yadmarket

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: میانگین گیری در اکسس

وضعیت
    آفلاین
    hafa آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 36 در 33 پست

پیش فرض میانگین گیری در اکسس

بنده یک کارنامه دانش آموزی ایجاد کردم که سه تا کادر مهر آبان و آدر در اون وجود داره که در هرکدام از این کادرها نمره ی دانش آموزان در اون ثبت میشه. یک کادر دیگری هم وجود داره به اسم میانگین که میخوام با استفاده از control source میانگین نمرات را محاسبه کنم.
    طریقه نوشتن فرمول میانگین گیری در control source به چه صورت هست؟

2. کاربر زیر از پست مفید hafa تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    MQSof آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 395 در 114 پست

بنده یک کارنامه دانش آموزی ایجاد کردم که سه تا کادر مهر آبان و آدر در اون وجود داره که در هرکدام از این کادرها نمره ی دانش آموزان در اون ثبت میشه. یک کادر دیگری هم وجود داره به اسم میانگین که میخوام با استفاده از control source میانگین نمرات را محاسبه کنم.
    طریقه نوشتن فرمول میانگین گیری در control source به چه صورت هست؟
    سلام
    از تابع avg استفاده کنید.
    مثال زیر رو ببینید :
    کد:
    =Avg([Field name])
    بجای Field name فیلد مورد نظر قرار میگیره.

وضعیت
    آفلاین
    hafa آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 36 در 33 پست

سلام
    از تابع avg استفاده کنید.
    مثال زیر رو ببینید :
    کد:
    =Avg([Field name])
    بجای Field name فیلد مورد نظر قرار میگیره.
    من الان دو تا فیلد دارم یکی به نام text 20 و یکی به نام text 18 میخوام میانگین این دو فیلد رو در یک کادر دیگه به دست بیارم.الان شما میانگین یک فیلد رو نوشتین. گرفتین میانگین دوتا به بالا چگونه فرمول نویسی میشه؟

وضعیت
    آفلاین
    MQSof آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 395 در 114 پست

من الان دو تا فیلد دارم یکی به نام text 20 و یکی به نام text 18 میخوام میانگین این دو فیلد رو در یک کادر دیگه به دست بیارم.الان شما میانگین یک فیلد رو نوشتین. گرفتین میانگین دوتا به بالا چگونه فرمول نویسی میشه؟
    کافیه فیلدها رو جمع ببندید سپس تقسیم بر تعداد کنید.
    کد:
    =([Field1]+[Field2]+[Field3])/3

وضعیت
    آفلاین
    hafa آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 36 در 33 پست

کافیه فیلدها رو جمع ببندید سپس تقسیم بر تعداد کنید.
    کد:
    =([Field1]+[Field2]+[Field3])/3
    آفیس بنده 2016 هستش. بنده وقتی از فرمول جمع + استفاده میکنم میاد عدد داخل دوتا فیلد رو کنار هم مینویسته. به طور مثال من text 18 مقدار 11 دادم و text20 مقدار 10. وقتی میام فرمول جمع براش می نویسته دوتا اعداد رو با هم جمع نمیکنه جوابی که به دست میاره میشه 1110. مقادیر دوتا فیلد رو کنار هم مینویسه. راه حل چیه؟

وضعیت
    آفلاین
    MQSof آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 395 در 114 پست

آفیس بنده 2016 هستش. بنده وقتی از فرمول جمع + استفاده میکنم میاد عدد داخل دوتا فیلد رو کنار هم مینویسته. به طور مثال من text 18 مقدار 11 دادم و text20 مقدار 10. وقتی میام فرمول جمع براش می نویسته دوتا اعداد رو با هم جمع نمیکنه جوابی که به دست میاره میشه 1110. مقادیر دوتا فیلد رو کنار هم مینویسه. راه حل چیه؟
    یک جای کارتون مشکل داره.
    ببینید شما باید در خود تیبل مربوطه یه فیلد از نوع calculated ایجاد کرده و میانگین رو با فرمولی که در پست قبل گذاشتم محاسبه کنید یا اینکه با استفاده از کوری این کار رو انجام بدبد تا بعدا تو گزارش گیری مشکلی نداشته باشید.که بهتره از طریق تیبل این کار رو انجام بدید سپس فیلد میانگین رو به فرم اضافه کنید.
    باز اگر مشکلی بود به همراه تصویر توضیح بدید یا اینکه نمونه فایلی رو قرار بدید.

8. کاربر زیر از پست مفید MQSof تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    hafa آواتار ها
    عضو ثابت
    تشکر شده 36 در 33 پست

یک جای کارتون مشکل داره.
    ببینید شما باید در خود تیبل مربوطه یه فیلد از نوع calculated ایجاد کرده و میانگین رو با فرمولی که در پست قبل گذاشتم محاسبه کنید یا اینکه با استفاده از کوری این کار رو انجام بدبد تا بعدا تو گزارش گیری مشکلی نداشته باشید.که بهتره از طریق تیبل این کار رو انجام بدید سپس فیلد میانگین رو به فرم اضافه کنید.
    باز اگر مشکلی بود به همراه تصویر توضیح بدید یا اینکه نمونه فایلی رو قرار بدید.
    در تیبل با استفاده از calculate جمع به درستی کار میکنه. اما وقتی فرمول2/[filed2]+[filed1]= میزنم جواب درست به من نمیده. نظر شما باید چکار کرد؟

وضعیت
    آفلاین
    MQSof آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 395 در 114 پست

در تیبل با استفاده از calculate جمع به درستی کار میکنه. اما وقتی فرمول2/[filed2]+[filed1]= میزنم جواب درست به من نمیده. نظر شما باید چکار کرد؟
    همانطور که گفتم یه جای کار رو اشتباه انجام دادید و چون من فایل شما رو ندیدم نمیتونم بگم دقیقا مشکلتون کجاست.
    filed1 و filed2 رو هم من مثال زدم
    شما در تیبل مربوطه یه فیلد از نوع calculated ایجاد کنید سپس بجای filed1 و filed2 فیلد های خودتون رو قرار بدید.
    فایل زیر رو ببینید اگر دقت کنید متوجه خواهید شد فیلد میانگین داخل تیبل ایحاد سپس به فرم اضافه شده. اعداد رو وارد کنید سپس اینتر کنید نتیجه رو خواهید دید البته بنده از تابع Round هم برای گرد کردن رقم اعشار استفاده کردم (در قسمت design تیبل روی فیلد number4 کلیک کنید)
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

11. کاربر زیر از پست مفید MQSof تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    hh.afruz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Avast
    تشکر شده 0 در 0 پست

سلام
    من یک جدول دارم که در فیلد نرخ دلار هست و در دیگری مقدار پول می خواهم تا این مقدار معلوم کنم و سپس تقسیم مقدار سهم هر نفر کنم (30%و40%و50%) و همزمان در جدول دوم حاصل این عمل را ببینم و قابل جمع با اعداد دیگر در جدول دوم باشه چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید