نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آموزش نصب لینوکس مانجارور روی فلش

وضعیت
    آفلاین
    imaniy آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    iman
    سیستم عامل 
    linux x64
    بیلد 
    Arch
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    مدل تلفن همراه 
    F1
    تشکر شده 1,711 در 635 پست

پیش فرض آموزش نصب لینوکس مانجارور روی فلش

وای یعنی من 12 ساله دارم با ویندوز کار میکنم نباید یک ویندوز خوب مایکروسافت بده بیرون؟ هر دفعه اپدیت جدید میده امیدوار میشیم بهتر شده باشه ولی هی اشغال تر میشه این رد استون 5 که کلا گند زده

دوستان آیا راهی هست که لینوکس رو تو فلش نصب کنم و اون رو بوت کنم؟ ایا میشه در این روش برنامه نصب کرد و ...؟

2. کاربر زیر از پست مفید imaniy تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 47 در 36 پست

وای یعنی من 12 ساله دارم با ویندوز کار میکنم نباید یک ویندوز خوب مایکروسافت بده بیرون؟ هر دفعه اپدیت جدید میده امیدوار میشیم بهتر شده باشه ولی هی اشغال تر میشه این رد استون 5 که کلا گند زده

دوستان آیا راهی هست که لینوکس رو تو فلش نصب کنم و اون رو بوت کنم؟ ایا میشه در این روش برنامه نصب کرد و ...؟
    بله برادر میشه. البته نمی‌دونم چرا با کالی این روش مشکل داره. اما با من با ubuntu, mint و اونایی که از اوبونتو ساخته شدن امتحان کردم کاملا کار میکرد.
    به نظرم شما نمی‌خواین که دیسک لایو رو روی فلش‌تون بوت کنین چون اون جوری گنو/لینوکس اجرا میشه اما وقتی یه نرم‌افزار نصب می‌کنین دفعه‌ی بعدی که فلش رو بوت کنین پاک میشه.
    اما من میخوام مثل هارد گنو/لینوکس رو روی فلش نصب کنم(خیلی از سایتا رایت لینوکس لایو رو روی فلش رو میگن نصب لینوکس روی فلش اما کاملا اشتباهه)
    خوب برای نصب این کار رو بکنین:
    - اگه فلش یا هارد اکسترنال یا هر حافظه‌ی دیگری به جز هارد اصلی متصل به کامپیوتر دارید، اون رو جدا کنید.
    - فلش مورد نظر رو به کامپیوتر بزنید و سی‌دی گنو/لینوکس‌تون رو توی کامپیوتر قرار بدید(بهتره روی dvd لینوکس رو رایت کنین)
    - حالا دیسک لایو رو بالا بیارین و روی نصب کلیک کنین.
    - تا مرحله‌ی پارتیشن بندی مثل نصب معمولی چلو برین و برای پارتیشن بندی گزینه‌ی something else رو بزنید.
    - اون پایین که نوشته Device for boot loader installation رو بزنید و فلش خودتون رو انتخاب کنید.(به احتمال زیاد /dev/sdb است)
    - اگه گزینه‌ی کنار فلش /dev/sdb نبود اون رو به خاطر بسپارید.
    - حالا به قسمت بالا بروید و روی /dev/sdb کلیک کنید(همونی که به خاطر سپردید).
    - خوب حالا تمام پارتیشن‌هایی که توی اون وجود دارند رو پاک کنید و روی free spaceی که ایجاد شده کلیک کنید و + رو بزنید برای ایجاد پارتیشن جدید.
    - توی پنجره‌ی ایجاد شده new partition رو روی primary قرار دهید و بقیه رو دست نزنید. بعد گزینه‌ی OK را فشار دهید.
    - خوب حالا install Now رو بزنید و فکر کنم یه پنجره باز میشه که باید دوباره OK رو زد.
    - خوب اوبونتو شروع به نصب شدن میکنه.
    - اوبونتو نصب شد و برای اجرای آن باید هر دفعه فلش رو بوت کنین.
    دقت کنید که اوبونتوی نصب شده دقیقا مثل اوبوتوی نصب شده روی هارد میمونه اما با سرعت بسیار پایین و هنگ‌های فراوان.
    من خودم اوایل تمام گنو/لینوکس هام رو روی فلش نصب میکردم و این یه چیز خیلی مهم رو به من آموخت: صبر
    میخوام بگم خیلی هنگه حتا اگه فلش‌تون usb2 که باشه دیگه فوق‌العاده میشه.
    این روش با اون روش‌هایی که توی سایت‌ها نوشته "نصب لینوکس روی فلش" فرق میکنه اونا اکثرن دیسک لایو رو روی فلش رایت میکنن.

4. کاربر زیر از پست مفید amir28.ns تشکر کرده است .