نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راهنمایی برای حذف کامل لینوکس(Xubuntu) و جایگزین کردن ویندوز

وضعیت
    آفلاین
    mrp96 آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 3 در 2 پست

پیش فرض راهنمایی برای حذف کامل لینوکس(Xubuntu) و جایگزین کردن ویندوز

سلام و درود .

خب من یه ویندوز ۷ داشتم که تصمیم گرفتم لینوکس اوبونتو رو جایگزینش کنم.
    موقع نصب لینوکس اوبونتو در قسمت ساخت پارتیشن درایو Cرو که ۷۰ گیگ بود حذف کردم و به سه پارتیشن مورد نیاز اوبونتو تقیسم کردم. همونsawp/ root/home

یعنی در حال حاضر روی سیستمم فقط لینوکس اوبونتو رو دارم. حالا میخوام این سیستم عامل رو حذف کنم. به عبارتی میخوام این ۳ پارتیشنی که واسش ساختم یکی بشه تا بتونم ویندوز رو مجدد نصب کنم.

به راهنمایی نیاز دارم. چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

راهی که امتحان کردم و نشد:

خب DVD این لینوکس رو داخل دستگاه گذاشتم و مجدد وارد مرحله نصب شدم تا به قسمت پارتیشن بندی برم. از اونجا اون سه پارتیشن SAWP/ROOT/HOME رو حذف کردم. که تبدیل شد به یه فضای خالی ۷۰ گیگه! پس از ذخیره این کار از مراحل نصب لینوکس خارج شدم و DVD ویندوز ۷ رو گذاشتم برای نصب. اما وقتی به قسمت انتخاب درایو برای نصب و پارتیشن های ویندوز ۷ رسیدم اون ۳ درایوی که حذفشون کرده بودم یکی نشده بودن ! یه پارتیشن ۶ گیگ و یکی ۳۰ گیگ و یکی هم ۲۰ و خورده ای هنوز بودن.

خب میخوام این ۳ پارتیشن یکی بشن که در مجموع همون ۷۰ گیگ میشه(خلاصه یه درایو C اوکی کنم). واسه نصب ویندوز.

ممنون.

2. کاربر زیر از پست مفید mrp96 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 47 در 36 پست

سلام و درود .

خب من یه ویندوز ۷ داشتم که تصمیم گرفتم لینوکس اوبونتو رو جایگزینش کنم.
    موقع نصب لینوکس اوبونتو در قسمت ساخت پارتیشن درایو Cرو که ۷۰ گیگ بود حذف کردم و به سه پارتیشن مورد نیاز اوبونتو تقیسم کردم. همونsawp/ root/home

یعنی در حال حاضر روی سیستمم فقط لینوکس اوبونتو رو دارم. حالا میخوام این سیستم عامل رو حذف کنم. به عبارتی میخوام این ۳ پارتیشنی که واسش ساختم یکی بشه تا بتونم ویندوز رو مجدد نصب کنم. ...
    ممنون.
    سلام شما اون dvd لینوکس رو دوباره بوت کن بعد Try Xubuntu رو بزن. کامل که بالا اومد از منوی برنامه‌ها gparted رو پیداش کن و اجراش کن. بعد باید پارتیشنت رو مرتب کنی و بعدش هم باید اون تیک بالا رو بزنی تا تغیرات توی دیسک رایت بشه. بعدش میتونی ری‌استارت کنی و دی‌وی‌دی ویندوز رو بوت کنی.

4. کاربر زیر از پست مفید amir28.ns تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    mrp96 آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Nod32 Anti virus
    تشکر شده 3 در 2 پست

سلام شما اون dvd لینوکس رو دوباره بوت کن بعد Try Xubuntu رو بزن. کامل که بالا اومد از منوی برنامه‌ها gparted رو پیداش کن و اجراش کن. بعد باید پارتیشنت رو مرتب کنی و بعدش هم باید اون تیک بالا رو بزنی تا تغیرات توی دیسک رایت بشه. بعدش میتونی ری‌استارت کنی و دی‌وی‌دی ویندوز رو بوت کنی.

ممنونم ازتون. حل شد.

6. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند