صفحه 95 از 95 نخستنخست ... 45859192939495
نمایش نتایج: از 941 به 949 از 949

موضوع: مباحث و مشکلات زبان های برنامه نویسی (پرسش و پاسخ زبان های برنامه نويسی C++, java , C ، اسمبلی Assembly و...)

Status
    A B A D A N آواتار ها
    کاربر افتخاری
    نام اصلی
    Be To Che :D Vala
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    تشکر شده 3,833 در 946 پست

پیش فرض مباحث و مشکلات زبان های برنامه نویسی (پرسش و پاسخ زبان های برنامه نويسی C++, java , C ، اسمبلی Assembly و...)

درود

تمامی مسائل و مباحث مربوط به زبان های برنامه نويسی ( پرسش و پاسخ، حل مشکلات و ... ) در این تاپیک مطرح میشه.

ویرایش توسط TRACKER : 2013-12-03 در ساعت 04:08

2. 83 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

Status
    EPOCH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 32 در 20 پست

سلامی دوباره :)
    اقا برنامم کامل شد الان یه سوال میمونه فقط
    من الان فقط فایل هایی با پسوند تکست رو میتونم باز کنم ولی پسوند فایل ورد رو نمیشه یعنی اصلا توی فایل رو سرچ نمیکنه
    راهی هست بتونم اینکارو بکنم؟ چون اصلا از اول هم نیتم ورد بود
    اگه لازمه کد یا خود برنامه روم میذارم
    مچکرم

4. کاربر زیر از پست مفید EPOCH سپاس کرده است .

Status
    mahwaz آواتار ها
    مدیر مباحث نرم افزاری
    نام اصلی
    محمد امین
    تشکر شده 1,151 در 515 پست

سلامی دوباره :)
    اقا برنامم کامل شد الان یه سوال میمونه فقط
    من الان فقط فایل هایی با پسوند تکست رو میتونم باز کنم ولی پسوند فایل ورد رو نمیشه یعنی اصلا توی فایل رو سرچ نمیکنه
    راهی هست بتونم اینکارو بکنم؟ چون اصلا از اول هم نیتم ورد بود
    اگه لازمه کد یا خود برنامه روم میذارم
    مچکرم
    سلام، اگه نیتتون از اول ورد بوده پس مسیر رو اشتباه اومدین!
    برای ورد باید یا Resource اون رو استفاده کنید (خود Word حتماً باید نصب باشه) یا از کامپوننت‌هایی مثل Aspose.Total for .NET یا E-ICEBLUE Spire.Office Platinum یا ... استفاده کنید.

6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    EPOCH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 32 در 20 پست

سلام، اگه نیتتون از اول ورد بوده پس مسیر رو اشتباه اومدین!
    برای ورد باید یا Resource اون رو استفاده کنید (خود Word حتماً باید نصب باشه) یا از کامپوننت‌هایی مثل Aspose.Total for .NET یا E-ICEBLUE Spire.Office Platinum یا ... استفاده کنید.
    نه هدفم این نبوده نیتم این بوده
    چقدر باید تغییرات ایجاد کنم؟ا اگه خیلی نیست انجامش میدم

ویه سوال دیگ من الان نتیجه ساخت کلمات کلیدی و تعدادشون رو توی دوتا richTextBox مجزا نشون میدم که اگه کلمات زیاد باشن خب خراب میشه چونکه تعداد یه کلمه با اسکرول از خود کلمش فاصله میگیره (تصویر گذاشتم) میشه کاری کرد کنار هم باشن؟
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

مچکر

8. کاربر زیر از پست مفید EPOCH سپاس کرده است .

Status
    mahwaz آواتار ها
    مدیر مباحث نرم افزاری
    نام اصلی
    محمد امین
    تشکر شده 1,151 در 515 پست

نه هدفم این نبوده نیتم این بوده
    چقدر باید تغییرات ایجاد کنم؟ا اگه خیلی نیست انجامش میدم

ویه سوال دیگ من الان نتیجه ساخت کلمات کلیدی و تعدادشون رو توی دوتا richTextBox مجزا نشون میدم که اگه کلمات زیاد باشن خب خراب میشه چونکه تعداد یه کلمه با اسکرول از خود کلمش فاصله میگیره (تصویر گذاشتم) میشه کاری کرد کنار هم باشن؟
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

مچکر
    به مقداری که نیاز دارید تغییرات ایجاد کنید.
    برای نمایش بدون مشکل نتیجه، می‌تونید از ListView در حالت Details استفاده کنید. در این حالت کنار هم هستن و دردسری نداره دیگه. دقیقاً مثل جدول هست و توی ستون اول ردیف، ستون دوم خود کلمه و ستون سوم مقدار تکرارش رو می‌تونید وارد کنید. خیلی هم شکل و قیافه خوبی داره.

10. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    EPOCH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 32 در 20 پست

به مقداری که نیاز دارید تغییرات ایجاد کنید.
    برای نمایش بدون مشکل نتیجه، می‌تونید از ListView در حالت Details استفاده کنید. در این حالت کنار هم هستن و دردسری نداره دیگه. دقیقاً مثل جدول هست و توی ستون اول ردیف، ستون دوم خود کلمه و ستون سوم مقدار تکرارش رو می‌تونید وارد کنید. خیلی هم شکل و قیافه خوبی داره.
    یه منبع اموزشی اگه دارید یا خودتون ، که ببینم اگه بشه درستش کنم چون فایل تکست دردسر داره یکم کاربردیم نیست ممنون میشم سرچ کردم ولی جایی توضیح ندادن اکثرا مقادیر رو به شکل دستی دادن یا از طریق دیتابیس
    جالب بود ممنون تست میکنم الان
    ویرایش توسط EPOCH : 2018-04-17 در ساعت 15:13

Status
    SMMousavi آواتار ها
    کاربر فعال مباحث نرم افزاری
    نام اصلی
    Mohammad
    سیستم عامل 
    Ubuntu x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    مدل تلفن همراه 
    S7 edge
    تشکر شده 8,394 در 1,142 پست

مرسی از توضیحات خیلی خوبتون و لطف کردید وقت گذاشتین و توضیح نوشتین
    حرفتون رو کاملا قبول دارم که باید آدم تو یه زیرشاخه حرفه ای باشه
    منم قطعا همین قصد رو دارم ولی میخوام المان ها و مبانی اولیه شاخه های مختلف رو در حد بسیار مقدماتی و کانسپت اولیه بدونم بعدش تو یه فیلد اصلی تر خودم کار کنم
    حق با شماس و اوپن سورس عالیه ولی ترجیح میدم دنبال چیزی باشم که تو بورسه و همه دنبالشن و نایابه.
    بنظرم اوپن سورس تو اینترنت ریخته و بایکم جستجو اطلاعات بسیار جامعی تو زمینه دلخواه برنامه نویس میتونه بدست بیاره
    ترجیح میدم فیلدی کار کنم که پشت سرش مایکروسافت و دات نت بیس باشه .
    چندین سال قبل میخواستم برم سمت زامارین ولی یه مشکلاتی پیش اومد فرصت نشد بعد هم که مایکروسافت خریدش
    بنظرم هر چیز خوب و عالیی اگه باشه تو زمینه برنامه نویسی مایکروسافت روش سرمایه گزاری میکنه.
    نمیدونم شما نیازمندی های همشهری رو نگاه میکنید یا نه من دوماه کامل قسمت نیازمند استخدام برنامه نویس رو دارم چک میکنم
    بجرات میتونم بگم همینایی که من گفتم 90 درصد آگهی ها رو شامل میشه
    کسی توش نیاز به برنامه نویس php نداره!! چون افرادی که بلد باشن خیلی بیشترن وبلاخره پیدا میشه
    اکثر سایتای دولتی و بانکها و مخابراتی از همینا که من گفتم نیاز دارن و استفاده میکنن
    من خیلی تحقیق کردم و میخوام همینا رو که گفتم یاد بگیرم
    منتها نمیدونم تو این مسیر نقطه شروع و مسیر حرکت و قدم های بعدی به چه روالی باید باشه
    ممنون میشم دوستان دیگه هم نظر بدن

سلام
    با بخشی از حرفاتون موافقم و با بخشی مخالف
    اگر دوباره پست قبلی منو بخونید میبینید نوشتم کل دنیا به جز ایران
    علتش هم اینه که توی ایران استفاده از ویندوز خیلی زیاده و طبیعتا c# و asp محبوبیت بیشتری دارن
    اما طبیعتا همیشه اینجوری نمیمونه
    من خودم چون میخوام در آینده به جایی برسم که کارم محدودیت جغرافیای نداشته باشه خیلی اهمیت نمیدوم که توی ایران چی تو بورسه کل دنیا رو نگاه میکنم
    یه سرچ توی نت اگر بزنید همونطور که گفتم تمامی سایت های مهم مثل توییتر فیسبوک آمازون و ... اصلا سمت محصولات مایکروسافت نرفتن و تنها سایت های خود مایکروسافت از asp استفاده کردن
    نکته مهم بعدی اینه که فلسفه openSource باعث پیشرفت خیلی خیلی زیاد بعضی از زبان های برنامه نویسی مثل node js شده
    به طوریکه توی مدت زمان خیلی خیلی کم به طرز عجیبی رشد داشته که بی سابقه هست
    حالا از همه این ها که بگذریم اگر هدف شما ویندوز و بازار کار ایران هستش بله حق با شماست بهترین چیز c# و برای وب asp هست
    اما در مورد xamarin بهتون توصیه میکنم تجدید نظر کنید و کمی درموردش سرچ کنید تا بفهمین اصلا چیز خوبی نیست
    بزرگترین اشکالش اینه که شما وقتی با زامارین کد میزنید مثلا برای اندروید اتفاقی که میوفته اینکه کد های c# شما تبدیل میشه به کد های جاوا و اگه خودتون با جاوا بنویسید بشه 200 خط زامارین براتون 2000 خط کد جاوا تولید میکنه و اصطلاحا برنامه نویسی native نیست
    بازم میگم در این مورد سرچ کنید تا بیشتر متوجه بشین من چی میگم
    برای برنامه نویسی توصیه من اینه که از همون آموزش مبانی برنامه نویسی و بعد c++ شروع کنید
    چون c++ زبان برنامه نویسی سطح پایین محسوب میشه شما مجبورین اکثر کارهایی که زبان هایی مثل جاوا یا c# با یه فراخوانی متود براتون انجام میدن رو براش کد بزنید و خودتون تابعش رو ایجاد کنید که این باعث میشه پایه برنامه نویسی تون قوی بشه
    و یه موضوع مهم دیگه اینکه زبان های برنامه نویسی خیلی شبیه به هم هستن بعضی هاشون
    مثلا من اصلا آموزشی برای c# ندیدم اما چون جاوا رو بلدم میتونم با زبان c# هم در حد ابتدایی کد بزنم چون خیلی شبیه به جاوا هست

13. کاربر زیر از پست مفید SMMousavi سپاس کرده است .

Status
    mehdisats آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Comodo
    تشکر شده 4 در 4 پست

سلام
    با بخشی از حرفاتون موافقم و با بخشی مخالف
    اگر دوباره پست قبلی منو بخونید میبینید نوشتم کل دنیا به جز ایران
    علتش هم اینه که توی ایران استفاده از ویندوز خیلی زیاده و طبیعتا c# و asp محبوبیت بیشتری دارن
    اما طبیعتا همیشه اینجوری نمیمونه
    من خودم چون میخوام در آینده به جایی برسم که کارم محدودیت جغرافیای نداشته باشه خیلی اهمیت نمیدوم که توی ایران چی تو بورسه کل دنیا رو نگاه میکنم
    یه سرچ توی نت اگر بزنید همونطور که گفتم تمامی سایت های مهم مثل توییتر فیسبوک آمازون و ... اصلا سمت محصولات مایکروسافت نرفتن و تنها سایت های خود مایکروسافت از asp استفاده کردن
    نکته مهم بعدی اینه که فلسفه openSource باعث پیشرفت خیلی خیلی زیاد بعضی از زبان های برنامه نویسی مثل node js شده
    به طوریکه توی مدت زمان خیلی خیلی کم به طرز عجیبی رشد داشته که بی سابقه هست
    حالا از همه این ها که بگذریم اگر هدف شما ویندوز و بازار کار ایران هستش بله حق با شماست بهترین چیز c# و برای وب asp هست
    اما در مورد xamarin بهتون توصیه میکنم تجدید نظر کنید و کمی درموردش سرچ کنید تا بفهمین اصلا چیز خوبی نیست
    بزرگترین اشکالش اینه که شما وقتی با زامارین کد میزنید مثلا برای اندروید اتفاقی که میوفته اینکه کد های c# شما تبدیل میشه به کد های جاوا و اگه خودتون با جاوا بنویسید بشه 200 خط زامارین براتون 2000 خط کد جاوا تولید میکنه و اصطلاحا برنامه نویسی native نیست
    بازم میگم در این مورد سرچ کنید تا بیشتر متوجه بشین من چی میگم
    برای برنامه نویسی توصیه من اینه که از همون آموزش مبانی برنامه نویسی و بعد c++ شروع کنید
    چون c++ زبان برنامه نویسی سطح پایین محسوب میشه شما مجبورین اکثر کارهایی که زبان هایی مثل جاوا یا c# با یه فراخوانی متود براتون انجام میدن رو براش کد بزنید و خودتون تابعش رو ایجاد کنید که این باعث میشه پایه برنامه نویسی تون قوی بشه
    و یه موضوع مهم دیگه اینکه زبان های برنامه نویسی خیلی شبیه به هم هستن بعضی هاشون
    مثلا من اصلا آموزشی برای c# ندیدم اما چون جاوا رو ب
    لدم میتونم با زبان c# هم در حد ابتدایی کد بزنم چون خیلی شبیه به جاوا هست
    بسیار توضیحتون عالی بود واقعا ممنونم دارین وقت میزاین مینویسید
    تقریبا 90 درصد حرفاتون رو خودمم بهش رسیدم
    بعه من خب قصدم فوکوس رو ایرانه درست میفرمایید
    فیس بوک و آمازان و سایر عزیزان ! و بزرگان فک کنم چون رقیب های هم هستن براشون افت داره از MS استفاده کنن و لایسنس باید بدن
    من توضیحات زامارین خونده بودم کد مشابه native یا حداقل تو همون سطح و مایه ها معادل همون میتونه تولد کنه وگرنه که منم باهاتون موافقم اگه به این شکلی که میفرمایید باشه منم نمیخوامش!
    در مورد node js هم کاملا حق با شماس یادم رفت اونو عنوان کنم بنظرم اونم خیلی خوبه و آینده درخشانی داره اگه یهو رشدش متوقف نشه
    آخه اوپن سورس ها یهو میبینی کسی دیگه نمیاد گسترشش بده و روش کار کنه یهو احتمال داره متوقف هم بشه .
    واقعا اگه node js پیشرفت کنه بنظرم قطعا یکی از بهترین کراس پلتفرم ها میشه
    در مورد هدفمم اصلا برنامه نویسی ویندوز نیسش هدف قایییم همونی هستش که تو پست اولم گفتم
    میخوام بتونم یک web service کامل مولتی پتانسل مثلا مثل سمت سرور تلگرام یا هر چیزی از پایه خودم بنویسم و گسترشش بدم که کلاینت های مختلف بتونن با زبان ها یا قابلیت های مختلف بهش متصل بشن
    البته شاید بیشتر شیبه یه هابی یا ایده ذهنی باشه و تا وقوعش شاید سالهای سال فاصله بیفته
    منظورم مسیری که دوست دارم بسمتش برمه میخوامweb service, web aplication,web api,cross platform همشون تا حد ممکن بصورت نزدیک به native باشه
    ولی چون فک میکردم c# .net و سایر چیزایی که عنوان کردم تو ایران تو بورستره و تو دنیا هم پشتوانه و ساپورت آپدیت های ورژن های جدید زبان برنامه نویسیش و کد هاش موفق تر پیش بره فک کردم این مسیر مناسب تریه.
    من اصلا میخوام بدونم توی نیویورک یه بچه 10 ساله بخواد آکادمیک بره سمت web service براش چه سرفصلایی رو بصورت بیسیک شروع میکنن. کلاس اول ابتداییش از کجا شروع میشه
    تا حالا فک میکردم با #c شروع میشه که شما منو به شک انداختین
    قبول دارم که قدیما شروع با پاسکال و بیسیک و اینا بود
    منظورم اینه تو این مدرنیته و آموزش های جدید آموزشی که ساده و قابل فهم تر و حتی دوست داشتنی تر از اون کد های اولیه حوصله سر بر باشه! از کجا شروع میشه
    برا یه بچه کلاس اول یه عالمه عکس رنگی و نقاشی میزارن تو کتابش!! حالا بگذریم که الان مد شده تو ابتدایی هم بچه ها پیانو میزنن و زبان ترمه6 بهشون یاد میدن!!!!
    وگرنه که صد در صد حق باشماس و اگه با کد های سطح پایین کار کنی قدرتت همیشه پایه ای و بیشتره فقط برا شروع یخوره بوررینگ میشه!!

15. کاربر زیر از پست مفید mehdisats سپاس کرده است .

Status
    sajjad10 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    سجاد
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    huawei nova plus
    تشکر شده 84 در 47 پست

درود.
    درخواست معرفی زبان های زیر را دارم:
    1.زبان هایی که جاوا اسکریپت را ساده تر میکنند و در اخر به جاوا اسکریپت کامپایل میشوند.(مثل کافی اسکریپت.لطفا اگه زبان های دیگه ای میشناسید معرفی کنید.)
    سوال:برای اینکه با این زبان ها کار کنم باید حود JS هم بلد باشم؟
    2.زبان های مکمل JS.(مثل اکما اسکریپت.لطفا اگه زبان های دیگه ای میشناسید معرفی کنید.)
    سوال:لطفا راجع به این زبان ها توضیح بدین.کارشون چیه؟برای چی ایجاد شدند؟
    سپاس.

Status
    EPOCH آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 32 در 20 پست

دوستان چطوری فایل ورد رو به برنامم اضافه کنم تلاشم بی فایده بود