نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: حل مشکل بالا نیامدن درایو های هارد دیسک در لینوکس

وضعیت
    آفلاین
    A N G E L آواتار ها
    کاربر اخراجی
    نام اصلی
    刀乇Ðム
    سیستم عامل 
    linux x64
    بیلد 
    Elementary OS
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    Lumia 950 XL
    تشکر شده 42,852 در 4,297 پست

پیش فرض حل مشکل بالا نیامدن درایو های هارد دیسک در لینوکس

Solve the problem ofcoming up hard disk drives on Linux
    سلام خدمت کاربران و درجه داران انجمن ; توی این مقاله مشکل بزرگی از روی دوش کاربرانی که لینوکس نصب میکنند رو میخواهیم برداریم و قبل از همه چیز تشکر دارم از یو اس بی کد ( ریموند عزیز ) ،
    اگر برای اولین بار از لینوکس استفاده می کنید احتمالا به علت ناآشنایی با سیستم عامل لینوکس با دردسرهایی مواجه خواهید شد و اولین دردسری که مواجه می شوید بالا نیامدن دراریو های هارد دیسک که در آن فایل های مهم تان نگهداری می شود.برای دسترسی به فایل های مهم تان باید قبل از نصب این کارو در ویندوز انجام بدید.

من چند بار از لینوکس استفاده کردم و چنین مشکلی در اولین بار استفاده لینوکس داشتم و فرقی نداره چه نوع از لینوکس باشه چون هسته های لینوکس یکی هستن و فقط توزیع ها و رابط کاربری برای هر لینوکس فرق می کنه…
    در ویندوز ۷ یا ۸ یا ۱۰ زمانی که شما کامپیوتر را خاموش میکنی,سیستم کاملا خاموش نمیشه و درایو ها به همون صورت Mount میمونه….اگر هم این درایو برا شما باز شه.هر تغییری بدین ذخیره نخواهد شد !

به مسیر زیر بروید:
    Change what the power را انتخاب کنید(از داخل کنترل پنل Power option را انتخاب نموده و از سمت چپ Change setting را باز کنید) و بر روی Change settings that are Currently unavailable کلیک نمایید و سپس تیک Turn on fast startup را که در تصویر مشخص شده بردارید.
    توجه : این کارو قبل از نصب لینوکس انجام دهید.

مشاهده تصویر آموزش

وضعیت
    آفلاین
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 47 در 36 پست

ببخشید ولی ویندوز ۷ این‌طور نیست از ویندوز ۸ به بالا این گونه شد. در ضمن من ویندوز ۱۰ لایت نصب کردم توش fast startup رو نداره مثل ویندوز ۷

وضعیت
    آفلاین
    Mohammad48 آواتار ها
    OpenSource/Linux Lover
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    مدل تلفن همراه 
    J7 2015 (SM-J700H)
    تشکر شده 29,223 در 4,905 پست

ببخشید ولی ویندوز ۷ این‌طور نیست از ویندوز ۸ به بالا این گونه شد. در ضمن من ویندوز ۱۰ لایت نصب کردم توش fast startup رو نداره مثل ویندوز ۷
    اگه ندارن پس مشکلی از این بابت نباید باشه / اگه مشکل دارید بیشتر اطلاعات بدید

نمایش متن

4. کاربر زیر از پست مفید Mohammad48 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 47 در 36 پست

نه مشکلی ندارم فقط برای جالب بود

وضعیت
    آفلاین
    fla15 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.175
    مرورگر 
    Vivaldi
    تشکر شده 316 در 139 پست

اگه در قسمت پارتیشن بندی قبل نصب لینوکس پارتیشنی با فرمت ntfs بسازیم این پارتیشن در ویندوز و لینوکس مشترک میشه؟ از نظر سرعت یا هر مشکلی چون لینوکس رو ext4 نصب میشه پیش نمیاد؟

وضعیت
    آفلاین
    M9476 آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,809 در 695 پست

اگه در قسمت پارتیشن بندی قبل نصب لینوکس پارتیشنی با فرمت ntfs بسازیم این پارتیشن در ویندوز و لینوکس مشترک میشه؟ از نظر سرعت یا هر مشکلی چون لینوکس رو ext4 نصب میشه پیش نمیاد؟

مشکلی پیش نمیاد ولی احتمالا به خاطر اینکه ویندوز مونت میکنه پارتیشن هارو و با خاموش کردن به خاطر فست بوت هنوز پارتیشن رو از مونت در نمیاره و با هارد درگیر هست ، در نتیجه اگر توزیع گنو/لینوکسی رو بالا بیارید ممکنه مونت نشه که در این صورت یکم سخت میشه و باید فقط ریستارت کنید تا پارتیشن رو به اصطلاح ول کنه
    از نظر سرعت تست نکردم ، بالاخره فایل سیستم های متفاوت میتونن رفتار متفاوتی برای فایل هایی با حجم های مختلف هم داشته باشن . حالا لینوکس رو که داخل پارتیشنی با فایل سیستم ext4 نصب میکنید پس نگران پارتیشن ntfs مونت شده نباشید .

8. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    H o u r G l a s s آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    AH
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    تشکر شده 82 در 54 پست

Solve the problem ofcoming up hard disk drives on Linux
    سلام خدمت کاربران و درجه داران انجمن ; توی این مقاله مشکل بزرگی از روی دوش کاربرانی که لینوکس نصب میکنند رو میخواهیم برداریم و قبل از همه چیز تشکر دارم از یو اس بی کد ( ریموند عزیز ) ،
    اگر برای اولین بار از لینوکس استفاده می کنید احتمالا به علت ناآشنایی با سیستم عامل لینوکس با دردسرهایی مواجه خواهید شد و اولین دردسری که مواجه می شوید بالا نیامدن دراریو های هارد دیسک که در آن فایل های مهم تان نگهداری می شود.برای دسترسی به فایل های مهم تان باید قبل از نصب این کارو در ویندوز انجام بدید.

من چند بار از لینوکس استفاده کردم و چنین مشکلی در اولین بار استفاده لینوکس داشتم و فرقی نداره چه نوع از لینوکس باشه چون هسته های لینوکس یکی هستن و فقط توزیع ها و رابط کاربری برای هر لینوکس فرق می کنه…
    در ویندوز ۷ یا ۸ یا ۱۰ زمانی که شما کامپیوتر را خاموش میکنی,سیستم کاملا خاموش نمیشه و درایو ها به همون صورت Mount میمونه….اگر هم این درایو برا شما باز شه.هر تغییری بدین ذخیره نخواهد شد !

به مسیر زیر بروید:
    Change what the power را انتخاب کنید(از داخل کنترل پنل Power option را انتخاب نموده و از سمت چپ Change setting را باز کنید) و بر روی Change settings that are Currently unavailable کلیک نمایید و سپس تیک Turn on fast startup را که در تصویر مشخص شده بردارید.
    توجه : این کارو قبل از نصب لینوکس انجام دهید.

مشاهده تصویر آموزش

سلام وقتتون بخیر باشه

بنده قصد دارم که برای اولین بار آرچ لینوکس را روی کامپیوتر نصب کنم یعنی قبل از آن ویندوز نداشته آیا این مشکل به وجود می آید ؟