نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: درخواست مشورت راجع به استفاده کلی و نحوه کارکرد برای استفاده از لینوکس (مینت)

وضعیت
    آفلاین
    Sm_Game آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    MehDi
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Huawei Honor 8 Lite
    تشکر شده 65 در 51 پست

پیش فرض درخواست مشورت راجع به استفاده کلی و نحوه کارکرد برای استفاده از لینوکس (مینت)

درود خدا قوت
    دوستانی که با لینوکس کار کردن و اطلاعاتی دارن ممنون میشم کمکم کنن و یه مشورت کلی و یه راه و مسیر کلی رو نشونم بدن راجع به لینوکس
    الان مدتی هست که لینوکس مینت 19 نصب کردم و ولی متاسفانه اصلا سمتش نمیرم و فقط نصبه کار خاصی هم نمیکنم هر دوهفته یه بار فقط باز میکنم یه نگاهی میکنم میبندم و همون ویندوز رو استفاده میکنم . میخوام یه راه و مسیر کلی و یه هدفی داشته باشم که بدونم چیکار کنم یعنی مثل قبلا که با ویندوز ور میرفتیم و یاد میگرفتیم به تدریج ... میخام لینوکس هم اینطور بشه ولی متاسفانه اینطور نمیشه و هدف کلی ندارم که بخام با لینوکس کار کنم ... میخاوستم اونایی که با لینوکس کار کردن و حرفه این ایده هایی بهم بدن یا یه علاقه ای که بتونم این کار رو ادامه بدم و منم بتونم لینوکس رو درک کنم و حرفه ای بشم و همچنین به مهارت هام یه چیزی اضافه بشه ...
    مثلا میخام برنامه نویسی و کد نویسیمو از این به بعد بالکل با لینوکس انجام بدم .... واسه اینکار هم کد بلاکس رو نصب کردم از استور لینوکس ولی خوب کدی اجرا نمیشه ران نمیشه و خروجی نمیبینم ... همچین مشکلاتی هم هست ...
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    T

2. کاربر زیر از پست مفید Sm_Game تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    M9476 آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,784 در 693 پست

درود خدا قوت
    دوستانی که با لینوکس کار کردن و اطلاعاتی دارن ممنون میشم کمکم کنن و یه مشورت کلی و یه راه و مسیر کلی رو نشونم بدن راجع به لینوکس
    الان مدتی هست که لینوکس مینت 19 نصب کردم و ولی متاسفانه اصلا سمتش نمیرم و فقط نصبه کار خاصی هم نمیکنم هر دوهفته یه بار فقط باز میکنم یه نگاهی میکنم میبندم و همون ویندوز رو استفاده میکنم . میخوام یه راه و مسیر کلی و یه هدفی داشته باشم که بدونم چیکار کنم یعنی مثل قبلا که با ویندوز ور میرفتیم و یاد میگرفتیم به تدریج ... میخام لینوکس هم اینطور بشه ولی متاسفانه اینطور نمیشه و هدف کلی ندارم که بخام با لینوکس کار کنم ... میخاوستم اونایی که با لینوکس کار کردن و حرفه این ایده هایی بهم بدن یا یه علاقه ای که بتونم این کار رو ادامه بدم و منم بتونم لینوکس رو درک کنم و حرفه ای بشم و همچنین به مهارت هام یه چیزی اضافه بشه ...
    مثلا میخام برنامه نویسی و کد نویسیمو از این به بعد بالکل با لینوکس انجام بدم .... واسه اینکار هم کد بلاکس رو نصب کردم از استور لینوکس ولی خوب کدی اجرا نمیشه ران نمیشه و خروجی نمیبینم ... همچین مشکلاتی هم هست ...
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    سلام ! وقت بخیر

اول پیشنهاد میکنم این داستان شروع رو که در قالب یک کتاب هست رو مطالعه کنید تا با مفهوم و هدف گنو اشنا بشید !
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

البته فکر کنم هرچیزی که میخواستید بدونید و میخواستم بگم رو میشه در قالب یه
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    ! باقندون بازش کنید

منم همون ابتدا مثل شما بودم ! خیلی مشکلای کوچیک داشتم که نمیدونستم چطور حلشون کنم و از طرفی هم چون زبان انگلیسی بدی داشتم اذیت میشدم ! منتهی کافیه وارد ماجرا بشید و یکم سعی کنید و همیشه سرچ کنید و دنبال مطالب و اموزش ها باشید ...

اینقدر مطالب زیاد و شیرینی هست که اگر علاقه داشته باشید هیچ وقت خسته نمیشید!
    مشکل codeblock هم با نصب چندتا بسته برای کامپایل و دیباک و یه سر رفتن به تنظیمات کامپایلر و زدن auto find حل میشه !
    برای نصب همشون کافیه :

کد:
    sudo apt install build-essential

4. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند