نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بالا نیومدن محیط Bios لپ تاپ ASUS K551LN (صفحه ی آبی رنگ بدون متن)

Status
    NGHPage آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 6 در 5 پست

Exclamation بالا نیومدن محیط Bios لپ تاپ ASUS K551LN (صفحه ی آبی رنگ بدون متن)

سلام
    من امروز Bios لپ تاپم رو آپدیت کردم برای اولین بار و طبق دستوراتی که تو خوده سایت لپ تاپ نوشته شده بود آخرین نسخه آپدیت Bios رو دانلود کردم و بعد به وسیله نرم افزار Winflash که خوده سایت ASUS معرفی کرده بود Bios رو آپدیت کردم و البته مجبور هم بودم آپدیت کنم چون Bios دو تا مشکل داشت یکی این که درایور usb تو ویندوز 7 نصب نمیشد و بعد از آپدیت درست شد و یکی دیگه این که وقتی میخواستم وارد صفحه Bios بشم دکمه F2 رو میزدم که قبلا محیط Bios به خوبی بالا میومد ولی دیگه با یه صفحه آبی رنگ خالی مواجه میشدم و محبور میشدم که یه DVD ویندوز بزارم تو دی وی دی رام و بعد F2 رو بزنم تا Bios بالا بیاد ! و این مشکل دوم بعد از آپدیت بدتر شد الان که میخواستم برم تو Bios تا تنظیمات بوت رو عوض کنم و بتونم ویندوز رو از طریق USB نصب کنم وقتی F2 رو میزنم چه وقتی که DVD ویندوز تو دی وی دی رام باشه و چه وقتی که عادی بخوام واردش بشم همون صفحه آبی رنگ خالی بدون هیچ نوشته ای یا چیزی بالا میاد و هرچی صبر میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و اینوهم بگم که بعد از روشن و خاموش کردن لپ تاپ ویندوز بالا میاد ولی فقط نمیتونم وارد محیط Bios بشم .

ببخشید طولانی شد لطفا اگه روشی یا نرم افزاری میشناسید واسه حل این مشکل بهم بگید خیلی ممنون

توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

مدل لپ تاپ : ASUS K551LN
    Windows 7 x64

Status
    SONAR آواتار ها
    مدیر بخش
    نام اصلی
    paRsA
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    iphone
    تشکر شده 8,667 در 1,732 پست

سلام
    من امروز Bios لپ تاپم رو آپدیت کردم برای اولین بار و طبق دستوراتی که تو خوده سایت لپ تاپ نوشته شده بود آخرین نسخه آپدیت Bios رو دانلود کردم و بعد به وسیله نرم افزار Winflash که خوده سایت ASUS معرفی کرده بود Bios رو آپدیت کردم و البته مجبور هم بودم آپدیت کنم چون Bios دو تا مشکل داشت یکی این که درایور usb تو ویندوز 7 نصب نمیشد و بعد از آپدیت درست شد و یکی دیگه این که وقتی میخواستم وارد صفحه Bios بشم دکمه F2 رو میزدم که قبلا محیط Bios به خوبی بالا میومد ولی دیگه با یه صفحه آبی رنگ خالی مواجه میشدم و محبور میشدم که یه DVD ویندوز بزارم تو دی وی دی رام و بعد F2 رو بزنم تا Bios بالا بیاد ! و این مشکل دوم بعد از آپدیت بدتر شد الان که میخواستم برم تو Bios تا تنظیمات بوت رو عوض کنم و بتونم ویندوز رو از طریق USB نصب کنم وقتی F2 رو میزنم چه وقتی که DVD ویندوز تو دی وی دی رام باشه و چه وقتی که عادی بخوام واردش بشم همون صفحه آبی رنگ خالی بدون هیچ نوشته ای یا چیزی بالا میاد و هرچی صبر میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و اینوهم بگم که بعد از روشن و خاموش کردن لپ تاپ ویندوز بالا میاد ولی فقط نمیتونم وارد محیط Bios بشم .

ببخشید طولانی شد لطفا اگه روشی یا نرم افزاری میشناسید واسه حل این مشکل بهم بگید خیلی ممنون

Windows 7 x64
    سلام
    همه مراحل آپدیت بایوس بدون هیچ ارور یا مشکلی انجام شده؟

3. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    NGHPage آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 6 در 5 پست

سلام
    همه مراحل آپدیت بایوس بدون هیچ ارور یا مشکلی انجام شده؟
    بله کاملا درست و بدون مشکل آپدیت شد و همین طور که گفتم این مشکل قبلا هم بود ولی بعد آپدیت بدتر شد

Status
    Mohammad48 آواتار ها
    OpenSource/Linux Lover
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Firefox Quantum
    آنتی ویروس 
    Qihoo 360
    مدل تلفن همراه 
    J7 2015 (SM-J700H)
    تشکر شده 26,715 در 4,640 پست

بله کاملا درست و بدون مشکل آپدیت شد و همین طور که گفتم این مشکل قبلا هم بود ولی بعد آپدیت بدتر شد
    سلام دوست عزیز
    1- از لپتاپ استفاده کنید به طور معمول تا باتری ش خالی بشه (استفاده ی معمولی ازش بکنید و کار سنگین نباشه)
    بعد به شارژ بزنید کامل که شد روشن کنید ببینید چطور میشه

2- آخرین نسخه ی بایوس که نصب کردید چنده و به چه تاریخی ه؟ از کجا گرفتید توضیح بدید کاملا

3- از system restore استفاده کنید؛ ممکنه نرم افزار دیگه ای دخالت و یا اثر گذاشته باشه روی این قضیه

4- مطالب اینجا رو مطالعه کن و گفته ها رو در نظر داشته باش:

5- هرگونه اتصال به لپتاپ رو جدا کنید؛ شامل موس و صفحه کلید و فلش و رایتر و خنک کننده(coolpad, ...) و ....

نمایش متن

6. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

Status
    soroushsarma آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 57 در 22 پست

سلام

Windows 7 x64
    برای رفتن به بایوس delete را هم امتحان کنید اگر نشد باید یک فایل بایوس از سایت ایسوس بگیرید و با ابزار خود ایسوس تو فلش بریزید و دوباره بایوس را از طریق فلش که داخل سایت ایسوس توضیح داده شده نصب کنید روی لپ تاپ!

8. کاربر زیر از پست مفید soroushsarma سپاس کرده است .

Status
    NGHPage آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    تشکر شده 6 در 5 پست

سلام دوست عزیز
    1- از لپتاپ استفاده کنید به طور معمول تا باتری ش خالی بشه (استفاده ی معمولی ازش بکنید و کار سنگین نباشه)
    بعد به شارژ بزنید کامل که شد روشن کنید ببینید چطور میشه

2- آخرین نسخه ی بایوس که نصب کردید چنده و به چه تاریخی ه؟ از کجا گرفتید توضیح بدید کاملا

3- از system restore استفاده کنید؛ ممکنه نرم افزار دیگه ای دخالت و یا اثر گذاشته باشه روی این قضیه

4- مطالب اینجا رو مطالعه کن و گفته ها رو در نظر داشته باش:

5- هرگونه اتصال به لپتاپ رو جدا کنید؛ شامل موس و صفحه کلید و فلش و رایتر و خنک کننده(coolpad, ...) و ....

خیلی ممنون از پاسختون

1- اون کارو انجام دادم ولی بعد از خالی شدن باتری و روشن کردن لپ تاپ هیچ تغیری ایجاد نشد و هنوزم به همون صورت هستش

2- بایوس رو از سایت ایسوس گرفتم (
    ) و نسخه 209 که اخرین نسخه هستش و با نرم افزاری که ایسوس معرفی کرده بود (
    ) از تویه ویندوز بایوس رو آپدیت کردم و خودش اتوماتیک سیستم رو ریستارت کرد و وارد بایوس شد و مرحله نهایی نصب رو اونجا انجام داد.

3- اون کار رو هم قبلا انجام دادم ولی بازم مشکل حل نشد

4- متاسفانه کمکی نکرد و بیشتر مربوط به لپ تاپ های Lenovo بود

5- موقع آپدیت Bios همه اتصالات رو جدا کردم به جز شارژر که اونم گفته بودن باید وصل باشه

برای رفتن به بایوس delete را هم امتحان کنید اگر نشد باید یک فایل بایوس از سایت ایسوس بگیرید و با ابزار خود ایسوس تو فلش بریزید و دوباره بایوس را از طریق فلش که داخل سایت ایسوس توضیح داده شده نصب کنید روی لپ تاپ!
    ممنون امتحان کردم فقط با F2 وارد میشه لطفا اگه میشه ابزاری که میگید رو معرفی کنید چون چنین چیزی پیدا نکردم و اینوهم بگم که من آخرین نسخه Bios رو نصب کردم و نسحه جدیدتری نیست که آپدیت کنم یعنی دوباره همون نسخه رو نصب کنم ؟

Status
    soroushsarma آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 57 در 22 پست

خیلی ممنون از پاسختون

1- اون کارو انجام دادم ولی بعد از خالی شدن باتری و روشن کردن لپ تاپ هیچ تغیری ایجاد نشد و هنوزم به همون صورت هستش

2- بایوس رو از سایت ایسوس گرفتم (
    ) و نسخه 209 که اخرین نسخه هستش و با نرم افزاری که ایسوس معرفی کرده بود (
    ) از تویه ویندوز بایوس رو آپدیت کردم و خودش اتوماتیک سیستم رو ریستارت کرد و وارد بایوس شد و مرحله نهایی نصب رو اونجا انجام داد.

3- اون کار رو هم قبلا انجام دادم ولی بازم مشکل حل نشد

4- متاسفانه کمکی نکرد و بیشتر مربوط به لپ تاپ های Lenovo بود

5- موقع آپدیت Bios همه اتصالات رو جدا کردم به جز شارژر که اونم گفته بودن باید وصل باشه

ممنون امتحان کردم فقط با F2 وارد میشه لطفا اگه میشه ابزاری که میگید رو معرفی کنید چون چنین چیزی پیدا نکردم و اینوهم بگم که من آخرین نسخه Bios رو نصب کردم و نسحه جدیدتری نیست که آپدیت کنم یعنی دوباره همون نسخه رو نصب کنم ؟
    به همان روش قبل از طریق ویندوز دوباره سعی کنید آخرین نسخه را نصب کنید اگر نشد
    به لینک های زیر بروید و همان آخرین ورژن را از روشی که گفتم نصب کنید اگر نشد چون از قبل هم بایوس شما مشکل داشته باید لپ تاپ باز بشه و چک بشه که قسمت بایوس سالم باشه و در صورت امکان دوباره اطلاعات بایوس ریست بشه

11. کاربر زیر از پست مفید soroushsarma سپاس کرده است .