صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: تاپیک جامع بررسی و رفع مشکل 100 درصد شدن دیسک بر اساس تجربه های بدست آمده

وضعیت
    آفلاین
    Laser آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Pejman
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.53
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy S9 Plus
    تشکر شده 122,606 در 4,064 پست

Thumbs up تاپیک جامع بررسی و رفع مشکل 100 درصد شدن دیسک بر اساس تجربه های بدست آمده

با توجه به بروز مشکلاتی که برای اکثر کاربران در رابطه با 100 درصد شدن دیسک بوجود آمده است که نمونه ای از آنها در تاپیک های مختلف بشرح ذیل ارائه شده است برآن شدیم تاپیکی جامعی ایجاد کرده تا کاربران عزیز بتوانند به سرعت مشکل خود را حل کنند.خواهشمند است دوستان ارجمند راه ها و روش های کاربردی را که بر اساس تجربه های واقعی بدست آمده در اینجا قرار دهند.

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

به عنوان اولین قدم تجربه خودم را بیان می کنم:

1- ویندوز 10 64 بیتی خودم را با آنتی ویروس نورتن 2017 چک کردم و تروجان زیادی پیدا کردم
    2- نرم افزار
    که به صورت پرتابل است استفاده کردم و به این نتیجه رسیدم نرم افزار Advanced SystemCare جاسوسی است ( الکی نیست که یک سریال به صورت Giveaway ارائه می کنند تا همه کاربران در سراسر دنیا استفاده کنند)
    3- مجبور شدم تمام نرم افزار های مربوط به شرکت Iobit را از سیستمم پاک کنم.
    4-- با توجه به مشکلاتی که برای ویندوز و هارد (احتمالاٌ در اثر دلائل فوق ) بوجود آمده بود مجبور شدم کل هاردم را فرمت نموده و پارتیشن هارد را از MBR به پارتیشن GPT تبدیل نمایم.
    5- ویندوز 10 64 بیتی را به صورت UEFI نصب کردم.
    6- الان مشکل هاردم حل شده و ویندوزم خیلی خوب و با سرعت کار می کند.
    ویرایش توسط AMIN SAFAARI : 2018-02-26 در ساعت 16:33 دلیل: Post Updating

وضعیت
    آفلاین
    AMIN SAFAARI آواتار ها
    مدیر ارشد ماندگار
    تشکر شده 24,265 در 3,360 پست

سلام پژمان جان

راستش حدود 5 - 6 ماهی هست با این مشکل دارم دست و پنجه نرم میکنم ولی بعد از کلی راه و روش آخرشم این مشکل برای من رفع نشد
    خیلی هم ذهن منو مشغول کرده واقعا و الان بزرگترین دغدغه من توی ویندوز 10 اینه که این مشکل برطرف شه نسخه 1703 آپدیت سازندگان رو نصب کردم هنوزم برطرف نشده

برنامه Advanced SystemCare یک برنامه خیلی محبوب و خوبه باورش سخته که جاسوسی باشه و همچنین محصولات IOBit چون واقعا کیفیت بالایی دارن و خوبن ولی من الان به این برنامه مشکوکـم چون سری قبلی ویندوز 1607 که داشتم آنتی ویروس قبلیم که E S E T بود کلا این برنامه رو پاک کرد !!

هردفعه که سیستمم میاد بالا حدود 1 2 دقیقه این مشکل هست بعد درصد دیسک میاد پایین

این فرضیه تبدیل MBR به GPT برسی بشه چون فک کنم احتمالش باشه که با این تبدیل مشکل برطرف بشه

الان هم بنظرم همه کاربران و درجه داران بیان شرکت کنن توی این بحث و نظرات و فرضیه ها و روش هاشون رو اعلام کنند تا کلک این مشکل رو بکنیم

خودم هم یک سری روش دارم که درج میکنم به زودی البته برای خودم عملی نشد

وضعیت
    آفلاین
    tsptsp آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    سید حجت اله
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 121 در 37 پست

سلام دوستان این مشکل از چیه همش هنگ میکنه سیستمم

وضعیت
    آفلاین
    Detected آواتار ها
    مدیر پیشکسوت
    نام اصلی
    mehrAn
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    s8
    تشکر شده 12,003 در 1,727 پست

سلام دوستان این مشکل از چیه همش هنگ میکنه سیستمم
    سلام.
    از راهنمایی های این تاپیک و پست اول کمک بگیرید
    همچنین اگه یک بار دیگر روی دیسک کلیک کنید برنامه ای که اشغال کرده و هارد رو درگیر ساخته مشخص میشه

5. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    AMIN SAFAARI آواتار ها
    مدیر ارشد ماندگار
    تشکر شده 24,265 در 3,360 پست

درود

دوستان بزرگوار همان طور که عرض کردم روش خاصی برای رفع این مشکل ندیدم و تمامی راه حل ها رو امتحان کردم

تا اون جایی که به این نتیجه رسیدم با ذخیره ساز های SSD این مشکل وجود ندارد . روی لپ تاپ خودم هارد HDD رو با SSD تعویض کردم

که سرعت سیستم به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا کرد و همچنین این مشکل کاملا محو شد

من احساس میکنم این مشکل بخاطر این هست که مایکروسافت کاربرانش رو به تکنولوژی های جدید سوق بده چون میتونم بگم تقریبا هر سیستمی که ویندوز 10 روش دیدم این مشکل رو داشت

پس استفاده از SSD یکی از راه حل های پر هزینه این مشکل هست حالا باز اگر کسی روی SSD هم چنین مشکلی رو داشت حتما توی این تاپیک اطلاع رسانی بکنه

7. 8 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    shadow.break آواتار ها
    عضو انجمن
    نام اصلی
    Abigor Freyr Ivanne
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    مدل تلفن همراه 
    Huawei g610
    تشکر شده 5 در 1 پست

دوستان من تحقیقات زیادی در این زمینه انجام دادم و بهترین راه حل اینه:
    در سرچ ویندوز عبارت services.msc رو جستجو کنید و وارد صفحه ی سرویس های ویندوز بشید.
    سرویس های background intelligent transfer service و windows update رو پیدا کنید
    روی تک تکشون راست کلیک و بعدش stop رو انتخاب کنید و بعد دوباره روشون راست کلیک و بعد properties رو انتخاب کنید
    در منوی بعدی روی startup type گزینه ی disabled رو انتخاب و بعدش به تب recovery رفته و جلوی کادرهای first failure. second failure و subsquent failures عبارت take no action رو قرار بدید
    بعد در همون صفحه جلوی عبارت reset fail count after عدد 0 رو قرار بدید. روی Apply و سپس ok کلیک کنید و در نهایت سیستم رو ریستارت کنید.
    نکته1: این مراحل رو برای هر دو سرویس windows update و background intelligent transfer service انجام بدید
    نکته2: در این آموزش به این دلیل سرویس windows update رو خاموش میکنیم چون باعث روشن شدن خودکار background intelligent transfer service میشه
    نکته3: دلیل استفاده ی 100% دیسک و سی پی یو میتونه مختلف باشه ولی مهمترینش همین سیستم BITS هست و با توجه به تجربه خودم غیر فعال کردن این سرویس هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
    نکته4: اگه گزینه ی خاموش کردن BITS یا windows update سیاه شده این بدلیل آپدیت های جدید ویندوزه پس باید ویندوز رو از اول نصب و بعد این سرویس ها رو در همون لحظه اول غیر فعال کنید
    نکته5: من تا 6 ماه بعد از غیر فعال کردن این دو سرویس هیچ مشکلی نداشتم ولی بعد از اون دوباره یکبار دیسک 100% توسط ویندوز اشغال شد ولی بعد فهمیدم مشکل از برنامه های زیادی که توی لیست startup ویندوز بود هستش که با غیر فعال کردن اجرای نرم افزارها در startup ویندوز مشکل حل شد

9. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    ali_s_cg آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 21 در 9 پست

Exclamation هنگ کردن لپ تاب

سلام دوستان
    جدیدا لپ تاب من هنگ میکنه و وقتی نگاه task managr کردم disk 100% بود علت چیه؟

11. کاربر زیر از پست مفید ali_s_cg تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    alimontazeran آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Ali
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    SAMSUNG
    تشکر شده 99 در 68 پست

سلام دوستان
    با سلام
    اکثرا این مشکل بخاطر Defragment نکردن هادر هستش
    با استفاده از برنامه خود ویندوز که اسمش Optimize Drive هستش کمک بگیرد اگه مشکل حل نشد شاید مشکل از هارد باشه

13. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آنلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن
    تشکر شده 8,736 در 2,305 پست

سلام دوستان
    سلام

لینکی درباره مشکل شما .

فقط اون نرم افزارهایی که گفته شده رو دانلود و نصب نکن بلکه فقط اون راه حل ها رو انجام بده و بعد از انجام هر کدوم ببین کدوم یکی مشکلت رو حل می کنه برای اینکه دفعه بعد که ویندوز نصب کردی بتونی سریع مشکل رو حل کنی

کد:
    https://www.drivereasy.com/knowledge/100-disk-usage-windows-10-fixed/

15. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    عباس شیخی آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 1 در 1 پست

پیش فرض صد درصد شدن دیسک در ویندوز 10

سلام امروز که داشتم با ویندوز کار می کردم سرعت کامپیوتر یکم پایین اومد و هنگ میکرد رفتم تو تسک منیجر دیدم دیسک شده 100% بعد روی گزینه performanace که زدم دیدم جلوی دیسک نوشته 0 و (i: c: d: e: g: h:) مشکل از کجا میتونه باشه

17. کاربر زیر از پست مفید عباس شیخی تشکر کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع