نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل پارتیشن بندی برای نصب اوبونتو

وضعیت
    آفلاین
    emad_hs آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows Vista 
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 6 در 3 پست

پیش فرض مشکل پارتیشن بندی برای نصب اوبونتو

سلام
    سیستم من رایزن هست میخوام اوبونتو رو بر روی فلش نصب کنم اما فقط به صورت لایو میتونم بالا بیارم زمانی که نصب میخوام انجام بدم اجازه پارتیشن بندی نمیده جایی خوندم که از قبلش باید پارتیشن بندی رو روی فلش انجام بدم بعد اقدام به نصب کنم حالا این کار رو باید چطوری انجام بدم؟
    استخراج فایل iso اوبونتو رو با نرم افزار YUMI انجام میدم و رم کامپیوترم هم 8 گیگ هستش
    ممنون میشم راهنمایی کنید

2. کاربر زیر از پست مفید emad_hs تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    M9476 آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,784 در 693 پست

سلام
    سیستم من رایزن هست میخوام اوبونتو رو بر روی فلش نصب کنم اما فقط به صورت لایو میتونم بالا بیارم زمانی که نصب میخوام انجام بدم اجازه پارتیشن بندی نمیده جایی خوندم که از قبلش باید پارتیشن بندی رو روی فلش انجام بدم بعد اقدام به نصب کنم حالا این کار رو باید چطوری انجام بدم؟
    استخراج فایل iso اوبونتو رو با نرم افزار YUMI انجام میدم و رم کامپیوترم هم 8 گیگ هستش
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سعی کنید از نرم افزار Rufus برای بوتیبل کردن فلش usb استفاده کنید. همچنین سعی کنید یک فری space با پاک کردن پارتیشنی داخل دیسک منیجمنت یا.... درست کنید. برای آموزش نصب هم داخل انجمن هم هست اگر سرچ کنید.

4. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    emad_hs آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows Vista 
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 6 در 3 پست

سعی کنید از نرم افزار Rufus برای بوتیبل کردن فلش usb استفاده کنید. همچنین سعی کنید یک فری space با پاک کردن پارتیشنی داخل دیسک منیجمنت یا.... درست کنید. برای آموزش نصب هم داخل انجمن هم هست اگر سرچ کنید.
    وقتی با فلش بوت میکنم میگه لایو اجرا کنه یا اینستال کنه من گزینه اینستال رو انتخاب میکنم مراحلو میرم به قسمت پارتیشن بندی میرسم جایی وجود نداره که نصب کنه اگر + رو بزنم هنگ میکنه و دو دفعه ری استارت میشه

نمایش تصویر

این زمانیه که فلش به مادربرد وصله و هارد وصل نیست وقتی هارد رو وصل میکنم این میاد

نمایش تصویر

اما من میخوام فقط تو فلش اوبونتو نصب باشه و تو هارد هم ویندوز
    اصلا اینا در کنار هم نباشن و جدا باشن
    اما وقتی فلش رو وصل میکنم جایی برای اینستال نیست
    فلشم 16 گیگه
    ویرایش توسط Hyacinth : 2018-11-11 در ساعت 15:02 دلیل: دوست عزیزم ممنون میشیم تصاویر بزرگ رو داخل Spoiler قرار بدید.

وضعیت
    آفلاین
    M9476 آواتار ها
    مدیر ماندگار
    نام اصلی
    Meysam Naghavi
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    مدل تلفن همراه 
    A5 2017
    تشکر شده 1,784 در 693 پست

وقتی با فلش بوت میکنم میگه لایو اجرا کنه یا اینستال کنه من گزینه اینستال رو انتخاب میکنم مراحلو میرم به قسمت پارتیشن بندی میرسم جایی وجود نداره که نصب کنه اگر + رو بزنم هنگ میکنه و دو دفعه ری استارت میشه

نمایش تصویر

این زمانیه که فلش به مادربرد وصله و هارد وصل نیست وقتی هارد رو وصل میکنم این میاد

نمایش تصویر

اما من میخوام فقط تو فلش اوبونتو نصب باشه و تو هارد هم ویندوز
    اصلا اینا در کنار هم نباشن و جدا باشن
    اما وقتی فلش رو وصل میکنم جایی برای اینستال نیست
    فلشم 16 گیگه
    وقتی با فلش یو اس بی بوت میکنید در وافع سیستم روی فلش براتون بالا اومده پس حتما دسترسی نخواهید داشت تا روی همان فلش نصب کنید. ساده تر شما نیاز به یک دستگاه دیگه دارید که اوبونتو داخلش بوتیبل شده. که میتونه با دوتا فلش یا یک سی دی و فلش انجام بشه. میتونید نحوه انجامش رو به سادگی تو
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    مشاهده بکنید.

منتهی همین روش هم مشکلات خودش رو داره و پیشنهاد میشه اگر میتونید از نسخه لایو استفاده کنید.

در کل میتونید به راحتی کنار ویندوزتون نصب کنید و مشکلات توزیع تصب شده روی فلش رو نداشته باشید.

7. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    emad_hs آواتار ها
    عضو انجمن
    سیستم عامل 
    Windows Vista 
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 6 در 3 پست

وقتی با فلش یو اس بی بوت میکنید در وافع سیستم روی فلش براتون بالا اومده پس حتما دسترسی نخواهید داشت تا روی همان فلش نصب کنید. ساده تر شما نیاز به یک دستگاه دیگه دارید که اوبونتو داخلش بوتیبل شده. که میتونه با دوتا فلش یا یک سی دی و فلش انجام بشه. میتونید نحوه انجامش رو به سادگی تو
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    مشاهده بکنید.

منتهی همین روش هم مشکلات خودش رو داره و پیشنهاد میشه اگر میتونید از نسخه لایو استفاده کنید.

در کل میتونید به راحتی کنار ویندوزتون نصب کنید و مشکلات توزیع تصب شده روی فلش رو نداشته باشید.
    اگر دو تا فلش داشته باشم چی؟یکی رو برای بوت و یکی برای نصب کردن
    البته امتحان کردم اومد و تونستم فلش دیگه رو پارتیشن بندی کنم اما اجازه نصب نمیده
    چه پارتیشن هایی باید بسازم؟

9. کاربر زیر از پست مفید emad_hs تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    amir28.ns آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    امیرمهدی
    سیستم عامل 
    linux x64
    مرورگر 
    Opera
    تشکر شده 47 در 36 پست

اگر دو تا فلش داشته باشم چی؟یکی رو برای بوت و یکی برای نصب کردن
    البته امتحان کردم اومد و تونستم فلش دیگه رو پارتیشن بندی کنم اما اجازه نصب نمیده
    چه پارتیشن هایی باید بسازم؟
    سلام برادر من تا الآن چند تا روی فلش لینوکس نصب کردم اجازه‌ی نصب رو برای من می‌داد. ولی من یه راه دیگه واستون پیشنهاد میکنم.
    شما برو توی ویندوز و با استفاده از هرچی دلت میخواد یه ماشین مجازی درست کن(با VMWare یا Virtualbox) دقت کن اگه می‌خوای از Virtualbox استفاده کنی باید virtualbox guest additions هم نصب کنی.
    بعد فلش رو به ماشین مجازی وصل کن و هارد رو ازش بگیر. توی Virtualbox اصلا خودش Do not add a virtual hard disk داره که موقع ساخت فعالش کنی. بعد فایل iso رو به ماشین بده و بعد ماشین مجازی رو روشن کن.

مثل نصب معمولی پیش برو تا برسی به پارتیشن بندی. خوب همه‌ی پارتیشن‌ها رو پاک کن یه دونه پارتیشن با mount point / و ext4 و Primary درست کن و بقیه رو پیش برو. آخر که تموم شد reboot رو بزن و بعد اینتر.
    میبینی وقتی که ری استارت شد پیام میده هیچ سیستم عاملی یافت نشد که اصلا مهم نیست. ماشین مجازی رو خاموش کن. اون موقع‌ست که میبینی ویندوز بهت پیام میده میگه فلشت رو نمی‌تونم بخونم باید فرمت بشه. بهش توجه نکن چون فرمت ext4 رو ساپورت نمی‌کنه این رو می‌گه. ویندوز رو ری ‌استارت کن خوب با هر کلیدی که مادر بوردت برای بوت کردن با فلش لازمه فلش رو بوت کن.(بعضی جاها F8 یا F12 و ...ست). خوب‌ grub میاد و حالا شما مثل هارد لینوکس رو توی فلش دارید هم برنامه‌ای هم نصب کنید بعد از بوت دوباره موجوده(مثل Live نیست.)
    ولی این رو هم بگم که حتا اگه فلش مرغوب هم باشه لینوکس‌تون خیلی هنگ‌خواهد بود. هیچ چیز مثل خود هارد نمی‌تونه به اون سرعت ببخشه. من خودم نزدیک ۱ سال فقط با فلش لینوکس رو بوت میکنم و اون بزرگ‌ترین درس زندگی رو به من یاد داد یعنی صبر.

11. کاربر زیر از پست مفید amir28.ns تشکر کرده است .