صفحه 163 از 163 نخستنخست ... 63113153159160161162163
نمایش نتایج: از 1,621 به 1,626 از 1626

موضوع: مباحث و مشکلات پارتیشن بندی هارددیسک و SSD

وضعیت
    آفلاین
    Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ آواتار ها
    مدیر ماندگار
    تشکر شده 233,329 در 6,554 پست

پیش فرض مباحث و مشکلات پارتیشن بندی هارددیسک و SSD

پارتیشن بندی به بیانی ساده، عبارت است از تقسیم کردن فضای هارد دیسک به دو یا چند قسمت به طوری که هر یک از این قسمت ها از دید ویندوز همانند یک هارد دیسک مستقل عمل می کنند. امروزه بالا رفتن فضای هارد دیسک هایی که برای کامپیوترها خریداری می شود ، پارتیشن بندی را امری تقریبا ضروری کرده است، چرا که چند دیسک کوچک ، بهتر از یک دیسک بزرگ اطلاعات را نگهداری می کنند. امروزه بسیاری از کامپیوترها به هارد دیسکی با ظرفیت بالا مجهزند و برای مدیریت هر چه بهتر نیاز به پارتیشن بندی و تقسیم این ظرفیت داریم . به طبع در این زمینه مشکلات و سوالاتی هم به وجود خواهد آمد .

از این پس دوستان میتوانند سوالات و مشکلات خود را در این تاپیک مطرح کنند تا رسیدگی شود .

2. 233 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

-HESSAM-,A L I R E Z A,A N G E L,abba3,AbbasAkhavan,abdozak,accorp,ace.pick,Agent 47,ahmad6177,ahmadsm,ali.rezax,ali2455,ali342,alikocholo,aliniki,alireza250,alirezaart,alirezamf110,alisonic21,aliyahoo,AMAND,amirfathi,amirhossein1312,AmirHs,Aqua,ardalan ma,arminfhm,armin_reza,arturovidal377,ashimashi,ayso,azizganad,  ,Ɱ Ɗ Ş Ɲ,ƁƦίllίąƝƬ,Bandi,bardia7,Behdad,Bobboby,bootstoasses,BRAin!H,Capitalist,Captain Black,CARDINAL,Carroll Shelby,cheshmeh,CIAHAT,civilian,Click4u,Commando,cs.go,CYBER EH,D E E P B L U E,D@VOD,Daredevil,darkknight56,deena,Detected,digital,dmk800,𝓞𝓿𝒆𝓻𝓦𝓸𝓵𝒇,eh092,ehsan.1110,EinsTein,elman12,Ernest,farid730301,felfelak,fghasem,foofoool,Fouladi92,gh452003,GholamrezaHF,G̲a̲m̲e̲ ̲O̲v̲e̲r̲,habib2020,HaD!e6z,hamedjoon,hamid19,HamiRezazadeh,hares96,hasanhadi,hashem pouri,hemn_s92,Hesam Odin,HosSeiN,hossein1332,hossein7575,hosseinalizadeh,hosseinkhlf,hosseinza,Hyacinth,ICE MAN,irani.amirali,isai,k1ngk1ng,KAC.MM,kakali,kalporeh,kamal2006,Khta,komeil akbari,kourosh3201,krenjal,lameiek,Laser,LEON,Lonely boy,l_SAVALAN_l,M H K H,M α H D i,M-ℤoghi,M.Ali123456,M.ichigo,m.majidi,m.s.z,MaC-Tavish,Mahd! Bland,mahdireza1,march,mariyuse,MASOUD,mehdi.eck,mehdi112,mehdis1987,meiti2011,me_ga159,miladgorginfar,MiladIT,mj_mahmoudi90,MmdRza#,mobindanesh,mohamadtn44331,mohammad zareie,mohammad4220,Mohammad48,Mohammadh8347,mohsen.gh,mohsen.m19,MoRe,morteza1364,motorola30,Mr. Ben,N e y m a r,N!MA,nasnas,NasserMo,NeW UseR,Ni10God,NIGHT'S KING,NimaNoaman,NorthPole,omid2016,omid_nmc,OVERWATCH,رضاشا,pixell,Polestar,rahamfreesom,Ramkal,rasol,rayan-g,razagh,RECTOR,rezajanali,rezasector,robic,ROCKY,roopan,S M H,S.QASEMI,sadegh2048,sadeqkarimi,saeedfattahi,saeedhajibaba,saeedpm,saeidy2,safa sity,salahi m,SalaR,samanshahed,SAMAViYAN,sami1389,samiaib,samiyar_app,Sanaz,SarbazeVatan,sasan.,scroll,Se4fl0w3r,Seelp Aydin,sepideh1,shahi1371,SMMousavi,Sm_Game,ssxx,starshahriar,Sylar Hero,Tarokh,Thomas Angelo,TIME,titan1,TiTAN_Ali,topleecher,TRACKER,Tumlouk,TUROK,usool,USUFRAFEE,فقط مادر,محمودرضا منفرد,مهدی مرندی,vahidrfcb,valeh,VITAM,v_pois,W a v e,web78,WITCHER,xbeautifulmind,Y A S,YasserDivaR,yavari927,zagros2010,zeyno,Zombie,_abc_

وضعیت
    آفلاین
    CARDINAL آواتار ها
    مدیریت انجمن
    نام اصلی
    هژبر
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 ENT 18362.295
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton
    تشکر شده 124,321 در 8,315 پست

ممنون، از لپ تاپ استفاده میکنم (hp 8440p) اسم درایوش چیه؟ چی سرچ کنم؟
    نام درایور: Intel Matrix Storage Manager Driver و Intel Rapid Storage Technology Driver در بخش Driver-Storage
    میتونید از سایت سازنده دریافت کنید اما آخرین ویندوز پشتیبانی شده برای این لپتاپ ویندوز 7 می باشد و قطعا درایورها قدیمی هستند
    وارد بخش ساپورت HP بشید (
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    ) سیستم عامل و ورژن آن را انتخاب کنید.
    پیشنهاد میکنم از نرم افزار زیر استفاده کنید:
    You're closer, to the truth
    Within you, is the truth

4. 11 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    mohammad425 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Mohammad
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.239
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 226 در 76 پست

نام درایور: Intel Matrix Storage Manager Driver و Intel Rapid Storage Technology Driver در بخش Driver-Storage
    میتونید از سایت سازنده دریافت کنید اما آخرین ویندوز پشتیبانی شده برای این لپتاپ ویندوز 7 می باشد و قطعا درایورها قدیمی هستند
    وارد بخش ساپورت HP بشید (
    ) سیستم عامل و ورژن آن را انتخاب کنید.
    پیشنهاد میکنم از نرم افزار زیر استفاده کنید:
    متاسفانه درست نشد
    راهی وجود نداره bad sector رو درست کرد؟

6. کاربر زیر از پست مفید mohammad425 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    daneshamoz آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 53 در 38 پست

سلام
    روی سیستم یک SSD و دو هارد اینترنال دارم؛
    ویندوزی که ازش استفاده میکنم رو SSD نصب ـه و روی یک هارد 250 گیگا-بایت ی هم علاوه بر فایلهای مختلفی که گذاشتم یک ویندوز دیگه هم هست.

باتوجه به وجود ویندوز اصلی روی SSD آیا لازمه ویندوز روی هارد رو حفظ کنم؟
    اگر حذفش کنم تکلیف درایو Primary چی میشه؟

هارد دوم 2 ترابایت ـه، Primary این هارد رو باید چکار کنم؟ میشه فایلهایی که دارم رو تو این قسمت هم ذخیره کنم یا باید خالی و بدون استفاده بمونه؟

وضعیت
    آفلاین
    hamechiz آواتار ها
    کاربر فعال
    سیستم عامل 
    Windows 8 x86
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 1,232 در 518 پست

سلام
    روی سیستم یک SSD و دو هارد اینترنال دارم؛
    ویندوزی که ازش استفاده میکنم رو SSD نصب ـه و روی یک هارد 250 گیگا-بایت ی هم علاوه بر فایلهای مختلفی که گذاشتم یک ویندوز دیگه هم هست.

باتوجه به وجود ویندوز اصلی روی SSD آیا لازمه ویندوز روی هارد رو حفظ کنم؟
    اگر حذفش کنم تکلیف درایو Primary چی میشه؟

هارد دوم 2 ترابایت ـه، Primary این هارد رو باید چکار کنم؟ میشه فایلهایی که دارم رو تو این قسمت هم ذخیره کنم یا باید خالی و بدون استفاده بمونه؟
    سلام

روی هارد دیگتون که ویندوز دارید اطلاعاتشو بردارید و با این برنامه درایو تبدیل به logical کنید و اگر تبدیل خوب جواب نداد درایو حذف کنید و دوباره ایجاد کنید و بعد فایل هاتونو داخلش بریزید

9. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    fla15 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.207
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 335 در 145 پست

رو لپتاپم (hdd) دوال بوت ویندوز و لینوکس دارم میخواستم ssd که دارم رو برای لینوکس فقط استفاده کنم(برای hdd کدی میخرم میذارم جای dvdرایتر). باید چکار کنم؟

وضعیت
    آفلاین
    fla15 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.207
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 335 در 145 پست

رو لپتاپم (hdd) دوال بوت ویندوز و لینوکس دارم میخواستم ssd که دارم رو برای لینوکس فقط استفاده کنم(برای hdd کدی میخرم میذارم جای dvdرایتر). باید چکار کنم؟
    میخوام ویندوز و لینوکس رو ssd باشه /home و یک درایور ntfs در hdd
    ssd رو mbr هستش و hdd الان رو gpt . (hdd باید تبدیل بشه به mbr؟)
    الان gpt دارم برای نصب پارتیشن efi برای بوت هر دو استفاده شده تو mbr چطور هستش؟
    پارتیشن /home رو چطور بشناسونم وقتی دارم رو ssd لینوکس رو نصب میکنم؟

کلمات کلیدی این موضوع