صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30

موضوع: مشکل لگ و تاخیر در خواندن و صدای هارد و دیر باز کردن فایل با هارد hdd seagate در لپتاپ asus n552vw

وضعیت
    آفلاین
    interstellar آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    تشکر شده 1 در 1 پست

Question مشکل لگ و تاخیر در خواندن و صدای هارد و دیر باز کردن فایل با هارد hdd seagate در لپتاپ asus n552vw

سلام.روزتون بخیر.من یه مشکل خیلی عجیب دارم.من 3روز پیش یه لپ تاپ asus n552vw خریدم.
    هیچ مشکلی نداره و عالی کار میکنه.تنها مشکلی که باهاش برخورد کردم این بود که وقتی ویندوزو روی هارد ssd نصب باشه فایل هایی که روی hdd هستن وسط کار 2ثانیه مکث میکنن و صدای خاموش روشن شدن هارد hdd میاد.
    وقتی ویندوزو روی hdd نصب میکنم این مشکل کاملا برطرف میشه.ولی خب ویندوز باید روی ssd نصب بشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

2. کاربر زیر از پست مفید interstellar تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    anoushfz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Internet Explorer
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 11 در 3 پست

دوستان . فایلی که در مورد رفع مشکل تاخیر در هارد دیسک گذاشتم یک اشتباه کوچک تصویری در بند 7 داشت که اصلاح کردم و مجددا لینک دانلود میزارم چون بلد نیستم مستقیما در سایت آپلود کنم
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

از ناظر محترم انجمن هم تقاضا میکنم پست رو مثل قبلی ویرایش کنند و فایل اصلاح شده رو در سایت اپلود کنند

4. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    S M A S H آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Walker
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 1,556 در 540 پست

دوستان . فایلی که در مورد رفع مشکل تاخیر در هارد دیسک گذاشتم یک اشتباه کوچک تصویری در بند 7 داشت که اصلاح کردم و مجددا لینک دانلود میزارم چون بلد نیستم مستقیما در سایت آپلود کنم
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

از ناظر محترم انجمن هم تقاضا میکنم پست رو مثل قبلی ویرایش کنند و فایل اصلاح شده رو در سایت اپلود کنند

سلام
    ممنون از اموزش، فقط میشه لطفا این روش رو بیشتر توضیح بدین که دقیقا چه کاری انجامش میده که این لگ رو برطرف میکنه؟
    ابتدایی ترین حالتش این میتونه باشه که از زمانی که ویندوز بالا میاد پشت سر هم یک فایل رو Read & Write میکنه روی هارد که باعث میشه هارد نخوابه
    همین روشه یا نه از ترفند دیگه ای استفاده میکنه؟

وضعیت
    آفلاین
    anoushfz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Internet Explorer
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 11 در 3 پست

خیر . هیچ Read و Write در کار نیست . این راه حل بنده باعث میشه که هارد دیسک به حالت اسلیپ نره . همونطور که در فایل هم توضیح دادم هاردهای HDD بعضی لب تاب های جدید بطور خودکار روی حالت اسلیپ میرن و حتی از طریق کنترل پنل هم نمیشه این اسلیپ رو غیرفعال کرد . تنها راهش اینه که دستور غیرفعال شدن اسلیپ رو مستقیما به هارد ارسال نمود . اون نرم افزار این کار رو میکنه . دلیل تاخیر این هارد ها دقیقا همینه . یه دقیقه که باهاشون کار نمیکنید , به حالت اسلیپ میرن و وقتی روی فولدری در هارد کلیک میکنید , تا میخوان از حالت اسلیپ خارج بشن تاخیر دارند . باز هم تاکید میکنم که این مشکل فقط برای هارد مکانیکی لب تاب های جدید است که بهمراه SSD استفاده میشن و ویندوز هم روی SSD نصبه. البته بعضی لب تابها این مشکل رو دارند

7. کاربر زیر از پست مفید anoushfz تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    S M A S H آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Walker
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 1,556 در 540 پست

خیر . هیچ Read و Write در کار نیست . این راه حل بنده باعث میشه که هارد دیسک به حالت اسلیپ نره . همونطور که در فایل هم توضیح دادم هاردهای HDD بعضی لب تاب های جدید بطور خودکار روی حالت اسلیپ میرن و حتی از طریق کنترل پنل هم نمیشه این اسلیپ رو غیرفعال کرد . تنها راهش اینه که دستور غیرفعال شدن اسلیپ رو مستقیما به هارد ارسال نمود . اون نرم افزار این کار رو میکنه . دلیل تاخیر این هارد ها دقیقا همینه . یه دقیقه که باهاشون کار نمیکنید , به حالت اسلیپ میرن و وقتی روی فولدری در هارد کلیک میکنید , تا میخوان از حالت اسلیپ خارج بشن تاخیر دارند . باز هم تاکید میکنم که این مشکل فقط برای هارد مکانیکی لب تاب های جدید است که بهمراه SSD استفاده میشن و ویندوز هم روی SSD نصبه. البته بعضی لب تابها این مشکل رو دارند

من دفعه اولی که اینکارو کردم درست شد و هارد روی اسلیپ نرفت ولی بعدش که لپتاپ رفت روی گذاشتم رو اسلیپ دیگه برگشت به حالت قبلش
    دوباره انجام دادم ولیدرست نشد
    همه چی الان دقیقا طبق اموزشه، فایل توی درایو C توی پوشه Script هست و توی Startup هم اضافه شده اما کار نمیکنه
    دستی هم که روی فایل bat میزنم بازم هارد میره رو اسلیپ!

وضعیت
    آفلاین
    anoushfz آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Internet Explorer
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 11 در 3 پست

اول اینکه بفرمایید مدل لب تابتون چیه. دوم اینکه میتونید تنظیمات نرم افزار رو در قسمت APM ، مجددا روی عدد 128 بزارید و ذخیره کنید . سپس ویندوز رو ری استارت کنید . اگه بچ فایل رو درست تو استارت اپ گذاشته باشید باید مشکل حل بشه. ضمنا تا مشکل حل نشده ، اون اسلیپ کنترل پنل رو فعال نکنید

وضعیت
    آفلاین
    Mohammad48 آواتار ها
    OpenSource/Linux Lover
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    مدل تلفن همراه 
    J7 2015 (SM-J700H)
    تشکر شده 29,025 در 4,885 پست

دوستان سلام
    تجربه ی خودم رو بعد از مدت حدود 1سال و 3ماه از خرید این لپتاپ در اختیارتون میذارم
    1- بایوس لپتاپ رو به روز کردم و آخرین درایورها رو از asus گرفتم و نصب کردم و win 10 64bit enterprise نصب کردم.
    2- نرم افزارهایی نظیر 360 qihoo و idm (همچنین محل ذخیره ی دانلود ها و فایل های موقت دانلود شده) و HDD health و 360 document protector رو روی درایو D از HDD نصب کردم و عملا کاری کردم که همیشه این ها از روی هارد دیسک در حال اجرا باشه نه SSD ؛ الان حدود 1ساله این مشکل رو ندارم

نمایش متن

11. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    mohya آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 
    مرورگر 
    Internet Explorer
    آنتی ویروس 
    Nod32
    تشکر شده 1 در 1 پست

خدا خیرت بده
    حدود یک سال اون روش که توی فایل pdf بود رو انجام میدادم ولی تو ظاهر پنجره های ویندوز تاثیر منفی میزاشت و منو ها رو کوچیک میکرد که دیگه نوشته هاش رو نمیشد خوند. ولی با این روش شما فقط HDD Health رو روی یکی از درایو های غیر ssd نصب کردم و مشکلم حل شد.

13. کاربر زیر از پست مفید mohya تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Parham آواتار ها
    ...Hmm
    نام اصلی
    پرهام
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.113
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 14,197 در 4,582 پست

دوستان سلام
    تجربه ی خودم رو بعد از مدت حدود 1سال و 3ماه از خرید این لپتاپ در اختیارتون میذارم
    1- بایوس لپتاپ رو به روز کردم و آخرین درایورها رو از asus گرفتم و نصب کردم و win 10 64bit enterprise نصب کردم.
    2- نرم افزارهایی نظیر 360 qihoo و idm (همچنین محل ذخیره ی دانلود ها و فایل های موقت دانلود شده) و HDD health و 360 document protector رو روی درایو D نصب کردم و عملا کاری کردم که همیشه این ها از روی هارد دیسک در حال اجرا باشه؛ الان حدود 1ساله این مشکل رو ندارم
    درود،

ویژگی Advanced Power Management یا Auto AAM/APM Adaption را می توانید با برنامه هایی مثل Crystal Disk Info غیرفعال کنید و با اجرای خودکار این نرم افزار به هنگام راه اندازی سیستم عامل دیگر مشکل تاخیر یا Sleep رفتن هارد در حال Power Management تعریف شده به صورت سخت افزاری را نخواهید داشت.
    MOB: ASUS ROG STRIX Z270G GAMING | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM:G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 | VGA:SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms Gaming Monitor | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB NVMe PCI-Express 3.0 x4 |
    HDD : Seagate Barracuda ST2000DM006 | Case: Corsair Carbide Series Air 240 Black | Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | Keyboard : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer DeathAdder Elite

15. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    alirezah3 آواتار ها
    عضو انجمن
    تشکر شده 0 در 0 پست

سلام، من هم 2 سال و نیمه که لپتاپ Asus n552 vw دارم و دقیقا همین مشکل برام پیش میاد. من نفهمیدم راه حل نهایی چی شد؟؟
    یه مشکل دیگه هم که دارم موقع بازی PES17 یا 18 وقتی با HDMI به تلویزیون وصل می کنم روی تلویزیون بازی لگ داره ولی در لپتاپ مشکلی نداره؟ سیستم هم چیزی فراتر از نیاز بازی هست!!!!
    لطفا اگر کسی راه حلی داره راهنمایی کنه. ممنون

وضعیت
    آفلاین
    Mohammad48 آواتار ها
    OpenSource/Linux Lover
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    مدل تلفن همراه 
    J7 2015 (SM-J700H)
    تشکر شده 29,025 در 4,885 پست

سلام، من هم 2 سال و نیمه که لپتاپ Asus n552 vw دارم و دقیقا همین مشکل برام پیش میاد. من نفهمیدم راه حل نهایی چی شد؟؟
    یه مشکل دیگه هم که دارم موقع بازی PES17 یا 18 وقتی با HDMI به تلویزیون وصل می کنم روی تلویزیون بازی لگ داره ولی در لپتاپ مشکلی نداره؟ سیستم هم چیزی فراتر از نیاز بازی هست!!!!
    لطفا اگر کسی راه حلی داره راهنمایی کنه. ممنون
    روشی که بالا گذاشتم برای بنده و یه کاربر دیگه جواب داده به خوبی و الان حدود ۲ساله مشکلی ندارم اصلا
    لطفا بدون مطالعه پست نذارید

نمایش متن

18. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123