yadmarket

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از گذشته تاکنون ، از کدام ویندوز رضایت بیشتری داشتید؟

رأی دهندگان
43. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Windows XP

1 2.33%
  • Windows Vista

1 2.33%
  • Windows 7

17 39.53%
  • Windows 8

1 2.33%
  • Windows 8.1

4 9.30%
  • Windows 10

19 44.19%
  • نسخه های سفارشی ویندوز

0 0%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21

موضوع: معرفی و بررسی تفاوت ویندوز های 7 ، 8.1 و 10 [ نظرسنجی افزوده شد ]

وضعیت
    آفلاین
    WITCHER آواتار ها
    سرپرست
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1909 Build 18363.418
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton
    تشکر شده 51,413 در 6,367 پست

Post معرفی و بررسی تفاوت ویندوز های 7 ، 8.1 و 10 [ نظرسنجی افزوده شد ]

ویندوز را می توان محبوب ترین سیستم عامل در جهان به حساب آورد . این سیستم عامل با در اختیار گذاشتن رابط کاربری جذاب و همچنین امکانات ویژه توانست کاربران بسیاری را به خود جذب کند . شرکت مایکروسافت ، همواره با بهبود وضعیت سیستم عامل های خود تلاش کرده است تا کاربران بیشتری را جذب سیستم عامل هایش کند . آیا با وجود مشکلات متعدد در ویندوز جدید مایکروسافت (ویندوز 10 ) ، میتوان این سیستم عامل را نقطه قوتی برای مایکروسافت دانست؟
    امروز به بررسی کلی تفاوت ها و عملکرد های ویندوز های 7 ، 8.1 و 10 خواهیم پرداخت . امید است این مقایسه ها ، منبع مناسبی جهت انتخاب صحیح سیستم عامل توسط کاربران سافت 98 باشد.
    برای مشاهده این قسمت به روی دکمه تشکر کلیک کنید ( در صورت عدم مشاهده F5 بزنید )

آیا شما نیز حاظر به ارتقاء سیستم عامل خود به ویندوز 10 هستید یا در گذشته این ارتقا را انجام داده اید؟
    میتوانید تجربیات خود را در رابطه با استفاده از ویندوز های 7 ، 8.1 و 10 در این تاپیک بیان کنید .
    موفق باشید

2. 66 کاربر از این پست تشکر کرده اند

نمایش دادن / پنهان کردن لیست تشکر ها

وضعیت
    آفلاین
    SadeghRjc آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Sadegh
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.55
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Nova 3e
    تشکر شده 88 در 42 پست

شاید بتونم بگم من از 15 سال پیش کل زندگیم داره با ویندوز میچرخه و تو این مدت تمامی ویندوز ها از Vista و XP بگیر تا آخرین بیلد ویندوز 10 همه رو استفاده کردم و دارم با قاطعیت میگم که ویندوز 10 بهترین بوده و خواهد بود .

این رو که میگم نه تعصب دارم رو ویندوز 10 و نه دارم از مایکروسافت پورسانت میگیرم این رو خیلی روش تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم

اما برای دو گروه ویندوز 10 رو پیشنهاد نمیکنم : ادارات و شرکت ها (این مورد هم مربوط به اداراتی که کارشون فقط به یک اکسل و پرینت ختم میشه هست) , اونایی که به اینترنت دسترسی ندارند (جهت آپدیت ویندوز و ...)

و اگر شما جزء این دو گروه نیستید حتما پیشنهاد میکنم یکبار نصبش کنید بجای گوش دادن بحرف بعضی ها که جزء تعصب چیزی دیگه برای گفتن ندارند (که نمونش رو تو همین تاپیک میبینید)

اگر بازم کسی فکر میکنه ویندوز 10 آشغاله بیاد من رو قانع کنه شاید قانع شدم رفتم ویندوز XP نصب کردم

4. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    WITCHER آواتار ها
    سرپرست
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1909 Build 18363.418
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton

نقل قول نوشته اصلی توسط SadeghRjc نمایش پست ها
    اما برای دو گروه ویندوز 10 رو پیشنهاد نمیکنم : ادارات و شرکت ها (این مورد هم مربوط به اداراتی که کارشون فقط به یک اکسل و پرینت ختم میشه هست) , اونایی که به اینترنت دسترسی ندارند (جهت آپدیت ویندوز و ...)
    برای ادارات و شرکت ها ، نسخه LTSC ویندوز 10 با پشتیبانی 10 ساله و بدون نیاز به آپدیت های مربوط به ارتقاء بیلد در نظر گرفته شده
    (که نمونش رو تو همین تاپیک میبینید)
    در متن ، سعی شده هم مزایا و هم معایب ویندوز 10 گفته بشه . در صورتی که نقاط قوت گفته نمی شد حق با شما بود ولی دقت کنید که ما هردو بخش رو بررسی کردیم

اگر بازم کسی فکر میکنه ویندوز 10 آشغاله بیاد من رو قانع کنه شاید قانع شدم رفتم ویندوز XP نصب کردم
    پشتیبانی نرم افزاری از XP مدتهاست به پایان رسیده و به دلایل امنیتی هرگز نباید نصب کرد و همچنین ویندوز 20 سال پیش با ویندوز به روز و جدید در سال 2018 قابل مقایسه نخواهد بود

6. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    SadeghRjc آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    Sadegh
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1809 Build 17763.55
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    مدل تلفن همراه 
    Nova 3e
    تشکر شده 88 در 42 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط CRACKER نمایش پست ها
    برای ادارات و شرکت ها ، نسخه LTSC ویندوز 10 با پشتیبانی 10 ساله و بدون نیاز به آپدیت های مربوط به ارتقاء بیلد در نظر گرفته شده
    این حرف شما درسته ولی تو ایران هیچکس همچین کاری نمیکنه به دو دلیل : آپدیت و مصرف زیاد اینترنت , فراگیر بودن ویندوز 7 و شاید بیشتر افراد تا حالا با ویندوز 10 کار نکرده باشند و در استفاده ازش به مشکل بخورند

در متن ، سعی شده هم مزایا و هم معایب ویندوز 10 گفته بشه . در صورتی که نقاط قوت گفته نمی شد حق با شما بود ولی دقت کنید که ما هردو بخش رو بررسی کردیم
    منظورم من شما نبودید بلکه حرف یکی از کاربران بود که گفته بودند سرچ و کورتانا در ویندوز 10 آشغاله , مایکروسافت ادج به درد نمیخوره و ...

پشتیبانی نرم افزاری از XP مدتهاست به پایان رسیده و به دلایل امنیتی هرگز نباید نصب کرد و همچنین ویندوز 20 سال پیش با ویندوز به روز و جدید در سال 2018 قابل مقایسه نخواهد بود
    این جمله من طعنه آمیز بود

8. کاربر زیر از پست مفید SadeghRjc تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    WITCHER آواتار ها
    سرپرست
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1909 Build 18363.418
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton

فراگیر بودن ویندوز 7 و شاید بیشتر افراد تا حالا با ویندوز 10 کار نکرده باشند
    پس از سال 2020 ، به دلایل امنیتی مجبور خواهند بود به ویندوز های جدید تر مثل 8.1 یا 10 مهاجرت کنند.
    ضما اغلب افراد ویندوز ده رو تجربه کردند چرا که سالها از انتشار نسخه اولیه این ویندوز میگذره و چندان هم سیستم عامل جدیدی نیست.
    کورتانا در ویندوز 10 آشغاله , مایکروسافت ادج به درد نمیخوره و
    بله امکانش هست که برای کاربری چنین موارد بی استفاده باشه و برای همین هم مایکروسافت نسخه LTSB و LTSC رو منتشر کرده

10. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    MOHSENO4983 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    *م .عمرانی*
    سیستم عامل 
    Windows 10 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 120 در 37 پست

ویندوز7 برنامه خوریش خوبه حتی برنامه های پرتابل ولی ویندوز 10 دیگه هیچ . اون از باگهاش اون از مصرف نتش برنامه های پرتابل رو به زور میاره بازیهای قدیمی هم نمیاره . درکل ویندوز 10 زیاد حال گیــری می کنـــه .

12. کاربر زیر از پست مفید MOHSENO4983 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    WITCHER آواتار ها
    سرپرست
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1909 Build 18363.418
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSENO4983 نمایش پست ها
    ویندوز7 برنامه خوریش خوبه حتی برنامه های پرتابل ولی ویندوز 10 دیگه هیچ . اون از باگهاش اون از مصرف نتش برنامه های پرتابل رو به زور میاره بازیهای قدیمی هم نمیاره . درکل ویندوز 10 زیاد حال گیــری می کنـــه .
    سلام
    ویندوز 10 در اجرای برنامه های پرتابل مشکلی نداره
    برای ران کردن بازیهای قدیمی میتونید از Comapatibility استفاده کنید

14. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    MOHSENO4983 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    *م .عمرانی*
    سیستم عامل 
    Windows 10 x86
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 120 در 37 پست

درجواب مدیر عزیز : از روشComapatibility صد مرتبه انجام دادم فایده نــــداره

16. کاربر زیر از پست مفید MOHSENO4983 تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    ناظم انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 11,480 در 4,131 پست

یکی از بدی های ویندوز 10 ، اجباری بودن بیش از حدشه به عنوان مثال سخت افزار ها و لپ تاپ های جدید فقط 10 رو قبول می کنند. ولی ویندوز های قدیمی یادم نمیاد این طوری بوده باشه ( هر چی دوست داشتی می تونستی نصب کنی چه جدید و چه قدیمی ). یا مثلا همین باگ آخری که می زد تمام فایل هات رو حذف می کرد. اون اوایل که ویندوز 10 اومده بود نصب کردم ترکیبی از 7 و 8.1 بود از لحاظ آیکون 8.1 و از لحاظ ظاهر ویندوز 7 بود. سرعتش نسبت به این دو تا بهتر بود. البته در ویندوز 8.1 هم یه کمی دردسر برای اونایی که موبایل فروشی دارند و کارشون فلش گوشیه داشت به خاطر همین 7 برای کارشون خوبه ( میشه با تنظیمات و انجام های کارهای خاصی مشکل رو حل کرد ولی خب 7 این دردسرها رو نداره ). بین 3 تا ویندوز 7 و 8.1 و 10 خودم 8.1 رو نصب کردم و ازش خیلی وقته راضی ام. ولی به طور کلی برای سیستم های قدیمی به نظر من 7 خوبه که بی دردسر قابل استفاده باشه و کار باهاش راحته. به طور کلی من خودم اول 8.1 بعد 7 و در نهایت 10 رو در صورت اجبار پیشنهاد می کنم.
    يـا حـسين! بــزرگي تـــو فــــراتر از آن بـــود کــه در هــــزار و چــند صــد سـال قـــبل بــماند. يــا حســين! بــزرگي تـو گـــل زيـبايي شـــد که در کـــربلا رويــيد و عــــطر خـــوش آن هـــمه قـــرنها را فـــرا گـــرفت و مـا عــاشـقـان تـو، حــالا بـعد از قــرنها بـــزرگي ات را پـاس مـي داريم کــوچک و بـــزرگ . . .
    اربعین حسینی تسلیت باد
    حدیثی زیبا از امام حسین (ع) : اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
    حدیثی زیبا از امام صادق (ع) : هرچيزى ‏زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش.
    این جا جاش نیست ولی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید وضع خیلی خطریه. آب تموم بشه دیگه جایگزینی نداره.

یه جمله ای هست که میگه " آدمای عاقل از تاریخ درس می گیرند و آدمای نادان از تجربه ، حال مونده به خودت که جز کدومشون باشی "

18. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    abbas_2010 آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    عباس
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    تشکر شده 186 در 123 پست

سلام
    من بعلت اینکه سخت افزارم اجازه نمیده به اجبار 10 استفاده میکنم(وقتی بغیر از 10 نصب کنم مرتب اخطار میاد که پردازنده شما برای ویندوز 10 ساخته شده و لی میشه استفاده کرد اما ترسیدم مشکلی پیش بیاد و برگشتم به ویندوز 10)تا قبل این سیستم جدیدی ک الان دارم فقط 8 استفاده میکردم و اگه میشد بارم نصب میکردم!
    سرعت پایین و باگ های ویندوز 10 خیلی اذیت میکنه

20. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    WITCHER آواتار ها
    سرپرست
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1909 Build 18363.418
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Norton

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas_2010 نمایش پست ها
    سلام
    من بعلت اینکه سخت افزارم اجازه نمیده به اجبار 10 استفاده میکنم(وقتی بغیر از 10 نصب کنم مرتب اخطار میاد که پردازنده شما برای ویندوز 10 ساخته شده و لی میشه استفاده کرد اما ترسیدم مشکلی پیش بیاد و برگشتم به ویندوز 10)تا قبل این سیستم جدیدی ک الان دارم فقط 8 استفاده میکردم و اگه میشد بارم نصب میکردم!
    سرعت پایین و باگ های ویندوز 10 خیلی اذیت میکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rasoulia نمایش پست ها
    یکی از بدی های ویندوز 10 ، اجباری بودن بیش از حدشه به عنوان مثال سخت افزار ها و لپ تاپ های جدید فقط 10 رو قبول می کنند
    سلام
    یک نکته خدمت دوستان عرض کنم.
    مایکروسافت ، شاید از این موضوع بهره ببره که تمامی سیستم های دارای پردازنده های نسل جدید مجبور به استفاده از ویندوز 10 هستند اما در حقیقت علت اصلی ، تبلیغ ویندوز 10 نبوده.
    پردازنده های جدید ، برخی امکانات و ویژگی هایی دارند ، که برای اجرایی شدن به تعامل با هسته ویندوز نیاز دارند.
    برای مثال ، برای پردازنده های جدید اینتل ، جهت مدیریت توان و SMT نیاز به سیستم عاملی بهینه مانند ویندوز 10 داریم.
    نکته دوم ، Speed shift Technology هست که باز هم اوج دامنه (A) و همچنین ماکس فرکانس پردازنده ، توسط نیاز و دستورات OS تعیین میشه.
    موفق باشید..

22. 9 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع