yadmarket

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 95

موضوع: مرجع کامل اقدامات لازم برای پاکسازی سیستم آلوده شده توسط بدافزارها

وضعیت
    آفلاین
    MiladIT آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    میلاد
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Emsisoft
    مدل تلفن همراه 
    Note 4
    تشکر شده 18,033 در 1,768 پست

Exclamation مرجع کامل اقدامات لازم برای پاکسازی سیستم آلوده شده توسط بدافزارها

در این آموزش قصد داریم به بررسی راه حل ها و راهکارهای امنیتی در زمانی که سیستم شما به بدافزارها (Malware) از انواع مختلفی آلوده شده و صبر و امان شما رو بریده باشد بپردازیم و شما با انجام هر 8 گام می تونید تقریبا از پاکسازی سیستم خود از بدافزارها مطمئن بشید و اثرات جانبی رو که ناشی از اجرای بدافزارها هست رفع کنید.
    مطمئن باشید هیچ برنامه امنیتی/آنتی ویروسی به تنهایی نمی تونه سیستم شما رو در برابر انواع مختلف بدافزارها محافظت کنه و صد البته قادر به شناسایی انواع فراوان بدافزارها و رفع اثرات مخرب ناشی از فعالیت بدافزارها نباشه!
    اول از همه اینکه نویسندگان بدافزارها بیش از پیش سعی و تلاش در نوشتن کدها و ساخت برنامه های مخربی دارند که فعالیت اون برنامه های مخرب از دید آنتی ویروس ها پنهان بمونه و تا جای ممکن تغییری در عملکرد عادی سیستم عامل و سایر برنامه ها ایجاد نشه که متاسفانه این مورد زنگ خطری برای کاربران هست...
    بعضی از بدافزارها مثل Virus/Ad-ware ها بعلت تغییراتی که در عملکرد سیستم عامل و مرورگرها می دهند،احتمال آلوده شدن سیستم به این دسته از بدافزارها رو هشدار می دهند.
    ولی متاسفانه دسته دیگری از بدافزارها در صورتیکه توسط آنتی ویروسی که روی سیستم نصب کرده اید رفتار اون ها شناسایی نشود/توسط فایروال جلوی تبادل اطلاعات اون ها گرفته نشه،بعلت اینکه در عملکرد عادی سیستم عامل و مرورگرها تاثیری نمی گذارند و علائم خاصی در کارکرد سیستم عامل و مرورگرها و سایر برنامه ها که احتمال آلوده شدن به این دسته از بدافزارها رو هشدار دهد مشاهده نمی شود،بطور مخفیانه به فعالیت های خرابکارانه خود ادامه می دهند و چه بسا ممکنه تمام اطلاعات حساس کاربر رو به سمت سرور سازنده اون بد افزار ارسال کنند و عملیات خرابکارانه دیگر از این دست!

پس پیشنهاد می کنم سیستم خود رو با ابزارهای امنیتی زیر اسکن کنید،حتی اگه از پاک بودن سیستم عامل خود از بدافزارها بخاطر نصب آنتی ویروسی که نصب کردید و به عملکرد اون اطمینان دارید،خیالتون راحت باشه!(چون ممکنه اشتباه کنید...)
    در زیر به بررسی و آموزش نحوه استفاده لز مهمترین و معروف ترین ابزارهای امنیتی که در شناسایی و پاکسازی دسته خاصی از بدافزارها و از بین بردن اثرات مخرب اون ها مشهور هستند،می پردازیم:

برای مشاهده عکس ها کلیک کنید

تعدادی از بدافزارهای معروف در زیر لیست شده اند:
    Viruses
    Ransomware
    Worms
    Trojan Horses
    Rootkits
    Keyloggers
    Dialers
    Spyware
    Ad-ware
    Malicious BHOs
    Rogue Security Software

برای مشاهده این قسمت به روی دکمه تشکر کلیک کنید ( در صورت عدم مشاهده F5 بزنید )

ویرایش توسط Mohammad48 : 2017-03-11 در ساعت 00:03 دلیل: قرار دادن در تاپیک مکمل بحث تبلیغات و نرم افزارهای تبلیغاتیH

2. 289 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

<mohammad>,123sepehr,7even7,A N G E L,abbasamadi60,Abbas_khani,abdozak,admiral421,AEbrahimiB,Agent 47,ahad-pahlavan,ahmad ben,ahmad45546,ahmad_m,ahwazpix,Akbar291,alamrin,ali mostwanted,ali139,ali1455,ali16437,Ali2194,ali8075,alibaniamerian,Alios,Alir3za-KAQAZ,Alireza_AS,alistone,alivitamin,ali_kissme,ali_sha,almal,amimahdi,amin1995,AMIN2079,Amir 957,amir3850,amirfast,amirhosein271,AmiRHoSSeiN.98,amirsarvi,amirzoly,amir_vh,amsuos25,Angelo,Animate,arash_121,arnix,as96,ƁƦίllίąƝƬ,Ɲɨϻα ƵαƥαƬѦ,b0alone,B@hmaan,babakusa,bardia. M,barzakhi,behrooztaker,bigman,bikar46,Captain Black,Carroll Shelby,Cataclysm,Click4u,Coderx7,CONSISTENT,cooboo,daemonberanabus,dante_nfs,DARK MAN,Darkness 76,Dark_Assassin,dashmajid,data2015,Davood Tak,derakht,Detected,donnie,dostatdaram,dvb595959,dyousefy,𝓞𝓿𝒆𝓻𝓦𝓸𝓵𝒇,ehsan104,EinsTein,erfan1122,esigis,esmaeill1013,Exterminator,farhad_,farid730301,farzad777,Fast,Ferferi,fg54,fhxfhx,FiRe WolF,flash118,fooj,franck.1515,Front End,Gamer_2013,GHADERI121,ghiyrqa,gholamy110,ghosthunter,God of War,goolyas,GOZNE,hadi-i,hamed 63,hamed121,hamedjoon,hamedsol,hamidpanahi,HAMIDy,hasan7and,hero2014,Hesam Odin,HETZNER,hokar,homayoo,Hosain L,hosein777,hossien89,Hyacinth,I Came Back Stronger,iAmArsham,iKamangir,imahmady,imanjoOoOn,in-fo,iranban,iranian.m,j0hny,jafary,javad101,jimrako,kaboye,KAC.MM,Kibord,Komeyl,kooleposht,KresKa,LABORATORY,larali,leon1,Lord Bill Gates,lpvhf110,M H K H,M-Walker,m.bagherma,m.lovelyboy,M.Security,madar123,mahdi fateh,Mahdi-98,Mahdism1992,mahdi_mp5,mahmoud.artmicro,majid 036,majid70,MASOUD,masoud25,mbahoush,mehdi hemophil,mehdi.eck,mehdi9900,mehrdadali13185,Menace,merybahal,messi110,meysampendar,MHashemi,mhdi1366,MHiMHDi,miladgozali,Mili_cr7,miloo,miyaneh_steel,mnxxmahmood,mobinmotaharifar,mohamad amin chinaiy,MohammaD Javad JR,mohammadktab,Mohgh,monta1,morr,mossi2019,mostafa4s,Mr. Ben,Mr.Bond,Mr.DarkSnow,Mr.Sajjad,mr_kaboy,mtpa,mzeus98,mz_amir,N!MA,nasrin_71,nc0gnito!,nicesanny.bo@gmail,NorthPole,OmidMohsen,Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ,سایی,صمیمی,طاووس بهشت,P R I M E,p30mojtaba,paez,Papyrus,Pastilak,paya_amin,pedram_01,peeha,Peymi,Pimpa,PkingCS,proprogrammer,psincerest,puya parvin,Rainbow,RECTOR,rey827,Reza Judy,reza39,reza7er,rezajanali,rezamottaghi,rk1001,Rood22,roopan,RoSe wAtEr,S0lid Snake,sadeghr10,saeed114,saeediusii,sako,saman205,samanshahed,samira tanha,saraamad,SarbazeVatan,SCORPI@N,Security TM,Seelp Aydin,sepide11,servan,shafahi,shahrooz1,shapur ii,shintaro,shovalie,Siah Gisoo,siavashbehzad,sina.2097,sinabmw,skysolitar,soheyl4tiger,spidertalent,sRima,stafen,strong4620,Sylar98,taktak12,tavoniqom,TaZeR,TIME,TRACKER,TSCO,Unveil,user leave,usert,محمدرضا امیدوار4556,نادری زاده,نسیم انجل,Van2r,velnetik,VITAM,W a v e,Wayheeel,Wild Slayer,WITCHER,Y A S,Yousef.ghahremanpour,yousefii,zare66,zpoo,_abc_

وضعیت
    آفلاین
    m-h2013 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 22 در 12 پست

سلام
    عکس روی جای دیگه آپلود کنید...
    کل هارد کامپیوتر + حافظه ی گوشی و احیانا حافظه ی مموری کارت رو با برنامه زیر اسکن و پاکسازی کنید (تأکید کنم باز که اسکن روی کل هارد باشه و فقط روی یک پارتیشن نباشه)

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

+ برای کامپیوتر با برنامه زیر هم نسبت به پاکسازی سیستم اقدام کنید و همچنین هر موردی مشکوکی توی قسمت programs & features هست پاک کنید

تمام کارهایی که شما فرمودید توسط دوستان دیگری انجام شده چون مشکل رو در انجمن دیگری مطرح شده بود که به پاسخ درستی نینجامید و بنده هنوز این تبلیغات رو دارم وامید وارم در این انجمن به پاسخی برسم

وضعیت
    آفلاین
    sna15 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Ubuntu x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 260 در 79 پست

تمام کارهایی که شما فرمودید توسط دوستان دیگری انجام شده چون مشکل رو در انجمن دیگری مطرح شده بود که به پاسخ درستی نینجامید و بنده هنوز این تبلیغات رو دارم وامید وارم در این انجمن به پاسخی برسم
    سلام و درود
    شما باید از دیسک های نجات استفاده کنید(کسپر و es.et)
    کامپیوترتون رو در محیط سیف مود اسکن کنید
    از اسکنر های آنلاین استفاده کنید
    اگر موارد بالا اثری نکرد
    از آنتی ویروروس های شبکه و برای تجارت استفاده کنید
    مثل
    و

این راه حل ها به احتمال زیاد کار شما رو درست میکنه اگر باز هم موارد فوق اثری نکرد باید شخص دیگه ای کامپیوتر شما رو اسکن کنه مثله یکی از این مراکز خدمات کامپیوتری که هارد شما رو میگیرن و اسکنش میکنن و یک چیز دیگه ای اضافه میکنم اونم اینه که بیرون هم همین کار رو با آنتی ویروس های مخصوص بیزنس برای شما انجام میدن (بالا تر نام بردم) ، اما چون کامپیوتر شما آلوده ست ممکن این راها جواب نده.

5. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    m-h2013 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 22 در 12 پست

سلام و درود
    شما باید از دیسک های نجات استفاده کنید(کسپر و es.et)
    کامپیوترتون رو در محیط سیف مود اسکن کنید
    از اسکنر های آنلاین استفاده کنید
    اگر موارد بالا اثری نکرد
    از آنتی ویروروس های شبکه و برای تجارت استفاده کنید
    مثل
    و

این راه حل ها به احتمال زیاد کار شما رو درست میکنه اگر باز هم موارد فوق اثری نکرد باید شخص دیگه ای کامپیوتر شما رو اسکن کنه مثله یکی از این مراکز خدمات کامپیوتری که هارد شما رو میگیرن و اسکنش میکنن و یک چیز دیگه ای اضافه میکنم اونم اینه که بیرون هم همین کار رو با آنتی ویروس های مخصوص بیزنس برای شما انجام میدن (بالا تر نام بردم) ، اما چون کامپیوتر شما آلوده ست ممکن این راها جواب نده.
    نود ۳۲ رو که نتونستم دانلود کنم چون لاینس می خواست اما لینک های دیسک نجات کاسپر و بیلدفیت رو گرفتم آیا رایگان اسکن می کنن یا نه بگیرمشون بلا معتلم ؟؟؟

وضعیت
    آفلاین
    sna15 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Ubuntu x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 260 در 79 پست

نود ۳۲ رو که نتونستم دانلود کنم چون لاینس می خواست اما لینک های دیسک نجات کاسپر و بیلدفیت رو گرفتم آیا رایگان اسکن می کنن یا نه بگیرمشون بلا معتلم ؟؟؟
    تا اونجایی که من میدونم دیسک های نجات رایگان هستن بعد هم من دقیق نمیدونم ولی فکر کنم از لایسنس های نود 32 میشه برای این ورژن بیزنسش استفاده کرد تو اینترنت پره حالا از دوستان بپرسید

8. کاربر زیر از پست مفید sna15 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    P R I M E آواتار ها
    ناظم ماندگار
    تشکر شده 17,171 در 2,252 پست

سلام دوستان بنده مدتی است به ویروس تبلیغاتی مواجه شده ام که به صورت شکل زیر تبلیغات خارجی و پ.و.ر.ن در گوشه سمت راست پایین ،بالا همه سایت ها باز می شه [/]ه که این ویروس مشرک هم هست چون داخل گوشی هم نمایش داداه می شه وبا آنتی ویروس کاسپر و نود آپدیت شده کامپیوتر رو اسکن می کتم چی زی پیدا نمی کنه وهمچنین از spyhunter هم استفاده کرده ام اما جوابی نگرفتم خواهشن کمکم کنید دیونه شدم[/-]
    سلام دوست عزیز ..

من هم دقیقا همین مشکل شما رو داشتم ...

بعد از لود کردن سایت یک صفحه کوچک تبلیغات از سایتهای خاک بر سری باز میکرد ... چند تا کار کردم درست شد

مودم رو ریست کرده و دوباره تنظیمات رو ست کنید ...

حتما مرورگر خودتون رو با آنیستالر علی الخصوص توتال آنیستالر حذف کنید و دوباره نصب کنید ...

اگه امکانش هست دی ان اس رو هم به من بگید .. شاید دی ان اس شما هم آلوده باشه

10. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    m-h2013 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 22 در 12 پست

سلام دوست عزیز ..

من هم دقیقا همین مشکل شما رو داشتم ...

بعد از لود کردن سایت یک صفحه کوچک تبلیغات از سایتهای خاک بر سری باز میکرد ... چند تا کار کردم درست شد

مودم رو ریست کرده و دوباره تنظیمات رو ست کنید ...

حتما مرورگر خودتون رو با آنیستالر علی الخصوص توتال آنیستالر حذف کنید و دوباره نصب کنید ...

اگه امکانش هست دی ان اس رو هم به من بگید .. شاید دی ان اس شما هم آلوده باشه
    مودم رو ریست می کنم برای چند روز درست می شه ولی دوباره میاد
    مرورگر رو هم با ریو یونیستالر حذف کردم تابه حال
    دی انس رو هم تا به حال به گوگل تغییر دادم ولی مشکل پاور جا است

وضعیت
    آفلاین
    P R I M E آواتار ها
    ناظم ماندگار
    تشکر شده 17,171 در 2,252 پست

مودم رو ریست می کنم برای چند روز درست می شه ولی دوباره میاد
    مرورگر رو هم با ریو یونیستالر حذف کردم تابه حال
    دی انس رو هم تا به حال به گوگل تغییر دادم ولی مشکل پاور جا است
    شما بعد از ریست کردن مودم ...

رمز ورود به تنظیمات مودم رو از admin به رمزی دیگر تغییر دهید ..

از افزونه Avast هم بر روی مرورگر خودتون استفاده کنید تا جلوی ورود ویروسها رو بگیره ...

13. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    m-h2013 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 22 در 12 پست

شما بعد از ریست کردن مودم ...

رمز ورود به تنظیمات مودم رو از admin به رمزی دیگر تغییر دهید ..

از افزونه Avast هم بر روی مرورگر خودتون استفاده کنید تا جلوی ورود ویروسها رو بگیره ...
    به دلیل این که مخابرات خراسان رضوی هر روز هک می شه اصلا اون admin ,192.168.1.1 اصلا از همون اول فرق می کرد ومی کند خیلی ببخشید و ممنون از. دوستان که پاسخ دادن اخه چون این سوال در جایی دیگر هم مطرح شده بود به همین دلیل هر کاری شما می گید من کردم ولی شما روش هاتون رو بگید من در حال انجام آن ها هستم
    خواهشن هر روشی رو که یاد دارید بیان کنید

وضعیت
    آفلاین
    emad85 آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 5 در 4 پست

الان روی سیستم من دو تا مورد سی پس یو رو داره می کشه

یکیش اسمش IASTORDATAMGRSVC هست که میشه موقتا غیر فعالش کنم از طریق task manager(که بعد اینکار نسبتا فن لپ تاپ یه خرده نفسش راست میشه و آرومتر میچرخه)

دومی که بیشتربن مصرف رو داره و نمیشه غیرفعالش کنم SYSTEM Idle Process هست(ارور میده موقع غیرفعال کردن از طریق task manager)

میخواستم ببینم اینا فایل سیستمی هستن یا نرم افزار بیخودی جانبی یا بدافزار

و اینکه در هر حال چه جوری حذف دائمی یا لااقل به حداقل برسونم مصزف سی پی یو توسطشون رو؟

مرسی

وضعیت
    آفلاین
    david99989 آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 5 در 3 پست

سلام داداش من سیستمم دو تا ویروس به نام های win32/parite.b وwin32/riskware.pemalform.e گرفته که به هیچ وجه حتی توسط اپدیت نود 32 که جدید انجام دادم کشته نمیشود خواهشن یک راه حل اساسی برای حذف این ویروس ها بگید.با کمال تشکر

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع