صفحه 157 از 157 نخستنخست ... 57107147153154155156157
نمایش نتایج: از 1,561 به 1,563 از 1563

موضوع: مباحث و مشکلات پارتیشن بندی هارددیسک و SSD

وضعیت
    آفلاین
    Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ آواتار ها
    مدیر ماندگار
    سپاس
    28,611
    سپاس شده 227,191 در 6,554 پست

پیش فرض مباحث و مشکلات پارتیشن بندی هارددیسک و SSD

پارتیشن بندی به بیانی ساده، عبارت است از تقسیم کردن فضای هارد دیسک به دو یا چند قسمت به طوری که هر یک از این قسمت ها از دید ویندوز همانند یک هارد دیسک مستقل عمل می کنند. امروزه بالا رفتن فضای هارد دیسک هایی که برای کامپیوترها خریداری می شود ، پارتیشن بندی را امری تقریبا ضروری کرده است، چرا که چند دیسک کوچک ، بهتر از یک دیسک بزرگ اطلاعات را نگهداری می کنند. امروزه بسیاری از کامپیوترها به هارد دیسکی با ظرفیت بالا مجهزند و برای مدیریت هر چه بهتر نیاز به پارتیشن بندی و تقسیم این ظرفیت داریم . به طبع در این زمینه مشکلات و سوالاتی هم به وجود خواهد آمد .

از این پس دوستان میتوانند سوالات و مشکلات خود را در این تاپیک مطرح کنند تا رسیدگی شود .

2. 221 کاربر از این پست سپاس کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

-HESSAM-,A L I R E Z A,A N G E L,abba3,AbbasAkhavan,abdozak,accorp,ace.pick,Agent 47,ahmad6177,ahmadsm,ali2455,ali342,alikocholo,aliniki,alireza250,alirezaart,alirezamf110,alisonic21,aliyahoo,AMAND,AMIN SAFAARI,amirfathi,amirhossein1312,AmirHs,Aqua,ardalan ma,arminfhm,armin_reza,arturovidal377,ashimashi,ayso,azizganad,  ,Ɱ Ɗ Ş Ɲ,ƁƦίllίąƝƬ,Ƈɑρɨȶɑlį$Ƭ,Bandi,bardia7,Behdad,bootstoasses,BRAin!H,Captain Black,Carroll Shelby,cheshmeh,CIAHAT,civilian,Click4u,Commando,CRACKER,cs.go,D E E P B L U E,D@VOD,Daredevil,deena,Detected,digital,dmk800,𝓞𝓿𝒆𝓻𝓦𝓸𝓵𝒇,eh092,ehsan.1110,EinsTein,elman12,Ernest,farid730301,felfelak,fghasem,foofoool,Fouladi92,Free Ben,gh452003,GholamrezaHF,H I S E N B E R G,habib2020,HaD!e6z,hamedjoon,hamid19,hares96,hasanhadi,hashem pouri,hemn_s92,Hesam Odin,HosSeiN,hossein1332,hossein7575,hosseinalizadeh,hosseinkhlf,hosseinza,Hyacinth,ICE MAN,irani.amirali,isai,k1ngk1ng,KAC.MM,kakali,kalporeh,kamal2006,Khta,komeil akbari,kourosh3201,krenjal,lameiek,Laser,LEON,Lonely boy,l_SAVALAN_l,M H K H,M α H D i,M-ℤoghi,M.Ali123456,M.ichigo,m.majidi,m.s.z,MaC-Tavish,Mahd! Bland,mahdireza1,march,mariyuse,MASOUD,mehdi.eck,mehdi112,mehdis1987,meiti2011,me_ga159,miladgorginfar,MiladIT,mj_mahmoudi90,MmdRza#,mohamadtn44331,mohammad zareie,mohammad4220,Mohammad48,Mohammadh8347,mohsen.gh,mohsen.m19,MoRe,morteza1364,motorola30,N e y m a r,N!MA,nasnas,NeW UseR,Ni10God,NimaNoaman,N̲I̲G̲H̲T̲'S̲ ̲W̲A̲T̲C̲H̲,NorthPole,omid2016,omid_nmc,pixell,Polestar,rahamfreesom,Ramkal,rasol,rayan-g,razagh,RECTOR,rezajanali,rezasector,robic,ROCKY,roopan,S M H,S.QASEMI,sadegh2048,saeedfattahi,saeedhajibaba,saeedpm,saeidy2,safa sity,SalaR,samanshahed,sami1389,samiaib,samiyar_app,Sanaz,SarbazeVatan,sasan.,scroll,Se4fl0w3r,Seelp Aydin,sepideh1,shahi1371,SMMousavi,Sm_Game,ssxx,starshahriar,Sylar Hero,Tarokh,Thomas Angelo,TIME,titan1,TiTAN_Ali,topleecher,TRACKER,Tumlouk,TUROK,usool,USUFRAFEE,فقط مادر,محمودرضا منفرد,مـEـYـSـAـم,مهدی مرندی,vahidrfcb,valeh,VITAM,v_pois,W a v e,web78,xbeautifulmind,YasserDivaR,yavari927,zagros2010,zeyno,Zombie,_abc_

وضعیت
    آنلاین
    KamkarDel آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.194
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Sony Xperia Z3
    سپاس
    104
    سپاس شده 180 در 75 پست

1.اگه gpt کنم، لوجیکال و پریماری هم هست باز؟ چه نوع درایوی باید درست کنم؟(این هارد رو فقط برا ذخیره ی فایل های حجیم میخامش)
    2.آره ارور میده مربوط به سرویس هایی که غیر فعال کردم فک کنم، شایدم چون ویندوزم سفارشیه نمیشه (این قسمت ویندوز رو پاک کردن). حوصله این ارور ها رو ندارم، با یه برنامه قوی میخام فرمت کنم.
    ببینید GPT که باشه هر تعداد درایوی بسازید، Primary ساخته میشه... اما اگه MBR بذارید، نهایتا سه تا میشه درایو Primary بسازید و بقیه اتومات Logical ساخته میشه... از لحاظ سرعت هیچ تفاوتی ندارن... فقط نکته اینه که درایوهای Primary قابلیت نصب سیستم عامل و بوت شدن رو دارند...

از برنامه های مدیریت دیسک، این خوبه...
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

4. 2 کاربر از این پست سپاس کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    amymor آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    javad
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    pro v1809 Build 17763.55
    مرورگر 
    Pale Moon
    سپاس
    652
    سپاس شده 39 در 31 پست

ببینید GPT که باشه هر تعداد درایوی بسازید، Primary ساخته میشه... اما اگه MBR بذارید، نهایتا سه تا میشه درایو Primary بسازید و بقیه اتومات Logical ساخته میشه... از لحاظ سرعت هیچ تفاوتی ندارن... فقط نکته اینه که درایوهای Primary قابلیت نصب سیستم عامل و بوت شدن رو دارند...

از برنامه های مدیریت دیسک، این خوبه...
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    ممنون، فقط یه چیز دیگه می مونه. من 2تا هارد دارم یکی 1ترا 64MBکش و یکی 500 گیگ 16MBکش و قدیمی میخام این هارد 500گیگ رو فقط فایل های بالای 1 گیگ (مثل پارت های نصب بازی با فرمت rar و ...) توش بریزم و اکسترکت کنم (بعد از اکسترکت هم فایل های نصب حجم بالایی دارن) و بعد بازی رو نصب کنم اما نه توی این هارد بلکه مسیر نصب بازی رو اون هارد یه ترابایت رو بدم.

1.میخام Allocation Unit Size این هارد 500 گیگ رو روی بالاترین مقدار بزارم چون یه جا خوندم سرعت هارد رو میبره بالا، مثلا اگه یه فایل رو از خود هارد توی هارد کپی کنم سرعتش میره بالا . حالا اگه یه فایل رو از این هارد 500 گیگ توی هارد 1ترابایت کپی کنم(مثل نصب بازی) با توجه به اینکه Allocation Unit Sizeاون هارد یه ترابایت 4k هست آیا باز هم توی سرعت کپی(نصب) تاثیر داره؟

2.آیا آسیبی به هارد می رسونه؟ ( چون یه جا خوندم سرعت دفراگ کمتر میشه اکه فقط این باشه زیاد برام مهم نیست، چون سرعت انتقال مهمتره برام)

وضعیت
    آنلاین
    KamkarDel آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.194
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Sony Xperia Z3
    سپاس
    104
    سپاس شده 180 در 75 پست

ممنون، فقط یه چیز دیگه می مونه. من 2تا هارد دارم یکی 1ترا 64MBکش و یکی 500 گیگ 16MBکش و قدیمی میخام این هارد 500گیگ رو فقط فایل های بالای 1 گیگ (مثل پارت های نصب بازی با فرمت rar و ...) توش بریزم و اکسترکت کنم (بعد از اکسترکت هم فایل های نصب حجم بالایی دارن) و بعد بازی رو نصب کنم اما نه توی این هارد بلکه مسیر نصب بازی رو اون هارد یه ترابایت رو بدم.

1.میخام Allocation Unit Size این هارد 500 گیگ رو روی بالاترین مقدار بزارم چون یه جا خوندم سرعت هارد رو میبره بالا، مثلا اگه یه فایل رو از خود هارد توی هارد کپی کنم سرعتش میره بالا . حالا اگه یه فایل رو از این هارد 500 گیگ توی هارد 1ترابایت کپی کنم(مثل نصب بازی) با توجه به اینکه Allocation Unit Sizeاون هارد یه ترابایت 4k هست آیا باز هم توی سرعت کپی(نصب) تاثیر داره؟

2.آیا آسیبی به هارد می رسونه؟ ( چون یه جا خوندم سرعت دفراگ کمتر میشه اکه فقط این باشه زیاد برام مهم نیست، چون سرعت انتقال مهمتره برام)
    1. ببین دوست عزیز، اگه فایلهایی که میخوای آرشیو کنی حجمشون مثلا یک گیگابایت هست، میتونی زیاد در نظر بگیریش و بالعکس هر چی فایلها کوچک، باید کم در نظر بگیریش... این فقط روی میزان پیدا کردن فایل نقش داره...

نکته ی بعد اینه که بهتره پارتیشن های سیستمت همه Allocation Size یکسانی داشته باشند...
    2. اگه طبق چیزی که گفتم عمل کنید، مشکلی پیش نمیاد...

7. 3 کاربر از این پست سپاس کرده اند

کلمات کلیدی این موضوع