نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترن نسخه سیستم عامل لینوکس کدام است ؟

رأی دهندگان
144. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Ubuntu

68 47.22%
  • Kubuntu

3 2.08%
  • Kali

20 13.89%
  • Xubuntu

5 3.47%
  • Fedora

8 5.56%
  • Debain

12 8.33%
  • Mint

24 16.67%
  • Zorin

4 2.78%
صفحه 2 از 27 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 265

موضوع: بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نسخه سیستم عامل لینوکس

وضعیت
    آفلاین
    Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 231,576 در 6,553 پست

پیش فرض بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نسخه سیستم عامل لینوکس

بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نسخه سیستم عامل لینوکس

کدامیک از نسخه های لینوکس را مناسب تر می دانید ؟

این تاپیک را ایجاد کرده ایم تا شما عزیزان نظرات و تجربیات شخصی خودتان را در این زمینه با سایر دوستان به اشتراک بگذارید،
    این تاپیک هم نقش نظر سنجی را داشته و هم محلی برای رفع سوالات کاربران جهت انتخاب نرم افزار مناسب می باشد .

لطفا تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید ...

. قوانین ارسال پست در این تاپیک :

1 - حتماً دلیل انتخابتون رو ذکر کنید .
    2 - از به کارگیری الفاظ تند یا تمسخر آمیز خودداری کنید .
    3 - روی یک نرم افزار خاص تعصب نشون ندید و با دلایل منطقی یک نرم افزار رو پیشنهاد بدید .
    4 - از هر گونه بحث متفرقه که مربوط به موضوع تاپیک نیست خودداری کنید ( از ارسال اسپم خودداری کنید )

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

لینک مرتبط:

وضعیت
    آفلاین
    !Seven آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 8,661 در 148 پست

روی mint هم میشه فک کرد.

3. کاربر زیر از پست مفید !Seven تشکر کرده است .

younes23
    younes23 آواتار ها

باسلام. دوستان من میخوام لینوکس اوبونتو بگیرم و روی لپتاپم نصب کنم. 64 بیت بکیرم یا 32 بیت؟ و اگه میشه یه لینک از ابزار های مورد نیازی که باید روش نصب بشه و ضروری هست رو بزارید.

وضعیت
    آفلاین
    Ӎ Ǣ Ħ Ɖ Ī آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Mehdi
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 3,022 در 284 پست

.: با سلام خدمت همه دوستان گرامی پیشنهاد من هم :.

6. کاربر زیر از پست مفید Ӎ Ǣ Ħ Ɖ Ī تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    glitch آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    linux 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 167 در 94 پست

نکنید این کارو
    من کارم اینه که هر روز باید یه توزیع رو نصب کنم (حال میکنم )

اما اینکه شما چه توزیعی رو دوست خواهی داشت خیلی سخته من بگم

اگه رم سیتمت دو گیگ هست حتما برای اولین بار کوبونتو رو نصب کن به چند دلیل 1. این توزیع تقریبا شبیه ویندوزه و راحت میتونی باهاش

کار کنی ولی محیط یونیتی ممکنه یکم برات عجیب باشه وقابلیت شخصی سازی آنچنانی هم نداره2- اکثر برنامه های پیش فرضی که در

کوبونتو وجود داره بهترین برنامه ها در نوع خودشون هستن مثلا برای رایت مطمئن باش مجبور میشی k3b رو نصب کنی که این برنامه مختص

کوبونتو هستش ولی میشه روی توزیع های دیگه نصبش کنی ولی چه کاریه وقتی اونجا بصورت یکپارچه وجود داره شما بیای خودت نصبش

کنی؟
    3- فایل مینجر استثنایی داره (dolphin)
    4- اصلا گرافیکی که کوبونتو داره کمتر جایی میبینی

فقط شاید تنها ایرادی که بشه بهش گرفت اینه که چند ثانیه دیرتر از توزیع های دیگه بالا میاد اونم بخاطر تعداد زیاد برنامه هایی که با خودش load میکنه

در مورد اینکه کند میشه یا نه من بهت قول میدم 10 سال هم باهاش کار کنی یک ذره هم کنید نشه البته دلیل داره اونم بخاطر اینه که

برخلاف سیستم فایل ویندوز در لینوکس هرگز نیاز به یکپارچه سازی نخواهد داشت و رجیستری ***** ویندوز رو هم نداره

در مورد ویروس: نه برادر من گنو/لینوکس در کل دنیا به اندازه تعداد انگشت های دست ویروس براش نیست

شاید بعضی از دوستان بگن پس چرا رکت هایی مثل ese t آنتی ویروس برای لینوکس میده بیرون؟ خب این آنتی ویروس ها فقط برای

شناسایی ویروس های ویندوز هستن (این ویروس ها روی لینوکس کار نخواهد کرد) مثلا جنابعالی دوست داری یه فلش میزنی به سیستم

برای دوستت ویروس کشیش کنی وفقط برای همین وگرنه این ویروس ها روی گنو/لینکس کار نمیکنن پس نیازی به آنتی ویروس نداری

در مورد سرعت:اگه منظورت سرعت نصب برنامه ها و اینجور چیزاس نه هیچ فرقی با هم نمیکنن سرعتشون یکیه تقریبا

در کل اگه رم 2 گیگ داری کوبونتو رو نصب کن وحالشو ببر ولی اگه رمت 1 گیگ اوبونتو رو نصب کن و اگه رمت 512 زوبونتو رو نصب کن و اگه رمت 256 لوبونتو رو نصب کن و اگه رمت 128 از توزیع آرچ استفاده کن و اگه رمت کمتر از 128 سیستمتو پرت کن تو آشغالی

آها یکی از دوستان گفته بود 32 بیت یا 64 بیت : اگه رمت 3گیگ و کمتره 32بیتی نصب کن واگه رمت بالای 3گیگ 64بیتی نصب کن

از اینجا هم میتونی کوبنوتو رو دانلود کن

در آخر بهت بگم به هیچ وجه ویندوزتو پاک نکن یعنی کنار ویندوزت نصبش کن (dual boot) چون شک نکن نمیتونی یه روزه به همه بخش هاش مسلط بشی
    و ممکنه بخوای مثلا یه فیلم رو کانورت کنی تو درد سر بیوفتی
    ویرایش توسط glitch : 2014-08-27 در ساعت 00:31

8. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Ӎ Ǣ Ħ Ɖ Ī آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Mehdi
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security

.: با سلام لطفا تفاوت ubuntu و kubuntu رو توضیح دهید با تشکر :.

وضعیت
    آفلاین
    glitch آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    linux 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 167 در 94 پست

.: با سلام لطفا تفاوت ubuntu و kubuntu رو توضیح دهید با تشکر :.
    ببینید بذار یکم کامل تر توضیح بدم تا کل قضیه لینوکس رو متوجه بشید
    یه شخصی اومد یه هسته سیسم عامل ساخت و اسمشو گذاشت لینوکس(لینوکس فقط هسته است و سیستم عامل نیست) بعد بقیه برنامه نویس ها اومدن بقیه بخش هارو بهش اضافه کردن تا تقریبا بهش بشه گفت سیستم عامل و اسمشو گذاشتن گنو/لینوکس. بعد شرکت دبیان اومد بر اساس گنو/لینوکس یه سری تغییرات داد و یه سری برنامه بهش اضافه کرد مثل پلیر و از این چیزا و اسمشو گذاشت دبیان بعد شرکت کنونیکال اومد دوباره اومد دبیان رو یه تغییراتی بهش داد تا کاربرا راحت تر بتونن باهاش کار کنن و اسمشو گذاشت اوبونتو بعد یه سری برنامه نویس اومدن گفتن ما با این میز کار (شما یه چیزی شبیه تم در ویندوز در نظرش بگیر) اوبونتو حال نمیکنیمم و اومدن یه میز کار جدید ساختن به اسم kde و اوبونتویی که دارای میز کار kde باشه رو اسمشو گذاشن کوبونتو

چقدر پیچیده شد
    در کل اینو بدون که اوبونتو یه سیستم عامل و اگر بر روی این سیستم عامل میز کار یونیتی نصب باشه بهش میگن همون اوبونتو و اگه بر روی اوبونتو میز کار kde نصب باشه بهش میگن کوبونتو
    بیشتر بدانید : اگه بر روی اوبونتو میز کار xfce باشه بهش میگن زوبونتو و اگه بر روش میز کار lxde باشه بهش میگن لوبونتو
    پس شما فرض کن تفاوت بین اینا فقط شکل اونها و یه سری برنامه پیش فرض (مثلا فرض کن یه ویندوز داشته باشیم بجای ویندوز مدیا پلیر از kmplayer بصورت پیش فرض استفاده میکنه)

11. 8 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Ӎ Ǣ Ħ Ɖ Ī آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Mehdi
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security

ببینید بذار یکم کامل تر توضیح بدم تا کل قضیه لینوکس رو متوجه بشید
    یه شخصی اومد یه هسته سیسم عامل ساخت و اسمشو گذاشت لینوکس(لینوکس فقط هسته است و سیستم عامل نیست) بعد بقیه برنامه نویس ها اومدن بقیه بخش هارو بهش اضافه کردن تا تقریبا بهش بشه گفت سیستم عامل و اسمشو گذاشتن گنو/لینوکس. بعد شرکت دبیان اومد بر اساس گنو/لینوکس یه سری تغییرات داد و یه سری برنامه بهش اضافه کرد مثل پلیر و از این چیزا و اسمشو گذاشت دبیان بعد شرکت کنونیکال اومد دوباره اومد دبیان رو یه تغییراتی بهش داد تا کاربرا راحت تر بتونن باهاش کار کنن و اسمشو گذاشت اوبونتو بعد یه سری برنامه نویس اومدن گفتن ما با این میز کار (شما یه چیزی شبیه تم در ویندوز در نظرش بگیر) اوبونتو حال نمیکنیمم و اومدن یه میز کار جدید ساختن به اسم kde و اوبونتویی که دارای میز کار kde باشه رو اسمشو گذاشن کوبونتو

چقدر پیچیده شد
    در کل اینو بدون که اوبونتو یه سیستم عامل و اگر بر روی این سیستم عامل میز کار یونیتی نصب باشه بهش میگن همون اوبونتو و اگه بر روی اوبونتو میز کار kde نصب باشه بهش میگن کوبونتو
    بیشتر بدانید : اگه بر روی اوبونتو میز کار xfce باشه بهش میگن زوبونتو و اگه بر روش میز کار lxde باشه بهش میگن لوبونتو
    پس شما فرض کن تفاوت بین اینا فقط شکل اونها و یه سری برنامه پیش فرض (مثلا فرض کن یه ویندوز داشته باشیم بجای ویندوز مدیا پلیر از kmplayer بصورت پیش فرض استفاده میکنه)
    .: توضیحات خوب و کامل بود فقط برای یه تازه کار (آماتور) کدومش بهتره منظورم همون میز کاره :.

وضعیت
    آفلاین
    glitch آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    linux 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 167 در 94 پست

.: توضیحات خوب و کامل بود فقط برای یه تازه کار (آماتور) کدومش بهتره منظورم همون میز کاره :.
    ببینید من کوبونتو رو برای تازه وارد توصیه میکنم دلایلشو هم گفتم که مهمترین دیلیل اون استفاده از بهترین برنامه ها بصورت پیش فرض هستش و سادگی کار با اون
    فقط اینو در نظر بگیر که نسبت به توزیع های دیگه رم بیشتری میخواد و چند ثانیه بیشتر طول میکشه load بشه

14. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    S M A S H آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Walker
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 1,556 در 540 پست

ببینید من کوبونتو رو برای تازه وارد توصیه میکنم دلایلشو هم گفتم که مهمترین دیلیل اون استفاده از بهترین برنامه ها بصورت پیش فرض هستش و سادگی کار با اون
    فقط اینو در نظر بگیر که نسبت به توزیع های دیگه رم بیشتری میخواد و چند ثانیه بیشتر طول میکشه load بشه

سلام مهندس !

پارتیشن بندیش چه طوریاس ؟؟ قطعا مثل ویندوز که نیس..

وضعیت
    آفلاین
    glitch آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    linux 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Eset Security
    تشکر شده 167 در 94 پست

سلام مهندس !

پارتیشن بندیش چه طوریاس ؟؟ قطعا مثل ویندوز که نیس..
    نه پارتیشن بندی شبیه ویندوز نیست
    اگه آموزش نصب خواستید بگید تا بزارم

صفحه 2 از 27 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین