صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: راهنمایی در مورد CPU Intel E Series

وضعیت
    آفلاین
    Unveil آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    صهیب
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    LTSBv1809 Build 17763.47
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 128 در 63 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد CPU Intel E Series

وقت بخیر دوستان عزیز . ببخشید شاید توی سال 2019 بحث کردن در مورد CPU های نسل 2008 و حواشی آن خیلی جالب نباشه اما خب دوست داشتم بدونم که بهترین نوع CPU برای سوکت LG 775 چی میتونه باشه . در مورد Intel E Series کدومشون بهترینشونه ؟ آیا Intel Core Duo E8600 ?

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن
    تشکر شده 8,067 در 2,159 پست

خیلی ممنونم . امروز بلاخره بعد از تلاش های فراوان مدل E8500 رو سفارش دادم ، Bus سی پی یو 1333 هستش ، اما رم های خودم (دو تا سلوت رم داره مادربورد) دو تا 1 گیگ هستش با باس 800 ، البته دو تا رم دو گیگ مد نظرم هست که سفارش بدم . رم دو گیگ DDR 2 که با این سی پی یو سِت بشه چی هست و با چه باسی ؟ اگه دو تا کینگستون با CL 6 و BUS 800 بندازم رو سیستم چه تغییری ایجاد میشه . خیلی واجبه چون فردا صبح سفارشا رو انجام میدم اگه نظر مثبت بگیرم
    چون مادربردت از باس رم تا 800 پشتیبانی می کنه به همین خاطر من همه سی پی یو های اون نس رو با قیمت هاشون نگاه کردم و دیدم که به صرفه ترین همون E7500 هستش که باس 1066 رو پشتیبانی می کنه ولی شما E8500 هم گرفتی مشکلی نیست. دو تا رم دو گیگ با باش 800 هم بگیر و بعدا یک اس اس دی 120 گیگ ارزون. سیستمت کامل می شه

3. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Unveil آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    صهیب
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    LTSBv1809 Build 17763.47
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 128 در 63 پست

چون مادربردت از باس رم تا 800 پشتیبانی می کنه به همین خاطر من همه سی پی یو های اون نس رو با قیمت هاشون نگاه کردم و دیدم که به صرفه ترین همون E7500 هستش که باس 1066 رو پشتیبانی می کنه ولی شما E8500 هم گرفتی مشکلی نیست. دو تا رم دو گیگ با باش 800 هم بگیر و بعدا یک اس اس دی 120 گیگ ارزون. سیستمت کامل می شه
    خیلی ممنونم . بعد این SSD رو فرض گیریم الان گرفتم . ویندوز رو بوت کنم روش دیگه سرعتش میره بالا یا چجوریه جریانش ؟ ببخش طولانی شد مبحث ...

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن

خیلی ممنونم . بعد این SSD رو فرض گیریم الان گرفتم . ویندوز رو بوت کنم روش دیگه سرعتش میره بالا یا چجوریه جریانش ؟ ببخش طولانی شد مبحث ...
    تو بین ویندوزها سرعت بوت ویندوز 8.1 از همه بیشتره. تو اس اس دی سرعت بوت من ندیدم بیشتر بشه ولی موقع ظاهر شدن دسکتاپ خیلی سریعتر برنامه ها لود میشن. همچنین برنامه هایی که در ssd نصب می کنی سرعت اجراشون بیشتر می شه و یکی دیگه کار با ویندوز بی صدا می شه به خاطر اینکه هارددیسک هد داره ولی ssd نداره و کلا هم روان و هم بی صدا کار می کنی. البته چون مادربرد شما ساتا 2 داره بنابراین از نصف سرعت اس اس دی برخوردار می شی ولی همنی سرعت چندیدن برابر سرعت هارد دیسکه.

یک اس اس دی 120 گیگ نهایت نیاز شماست چون 20 گیگ ویندوز و 10 گیگ نرم افزار در نظر بگیریم کلا می شه 30 گیگ و بقیه خالی می مونه. حالا شما می تونی یک اس اس دی کارکرده ولی سالم بگیری مثلا 64 یا 120 که بعدا خراب شد بندازی دور. یا اینکه از همین الان یک اس اس دی سالم و پرسرعت بر حسب نیازت 120 یا 250 بگیری و استفاده کنی و بعدا اگه قیمت ها پایین اومد (مثلا یکسال یا دوسال دیگه) نیازی نباشه که دیگه اس اس دی بخری از همین الان اس اس دی رو خریده باشی. اینا دیگه دست خودته. اگه کسی از دوست هات یا اشنایان سیستم با اس اس دی داره برو یکبار کار کن که توضیحات من بی فایده است تا خودت کار نکنی متوجه نمی شی.

بزار یک مثالی بزنم مثلا فرض کن شما یک سمند صفر خریدی ولی یکی از تایر های عقبش پنچره. ماشین می تونه حرکت کنه ولی اون تایر پنچر جلوی سرعت ماشین رو می گیره. حالا فرض کن شما یک تایر خوب به جاش انداختی ایا سرعت ماشین افزایش پیدا می کنه؟ جواب نه است. چون سرعت ماشین از قبل تعریف شده و با تعویض تایر شما می تونی از سرعت واقعی ماشین برخودار بشی نه اینکه سرعت ماشین افزایش پیدا کنه.
    یکی از قطعاتی که جلوی سرعت سیستم رو می گیره همین هارددیسکه که با تعویض اس اس دی شما از سرعت واقعی سی پی یو و رم می تونی استفاده کنی. ولی چون مادربردت ساتا 2 داره در نتیجه از تمام سرعت اس اس دی که مثلا 500 یا 550 مگ بر ثانیه است نمی تونی بهره مند بشی ولی این تفاوت رو مشاهده می کنی به شرطی که هم پولش رو داشته باشی هم واقعا برات کاربرد داشته باشه. مثلا اونایی که برنامه نویسی می کنن یا فوتوشاپ کار می کنن با اس اس دی این تفاوت رو متوجه میشن. چون قطعات انقدر گرون شده که تقریبا اکثر کاربرها نمی تونن سیستم به روز بخرن با خرید 4 گیگ رم و یک اس اس دی می تونی تا متعادل شدن قیمت ها با همین سیستم سر کنی.

6. 6 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Unveil آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    صهیب
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    LTSBv1809 Build 17763.47
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 128 در 63 پست

ببخش که دوباره تاپیک رو بالا آوردم . اما دوست داشتم بدونم کارت گرافیک چی بندازم روی این سیستم که ایجاد گلوگاه نکنه ( BottleNeck میگن بهش خارجکیا ) . یعنی Intel E8500 با چه گرافیکی سِت میشه که کمترین گلوگاه رو ایجاد کنه ؟ من توی این فروم های خارجی زیاد گشتم که نوشته بودن بهترینشون GTX 750Ti هستش و R7 260X . شما بنا به تجربه چه پیشنهادی میدین ؟ البته لازم به گفتنه که من این کارت گرافیک ها رو هم اگه بخوام بگیرم از کجا گیر بیارم ؟! ممنون بابت نظرتون

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن

ببخش که دوباره تاپیک رو بالا آوردم . اما دوست داشتم بدونم کارت گرافیک چی بندازم روی این سیستم که ایجاد گلوگاه نکنه ( BottleNeck میگن بهش خارجکیا ) . یعنی Intel E8500 با چه گرافیکی سِت میشه که کمترین گلوگاه رو ایجاد کنه ؟ من توی این فروم های خارجی زیاد گشتم که نوشته بودن بهترینشون GTX 750Ti هستش و R7 260X . شما بنا به تجربه چه پیشنهادی میدین ؟ البته لازم به گفتنه که من این کارت گرافیک ها رو هم اگه بخوام بگیرم از کجا گیر بیارم ؟! ممنون بابت نظرتون
    شما باید ببینی که هدفت از خریدن گرافیک چیه. مثلا همونطور که خودت اشاره کردی GTX 750 Ti با این پردازنده همخونی نداره و کمی در سیستم گلوگاه ایجاد می شه بنابراین شما پول خرید گرافیک رو دادی اما نمی تونی از حداکثر کاراییش برخوردار بشی و اینجا ضرر می کنی. یه وقت هست یک کسی برای یک گیم خاص میره این گرافیک رو می خره و می بینه که برای اون گیم می تونه بدون ایجاد گلوگاه از حداکثر قابلیت این گرافیک استفاده کنه چون توی همه گیم ها گلوگاه ایجاد نمی شه. اینجا ارزش خریدن داره. حالا فرض کن شما می خوای گلوگاه نشه می خوای بری GT 740 بخری. خوب هدفت از خریدنش چیه فقط صرف اینکه قوی ترین گرافیکی هست که به سیستمت می خوره ملاکه برای شما؟ باید نگاه کنی کاربردهات چیه و اگه گیم بازی می کنی 3 یا 4 گیمی که بازی می کنی چیا هستن و با چه نرم افزارهایی کار می کنی و بعد تصمیم بگیری.
    برای خرید گرافیک یکی باید مدل دقیق پاور و میزان کارکردش مشخص باشه مخصوصا برای GTX 750 TI و همچنین ببینیم مانیتورت چیه مثلا ال ای دی (ال سی دی) فول اچ دیه؟

9. 3 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    Unveil آواتار ها
    عضو ثابت
    نام اصلی
    صهیب
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    LTSBv1809 Build 17763.47
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    Microsoft
    تشکر شده 128 در 63 پست

شما باید ببینی که هدفت از خریدن گرافیک چیه. مثلا همونطور که خودت اشاره کردی GTX 750 Ti با این پردازنده همخونی نداره و کمی در سیستم گلوگاه ایجاد می شه بنابراین شما پول خرید گرافیک رو دادی اما نمی تونی از حداکثر کاراییش برخوردار بشی و اینجا ضرر می کنی. یه وقت هست یک کسی برای یک گیم خاص میره این گرافیک رو می خره و می بینه که برای اون گیم می تونه بدون ایجاد گلوگاه از حداکثر قابلیت این گرافیک استفاده کنه چون توی همه گیم ها گلوگاه ایجاد نمی شه. اینجا ارزش خریدن داره. حالا فرض کن شما می خوای گلوگاه نشه می خوای بری GT 740 بخری. خوب هدفت از خریدنش چیه فقط صرف اینکه قوی ترین گرافیکی هست که به سیستمت می خوره ملاکه برای شما؟ باید نگاه کنی کاربردهات چیه و اگه گیم بازی می کنی 3 یا 4 گیمی که بازی می کنی چیا هستن و با چه نرم افزارهایی کار می کنی و بعد تصمیم بگیری.
    برای خرید گرافیک یکی باید مدل دقیق پاور و میزان کارکردش مشخص باشه مخصوصا برای GTX 750 TI و همچنین ببینیم مانیتورت چیه مثلا ال ای دی (ال سی دی) فول اچ دیه؟
    هدفم از خریدن گرافیک حقیقا بازی های مشخصی بود . مانیتورم IPS 20inch LG هستش . فول اچ دی نیست . 1440*900 هستش آخرین رزولیشنش . بازی هایی همچون DOTA 2 ، PES 2017 ، Call of Duty all Series ، WoW ، و ... . به همین خاطر میگم بهترین کارت گرافیک که دیگه بهترین حالت این سیستم بشه .

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن

هدفم از خریدن گرافیک حقیقا بازی های مشخصی بود . مانیتورم IPS 20inch LG هستش . فول اچ دی نیست . 1440*900 هستش آخرین رزولیشنش . بازی هایی همچون DOTA 2 ، PES 2017 ، Call of Duty all Series ، WoW ، و ... . به همین خاطر میگم بهترین کارت گرافیک که دیگه بهترین حالت این سیستم بشه .
    به نظر من GT 740 ارزش خریدن نداره و بهتره همون GTX 750 TI بخری. روی بازی هایی که گلوگاه ایجاد می شه بهتره تنظیمات بازی ر بزاری روی Low. ولی اینکه کارکردش رو از کجا بخری که سالم باشه رو نمی دونم. انجمن هایی هست برای خرید و فروش قطعات که اونجا می تونی درخواست بدی و بعضی سایت های خرید و فروش قطعات دست دوم وجود داره که می تونی جستجو کنی.

12. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12