صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 11 از 11

موضوع: آموزش سفارشی کردن ستاپ های SFX ساخته شده با Winrar

وضعیت
    آفلاین
    Soberia آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 
    مرورگر 
    Microsoft Edge
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    سپاس
    149
    سپاس شده 953 در 114 پست

پیش فرض آموزش سفارشی کردن ستاپ های SFX ساخته شده با Winrar

نرم افزار
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    را دانلود و نصب کنید
    به محل نصب WinRAR برید و فایل Default.SFX رو با Resource Hacker باز کنید

در Resource Hacker به آدرس Dialog/STARTDLG بروید و فایل 1033 را باز کنید، و تغیرات دلخواه رو در دیالوگ اعمال کنید.
    می تونید بخش های مختلف مثله دکمه ها، تصاویر، کادر متن و ... را حذف و یا اضاف کنید و یا با کلیک راست کردن روی شیء و انتخاب گزینه Edit control ابعاد، موقعیت و اولویت نمایش آن را تغییر دهید.
    و در نهایت همونطور که در تصویر نمایش داده شده گزینه Compile script رو بزنید تا تغییرات اعمال بشن.

توجه کنید بقیه دیالوگ ها مثله تغییر نام، پنجره لایسنس، وارد کردن پسورد و ... رو هم از شاخه ی Dialog میتونید شخصی سازی کنید.
    اگر اندازه بنر رو تغییر دادین، عکسی هم که استفاده می کنید بایستی متناسب با اندازه اون باشه. (اگه اندازه تصویر بنرتون کامل در کادر نمی نشیند، اندازه کادر بنر را با کلیک راست کردن بر روی آن و انتخاب Edit control، یک و نیم برابر کوچکتر از تصویر بنری که طراحی کردید وارد کنید)
    همچنین از منوی Action با انتخاب گزینه ی Replace Icon و Replace Bitmap می تونید آیکون و بنر خودتون رو جایگزین کنید که در این صورت هنگام ساخت SFX این آیکون و بنر به صورت پیش فرض جایگزین آیکون و بنر اصلی می شوند (اگر در WinRAR از تم و اسکین استفاده می کنید این حالت قابل استفاده نمی باشد و باید از تم اصلیه نرم افزار WinRAR استفاده کنید)

اگر از الگوریتم RAR5 برای فشرده سازی استفاده می کنید شاید با تغییر در String Table ها مشکلاتی در فایل SFX پیش بیاید (توصیه میشه برای فشرده سازیه بیشتر، از الگوریتم RAR5 استفاده کنید. فشرده سازیه الگوریتم RAR در فایل های کم حجم معمولا بیشتر از RAR5 هست)
    در آخر هم از منوی فایل گزینه Save را انتخاب کنید و فایل رو با فایل اصلی جایگزین کنید.

تصویر نهایی SFX استفاده شده در آموزش:

یک پله بالاتر برای حرفه ای تر ها:
    اگر مایلید SFXای که طراحی کرده اید کمترین حجم ممکن را بگیره و در واقع فایل هایی را که با نرم افزار WInRAR به صورت SFX در آوردید نهایت فشرده سازی رو داشته باشه این مراحل رو انجام بدید
    نرم افزار
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    رو دانلود و اکسترکت کنید و فایل Default.SFX رو که شخصی سازی کردید در پوشه ی اکسترکت شده کپی کنید. وارد پوشه ای که اکسترکت کردید بشید و در حالی که کلید Shift را نگه داشته اید کلیک راست کنید و گزینه ی Open command window here رو انتخاب کنید (در ویندوز XP باید CMD رو باز کنید و با دستور cd c:/upx391w آدرس محل قرار گیری UPX رو وارد کنید)

دستور upx.exe --best Default.SFX رو تایپ کنید و اینتر بزنید تا عملیات فشرده سازی انجام بشه.
    حالا فایل Default.SFX آماده هست و برای استفاده کافی هست اونو با فایل اصلی در پوشه ی نصب WinRAR جایگزین کنید. فقط توجه داشته باشید در این حالت که فایل Default.SFX رو فشرده می کنید دیگه قادر نخواهید بود هنگام ساخت SFX بنر و آیکون دلخواه رو وارد کنید، پس همون طور که در قبل گفته شد بنر و آیکونتون رو با Resource Hacker وارد فایل Default.SFX کنید.

2. 37 کاربر از این پست سپاس کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    Seyed.r آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    مرورگر 
    Internet Explorer
    سپاس
    2
    سپاس شده 0 در 0 پست

درود،

پارتیشنی که قصد استفاده از نرم افزار را دارید با چه فرمتی است ؟ FAT32؟!

من در حد شما استادان عزیز نیستم و منظوتون رو نفهمیدم.موضوع ازین قراره که من یک بازی 20 گیگی رو بصورت پارت های یک گیگی دانلود کردم و بعد همرو یک تکه اکسترکت کردم . وبرای رایت کردن روی dvd اونهارو به پارت های 4.47 کردم . این ارور زمانی رخ داد که بعد از تموم شدن تکه تکه کردن اقدام به تبدیل پارت اول به sfx کردم. سیستمم ۳۲ بیتی هست اگه منظور شما این بود ‌.
    ویرایش توسط Moslem : 2018-08-01 در ساعت 23:49 دلیل: گرفتن نقل قول برای اطلاع کاربر از پاسخ شما

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12