نداشته باشه
    سلام

می شه یک نمونه مثال ساده با کد سی شارپ بزنی تا بفهمیم منظور شما چیه.

14. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Gotham آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 201 در 112 پست

اگه یه مثال با کد ++c هم بزنید و توضیح بدید ممنون میشم

16. کاربر زیر از پست مفید Gotham تشکر کرده است .

وضعیت
    آنلاین
    KnightM آواتار ها
    کاربر افتخاری
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 2,553 در 700 پست

می تونیم از var استفاده کنیم چون استفاده از ارایه ها یه مقداری وقت گیر هستش و دقت می خواد.

18. کاربر زیر از پست مفید KnightM تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Zorro آواتار ها
    ناظم انجمن

اگه یه مثال با کد ++c هم بزنید و توضیح بدید ممنون میشم
    من فرمولی که دادی رو با سی شارپ نوشتم و دیدم که دقیق کار می کنه حتی اعداد میلیونی هم دادم در کمتر از 10 ثانیه میگه اول هست یا نیست. دستی هم تا 100 رو تست کردم نتایج کاملا درست بود.

جالبه این فرمول در هیچ کدوم از کتاب های ریاضی که تا الان خوندم نبود.

20. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Mahdi04 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Mahdi
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 160 در 84 پست

سلام دوستان. خسته نباشید.
    بنده داشتم یک برنامه در اندروید استودیو می نوشتم و نیاز پیدا کردم که کلید های اصلی یک HashMap یا همان Dictionary را به عنوان item وارد یک ListView کنم. از چه کدی می توانم استفاده کنم؟
    متشکرم.

22. کاربر زیر از پست مفید Mahdi04 تشکر کرده است .

کلمات کلیدی این موضوع