نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشکل با پخش صدای ویندوز

وضعیت
    آفلاین
    hamidian آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 58 در 25 پست

Exclamation مشکل با پخش صدای ویندوز

سلام
    سیستم قدیمی ویندوزایکس پی نصب کردم درایور کارت صدا هم به درستی نصب شده ولی وقتی فیلم پخش میکنم صدا از اسپیکر پخش نمی کنه
    چندتا اسپیکر تست کردم ولی بازهم مشکل پخش صدا دارم
    مشکل از کجاست ؟
    کارت صدا انبورد هستش

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    کاربر متخصص
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    Service Pack 1 Build 7601
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!
    تشکر شده 2,129 در 398 پست

سلام
    سیستم قدیمی ویندوزایکس پی نصب کردم درایور کارت صدا هم به درستی نصب شده ولی وقتی فیلم پخش میکنم صدا از اسپیکر پخش نمی کنه
    مشکل از کجاست ؟
    کارت صدا انبورد هستش
    سلام. من مدتیه از ویندوز xp استفاده نکردم و سیستم قدیمی ام هم خیلی وقته داره خاک میخوره! شاید نتونم دقیق کمکتون کنم اما با توجه به اینکه به نظر میاد مشکل درایور و اسپیکر نیست. 2 تا سوال داشتم:
    1- کلا هیچ صوتی پخش نمیشه؟ شما تاکید فرمودید روی پخش فیلم.
    2- اگر سیستمتون قابلیت اتصال هدفون داره با اون تست کردین؟
    ممنون.
    ویرایش توسط temp2018 : 2018-12-22 در ساعت 21:56 دلیل: تکمیل

3. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hamidian آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 58 در 25 پست

سلام. من مدتیه از ویندوز xp استفاده نکردم و سیستم قدیمی ام هم خیلی وقته داره خاک میخوره! شاید نتونم دقیق کمکتون کنم اما با توجه به اینکه به نظر میاد مشکل درایور و اسپیکر نیست. 2 تا سوال داشتم:
    1- کلا هیچ صوتی پخش نمیشه؟ شما تاکید فرمودید روی پخش فیلم.
    2- اگر سیستمتون قابلیت اتصال هدفون داره با اون تست کردین؟
    ممنون.
    کلا صدا نداره حتی ویندوز که لود میشه
    با هدفون هم امتحان کردم صدا نمیاد

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    کاربر متخصص
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!

کلا صدا نداره حتی ویندوز که لود میشه
    با هدفون هم امتحان کردم صدا نمیاد
    والا با این وصف فقط یه مورد به ذهنم میرسه که قبلا از دوستی شنیدم. اما نمی دونم تا چه حد درست باشه. شما توی device manager هیچ سخت افزار نصب نشده ای یا مشکل داری ندارین؟ البته نمی دونم کارتهای آنبورد توی اون بخش میان یا نه صرفا برای اطمینان می گم. البته فرمودین مشکل درایور ندارین اما چک کردنش ضرری نداره. یه نگاهی هم به اون بخش بندازین به نظرم.
    ممنون.

6. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Rasoulia آواتار ها
    ناظم انجمن
    سیستم عامل 
    Windows 8.1 x64
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    تشکر شده 9,617 در 3,828 پست

سلام
    مشکل از کجاست ؟
    کارت صدا انبورد هستش
    سلام. دو حالت داره
    1- سخت افزاری باشه. اگه امکانش هست با سیستم عامل دیگری مثل 7 چک کنید.
    2- نرم افزاری باشه. حال یا درایور نصب نیست که می تونید به وسیله درایور پک سولوشن نصب کنید یا از تنظیمات غیر فعاله که با دو بار کلیک کردن روی آیکون صدا در تسک بار ( پایین سمت راست کنار ساعت ویندوز ) ممکنه گزینه mute برای برخی گزینه ها فعال باشه و میزان پخش صدا برای اسپیکرها وسط نباشه ( یعنی صدا متعادل پخش نشه )
    حدیثی زیبا از امام صادق (ع) : هرچيزى ‏زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش.
    این جا جاش نیست ولی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید وضع خیلی خطریه. آب تموم بشه دیگه جایگزینی نداره.

یه جمله ای هست که میگه " آدمای عاقل از تاریخ درس می گیرند و آدمای نادان از تجربه ، حال مونده به خودت که جز کدومشون باشی "

8. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hamidian آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 58 در 25 پست

منظورتون قسمت صدا درdevice manager هست درسته؟
    تصویرش بذارم ببینید

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    کاربر متخصص
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!

منظورتون قسمت صدا درdevice manager هست درسته؟
    تصویرش بذارم ببینید
    راستش چون نمی دونم منظورتون با بنده حقیر هست یا دوست عزیزمون؛ اگر از بنده می پرسید بله منظورم کارت صدا توی device manager هست که هم نصب شده باشن و علامت خطا نداشته باشن و هم غیر فعال نباشن.

11. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hamidian آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 58 در 25 پست

سلام. دو حالت داره
    1- سخت افزاری باشه. اگه امکانش هست با سیستم عامل دیگری مثل 7 چک کنید.
    2- نرم افزاری باشه. حال یا درایور نصب نیست که می تونید به وسیله درایور پک سولوشن نصب کنید یا از تنظیمات غیر فعاله که با دو بار کلیک کردن روی آیکون صدا در تسک بار ( پایین سمت راست کنار ساعت ویندوز ) ممکنه گزینه mute برای برخی گزینه ها فعال باشه و میزان پخش صدا برای اسپیکرها وسط نباشه ( یعنی صدا متعادل پخش نشه )
    قبلا 7 نصب کردم براش سنگین بود به همین خاطر رفتم سراغ ایکس پی
    درایور کارت صداش درست نصبه تو منیجر هم علامت زرد رنگ نداره وگزینه mute هم تیک نخورده فقط میزان پخش صدا وسط باشه باید نگاه کنم اگر پیداش کنم

چندتا عکس گذاشتم جهت بررسی که آیا ایرادی داره یا نه؟

نمایش متن

ضمنا مدل مادربردp4bgv-mx ایسوس هست
    ویرایش توسط Hyacinth : 2018-12-23 در ساعت 14:06 دلیل: ادغام پست های پشت سر هم

13. کاربر زیر از پست مفید hamidian تشکر کرده است .

وضعیت
    آنلاین
    temp2018 آواتار ها
    کاربر متخصص
    نام اصلی
    بیژن
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    بیلد 
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Kaspersky
    مدل تلفن همراه 
    Nokia 2730 Classic!

چندتا عکس گذاشتم جهت بررسی که آیا ایرادی داره یا نه؟.......
    با عرض سلام مجدد. من دیشب یه کم سرچ کردم. گفتم نتیجه اش رو براتون بنویسم شاید کمکی کرد. طبق تصاویری که قرار دادید خوب توی device manager به نظر من مشکلی نیست و کارت صوتی نصب شده و فعاله. شما برای اطمینان توی همون زیر مجموعه sound, video and game controller روی audio ها کلیک کنید و ببینید نوشته device is working properly. البته نمی دونم توی xp هم این عبارت هست یا نه (من چند سالی میشه از xp استفاده نکردم). تصاویر volume control که گذاشتین همونطوری که فرمودین هیچ کدوم mute نیست. البته این که می گم شاید راه حل نباشه اما اگر من بودم این رو هم امتحان می کردم. توی آخرین تصویر که playback هستن که 3 گزینه آخر تیک داره؛ شما همه رو تیک بزن و ببین هیچ کدوم Mute نباشن. می دونم این راه عجیبه اما مشکلات عجیب گاهی راه حل های عجیب داره دوستم. 3 تا مورد دیگه هم هست و دیگه خیلی وقتت رو نمی گیرم:
    1- اگر windows xp ابزار troubleshoot داره (مثل ویندوز 7) برای صدا اجرا کنید ببینید چیزی تشخصی میده یا نه.
    من
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    (یا هر چی که اسم درستش هست) رو پیدا کردم. شما یه سری از موارد رو انجام دادین. گفتم شاید مورد 1 و 4 کمکی بکنه:
    2- توی سرویس های ویندوز چک کنید windows audio فعال باشه (که "100%" برای شما هست. صرفا برای محکم کاری می گم.)
    3- درسته اون موارد برای PC های HP هست اما صرفا چون مرحله 4 به کارت صداهای on-board اشاره کرده گفتم شاید به شما هم کمک کنه؛ تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض برگردونید.
    آخرین موردی که دیشب خواستم بپرسم و فراموش کردم؛ برای اینکه دوستان دیگه بتونن کمک کنن میشه لطفا بگین قبلا با این سیستم مشکل صدا داشتین یا نه؟ مثلا همون وقتی که ویندوز 7 روش بود. و چی شد که صدا قطع شد؟ کار خاصی کردین؟ تنظیمی رو تغییر دادین یا بلافاصله بعد از نصب xp این اتفاق افتاد.
    امیدوارم هر چه سریع تر مشکلتون حل شه و سخت افزاری نباشه که دردسری براتون درست نکنه.
    ارادتمند شما!

15. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hamidian آواتار ها
    عضو ثابت
    سیستم عامل 
    Windows XP 
    مرورگر 
    Mozilla Firefox
    آنتی ویروس 
    Avira
    تشکر شده 58 در 25 پست

با عرض سلام مجدد. من دیشب یه کم سرچ کردم. گفتم نتیجه اش رو براتون بنویسم شاید کمکی کرد. طبق تصاویری که قرار دادید خوب توی device manager به نظر من مشکلی نیست و کارت صوتی نصب شده و فعاله. شما برای اطمینان توی همون زیر مجموعه sound, video and game controller روی audio ها کلیک کنید و ببینید نوشته device is working properly. البته نمی دونم توی xp هم این عبارت هست یا نه (من چند سالی میشه از xp استفاده نکردم). تصاویر volume control که گذاشتین همونطوری که فرمودین هیچ کدوم mute نیست. البته این که می گم شاید راه حل نباشه اما اگر من بودم این رو هم امتحان می کردم. توی آخرین تصویر که playback هستن که 3 گزینه آخر تیک داره؛ شما همه رو تیک بزن و ببین هیچ کدوم Mute نباشن. می دونم این راه عجیبه اما مشکلات عجیب گاهی راه حل های عجیب داره دوستم. 3 تا مورد دیگه هم هست و دیگه خیلی وقتت رو نمی گیرم:
    1- اگر windows xp ابزار troubleshoot داره (مثل ویندوز 7) برای صدا اجرا کنید ببینید چیزی تشخصی میده یا نه.
    من
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید
    (یا هر چی که اسم درستش هست) رو پیدا کردم. شما یه سری از موارد رو انجام دادین. گفتم شاید مورد 1 و 4 کمکی بکنه:
    2- توی سرویس های ویندوز چک کنید windows audio فعال باشه (که "100%" برای شما هست. صرفا برای محکم کاری می گم.)
    3- درسته اون موارد برای PC های HP هست اما صرفا چون مرحله 4 به کارت صداهای on-board اشاره کرده گفتم شاید به شما هم کمک کنه؛ تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض برگردونید.
    آخرین موردی که دیشب خواستم بپرسم و فراموش کردم؛ برای اینکه دوستان دیگه بتونن کمک کنن میشه لطفا بگین قبلا با این سیستم مشکل صدا داشتین یا نه؟ مثلا همون وقتی که ویندوز 7 روش بود. و چی شد که صدا قطع شد؟ کار خاصی کردین؟ تنظیمی رو تغییر دادین یا بلافاصله بعد از نصب xp این اتفاق افتاد.
    امیدوارم هر چه سریع تر مشکلتون حل شه و سخت افزاری نباشه که دردسری براتون درست نکنه.
    ارادتمند شما!
    سلام وتشکر از شما وهمه دوستان عزیز مشکل حل شد
    یک سیم اسپیکر که باید به مادربرد وصل می شد پیدا کردم وبا وصل کردن به مادربرد صدا وصل شد
    اینو قبلا جایی برده بودند برای تعمیر متاسفانه خود تعمیرکار هم اینو وصل نکرده بود و تا کرده بود گذاشته بود کنار دکمه پاور کیس

17. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند