yadmarket

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567
نمایش نتایج: از 61 به 62 از 62

موضوع: پیکربندی تنظیمات امنیتی COMODO [ آموزش تصویری ]

وضعیت
    آفلاین
    بارنی آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Avant Browser
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 691 در 205 پست

پیش فرض پیکربندی تنظیمات امنیتی COMODO [ آموزش تصویری ]

به نام خدا

تو این تاپیک میخوام آموزش پیکربندی تنظیمات امنیتی فایروال COMODO روواستون بذارم.
    از دوستان تقاضا دارم اگر تو توضیحاتم ایرادی دیدن بهم گوشزد کنن تا تصحیحش کنم.

نصب کردن به تنهایی فایروال ، هر فایروالی به شما امنیتی که باید نمیده.بلکه شما خودتون هم باید اون فایروال رو پیکربندی کنید تا از امنیت واقعی نرم افزار رو بهره ببرید.این که فکر کنید خب من فایروال نصب کردم مابقیش رو نرم افزار انجام میده سخت در اشتباهید!
    هر فایروالی وقتی نصب میشه روی حداقل مجوز Rule یا قانون پیشفرز نصب میشه.که کاربر باید با توجه به استفاده ای که از PC داره اون فایروال رو بهینه سازی کنه.

آزاد گذاشتن نرم افزار های browser و messenger و یا تورنت ها و یا نرم افزار هایی که با نت سرکار دارن بدون وصله دادن فانون فایروال ها میتونه کاملا خطرناک باشه.
    تو این پست میخام پیکربندیrule یا قانون فایروال برای لینک دادن نرم افزار ها توضیحاتی رو آموزش بذارم.

خب همانطور که گفتم فایروال وقتی نصب میشه حداقل شدت سخت گیری رو برای راحتی کاربر به اجرا میذاره، من میخوام پا رو کمی فراتر بذارم و قانون یا rule فایروال COMODO رو با اندکی دست خوش بهتون آموزش بدم.

اول پنجره برنامه رو باز کنید طبق شکل :
    روی دکمه Tasks کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات هدایت بشید.

نمایش متن

حالا طبق شکل 2 روی open advanced settings کلیک کنید.

نمایش متن

حالا طبق شکل 3 عمل کنید :
    پنجره advanced settings که باز شد. طبق شکل اول به قسمت Rulesets رفته و روی در ستون راست روی گزینه web browser دبل کلیک کنید تا پنجره قوانین web browser باز شه.
    خب همونجور که تو عکس 3 میبینید قوانینش تقریبا همش چه برای inbound و outbound در حالت Allow هست به این معنا که تمامی رفتارها برای این قانون اجازه رفت و آمد دارن.

نمایش متن

خیلی خب دست به کار شید. طبق عکس 4 تک تک قانون ها رو دبل کیلک کنید و طبق شکل عمل کنید. تیک LOG یا همون گزارش رو فعال کنید.گزینه action یا اقدام رو روی ask ست کنید تا تمامی کنش ها رو بنا به امنیت فایروال مورد برسی قرار بده.و در نهایت ok کنید.

نمایش متن

خیلی خب طبق عکس 5 میبینید که من تمامی قانون ها رو روی حالت Ask و گزینه LOG رو هم فعال کردم...(بدین صورت درخواست خروجی DNS ام می بنده)شما هم میتونید همینکارو انجام بدین.
    البته اگر در جایی هستین که نمیخواین کسی به FTP Server شما دسترسی داشته باشه میتونید قوانین مربوط به FTP رو هم مورد عنایت Block قرار بدین.

نمایش متن

حال اگه دختر پسرای خوب و مثبتی هم باشین که هیچ وقت طرف چیزای جیز مثل قندشکنا نمیرین و همیشه دوست دارین که صفحه فیلترینگ رو رصد کنید و از دیدنش هم سیر نمیشین و قانون رو زیر پا نمیگذارین میتونید اولین گزینه رو هم Block کنید یعنی گزینه Allow Access to Lopback zone رو میگم.این قانون چیه؟؟؟
    loopback zone یه زون یا یک منطقیه که هر فایروالی داره.حالا چیه؟؟
    loopack zone یه IP آدرسیه که به این صورت توش تعریف شده : 127.0.0.1
    این IP آدرس یعنی دقیقا خودتون. این IP که میگم به طور خیلی خلاصه و فازسی یعنی IP خودتون.IP سیستم شما.
    حالا چه میشه مگه من این قانون رو بلاک کنم؟؟؟
    جواب : خب از اونجایی که نرم افزار های مربا شکن همشون با این IP سرکار دارن یعنی 127.0.0.1 ، چون این IP ، IP شما هستش در نتیجه وقتی مرورگر رو باز کنید دیگه هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه.چون مرورگر IP شما رو 127.0.0.1 میبینه.
    ولی خب از اونجاییکه هیشکدومتون سراغ این چیزای جیز و اخ نمیرین بهتون پیشنهاد میکنم این قانون اول رو Block کنید. البته اضافه هم کنم هکرها خیلی با این IP حال میکنن!!!! عاشق این IP هستن!!!!

کارمون با قانون و وکیل و دادگاه و این حرفا تموم شد.

میرسیم سر اینکه چطور نرم افزار ها از قانون فایروال طبعیت کنن.خیلی خب طبق عکس 7 از ستون سمت چپ به گزینه Application Rules برین. و در ستون راست روی دکمنه Add عنایتی کنید :

نمایش متن

حالا مطابق عکس 8 دونه دونه مراحل رو طی کنید.میخایم تو این مورد مرورگر Google Chrome رو تحت قانون فایروال به زانو بنشیونیم تا همینجوری سرشو نندازه پایین هرکاری که دلش خاست انجام بده.

نمایش متن

طبق شکل از مسیر نشان داده شده به آدرس مروگر کروم برین و اپلیکیشن مربوطه رو انتخاب کنید:

نمایش متن

که باید به این صورت در بیاد وقتی OPEN کردین:

نمایش متن

اوکی.همونطور که میبینید مرورگر کروم منبعد طبق قانون فایروال رفتار میکنه و از هر حرکتی هم LOG یا گزارش کامل میگیره.شما میتونید همه مرورگر های نصب شده چه IE چه firefox و چهای دیگه رو طبق مراحل تو فایروال قرار بدین.
    حتی میتونید مثه من نرم افزار مسنجر و یا نرم افزار دانلود و تورنت رو هم تو فایروال قرار بدین.

نمایش متن

اینم از آموزش....دوستان اگه اشتباهی تو هر یک از مراحل داشتم خواهشاً گوشزد کنید که اصلاحش کنم.امیدوارم بتونم بازم از تنظیمات پیکربندی امنیتی فایروال براتون بصورت تصویری تو همین تاپیک آموزش بذارم.

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

ویرایش توسط Daredevil : 2015-01-07 در ساعت 07:33 دلیل : آپدیت.../ƤentӇousę

2. 67 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    MHiMHDi آواتار ها
    کاربر افتخاری
    نام اصلی
    𝓜𝓮𝓱𝓭𝓲
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Webroot
    مدل تلفن همراه 
    iPhone 6s Plus
    تشکر شده 10,721 در 2,455 پست

بهترین تنظیمات برای کومودو کدومه ؟

وضعیت
    آفلاین
    hellbrain666 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Babak
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 60 در 33 پست

سلام
    تنظیمات کلی رو چطور میشه به حالت default برگردوند؟

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567