نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل در نصب اوبونتو 18 در کنار ویندوز 10 | مشکل در نصب نهایی و بوت

Status
    Twin آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Twin
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 57 در 12 پست

پیش فرض مشکل در نصب اوبونتو 18 در کنار ویندوز 10 | مشکل در نصب نهایی و بوت

دوستان میخوام اوبونتو را در کنار ویندوز 10 نصب کنم ولی هر کاری میکنم به مشکل میخورم...
    قبلا 16 و 17 را نصب کردم ولی از وقتی ویندوز 10 جدید را که ریختم و هارد را به صورت کامل فرمت کردم دیگه به مشکل خوردم....
    و نمیخوام که از طریق ماشین های مجازی در داخل ویندوز داشته باشم ( در کنار ویندوز با بوت دوگانه )

طبق آموزش ها حالت مجازی را در بایوس فعال و فست بوت را غیر فعال کردم و طبق تصویر زیر پازتیشن بندی کردم که حدود 40 گیگ به اوبونتو بدم ....

نمایش عکس

و چون ویندوز را از طریق UEFI ( با فلش ) نصب کردم اوبونتو را هم با همون نصب میکنم.....

اوبونتو بالا میاد و در هنگام انتخاب گزینه ها هیچ گزینه ای درمورد نصب کنار ویندوز وجود ندارد !!! اصلا نمیدونه ویندوز دارم یا نه.....
    ولی باز گزینه SOMETHING ELSE را زدم تا پارتیشن هایی که میگم ، نو اونا نصب کنه....

30 گیگ به روت و 10 گیگ به هوم دادم....

نصب را آغاز کردم و وسط نصب به علت خطای گراب ، کراش کرد.....

ولی باز بالا آوردم تا از طریق خود اوبونتو و BOOT-REPAIR درست که یک سری کد داد و داخل ترمینال زدم ولی باز درست نشد.....

ریست کردم و ویندوز را بالا آورد......

مشکل از چیه دوستان ؟؟؟ الان 3 روز میشه که درگیرم و تا الان 2 بار ویندوز عوض کردم.... هرسری یا بوت کلا میریزه بهم یا درایو C با درایو های دیگه عوض میشه......

لطفا کسایی که میدونن راهنمایی کنن.....
    چطوری الان در کنار ویندوز نصب کنم؟؟؟؟

پست به صورت خودکار ادغام شده در 07:33

و این را هم بگم که وقتی با Boot-repair کار کردم و کد ها را داخل ترمینال گذاشتم ، ریست کردم و دوباره اوبونتو را لایو بالا آوردم و دوباره نصب کردم که اونجا اوبونتو را شناخت و گفت آیا مایلید در کنار اوبونتو نصب گنید که از نصب خارج شدم و بعد باز ویندوز را بالا آورد....

کلا مشکل از بوته.... چیکار کنم؟

پست به صورت خودکار ادغام شده در 07:34

پر حرفی کردم ولی گفتم بگم شاید لازم باشه تا بتونن بهتر راهنمایی کنن منو .....
    ببخشید که سرتونو به درد آوردم-O

2. کاربر زیر از پست مفید Twin سپاس کرده است .

Status
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 43 در 32 پست

دوستان میخوام اوبونتو را در کنار ویندوز 10 نصب کنم ولی هر کاری میکنم به مشکل میخورم...
    قبلا 16 و 17 را نصب کردم ولی از وقتی ویندوز 10 جدید را که ریختم و هارد را به صورت کامل فرمت کردم دیگه به مشکل خوردم....
    و نمیخوام که از طریق ماشین های مجازی در داخل ویندوز داشته باشم ( در کنار ویندوز با بوت دوگانه )

پر حرفی کردم ولی گفتم بگم شاید لازم باشه تا بتونن بهتر راهنمایی کنن منو .....
    ببخشید که سرتونو به درد آوردم-O
    سلام العلیکم و رحمته الله و برکاتو
    من درست نگرفتم چه جوری داشت نصب می‌شد که ارور داد ولی یه چیز مشکوکی پیدا کردم. نگاه کنید شما الآن ۳ تا پارتیشن اصلی(primary) دارید و یک دونه logical. پارشیتن‌های logical در یک شبه پارتیشن به نام extended قرار می‌گیرند که توی disk managment هم با خط آبی دور پارتیشن logical نشون داده شده. در کل اگه ما در یک‌هارد تعداد پارتیشن‌های primary و extended(که یه دونه بیش‌تر نمی‌تونه باشه) رو جمع کنیم نمی‌تونه از 4 تا بیش‌تر باشه. یعنی الآن این‌رو گفتم که بگم نمی‌شه توی اون فضای unallocated یه درایو primary دیگه درست کنین. فقط می‌شه اون unallocated رو انتقال داد به داخل extended و بعد یه پارتیشن logical درست کرد و توش اوبونتو نصب کرد. ویندوز نمی‌تونه توی logical نصب بشه اما لینوکس میتونه. نمی‌دونم و مطمعا نیست ولی احساس می‌کنم لینوکس توی پارتیشن primary یه کمی سرعت بیش‌تری داره.
    با disk managment ویندوز فکر نکنم بشه unallocated خارج از extended رو به توی اون برد ولی حدس می‌زنم با نرم‌افزار EaseUS Partition master بشه انتقال داد.
    اما اگه می‌خواین حتما لینوکس توی primary نصب کنین به همین پست یه جواب بدین که توضیح بدم.(طولانی‌تر میشه)
    امیدوارم مشکل همون که فکر می‌کردم باشه.
    ویرایش توسط Moslem : 2018-05-16 در ساعت 15:22 دلیل: کوتاه سازی در نقل قول

4. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    Twin آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Twin
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 57 در 12 پست

سلام العلیکم و رحمته الله و برکاتو
    من درست نگرفتم چه جوری داشت نصب می‌شد که ارور داد ولی یه چیز مشکوکی پیدا کردم. نگاه کنید شما الآن ۳ تا پارتیشن اصلی(primary) دارید و یک دونه logical. پارشیتن‌های logical در یک شبه پارتیشن به نام extended قرار می‌گیرند که توی disk managment هم با خط آبی دور پارتیشن logical نشون داده شده. در کل اگه ما در یک‌هارد تعداد پارتیشن‌های primary و extended(که یه دونه بیش‌تر نمی‌تونه باشه) رو جمع کنیم نمی‌تونه از 4 تا بیش‌تر باشه. یعنی الآن این‌رو گفتم که بگم نمی‌شه توی اون فضای unallocated یه درایو primary دیگه درست کنین. فقط می‌شه اون unallocated رو انتقال داد به داخل extended و بعد یه پارتیشن logical درست کرد و توش اوبونتو نصب کرد. ویندوز نمی‌تونه توی logical نصب بشه اما لینوکس میتونه. نمی‌دونم و مطمعا نیست ولی احساس می‌کنم لینوکس توی پارتیشن primary یه کمی سرعت بیش‌تری داره.
    با disk managment ویندوز فکر نکنم بشه unallocated خارج از extended رو به توی اون برد ولی حدس می‌زنم با نرم‌افزار EaseUS Partition master بشه انتقال داد.
    اما اگه می‌خواین حتما لینوکس توی primary نصب کنین به همین پست یه جواب بدین که توضیح بدم.(طولانی‌تر میشه)
    امیدوارم مشکل همون که فکر می‌کردم باشه.
    و من الله توفیق

اقا هنگام نصب میتونیم انتخاب کنیم که نوع پارتیشن چی باشه و من همون primary را میزنم....
    اوبونتو نصب میشه ولی خطای گراب میده....
    چون خطای گراب میده برای همین به صورت کامل نصب نمیشه و بوت دوگانه ایجاد نمیکنه....

ولی باز اگه آموزش دیگه ای هم داری که بدی ممنون میشم

6. کاربر زیر از پست مفید Twin سپاس کرده است .

Status
    Meysam_9476 آواتار ها
    مدیر بخش
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,433 در 599 پست

چون خطای گراب میده برای همین به صورت کامل نصب نمیشه و بوت دوگانه ایجاد نمیکنه....

درود بر شما...

این خطا رو به این دلایل میتونید داشته باشید
    1- وقتی میفرمایید ویندوز رو به روش UEFI نصب کردید باید اوبونتو شما هم به وسیله UEFI بالا بیاد و نصب کنید(اگر اینکارو رو داخل ویندوز برای بوتیبل کردن انجام دادید بهتر هست مجدد با همان برنامه Rufusیا
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    انجام بدید و در تنظیمات حالت رو بر روی UEFI for GPT قرار بدید.
    2- در حالت نصب UEFI باید موقع انجام پارتیشن بندی یک پارتیشن Fat32 با حجم 200 تا 512 کیلوبایت با مونت پوینت Boot و Flag > EFI بسازید تا گراب در اون نصب بشه.

8. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 43 در 32 پست

و من الله توفیق
    اقا هنگام نصب میتونیم انتخاب کنیم که نوع پارتیشن چی باشه و من همون primary را میزنم....
    اوبونتو نصب میشه ولی خطای گراب میده....

نه. اونی گفتم فکر کنم برای وقتی بود که اصلا اوبونتو شروع به نصب نمی‌کرد. آموزش دیگه‌ای ندارم احتمالا همون جوری که دوست عزیز گفتن باید باشه.

10. کاربر زیر از پست مفید amir28.ns سپاس کرده است .

Status
    zErOOn3 آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Ubuntu x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 153 در 45 پست

درود بر شما

یه فلش بگیر دست خب

اول با یه نرم افزار اوبونتو و ویندوزو رو فلش بوتیبل کن

بعد اقدام به نصب اوبونتو کن (فرض میکنیم ویندزو پاک کردین قبلش)

پس از نصب اوبونتو اقدام به نصب ویندوز بکنین

حالا نرم افزار Easy BCD رو رویندوز بنصبید و اوبونتو رو به بوت لودر اضاف کنین (اگه تو بوت لودر نداشتینش)

موفق باشید