صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28

موضوع: راهنمایی در مورد میزان دقیق باس رم

وضعیت
    آفلاین
    hosseinabi آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 5 در 5 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد میزان دقیق باس رم

با سلام
    من مادربردم گیگابایت مدل h61m REW3 هست .من رم فعلی سیستمم 2 گیگ باس 1333 هست میخوام رم 8 بندازم رو سیستم و میخوام اگ باس 1600 رو پشتیبانی کنه رم با این فرکانس رو بخرم.

تو دفترچه مادربرد و سایت شرکت گیگابایت میزان باس رم قابل پشتیبانی رو حداکثر 1333 نوشته ینی از 800 تا 1333 مگاهرتز. حالا من تو قسمت بایوس سیستم که میرم تو اون قسمتی ک میشه میزان باس رو برای سیستم تنظیم کرد ,اونجا از 800 مگاهرتز تا 1600 مگاهرتز نوشته ینی رو 1600 هم میشه اونجا تنظیم کرد رم رو و همینطور تو برنامه هایی مثل aida64 و HWiNFO ک بررسی میکنم رم قابل پشتیبانی رو از 1066 زده تا 1600 همین برام مبهمه و نمیدونم 1600 رو پشتیبانی میکنه یا نه.

اینام چنتا عکس از تنظیمات بایوسه:
    توجه : برای مشاهده لینک باید عضو انجمن باشید

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن
    تشکر شده 8,067 در 2,159 پست

الان چندجا خوندم علاوه بر پردازنده خود رم هم باید از قابلیت x.m.pپشتیبانی کنه ، تو نت ک گشتم بیشتر رم های ddr3 فاقد x.m.p هستند ،ینی پیدا میشه براحتی آین مدل رم ها؟
    این X.M.P یک ویژگی مادربرده

فقط اینو یادم رفت بهت بگم که تفاوت دو رم 4 گیگ 1333 با 1600 حدود 70 تومنه البته بستگی به برند هم داره . چون شما میگی توی فروم گیگابایت اینطوری بهت گفتن پس اول مطمئن شو بعد 1600 بخر که ضرر نکنی.

لینک سوالت در فروم گیگابایت رو هم قرار بده ببینم چی گفتن

3. 4 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hosseinabi آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 5 در 5 پست

فقط اینو یادم رفت بهت بگم که تفاوت دو رم 4 گیگ 1333 با 1600 حدود 70 تومنه البته بستگی به برند هم داره . چون شما میگی توی فروم گیگابایت اینطوری بهت گفتن پس اول مطمئن شو بعد 1600 بخر که ضرر نکنی.

لینک سوالت در فروم گیگابایت رو هم قرار بده ببینم چی گفتن
    ینی فقط مادربرد قابلیت x.m.p ساپورت کنه کافیه؟ نیازی ب رم نیست ک پشتیبانی کنه؟
    پس چرا تو مشخصات همه رم ها قابلیت پشتیبانی یا عدم پشتیبانیش رو هم نوشتن؟

تو فرومش ک نبود تو پشتیبانی سایتش پرسیدم:
    ویرایش توسط hosseinabi : 2019-05-11 در ساعت 17:55

5. کاربر زیر از پست مفید hosseinabi تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    hosseinabi آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 5 در 5 پست

ببین من از روی لینک مادربردی که دادی نگاه کردم و دیدم که ساپورت می کنه یعنی خودشون نوشتن که ساپورت می کنه. عکس زیر رو نگاه کن:

نوشته موقعی که شما یک پردازنده 22 نانومتری از خانواده Ivy Bridge روی مادربرد نصب کنی می تونی از X.M.P استفاده کنی و باس رم رو بزاری روی 1600 (مطابق با فرکانس Ivy Bridge ) که i5-3570 از خانواده Ivy Bridge هستش بس می تونی اما اگه از پردازنده های 32 نانومتری Sandy Bridge استفاده کنی فقط می تونی حداکثر از رم با باس 1333 استفاده کنی.
    اینو خودشون نوشتن و اگه میگن نمی شه که باید این خط رو پاک کنن.

مثلا مادربرد زیر هم H61M هست و از پردازنده های Ivy Bridge پشتیبانی می کنه ولی این قابلیت رو نداره

پس بالا خره رمی هم ک میگیریم باید x.m.p داشنه باشه تا بشه ازین قابلیت استفاده کرد یا نه؟ چون رم ها قابلیت پشتیبانی یا عدم پشتیبانیشونو روش نوشته
    بعد اینکه رمی ک میگیریم واس اینکه بیشترین کارایی داشته باشه باید چ خصوصیاتی داشته باشه؟ همون مقدار تایمینگش پایین باشه کافیه؟

وضعیت
    آفلاین
    Parham آواتار ها
    ...Hmm
    نام اصلی
    پرهام
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.113
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 14,021 در 4,527 پست

پس بالا خره رمی هم ک میگیریم باید x.m.p داشنه باشه تا بشه ازین قابلیت استفاده کرد یا نه؟
    درود،

مادربرد شما بر روی پردازنده های اینتل با ویژگی XMP از سرعت باس رم شما پشتیبانی می کند. برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید :

بعد اینکه رمی ک میگیریم واس اینکه بیشترین کارایی داشته باشه باید چ خصوصیاتی داشته باشه؟ همون مقدار تایمینگش پایین باشه کافیه؟
    این ویژگی ها برای 90% کاربران در عمل محسوس نیست دوست عزیز. زیاد حساس نباشید.
    MOB: ASUS ROG STRIX Z270G GAMING | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM:G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 | VGA:SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms Gaming Monitor | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB NVMe PCI-Express 3.0 x4 |
    HDD : Seagate Barracuda ST2000DM006 | Case: Corsair Carbide Series Air 240 Black | Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | Keyboard : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer DeathAdder Elite

8. 5 کاربر از این پست تشکر کرده اند

وضعیت
    آفلاین
    hosseinabi آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 5 در 5 پست

Cool

پس بالا خره رمی هم ک میگیریم باید x.m.p داشنه باشه تا بشه ازین قابلیت استفاده کرد یا نه؟ چون رم ها قابلیت پشتیبانی یا عدم پشتیبانیشونو روش نوشته
    ????

وضعیت
    آفلاین
    hosseinabi آواتار ها
    عضو انجمن تایید شده
    سیستم عامل 
    Windows 7 x64
    مرورگر 
    Opera
    آنتی ویروس 
    ESET Security
    تشکر شده 5 در 5 پست

مادربرد شما بر روی پردازنده های اینتل با ویژگی XMP از سرعت باس رم شما پشتیبانی می کند.
    این گزینه x.m.p باید از قبل تو بایوس بوده باشه؟ یا اینکه وقتی ما پردازنده و رمی ک این قابلیتو پشتیبانی کنه بزاریم رو سیستم این گزینه تو بایوس میاد و ظاهر میشه؟
    چون تو مشخصات مادربرد گفته شده از x.m.p پشتیبانی میکنه در صورتیکه پردازنده ivy bridge رو سیستم بزاریم, حالا من این نوع پردازنده رو گذاشتم اما گزینه x.m.p اصلا نداره

من چنتا فیلم تو نت دیدم ک اونام مادربردشون h61 بوده ولی نسخه هاشون فرق میکرد و بایوسشونم دقیقا شبیه بایوس خودم بود منوش, ولی این گزینه x.m.p رو داشت تو قسمت تنظیمات پیشرفته مربوط رم , اما تو مادربردم اصلا این گزینه نیس

وضعیت
    آفلاین
    Parham آواتار ها
    ...Hmm
    نام اصلی
    پرهام
    سیستم عامل 
    Windows 10 x64
    بیلد 
    v1903 Build 18362.113
    مرورگر 
    Google Chrome
    آنتی ویروس 
    Bitdefender
    مدل تلفن همراه 
    Galaxy Note 8
    تشکر شده 14,021 در 4,527 پست

این گزینه x.m.p باید از قبل تو بایوس بوده باشه؟ یا اینکه وقتی ما پردازنده و رمی ک این قابلیتو پشتیبانی کنه بزاریم رو سیستم این گزینه تو بایوس میاد و ظاهر میشه؟
    چون تو مشخصات مادربرد گفته شده از x.m.p پشتیبانی میکنه در صورتیکه پردازنده ivy bridge رو سیستم بزاریم, حالا من این نوع پردازنده رو گذاشتم اما گزینه x.m.p اصلا نداره
    درود،

وقتی سوالی می پرسید و به شما پاسخ داده می شود، ارزش قائل شوید و بخوانید. بنده به شما لینک دادم تا در مورد XMP و اینکه به چه صورت عمل می کند اطلاعات کسب کنید. برد شما ممکن است این ویژگی را داشته باشد ولی می بایست از طرف رم شما و پردازنده هم آن فرکانس پشتیبانی شود تا بتوانید پروفایل را تغییر بدهید و استفاده کنید. می توانید با تغییر میزان Multiplier اقدام به تست کنید و در صورت بروز خطا بایوس را ریست و مجدد بررسی کنید . همچنین بررسی کنید که پردازنده شما از میزان فرکانس مدنظر پشتیبانی می کنید یا خیر. در عمل این تغییرات با این میزان برای شما محسوس نیست و خیلی حساس نشوید بر روی این قضیه.
    MOB: ASUS ROG STRIX Z270G GAMING | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM:G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 | VGA:SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms Gaming Monitor | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB NVMe PCI-Express 3.0 x4 |
    HDD : Seagate Barracuda ST2000DM006 | Case: Corsair Carbide Series Air 240 Black | Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | Keyboard : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer DeathAdder Elite

12. کاربر زیر از پست مفید Parham تشکر کرده است .

وضعیت
    آفلاین
    Tesoke آواتار ها
    همیار انجمن
    تشکر شده 8,067 در 2,159 پست

من چنتا فیلم تو نت دیدم ک اونام مادربردشون h61 بوده ولی نسخه هاشون فرق میکرد و بایوسشونم دقیقا شبیه بایوس خودم بود منوش, ولی این گزینه x.m.p رو داشت تو قسمت تنظیمات پیشرفته مربوط رم , اما تو مادربردم اصلا این گزینه نیس
    اگه مادربرد این X.M.P رو داشه باشه تو بایوس بری هست ولی یا غیر فعاله یا اینکه فعاله ولی اجازه تغییر نمیده تا اینکه شما پردازنده Ivy Bridge و رم 1600 روش سوار کنی تا این قابلیت فعال بشه یا اجازه تغییر داده بشه. ولی حالا که شما پردازنده رو گذاشتی و می گی این گزینه رو نداره برای اینکه ریسکی نکرده باشی همون رم 1333 بخر ارزونتر هم هست و تفاوت آنچنانی با 1600 نداره. مثلا اگه رم 3000 یا 3200 بود این تفاوت احساس می شد. یه نکته دیکه این هست که چون این مادربرد قدیمی هست و من اطلاع ندارم که بایوسش به چه شکل هستش اگه رم 1600 بخری ممکنه به دلیل پشتیبانی نکردن پایدار نباشه و بنابراین مجبور می شی برای پایدار شدن بیاری روی همون 1333 و در نتیجه 70 تومن ضرر می کنی. از همون اول 1333 بخر که پایدار باشه.

14. 2 کاربر از این پست تشکر کرده اند

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123